Pazartesi , Eylül 16 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...
mhk1907 yazdı:
28.07.2018 - 18:53:44
neverever yazdı:
28.07.2018 - 18:46:57
mhk1907 yazdı:
28.07.2018 - 18:35:40

özür dilerim sayın neverever
ben sadece nacizane düşüncemi yazmıştım. ama bu başlık doktorlara aitmiş ve benim gibilerin yazmak haddi değilmiş. kütsaçlırapunzel tarafından çok set bir şekilde uyarıldım. ben başlıkta yazılanlara baktığımda diğer doktor üyelerinde görüş belirttiğini düşünüp, düşüncemi belirtmiştim. eğer doktor olsaydım bu azarların hiçbirini haketmeyecektim. bence rapunzelin düşmanı cadılar değilde mühendisler gibi.

eğer bu forumda herhangi bir tıbbi konuşma, tartışma olsa kesinlikle yazmam. en başta kendimi gülünç duruma sokarım.

ama kibir ve kendini beğenmişlik beni bir kere daha mağlup etti.
Yok aslinda drlara.ozel.degil tabi ko de baslik ama bu tarz durumlar dr hasta iliskisine bir ornek ve siz olaya hasta tarafindan bakarak yorum yapmis olabilirsiniz. Da nereden esti 1 yil onceki basliga yorum yapmak.ben bile unutmusum olayi da basligo da😃
işin aslı bende tesadüfen başlığı gördüm. ve yazmak istedim. zaten olayda %100 siz haklısınız. ve benim de hekimlere bakış açımı yazdım. aile olarak saygı duyduğumuzu. ama kutsaçlırapunzel adeta çocuk azarlar gibi bana laflar yazdı. çok üzüldüm ve inanın gözlerim doldu. ben bu muameleyi hakkettiğimi düşünmüyorum. ve bu kişiyi rabbime havale ediyorum. bu kadar kibir olmaz. hepimizi allah yarattı. ben ondan daha düşük puan aldım diye, tıp kazanamadım diye aşağılanmayı mı hakediyorum.
Ya aslinda tip kazanamamanizla alakasinin oldugunu dusunmuyorum.buralarda pek oyle asagilayan insanlar olmaz.herkes bikmis zaten meslekten.tam tersi bizler asagilaniyor olabiliriz.disardan gorundugu gibi degil olaylar..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
neverever yazdı:
28.07.2018 - 19:22:51
mhk1907 yazdı:
28.07.2018 - 18:53:44
neverever yazdı:
28.07.2018 - 18:46:57

Yok aslinda drlara.ozel.degil tabi ko de baslik ama bu tarz durumlar dr hasta iliskisine bir ornek ve siz olaya hasta tarafindan bakarak yorum yapmis olabilirsiniz. Da nereden esti 1 yil onceki basliga yorum yapmak.ben bile unutmusum olayi da basligo da😃
işin aslı bende tesadüfen başlığı gördüm. ve yazmak istedim. zaten olayda %100 siz haklısınız. ve benim de hekimlere bakış açımı yazdım. aile olarak saygı duyduğumuzu. ama kutsaçlırapunzel adeta çocuk azarlar gibi bana laflar yazdı. çok üzüldüm ve inanın gözlerim doldu. ben bu muameleyi hakkettiğimi düşünmüyorum. ve bu kişiyi rabbime havale ediyorum. bu kadar kibir olmaz. hepimizi allah yarattı. ben ondan daha düşük puan aldım diye, tıp kazanamadım diye aşağılanmayı mı hakediyorum.
Ya aslinda tip kazanamamanizla alakasinin oldugunu dusunmuyorum.buralarda pek oyle asagilayan insanlar olmaz.herkes bikmis zaten meslekten.tam tersi bizler asagilaniyor olabiliriz.disardan gorundugu gibi degil olaylar..
sayın neverever
öncelikle nezaketiniz ve ince yaklaşımınız için çok teşekkür ediyorum. bu başlığa yazdım diye kutsaçlırapunzel adlı hanımefendi çocuk azarlar gibi laflar yazdı. zaten başka bir başlıkta da bizim gibileri sevmediğini belirtti ve bana "babacım" diye hitap ederek aşağılamalarına devam etti.

elbet ki her hekim bir değil. içinde kibrine, komplexine yenilmiş olan çıkabiliyor. Allah hidayete erdirsin. doğru yolu buldursun.

aslında haklısınız. hekimlerimiz günümüzde hiç hoş olamyan muamelelere maruz kalıyor. hatta öyleki forumlarda meslekten bıktığını ve (şaka yolluda olsa) diplomasını özel üniversitede tıp eğitimi için verilecek para karşılığında değişebileceğini bile yazan var ki bu çok düşündürücü. sen bu kadar çalışıyorsun çabalıyorsun ve sana bunu dedirtiyorlar. cidden üzücü. rusya gibi ülkelerde sınavsız laylaylom tıpa alırken ülkemizde insanları canından bezdiriyorlar. yazık gerçekten yazık. allah siz hekimlerimize sabır versin.

