Pazartesi , Eylül 16 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...
Kullanıcı avatarı
drbuspiron yazdı:
AyNur76 yazdı:Birileri erkek bulup evlenseler de kurtulsak şu hümanist cici kız tavırlarından...
Ouvv tam bekledgm tavir mantikli birsey bulup cvb yazamaynca böyle saldrlyr tabi :D
Bu arada evet hem geyik yapabilirim hem ciddi konularda konusabilirim sizin gibi tek yeteneğim etrafa igrenc bi nefret puskurtmek değil
Bu güzel geyik yapabilme yönümü de yabanci dizilere borcluyum asdasdf
:D
Iyi yakalamışım :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Sıcaktan bunalan Fransız şoförler etek giydi

#3925079  gönderen Jeanne
 22.06.2017 - 18:54:09
Aslında anladığım kadarıyla sıkıntı formalarının yazlık versiyonunu talep etmeleri. Avrupa resmi kıyafet konusunda gayet denetimlidir şöförler bizim iett şöförleri gibi kravatlarını dikiz aynasına asıp gömleklerini göbeğine kadar açamaz. Mesaisi bitince kimsenin kimseye karışması gibi birşey söz konusu değil. Formayı protesto etmişler. Özellikle italyan modacıların kreasyonlarında erkekler için etekler gayet gündemdeydi hatta Zara man'da bile vardı ama bizde tutmamıştı tabii. Ben önyargılı değilim, neden olmasın.
Kullanıcı avatarı
Jeanne yazdı:Aslında anladığım kadarıyla sıkıntı formalarının yazlık versiyonunu talep etmeleri. Avrupa resmi kıyafet konusunda gayet denetimlidir şöförler bizim iett şöförleri gibi kravatlarını dikiz aynasına asıp gömleklerini göbeğine kadar açamaz. Mesaisi bitince kimsenin kimseye karışması gibi birşey söz konusu değil. Formayı protesto etmişler. Özellikle italyan modacıların kreasyonlarında erkekler için etekler gayet gündemdeydi hatta Zara man'da bile vardı ama bizde tutmamıştı tabii. Ben önyargılı değilim, neden olmasın.
:) Ortadaoğu'da giyince çağ dışı, Avrupa'da giyince modern kreasyonlar ve sonucunda da neden olmasın. Ne demeli tahmin edin.. Ben dersem marjinallikle suçlanıyorum burda :lol:
Kullanıcı avatarı

#3925097  gönderen Jeanne
 22.06.2017 - 19:03:56
Dr_Caucasiasque yazdı:
Jeanne yazdı:Aslında anladığım kadarıyla sıkıntı formalarının yazlık versiyonunu talep etmeleri. Avrupa resmi kıyafet konusunda gayet denetimlidir şöförler bizim iett şöförleri gibi kravatlarını dikiz aynasına asıp gömleklerini göbeğine kadar açamaz. Mesaisi bitince kimsenin kimseye karışması gibi birşey söz konusu değil. Formayı protesto etmişler. Özellikle italyan modacıların kreasyonlarında erkekler için etekler gayet gündemdeydi hatta Zara man'da bile vardı ama bizde tutmamıştı tabii. Ben önyargılı değilim, neden olmasın.
:) Ortadaoğu'da giyince çağ dışı, Avrupa'da giyince modern kreasyonlar ve sonucunda da neden olmasın. Ne demeli tahmin edin.. Ben dersem marjinallikle suçlanıyorum burda :lol:
neden beni alıntılayıp böyle bir çıkarım yaptığını anlayamadım
ortadoğulu erkeklerin etek giymesi ya da giymemesi konusunda herhangi bir yorum yapmadım
Kullanıcı avatarı
Jeanne yazdı:
Dr_Caucasiasque yazdı:
ortadoğulu erkeklerin etek giymesi ya da giymemesi konusunda herhangi bir yorum yapmadım
Avrupa'lının Ortadoğu'lu ya olan bakışından dem vurdum. Yerdikleri ne varsa yapıyorlar medeniyet etiketini de yapıştırıp pazarlıyorlar biz de çanak tutuyoruz ifade ettiğim buydu. Alıntılanamayacak kadar özel olduğunu düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı

#3925108  gönderen Jeanne
 22.06.2017 - 19:09:29
Dr_Caucasiasque yazdı:
Jeanne yazdı:
Dr_Caucasiasque yazdı: :) Ortadaoğu'da giyince çağ dışı, Avrupa'da giyince modern kreasyonlar ve sonucunda da neden olmasın. Ne demeli tahmin edin.. Ben dersem marjinallikle suçlanıyorum burda :lol:
Avrupa'lının Ortadoğu'lu ya olan bakışından dem vurdum. Yerdikleri ne varsa yapıyorlar medeniyet etiketini de yapıştırıp pazarlıyorlar biz de çanak tutuyoruz ifade ettiğim buydu. Alıntılanamayacak kadar özel olduğunu düşünmüyorum.
Anlıyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Kravatı dikiz aynasına asıp gömleği göbeğe kadar açmakta ne var ki? Şoförün görevi otobüsü güzel bir şekilde kullanmaktır, kendini yolculara beğendirmek değil. Avrupalı şoförün etek giymek hakkı fakat iett şoförünün kravatını çıkarması hakkı değil öyle mi? Yoksa bu "kendi ülkesini eleştirmezse ölecek hastalığı" mı?
Kullanıcı avatarı

