Çarşamba , Haziran 3 2020
Kategorize edilememis e-book arsivi...
Kullanıcı avatarı
GE'nin SIGNA Premier 3.0 Tesla MRI FDA Tarafından Onaylandı

GE Healthcare , SIGNA Premier 3.0 Tesla MRI tarayıcısını tanıtmak için FDA 510 (k) onayı aldı ve sistem şu anda ABD’de kullanıma sunuldu.

Cihaz benzer sistemlerden daha kısa boyda ve 70 cm gibi geniş bir hasta giriş deliğine sahip. Cihaz güçlü bir SuperG gradyan sistemi, dijital RF alım/gönderim sistemi ve 146 bağımsız alıcı kanalı ile yüksek homejenlikte mıknatıs içeriyor. Ayrıca büyük kafalı ve geniş boyunlu Amerikan futbolcularına dahi uyacak şekilde ayarlanabilen 48 kanallı kafa bobini içermesinden dolayı farklı ölçülerdeki bireylerde de çalışma kolaylığı sağlıyor.

SIGNA Premier 3.0 Tesla MRI Travmatik beyin hasarlarını daha iyi anlamakla ilgilenen Ulusal Futbol Ligi (NFL) ve beyin çalışmalarını iyileştirmek isteyen araştırma kurumları arasında dört yıl süren işbirliğinin sonucunda üretilmiş.

SIGNA Premier’e verilerin araştırmacı ve klinisyen tarafından kaydedilmesine ve incelenmesine yardımcı olmak için makine öğrenme yazılımı ve çevrimiçi bulut analiz araçları entegre.
Ayrıca, beş dakika içinde kafa muayenesi yapabilen dahili HyperSense teknolojisi ile hastaları hızlı bir şekilde değerlendirme imkanı var.

Kaynak: Medgadget
https://www.doktorclub.com/news-detail.php?haberId=8112