Pazartesi , Ekim 14 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...
Kullanıcı avatarı

Re:

#1048214  gönderen DrGulsever
 30.10.2010 - 12:37:59
Burda bir birimizin tercihlerini de öğrenmiş olduk bence. Birbirimizi çok eleştirmeyelim. Eleştireceksek neden sorduğumuzu değil neden sormadığımızı eleştirmemiz gerekiyor.

Ben çocuklarda Sefiyol, büyüklerde nurofen cold yeterli diyorum.

Re:

#1048255  gönderen terrific
 30.10.2010 - 13:34:53
ben de yeni başlicam çalışmaya. ben sadece theraflu yazarım. hastaların isteklerine göre ilaç yazmayı düşünmüyorum. beğenmezse kendi bilir. bi de bu tanı tedavi kitaplarında enfeksiyonlarda etken şuysa buysa demiş hep. ben sağlık ocağında etkeni nasıl tespit edeyim? pömonide en mantıklısı amoksisilin klavulanat değil mi? pnömokok için amoksisilin, H. İnfluenza için de klavulanat eklesek olur diye düşündüm. diğer etkenleri düşünmedim artık. Duruma göre bakarız dedim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1048258  gönderen biradetvelet
 30.10.2010 - 13:38:55
terrific yazdı:ben de yeni başlicam çalışmaya. ben sadece theraflu yazarım. hastaların isteklerine göre ilaç yazmayı düşünmüyorum. beğenmezse kendi bilir. bi de bu tanı tedavi kitaplarında enfeksiyonlarda etken şuysa buysa demiş hep. ben sağlık ocağında etkeni nasıl tespit edeyim? pömonide en mantıklısı amoksisilin klavulanat değil mi? pnömokok için amoksisilin, H. İnfluenza için de klavulanat eklesek olur diye düşündüm. diğer etkenleri düşünmedim artık. Duruma göre bakarız dedim.
yok öyle yapma onlar biraz zayıf kalır. moksifloksasin falan daha iyi olur. avelox veya dynabac yaz yanına bi de balgam için asist saşe yaz hasta rahat etsin.

Re:

#1048262  gönderen terrific
 30.10.2010 - 13:47:08
biradetvelet yazdı:
terrific yazdı:ben de yeni başlicam çalışmaya. ben sadece theraflu yazarım. hastaların isteklerine göre ilaç yazmayı düşünmüyorum. beğenmezse kendi bilir. bi de bu tanı tedavi kitaplarında enfeksiyonlarda etken şuysa buysa demiş hep. ben sağlık ocağında etkeni nasıl tespit edeyim? pömonide en mantıklısı amoksisilin klavulanat değil mi? pnömokok için amoksisilin, H. İnfluenza için de klavulanat eklesek olur diye düşündüm. diğer etkenleri düşünmedim artık. Duruma göre bakarız dedim.
yok öyle yapma onlar biraz zayıf kalır. moksifloksasin falan daha iyi olur. avelox veya dynabac yaz yanına bi de balgam için asist saşe yaz hasta rahat etsin.
tamam da pnömokoka amoksisilin etkili değil mi? gönül ister ki penisilin yapayım ama nerde bende o cesaret? :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#1048269  gönderen biradetvelet
 30.10.2010 - 13:53:13
terrific yazdı:
biradetvelet yazdı:
tamam da pnömokoka amoksisilin etkili değil mi? gönül ister ki penisilin yapayım ama nerde bende o cesaret? :)
etkisiz demedim. augmentin amoklavin gibi ilaçlar genelde üsyede yazılır. asyede yani pnömoni bronşit gibi hstalıklarda biraz daha ciddi ilaçlar kullanılır. ama tabi sen bilirsin sonuçta senin fikrin farklı.

Re:

#1048275  gönderen terrific
 30.10.2010 - 13:59:29
ya merak ettiğim amoksisilin etkili ise neden onu yazmayayım? bize çok baskı yapmışlar akılcı antibiyotik kullanımı konusunda sanırım :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#1048278  gönderen drmeltem52
 30.10.2010 - 14:00:51
YA ÇALIŞTIKÇA GÖRECEKSİN DEDİĞİN ŞEYLER ETKİLİ OLMUYOR,KEŞKE LİTERATÜRE UYGUN ANTİBİYOTERAPİ UYGULANSA.AMA TOPLUM DİRENÇ KAZANMIŞ,YUKARIDA DENİLEN GİBİ AVELOX,POTANT,DYNABAC PNÖMONİDE VER,A.TONSİLLİTTE KLAMOKS,CROXİLEX GİBİ...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1048280  gönderen drmeltem52
 30.10.2010 - 14:02:31
AYRICA SIK ÜSYE GEÇİREN ÇOCUKLARA DEPO PENİSİLİN YAPMAKTAN KAÇINMA,SOR AİLEYE ALERJİYİ,BAK REÇETESİNE PENOS SÜSP YAZILMIŞMI ÖNCEDEN BİŞEY OLMAZ

Re:

#1048464  gönderen terrific
 30.10.2010 - 18:16:35
Tamam erişkine vereyim Tavanic de çocuğa ne vereyim?
Kullanıcı avatarı

Re:

#1048511  gönderen serti
 30.10.2010 - 19:32:41
terrific yazdı:Tamam erişkine vereyim Tavanic de çocuğa ne vereyim?
asye de macrol süs 125 mg yada 250 mg (atipiklerdede etkili) benim tercihimdir. çok gürültülü tablosu varsa ateşi 39 un üzerindeyse bide yanına 2. kuşak sefalosporin ekliyrorum cefaks süsp 125 mg yada 250 mg. bide bronşitlerde muhakkak ventolin şurup ve/veya bricanyl eks. şrp yazarım. 6 aydan büyüklere iburamin cold eklerim. küçükse peditus şrp. yerkalırsa polivit şrp,zinco şrp destekleyici olarak eklenebilir. ekspektorasyonda zorlanıyosa asist ped şrp ( yinede çok küçük çocuklarda önermem zira öksürükle çıkaramayabiliyorlar).
Kullanıcı avatarı

Re:

#1048689  gönderen Madcap
 30.10.2010 - 21:55:09
tamiflu spp
1x1
Kullanıcı avatarı

Re:

#1048850  gönderen olmazboletus
 30.10.2010 - 23:19:06
daha önce de bu gibi başlıklara hakaret içeren cevaplar yazdım..bu sefer böle bir cevap yazmayacağım..arkadaşlar bence bu gibi mesajlara prim vermek drtusun kalitesini düşürüyor..bir arkadaşda grip recetesi diye bişeymi öğretiyolar demiş..evet öğretiyolar canım..kbb yada cocuk stajında herhangi bir asistana lütfedip sorsaydın öğrenirdin..google yazsan yine öğrenirsin en azından vademecum diye bişeyin oldunu..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3711467  gönderen Kyla
 29.10.2016 - 19:16:08
Kimse bilmiyor ama semptomatik tedavide bir numara ilacı bi tek ben yazıyorum. Hastalarım bence çok şanslı.