Cumartesi , Eylül 21 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924078  gönderen tintin
 21.06.2017 - 22:55:49
bu ülkenin ciddi bi problemi var da tam çözemedim Allah sonumuzu hayretsin .hanfendiye çok geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924090  gönderen Jeanne
 21.06.2017 - 23:02:38
cano88 yazdı:

bide bu var...

sanki orucu oradaki dondurma yiyene tutuyor...abi sağlam ibadet yapıyorsan takva sahibi isen oradaki çoçugu görmezsin, senin olayın ramazan da birilerinin birşey yemesini kınamak olmamalı...o kişi oruç tutmuyorsa kendi bileceği iştir...günahıda vebalide onadır....
ya ben bunu izlerken güldüm, çocuklar iyi püskürtmüş :D
bi de buna 'babası yaşında adamla nasıl konuşmuş, o da yanlış' yazanlar olmuş, hadi lennnnn demek istiyorum.
adamın teki gelip sana 'istediğini yapamazsın, yiyemezsin, burda dondurma yiyemezsin' derse o cevabı hakeder.

Yalnız şöyle birşey var. Eskiden insanlar birbirine saygılıymış. Annemden dinlediklerimle anlatıyorum (annem Galatalı) Hristiyan komşuları varmış ramazan ayında balkonda kahvaltı yapmaz bişey içmezlermiş. İnsanlar sokakta dondurma yemezmiş. Ama yiyen olursa da kimse durdurup 'burası müslüman ülkesi' demezmiş. Veya kısa etek giyen şort giyen pek olmazmış ama mini etekli bir kadın geçince de kimse pis pis bakmazmış. Ahlak kavramının içi boşaltıldı. Dindar görünen ama ahlak yapısı çökmüş bir topluma dönüştük. Kendi doğrularını diğerlerine zorlama ile kabul ettirmeye çalışan bir kesim ile 'ben sizin gibi düşünmüyorum'u o kesimin gözüne sokmaya çalışanlar şeklinde iki ayrı kutba bölündük.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924093  gönderen cano88
 21.06.2017 - 23:08:56
Jeanne yazdı:
cano88 yazdı:

bide bu var...

sanki orucu oradaki dondurma yiyene tutuyor...abi sağlam ibadet yapıyorsan takva sahibi isen oradaki çoçugu görmezsin, senin olayın ramazan da birilerinin birşey yemesini kınamak olmamalı...o kişi oruç tutmuyorsa kendi bileceği iştir...günahıda vebalide onadır....
bi de buna 'babası yaşında adamla nasıl konuşmuş, o da yanlış' yazanlar olmuş, hadi lennnnn demek istiyorum.
adamın teki gelip sana 'istediğini yapamazsın, yiyemezsin, burda dondurma yiyemezsin' derse o cevabı hakeder.