bir de ben tıp fakültesinde zorunlu hizmet olmadan diploma verilmediği gibi (yanlışım varsa bağışlayın lütfen) birşeyler duydum ki bu varsa zaten diyeceğim hiçbir söz yok. :(

haklısınız elbet ki dışarıdan göründüğü gibi değildir. zaten "içi beni dışı seni yakar" derler ya o hesap. biz dışarıdan insanlar olarak, asla hekimlerimizin yaşadıklarını küçümsemiyoruz, aksine saygı duyuyoruz.

hakkınızı helal edin. cidden böyle bir polemiğe girdiğim için özür dilerim. ama hanımefendinin yazdığı söz cidden beklemediğim bir sözdü ve beni çok üzdü. inanın gözlerim doldu.
kutsaclirapunzel yazdı:
28.07.2018 - 19:04:46
Bu nasıl bi aşağılık kompleksidir abi, çıldıracagım. Naparsanız yapın, aman be öf be
abi mi? :!: :!: :!:
aşağıladığı insan çıldırmıyorda hanımefendi çıldırıyor. iyimiş ya.

aşağılık komplexim felan yok. Tıp hekimi olarak sizin üstün bir mesleğiniz olduğunu, saygın olduğunuzu ve ne yaparsanız yapın(hasta muamelesinde) saygı duydumu yazmıştım.

ayrıca da bir insan kendisine hakaretvari sözler sarfedilince, veryansın etmesi aşağılık komplexi mi oluyor.

yazdığınız şeye sadece teşekkür edip "doktor olarak aranızda olmayı" tercih ederdim. diye yazacaktım. ama bunu size yanlışlıkla özel mesajla gönderdim. normalde seviyeli bir cevap beklerken aldığım nefret dolu mesajla şok geçiridm. ben ne yapmışım ya.

yanlışlıkla özelden attım dediğim de yalan sözlediğimi ima eden huıddamlar, cinler, periler değildi. her insan hata yapar. doğru bildiği birşeyde bile. siz hata yapmıyor musunuz.

ayrıca neverever'in açtığı başlık toplumsal genel bir başlıktı. bir doktorun yaşadığı saygısızlığı anlattı. bunun neresi sadece tıp. ve sizden sonra o başlıktaki mesajları tek tek okudum hiçbirinde tibbi yada sadece doktorların anlayabileceği sözler, latince kelimeler vs. yoktu. hatta hekimler de görüş belirtmiş. bende görüş belirttim ve hekimlere saygımı belirttim bunda ne var.

ama konu başka, bir bahane bulup benim onurumu kırmaktı. tebrik ederim çok güzel yaptınız. ama hakkımı helal etmiyorum. çünkü bir mesaj için insanları kırıyorsunuz.
JustAnotherKinase yazdı:
28.07.2018 - 21:50:24
neverever yazdı:
17.08.2017 - 20:22:53
Terbiyesizlik yapan hastaya bakmayı reddettim..süründürüşecekmişim hatta beni nerde olsam bulacak mahkemeye verecekmişler..😠
Takma bişey yapamaz
Zaten bu başlığı bn acalı bir yıl olaydı.olay sorunsuz kapandı.bi sıkıntı olmadıydı.yeni değil yani..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
arkadaşlar hepinizden özür diliyorum. benim kardeşim yaşındasınız hepiniz. ancak terbiyesizliğe tahammül edemedim kusuruma bakmayın. mesleği ne olursa olsun terbiyesizlik bir insana yakışmaz ve onun itibarını düşürür. ben de nefsime yenildim bağışlayın.

benim amacım sadece hekimliğin saygınlığını belirtmekti. bunu kendi duygu ve hislerimle ama terbiyesizce yazılan mesajlar beni sinirlendirdi ve çok üzdü. inanın zamanı geriye alsam o mesajı yazmazdım. tekrar kusuruma bakmayın. bir ağabeyiniz, bir akranınız, bir kardeşiniz olarak boşluğuma verin.
Kullanıcı avatarı
neverever yazdı:
28.07.2018 - 22:13:08
JustAnotherKinase yazdı:
28.07.2018 - 21:50:24
neverever yazdı:
17.08.2017 - 20:22:53
Terbiyesizlik yapan hastaya bakmayı reddettim..süründürüşecekmişim hatta beni nerde olsam bulacak mahkemeye verecekmişler..😠
Takma bişey yapamaz
Zaten bu başlığı bn acalı bir yıl olaydı.olay sorunsuz kapandı.bi sıkıntı olmadıydı.yeni değil yani..
Ok aferin
benim bildiğim olması gereken adil olan kim olursa olsun haklının yanında olmaktır.maalesef son bikaç yıldır en kalabalık olan en çok sesini çıkaran sosyal medyada en çok bağıran işini hallediyor.allahtan hukuk var.bir hukuk devletinde yaşamak ne kadar elzemmiş onu görüyoruz.