Pazartesi , Eylül 16 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...

Re:

#3924147  gönderen red_kit
 22.06.2017 - 00:02:53
drbuspiron yazdı:Olay iğrenç yorumlar berbat ne kadar tahammulsz olmuşuz
Birkac dengeszin yaptigiyla bu kadar insana hakaret puskurmek nasil etik bi davranış dimi
Yok dextermis yok sabunmus hekim olcaz bi de
Birkac dengesiz mi :) Sen turkiyede degilsin heralde..Elbistanda oruc tutmuyor diye adami vurup oldurduler bu ulkede hem de bu ramazan.Istanbulda guney koreli adamin mekanini dagittilar ramazan ayinda icki iciliyor diye.Bu ulkede mi hosgoru kaldi ?Dogudaki ensest sapik iliskilerden haberin var mi o tarikatci seyh takilanlarin dincilerin? Sokaktan kadinlari cevirip bir sor bakalim hangisi gorsel vs tacize maruz kalmamis?Sen nerde yasiyorsun hocam ya ? Ulkeyi b.k goturuyor daha hala polyanna modundasiniz.Doktor oldurmek dovmek moda olmus hekimiz biz diyorsun..

Re:

#3924152  gönderen drbuspiron
 22.06.2017 - 00:07:06
AyNur76 yazdı:
Birkac dengeszin yaptigiyla bu kadar insana hakaret puskurmek nasil etik bi davranış dimi
Evet evet çocuklara tecavüz edenler de bizleriz yaa Dexterler... O otobüsün icindekiler de galiba böyle "hümanist" düşünmüşler de biri de kıza yardım etmemiş...
O yardm etmeyenlerin inancini bilmiyrsnz sznle ayni görüşten de olablrler bu 1
Ayrıca bu artık birine yardm etmeme olayi maalesef cok yaygin baknz saglicilara şiddet arkasini donen gidiyo olay cikinca
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924156  gönderen cano88
 22.06.2017 - 00:08:45
Karşısındaki insanın iyi olmasını isteyen, önce kendisi iyi olmalıdır...

Hacı Bektaş-ı Veli

herkesin kadir gecesi mübarek olsun...huzur ve hoşgörü bu toprakların üzerine olsun...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924157  gönderen Jeanne
 22.06.2017 - 00:09:47
red_kit yazdı:
Birkac dengesiz mi :) Sen turkiyede degilsin heralde..Elbistanda oruc tutmuyor diye adami vurup oldurduler bu ulkede hem de bu ramazan.Istanbulda guney koreli adamin mekanini dagittilar ramazan ayinda icki iciliyor diye.Bu ulkede mi hosgoru kaldi ?Dogudaki ensest sapik iliskilerden haberin var mi o tarikatci seyh takilanlarin dincilerin? Sokaktan kadinlari cevirip bir sor bakalim hangisi gorsel vs tacize maruz kalmamis?Sen nerde yasiyorsun hocam ya ? Ulkeyi b.k goturuyor daha hala polyanna modundasiniz.Doktor oldurmek dovmek moda olmus hekimiz biz diyorsun..
en azından şu an şu başlığa yazanlardan içki içenin evini dağıtmak ya da oruç tutmayanı öldürmek isteyen kimse yok. biz de ülkeyi b.k götürdüğünden kimsenin kimseye hoşgörüsünün kalmadığından bahsediyoruz zaten ama yazdıklarınız esprisine bile olsa rahatsız edici
üstelik ben inançlı bile değilim ateistim ve rahatsız oldum.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924160  gönderen AyNur76
 22.06.2017 - 00:11:22
Dünya gelişiyor uzay araştırıyor birileri hala bazı yobazların nefsinin uyarilmamasini koruma peşinde... daha sözüm yok o kıza olanı yaşarsanız birgün ozaman anlarsınız...

Re:

#3924161  gönderen drbuspiron
 22.06.2017 - 00:11:54
red_kit yazdı:
Evet maalesef var ama bir kesimde mi var ? Evet o kesimde hic olmamaliydi ama maalesef iman bizde ata yadigarı
Da bunlari yapanlar için olmali cezalar bunlarn mensup olduğunu zannettkleri dine mensup herkes için değil
Yoksa ben bunlari yapan herkesin ağır şekilde cezalndrlmasi taraftarym

Re:

#3924163  gönderen drbuspiron
 22.06.2017 - 00:14:37
AyNur76 yazdı:Dünya gelişiyor uzay araştırıyor birileri hala bazı yobazların nefsinin uyarilmamasini koruma peşinde... daha sözüm yok o kıza olanı yaşarsanız birgün ozaman anlarsınız...
Yalniz burda kimse o kiza yapilani tartsmyr onda netiz
Sorun szn bir kesime olan ofkenz ve bunu dile gettrrken yaptgnz guya esprilerinz uzgunm siz oldukca onlar da olcak umarim ya bu nefret biter ya da bu kadar nefret edenler 2 kesmden de inşallah biterler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924174  gönderen jednanamilion
 22.06.2017 - 00:20:15
Hep Amarikanin oyunlari bunlar gencler dikkatli olun aman diim..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924195  gönderen Wunderbar
 22.06.2017 - 00:38:28
bu olayı ailemden birinin yaşadığını hayal ettikçe midem bulanıyor, başkasının adına utanıyorum.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924307  gönderen Purposeless
 22.06.2017 - 05:31:16
AyNur76 yazdı:
red_kit yazdı:
AyNur76 yazdı: Dexter gerek bu ülkeye hemde birtane değil bir alay Dexter...
Seve seve yapardim hem bilim gelisirdi mesela gosipole birseyler daha ekleyip denerdim bunlarda .. Isin sakasi bir yana bu tarikat cemaat olaylarini bitirmedikleri surece boyle sapik ahlaksız tipler bitmez maalesef.. Cunku kadinlarla ne kadar uzak yasar kiz erkek ortamindan ne kadar dururlarsa o kadar sapiklasiyorlar..
Ağzına sağlık hocam. Yapılmadıysa da bu hacı hocalardan sabun yapmak gerek. Bari topladıkları yağların bir faydası olur....
Ahhaha 😂