Yalnız şöyle birşey var. Eskiden insanlar birbirine saygılıymış. Annemden dinlediklerimle anlatıyorum (annem Galatalı) Hristiyan komşuları varmış ramazan ayında balkonda kahvaltı yapmaz bişey içmezlermiş. İnsanlar sokakta dondurma yemezmiş. Ama yiyen olursa da kimse durdurup 'burası müslüman ülkesi' demezmiş. Veya kısa etek giyen şort giyen pek olmazmış ama mini etekli bir kadın geçince de kimse pis pis bakmazmış. Ahlak kavramının içi boşaltıldı. Dindar görünen ama ahlak yapısı çökmüş bir topluma dönüştük. Kendi doğrularını diğerlerine zorlama ile kabul ettirmeye çalışan bir kesim ile 'ben sizin gibi düşünmüyorum'u o kesimin gözüne sokmaya çalışanlar şeklinde iki ayrı kutba bölündük.
hocam ramazan ayında insaların oruclulara saygı göstermesini tabiki bekliyorum ama bu olan olay oruclu olan kişinin orucunu zayıflatır...bir dondurmamı seni bu hale getirdi derler...kişi oruç tutmayabilir +karşısındakine saygısından gizli gizli yer içer----güzel olan budur
ama kimiside dışarda yer içer...günahı varsa Allahu teala tarafından sorulur...kul bu görevi üstlenemez...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924102  gönderen AyNur76
 21.06.2017 - 23:21:12
red_kit yazdı:
AyNur76 yazdı:
red_kit yazdı: Ben bir erkek olarak kiz yurtlari onunde sahinle sarkintilik eden tipler icin bir proje hayalim var.Belediye iki arac cikaracak biri pressleyecek icindeki apacilerle birlikte canli canli..Diger arac preslenen cop yiginini alip sehir coplugunde kirec dokup yakacak 😀
Dexter gerek bu ülkeye hemde birtane değil bir alay Dexter...
Seve seve yapardim hem bilim gelisirdi mesela gosipole birseyler daha ekleyip denerdim bunlarda .. Isin sakasi bir yana bu tarikat cemaat olaylarini bitirmedikleri surece boyle sapik ahlaksız tipler bitmez maalesef.. Cunku kadinlarla ne kadar uzak yasar kiz erkek ortamindan ne kadar dururlarsa o kadar sapiklasiyorlar..
Ağzına sağlık hocam. Yapılmadıysa da bu hacı hocalardan sabun yapmak gerek. Bari topladıkları yağların bir faydası olur....

Re:

#3924107  gönderen red_kit
 21.06.2017 - 23:25:51
AyNur76 yazdı:
red_kit yazdı:
AyNur76 yazdı: Dexter gerek bu ülkeye hemde birtane değil bir alay Dexter...
Seve seve yapardim hem bilim gelisirdi mesela gosipole birseyler daha ekleyip denerdim bunlarda .. Isin sakasi bir yana bu tarikat cemaat olaylarini bitirmedikleri surece boyle sapik ahlaksız tipler bitmez maalesef.. Cunku kadinlarla ne kadar uzak yasar kiz erkek ortamindan ne kadar dururlarsa o kadar sapiklasiyorlar..
Ağzına sağlık hocam. Yapılmadıysa da bu hacı hocalardan sabun yapmak gerek. Bari topladıkları yağların bir faydası olur....
Bunlarin sabunuyla elimi bile yikamazdim ben 😀 Youtube a aduket tarikati yazip izlemenizi tavsiye ederim bunlarin sapiklik boyutunu cok guzel ozetliyor..Yanlis anlasilmasin tamamen komik gayet izlenebilir gulme garantili :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924113  gönderen Jeanne
 21.06.2017 - 23:35:20
cano88 yazdı:
Jeanne yazdı:
cano88 yazdı:

bide bu var...