#3925114  gönderen tintin
 22.06.2017 - 19:14:08
AyNur76 yazdı:Birileri erkek bulup evlenseler de kurtulsak şu hümanist cici kız tavırlarından...
Terbiyenizi takının ne diyorsunuz. Düşüncelerinden rahatsız olduysanız adam gibi bi fikir yürütüp cevap verin.
Kullanıcı avatarı

#3925115  gönderen Jeanne
 22.06.2017 - 19:14:15
dr_sinaps yazdı:
Kravatı dikiz aynasına asıp gömleği göbeğe kadar açmakta ne var ki? Şoförün görevi otobüsü güzel bir şekilde kullanmaktır, kendini yolculara beğendirmek değil. Avrupalı şoförün etek giymek hakkı fakat iett şoförünün kravatını çıkarması hakkı değil öyle mi? Yoksa bu "kendi ülkesini eleştirmezse ölecek hastalığı" mı?
üffff. tamam sen de gömleğini göbeğine kadar açıp poliklinik yap. ne de olsa bizim görevimiz de hastayı muayene edip doğru tedaviyi vermek.

Re:

#3925116  gönderen Zehra_985
 22.06.2017 - 19:14:30
AyNur76 yazdı:Işte bu yüzden hala avrupa birliğine kapı kapalı bizim için. Insanlar hakları korunuyor. Kimse kimseye ne giyindin diye saldırmıyor. Bunlar kendi problemlerine çözüm bulmuş erkekler şoförler. Osmanlı köçekleri değil fır fır giyinsinler...
Yukarıdaki şahsın cümlelerine dikkat edin çok korkunç bir çelişkiyle karşılaşacaksınız.
1-Kimse kimseye ne giydin diye sormuyor(yani her türlü kıyafete saygı duyun uyarısı veriyor)
2-Osmanlı köçekleri değilki fır fır giyinsinler (Herhangi bir kültüre mal olmuş kıyafetle dalga geçmek,seviyesizce aşağılamak)

Hem her türlü kıyafete saygı duyun diye nefret köpürürken daha bir cümle geçmeden kültürel kıyafetle dalga geçmek nasıl bir zihin yapısının ürünüdür(!) Arkadaş farkında olmadan kendisini eleştirmiş....tabiri caizse kendine nefret kusmuş
En son Zehra_985 tarafından 22.06.2017 - 19:30:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Jeanne yazdı:
dr_sinaps yazdı:
üffff. tamam sen de gömleğini göbeğine kadar açıp poliklinik yap. ne de olsa bizim görevimiz de hastayı muayene edip doğru tedaviyi vermek.
Hakan yavaaas :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3925125  gönderen Dr_Caucasiasque
 22.06.2017 - 19:18:24
Zehra_985 yazdı:
AyNur76 yazdı:Işte bu yüzden hala avrupa birliğine kapı kapalı bizim için. Insanlar hakları korunuyor. Kimse kimseye ne giyindin diye saldırmıyor. Bunlar kendi problemlerine çözüm bulmuş erkekler şoförler. Osmanlı köçekleri değil fır fır giyinsinler...
Yukarıdaki şahsın cümlelerine dikkat edin çok korkunç bir çelişkiyle karşılaşacaksınız.
1-Kimse kimseye ne giydin diye sormuyor(yani her türlü kıyafete saygı gösterin manası)
2-Osmanlı köçekleri gibi fır fır (Herhangi bir kültüre mal olmuş kıyafetle dalga geçmek)

Hem her türlü kıyafete saygı duyun diye nefret köpürürken daha bir cümle geçmeden kıyafetle dalga geçmek nasıl bir zihin yapısının ürünüdür arkadaş farkında olmadan kendisini eleştirmiş....
Kardesim zaten bizimle onlar arasında greft problemimiz var. Her türlü red oluyor. Celiskiyi kendi gözlerinle görebiliyorsun.
Kullanıcı avatarı

#3925134  gönderen tintin
 22.06.2017 - 19:22:16
Şu sitedeki hoşuna gitmeyen bişey söylendiğinde, biriyle tartışmaya girdiğinde tek cevap refleksi hakaret, bel altı vurma olan tiplerden gına geldi ya bi terbiye edinin öyle gelin ya da gidin nerde takılıyorsanız terbiyesizliğinize orda devam edin.
Kullanıcı avatarı

#3925138  gönderen Jeanne
 22.06.2017 - 19:24:22
Dr_Caucasiasque yazdı:
Jeanne yazdı:
dr_sinaps yazdı: Kravatı dikiz aynasına asıp gömleği göbeğe kadar açmakta ne var ki? Şoförün görevi otobüsü güzel bir şekilde kullanmaktır, kendini yolculara beğendirmek değil. Avrupalı şoförün etek giymek hakkı fakat iett şoförünün kravatını çıkarması hakkı değil öyle mi? Yoksa bu "kendi ülkesini eleştirmezse ölecek hastalığı" mı?
Hakan yavaaas :)
bu ne demek şimdi yeni bir espri falan mı