Hoo hoooww hoooo sakin hooo pişşş hooww
Kullanıcı avatarı

#3924308  gönderen Purposeless
 22.06.2017 - 05:33:05
Bi densizin isledigi suctan oruca nasil gelmis ki muhabbet
Kullanıcı avatarı

#3924310  gönderen Pearlyy
 22.06.2017 - 06:10:42
Hep aynı şeyler...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3924311  gönderen deoksiriboz
 22.06.2017 - 06:10:45
Hala şu dayak lafını kullanma hastalığından kurtulamamışız galiba. Duyan da babası yaptığı yaramazlıktan dolayı kızına 2 fiske atmış sanar. Şuna darp, saldırı, şiddet gibi bir şey demek çok mu zor?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3925037  gönderen dr_itachi
 22.06.2017 - 18:33:03
Jeanne yazdı:
cano88 yazdı:
Jeanne yazdı: ya ben bunu izlerken güldüm, çocuklar iyi püskürtmüş :D
bi de buna 'babası yaşında adamla nasıl konuşmuş, o da yanlış' yazanlar olmuş, hadi lennnnn demek istiyorum.
adamın teki gelip sana 'istediğini yapamazsın, yiyemezsin, burda dondurma yiyemezsin' derse o cevabı hakeder.

Yalnız şöyle birşey var. Eskiden insanlar birbirine saygılıymış. Annemden dinlediklerimle anlatıyorum (annem Galatalı) Hristiyan komşuları varmış ramazan ayında balkonda kahvaltı yapmaz bişey içmezlermiş. İnsanlar sokakta dondurma yemezmiş. Ama yiyen olursa da kimse durdurup 'burası müslüman ülkesi' demezmiş. Veya kısa etek giyen şort giyen pek olmazmış ama mini etekli bir kadın geçince de kimse pis pis bakmazmış. Ahlak kavramının içi boşaltıldı. Dindar görünen ama ahlak yapısı çökmüş bir topluma dönüştük. Kendi doğrularını diğerlerine zorlama ile kabul ettirmeye çalışan bir kesim ile 'ben sizin gibi düşünmüyorum'u o kesimin gözüne sokmaya çalışanlar şeklinde iki ayrı kutba bölündük.
hocam ramazan ayında insaların oruclulara saygı göstermesini tabiki bekliyorum ama bu olan olay oruclu olan kişinin orucunu zayıflatır...bir dondurmamı seni bu hale getirdi derler...kişi oruç tutmayabilir +karşısındakine saygısından gizli gizli yer içer----güzel olan budur
ama kimiside dışarda yer içer...günahı varsa Allahu teala tarafından sorulur...kul bu görevi üstlenemez...
katılıyorum; normalde öyle olması lazım. ama büyüyen bir nefret ortamı var. ben mesela oruç tutmam; ama kafein bağımlısı olmama rağmen 1 ay aynı serviste oruçlu olan varsa asistan odasına kahve getirmem aşağıda dışarda biyerde hızlıca içer gelirim. dikkat etmeyen arkadaşlarım var, çok hoş bulmuyorum. ama mesela bir sabah bir yerde kahvaltı yaparken şu videodaki gibi bir dayı mekanın camına tık tık yaptı kafamı kaldırdım; iki elini havaya kaldırıp püüü allah belanı versin anlamına gelen hareketi yaptı :D neyse ki henüz başıma gelen en kötü olay bu. yani orası bir cafe; insanlar içeride belli ki birşeyler yiyor; bakmayıver. sokakta yemiyorum zaten.
Benim annemin de küçükken hristiyan komşuları varmış. Annem de aynı senin anlattıklarını anlatıyor. Hatta ramazan ayında giyimini değiştiren hristiyan kadınlar bile varmış. Senin kahveyi başka yerde içmen de güzel bir nezaket örneği. Teneffüs aralarında ötede kahve çay içen hocalar görürdüm, çok hoşuma giderdi. Camı tıktıklayan dayıyı ve benzerlerini kınıyoruz.

Re:

#3925120  gönderen koleksiyon
 22.06.2017 - 19:16:48
drbuspiron yazdı:
AyNur76 yazdı:Dünya gelişiyor uzay araştırıyor birileri hala bazı yobazların nefsinin uyarilmamasini koruma peşinde... daha sözüm yok o kıza olanı yaşarsanız birgün ozaman anlarsınız...
Yalniz burda kimse o kiza yapilani tartsmyr onda netiz
Sorun szn bir kesime olan ofkenz ve bunu dile gettrrken yaptgnz guya esprilerinz uzgunm siz oldukca onlar da olcak umarim ya bu nefret biter ya da bu kadar nefret edenler 2 kesmden de inşallah biterler
+9999999999999999999
Darp eden kadar, bunu fırsat bilerek antipatisini kusanlar da kendi seviyesini belli etmiş.
Görüşünüz ne olursa olsun;
1.O görüşte sapkın olmayın
2.Sizin gibi olmayana da hoşgörülü olun