hocam ramazan ayında insaların oruclulara saygı göstermesini tabiki bekliyorum ama bu olan olay oruclu olan kişinin orucunu zayıflatır...bir dondurmamı seni bu hale getirdi derler...kişi oruç tutmayabilir +karşısındakine saygısından gizli gizli yer içer----güzel olan budur
ama kimiside dışarda yer içer...günahı varsa Allahu teala tarafından sorulur...kul bu görevi üstlenemez...
katılıyorum; normalde öyle olması lazım. ama büyüyen bir nefret ortamı var. ben mesela oruç tutmam; ama kafein bağımlısı olmama rağmen 1 ay aynı serviste oruçlu olan varsa asistan odasına kahve getirmem aşağıda dışarda biyerde hızlıca içer gelirim. dikkat etmeyen arkadaşlarım var, çok hoş bulmuyorum. ama mesela bir sabah bir yerde kahvaltı yaparken şu videodaki gibi bir dayı mekanın camına tık tık yaptı kafamı kaldırdım; iki elini havaya kaldırıp püüü allah belanı versin anlamına gelen hareketi yaptı :D neyse ki henüz başıma gelen en kötü olay bu. yani orası bir cafe; insanlar içeride belli ki birşeyler yiyor; bakmayıver. sokakta yemiyorum zaten.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924116  gönderen tintin
 21.06.2017 - 23:38:57
şu ikinci şahsa da dislaykı basacaktım da sistem izin vermedi.
şort giyiyor diye kadın döven adamın üçüncü kuşak kuzeni sabuncu arkadaşlara hitler olsaydı bi selam çakardı herhal.bu iki kutup da aynı korkunçlukta.birbirinizden özde bir farkınız yok malesef.olaydı iyiydi sonuçta o sakallı amcanın 10 katı öğretim gördünüz ama kısmet değilmiş
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924122  gönderen AyNur76
 21.06.2017 - 23:45:13
tintin yazdı:şu ikinci şahsa da dislaykı basacaktım da sistem izin vermedi.
şort giyiyor diye kadın döven adamın üçüncü kuşak kuzeni sabuncu arkadaşlara hitler olsaydı bi selam çakardı herhal.bu iki kutup da aynı korkunçlukta.birbirinizden özde bir farkınız yok malesef.olaydı iyiydi sonuçta o sakallı amcanın 10 katı öğretim gördünüz ama kısmet değilmiş
Bu yobazlar öyle bir virüs öyle bir mikrop ki Hitler bile yetmez bunları temizlemeye. Insanlık dışı hareketler eden onlar biz sadece içimizdeki nefreti böyle kusuyoruz böyle konuşarak... elimizden gelse bile yapmayız toplarız göndeririz kömür madenlerine bedava çalışsınlar yada lağım temizlesinler tam yakışan da bu onlara...
En son AyNur76 tarafından 21.06.2017 - 23:46:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924124  gönderen tintin
 21.06.2017 - 23:45:40
Jeanne yazdı:
cano88 yazdı:
Jeanne yazdı: ya ben bunu izlerken güldüm, çocuklar iyi püskürtmüş :D

katılıyorum; normalde öyle olması lazım. ama büyüyen bir nefret ortamı var. ben mesela oruç tutmam; ama kafein bağımlısı olmama rağmen 1 ay aynı serviste oruçlu olan varsa asistan odasına kahve getirmem aşağıda dışarda biyerde hızlıca içer gelirim. dikkat etmeyen arkadaşlarım var, çok hoş bulmuyorum. ama mesela bir sabah bir yerde kahvaltı yaparken şu videodaki gibi bir dayı mekanın camına tık tık yaptı kafamı kaldırdım; iki elini havaya kaldırıp püüü allah belanı versin anlamına gelen hareketi yaptı :D neyse ki henüz başıma gelen en kötü olay bu. yani orası bir cafe; insanlar içeride belli ki birşeyler yiyor; bakmayıver. sokakta yemiyorum zaten.
yaptığın çok hoş jeane.öyle bir mecburiyetin yok ben kimseden ben oruç tutuyorum diye hayatını kısıtlamasını istemem misal ama burda da arkadaşlar bu konularda çok dikkat ediyorlar ve kesinlikle nazik bi davranış.ama malesef eğitim-öğretim arızaları toplumda saçma tepkiler şeklinde kendini gösterebiliyor.umarım bir daha böyle bi şey yaşamazsın ,kimse yaşamaz

Re:

