Pazartesi , Eylül 16 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...

Re:

#3969230  gönderen neverever
 17.08.2017 - 23:53:01
naturele yazdı:
neverever yazdı:
naturele yazdı: Hocam önünüzde iki seçenek var:

1. usg yaparken "oo bu ben tehlikeli görünüyor, dermaya gittiniz mi?" demek

2. usg yaparken çok ciddi yüz ifadeleri takınıp "hocam?" diye soranlara "doktorunuzla konuşun" demek

ya biraz ikisi de kendi içimizde sıkıntılıyı paslamak gibi oluyor ama o doktorla konuşana kadar döktüğü ter baya iyi oluyo :D

deneyeceğim bunları :D :D
ikinciyi özellikle tavsiye ederim, herkeste bi doktorun yüzünden sonuç okuma çabası var, bir iki "hmmm" diyip uygun yüz ifadeleri takınırsanız %100 çalışır hocam.
hayal edince bile bi komik oldu ya ben hımm diyorum zaten ben usg yaparken suratıma bakıp duruyolar bazıları da ekrana bakıyolar sanki bişey anlarmış gibi , çok kararmış bu syahlar mı modül diyenler kist diyenler . Allam ya her yer karanlık zaten. ben de diyorum o öyle iki dakikada anlaşımlaz 10 yıl okudum ben bunun için diyorum kalıyolar.

Re:

#3969245  gönderen naturele
 18.08.2017 - 00:01:40
işte hocam bundan sonra derin bi nefes verip "doktorunuzla konuşmanız gerek" diyin :D

şimdi hocam tabii ki internet tv sağolsun halkımız eskisi gibi değil, çok donanımlı. kis olsun, minyon olsun bilgi sahibiler. siz keşke probu 12:30 hastasının eline bırakıp öğle yemeğine çıksaydınız o tanı-tedavi kendisi ve sonraki birkaç hastayı hallederdi.

yazın bşaında bir dizide gördüm, kadın bebeğimiz diye bir usg getiriyor, adam sevip öpüp cüzdanına koyuyor. sonra işte kadın gebe değilmiş falan, doktoruna gidip soruyor adam peki bu ne diye, doktor "beyefendi bu gördüğünüz cenin değil, miyom" diyor. hunharca gülmüştüm aklıma geldi :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3969289  gönderen neverever
 18.08.2017 - 00:30:22
naturele yazdı:işte hocam bundan sonra derin bi nefes verip "doktorunuzla konuşmanız gerek" diyin :D

şimdi hocam tabii ki internet tv sağolsun halkımız eskisi gibi değil, çok donanımlı. kis olsun, minyon olsun bilgi sahibiler. siz keşke probu 12:30 hastasının eline bırakıp öğle yemeğine çıksaydınız o tanı-tedavi kendisi ve sonraki birkaç hastayı hallederdi.

yazın bşaında bir dizide gördüm, kadın bebeğimiz diye bir usg getiriyor, adam sevip öpüp cüzdanına koyuyor. sonra işte kadın gebe değilmiş falan, doktoruna gidip soruyor adam peki bu ne diye, doktor "beyefendi bu gördüğünüz cenin değil, miyom" diyor. hunharca gülmüştüm aklıma geldi :D
evet ben de izlemiştim o diziyi deniz miydi neydi ismi o sahnede ben de çok güldüm.bundan sonra biraz muzip olayım bari napıyım eğlenmeye bakayım. geçenlerde bi kız geldiydi kabızım diye , bi baktım kız miadında gebe, annesi kapıda bekliyo anneme deme diye yalvarıyo kadını da kabızım diye kandırıyo da herhalde kanmamıştır diyorum, ben de sustuydum rapora yazdım sadece, keşke aa hamile misin deyip yüksek sesle anasına da hayrlı olsun torunun oluyo deyip ne biliyim işte bööle şeyler yapabilirdim daha mı eğlenceli olur ki işim o zamn dur bn bi deneyim bunu. hergun bunun gibibirsürüsü geliyo:)

Re:

#3969308  gönderen naturele
 18.08.2017 - 00:39:38
neverever yazdı:
naturele yazdı:işte hocam bundan sonra derin bi nefes verip "doktorunuzla konuşmanız gerek" diyin :D

evet ben de izlemiştim o diziyi deniz miydi neydi ismi o sahnede ben de çok güldüm.bundan sonra biraz muzip olayım bari napıyım eğlenmeye bakayım. geçenlerde bi kız geldiydi kabızım diye , bi baktım kız miadında gebe, annesi kapıda bekliyo anneme deme diye yalvarıyo kadını da kabızım diye kandırıyo da herhalde kanmamıştır diyorum, ben de sustuydum rapora yazdım sadece, keşke aa hamile misin deyip yüksek sesle anasına da hayrlı olsun torunun oluyo deyip ne biliyim işte bööle şeyler yapabilirdim daha mı eğlenceli olur ki işim o zamn dur bn bi deneyim bunu. hergun bunun gibibirsürüsü geliyo:)
Hocam yok aman vicdanı elden bırakmayalım yine de :D

Evet ya kalbimdeki deniz ahahah "Radyologların ve yeni mezun drların tercihi" :D

Re:

#3969325  gönderen neverever
 18.08.2017 - 00:48:16
naturele yazdı:
neverever yazdı:

Hocam yok aman vicdanı elden bırakmayalım yine de :D

Evet ya kalbimdeki deniz ahahah "Radyologların ve yeni mezun drların tercihi" :D
yok ya biraz fazla vicdandan geliyo ne geliyosa başıma zaten bırakmam ben yine de..evet kalbimdeki deni doğru ,hatırladım şimdi.
Kullanıcı avatarı

#3969520  gönderen fruktr
 18.08.2017 - 04:10:33
Amac süründürmekse senin elinde silah daha cok, mesela yaz usg ye surrenalde 5mm adenom ile uyumlu görünüm diye, endokrin polikliniginin yolunu aşındırsın,günlerce idrar toplasin mr bt kuyruklarinda beklesin enaz 6 ay gider gelir :)
Yada s.kesesinde 3mm polip de... işte şimdi onlar düşünsün.