#3924129  gönderen red_kit
 21.06.2017 - 23:48:40
Ooo humanist bir arkadas brava..Ay canim kac yasindasin sen hanimis..Al bunu da dislike yap polyanna sogursun.Dislike yapinca ne anlayacaksan al dislike al
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924133  gönderen tintin
 21.06.2017 - 23:49:52
AyNur76 yazdı:
Bu yobazlar öyle bir virüs öyle bir mikrop ki Hitler bile yetmez bunları temizlemeye. Insanlık dışı hareketler eden onlar biz sadece içimizdeki nefreti böyle kusuyoruz böyle konuşarak... elimizden gelse bile yapmayız toplarız göndeririz kömür madenlerine bedava çalışsınlar yada lağım temizlesinler tam yakışan da bu onlara...
hocam size cevap vermek isterdim ama görüyorum ki size anlatabileceğim hiç bir şey yok.Allah akıl fikir versin
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924135  gönderen Jeanne
 21.06.2017 - 23:51:01
tintin yazdı:
Jeanne yazdı:
cano88 yazdı: hocam ramazan ayında insaların oruclulara saygı göstermesini tabiki bekliyorum ama bu olan olay oruclu olan kişinin orucunu zayıflatır...bir dondurmamı seni bu hale getirdi derler...kişi oruç tutmayabilir +karşısındakine saygısından gizli gizli yer içer----güzel olan budur
yaptığın çok hoş jeane.öyle bir mecburiyetin yok ben kimseden ben oruç tutuyorum diye hayatını kısıtlamasını istemem misal ama burda da arkadaşlar bu konularda çok dikkat ediyorlar ve kesinlikle nazik bi davranış.ama malesef eğitim-öğretim arızaları toplumda saçma tepkiler şeklinde kendini gösterebiliyor.umarım bir daha böyle bi şey yaşamazsın ,kimse yaşamaz
mecbur hissetsem isteyerek böyle davranamam zaten.. tek ihtiyacımız karşılıklı hoşgörü..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3924138  gönderen drbuspiron
 21.06.2017 - 23:53:26
Olay iğrenç yorumlar berbat ne kadar tahammulsz olmuşuz
Birkac dengeszin yaptigiyla bu kadar insana hakaret puskurmek nasil etik bi davranış dimi
Yok dextermis yok sabunmus hekim olcaz bi de

Re:

#3924144  gönderen drbuspiron
 22.06.2017 - 00:01:10
Jeanne yazdı:
tintin yazdı:
Jeanne yazdı: katılıyorum; normalde öyle olması lazım. ama büyüyen bir nefret ortamı var. ben mesela oruç tutmam; ama kafein bağımlısı olmama rağmen 1 ay aynı serviste oruçlu olan varsa asistan odasına kahve getirmem aşağıda dışarda biyerde hızlıca içer gelirim. dikkat etmeyen arkadaşlarım var, çok hoş bulmuyorum. ama mesela bir sabah bir yerde kahvaltı yaparken şu videodaki gibi bir dayı mekanın camına tık tık yaptı kafamı kaldırdım; iki elini havaya kaldırıp püüü allah belanı versin anlamına gelen hareketi yaptı :D neyse ki henüz başıma gelen en kötü olay bu. yani orası bir cafe; insanlar içeride belli ki birşeyler yiyor; bakmayıver. sokakta yemiyorum zaten.
mecbur hissetsem isteyerek böyle davranamam zaten.. tek ihtiyacımız karşılıklı hoşgörü..
Bu bi nezakettir insanlr eskiden bunu koruyabilmis şimdi böyle ozellikle ortalkta yiyesi icesi geliyor insanlrn
Ben kendime nezaket beklemyrm acikcasi oruc tuttum diye matah birsey olduğumu da dusunmuyorum burda inandigin birşey adina gorevini yerine getrmek amaç
Ama hani o naiflik o birliktelik cok güzel birşey
Ramazan aslında sadece dini bi olay değil bi kültür olustrmustu bizde ve o cok keyifliydi o şimdi baya kayboluyor ve böyle nefret ortamları oluşuyor cok üzücü gittikçe kutuplasyrz
Kullanıcı avatarı

Re:

#3924146  gönderen AyNur76
 22.06.2017 - 00:02:43
drbuspiron yazdı:Olay iğrenç yorumlar berbat ne kadar tahammulsz olmuşuz
Birkac dengeszin yaptigiyla bu kadar insana hakaret puskurmek nasil etik bi davranış dimi
Yok dextermis yok sabunmus hekim olcaz bi de
Evet evet çocuklara tecavüz edenler de bizleriz yaa Dexterler... O otobüsün icindekiler de galiba böyle "hümanist" düşünmüşler de biri de kıza yardım etmemiş...