#3969578  gönderen neverever
 18.08.2017 - 09:08:10
fruktr yazdı:Amac süründürmekse senin elinde silah daha cok, mesela yaz usg ye surrenalde 5mm adenom ile uyumlu görünüm diye, endokrin polikliniginin yolunu aşındırsın,günlerce idrar toplasin mr bt kuyruklarinda beklesin enaz 6 ay gider gelir :)
very be ne wok silahım varmış da haberim yokmuş :D :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3969582  gönderen Pearlyy
 18.08.2017 - 10:02:37
[quote:="fruktr"]Amac süründürmekse senin elinde silah daha cok, mesela yaz usg ye surrenalde 5mm adenom ile uyumlu görünüm diye, endokrin polikliniginin yolunu aşındırsın,günlerce idrar toplasin mr bt kuyruklarinda beklesin enaz 6 ay gider gelir :)
Yada s.kesesinde 3mm polip de... işte şimdi onlar düşünsün.[/quote:]
Yok artık zihniyete bak..

Re:

#3969588  gönderen koleksiyon
 18.08.2017 - 11:01:58
DrGulsever yazdı:Kamu personelini işini yapmayı etkileyecek şekilde tehdit vs vs suçtur. Anında yakını içinde suç duyurusunda bulunmanız gerekir.

Ancak terbiyesizlik dediğiniz dışarda hakaret olmadan söylenme ise kişisel tecrübem önce derdini anlamak ve olabilecek yardımı etmek olamayacaksa olmayacağını uygun dille anlatmak çok daha rahatlatıcı bir yol oluyor.

Tabii nacizane bir öneri.
+1
Kullanıcı avatarı

#3969620  gönderen Denizimgs
 18.08.2017 - 12:39:49
fruktr yazdı:Amac süründürmekse senin elinde silah daha cok, mesela yaz usg ye surrenalde 5mm adenom ile uyumlu görünüm diye, endokrin polikliniginin yolunu aşındırsın,günlerce idrar toplasin mr bt kuyruklarinda beklesin enaz 6 ay gider gelir :)
neyin kafası bu ya

Re:

#3969649  gönderen 987654321aylin
 18.08.2017 - 14:18:51
Neden kendinizi uzuyorsunuz ki? dediginiz gibi 12.30 hastasi icin idare sizden savunma isterse 11.50-12.00 arasi hasta yoktu.12-12.30 arasi resmi yemek tatilim.Acil haber verilen bir durumda olamadigi icin resmi tatilimi kullandim.Bu hastada disarida ileri geri konusunca da doktor haklarimi(biliyorsunuz hasta haklari oldugu kadar resmi hekim haklari da var ) kullanarak hastayi ret ettim.Ret ettigim hastanin hayati hic bir sorunu olmadiginda ayrica kontrol ettim.Hekim hastayi ret edebilir ama ret ettigi hastanin o an itibariyle hic bir hayati tehlikesinin olmamasi gerekiyor.Yani size satasan bir hasta kalp krizi gecirirse o anda mudahale etmeniz gerekiyor yoksa yuruyun gidin ne hali varsa gorsun.Bu sekilde yaklasirsaniz hic biseycik olmaz.Birde bu hastayi neden ret ettiginiz ile alakali o tarihli sizde tutanak tutun.Sahitinize de imzalatip hasta haklari birimine verin ki durum resmiyet kazansin.Tekrar gecmis olsun
Kullanıcı avatarı

#3969655  gönderen tuspati
 18.08.2017 - 14:28:23
radyolog olduğu için hiç görmemiş garipsemiş dr arkadaşımız. biz de bu godoşlardan sürüsüne var. hepsini s..tir ediyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3969660  gönderen naturele
 18.08.2017 - 14:34:32
987654321aylin yazdı:Neden kendinizi uzuyorsunuz ki? dediginiz gibi 12.30 hastasi icin idare sizden savunma isterse 11.50-12.00 arasi hasta yoktu.12-12.30 arasi resmi yemek tatilim.Acil haber verilen bir durumda olamadigi icin resmi tatilimi kullandim.Bu hastada disarida ileri geri konusunca da doktor haklarimi(biliyorsunuz hasta haklari oldugu kadar resmi hekim haklari da var ) kullanarak hastayi ret ettim.Ret ettigim hastanin hayati hic bir sorunu olmadiginda ayrica kontrol ettim.Hekim hastayi ret edebilir ama ret ettigi hastanin o an itibariyle hic bir hayati tehlikesinin olmamasi gerekiyor.Yani size satasan bir hasta kalp krizi gecirirse o anda mudahale etmeniz gerekiyor yoksa yuruyun gidin ne hali varsa gorsun.Bu sekilde yaklasirsaniz hic biseycik olmaz.Birde bu hastayi neden ret ettiginiz ile alakali o tarihli sizde tutanak tutun.Sahitinize de imzalatip hasta haklari birimine verin ki durum resmiyet kazansin.Tekrar gecmis olsun
Hocam bilgiler için teşekkürler. Ancak bu dediğiniz devlette yapılabilse de özelde kolay değil bence.
Birkaç kez üst üste olursa hastane sizinle çalışmak istemez ve sıkıntılı hasta bitmyeceğinden birkaç kez üst üste olabilir.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3969735  gönderen Simurg
 18.08.2017 - 16:47:15
görevden çekilme hakkınız var.. hasta bakmak zorunda degılsınız