Salı , Ekim 15 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...
Radyolojiye yerleştim. Ancak aklımda çok fazla belirsizlik var gidip gitmeme konusunda.Yardımcı olursanız çok sevinirim. Birde neden Radyolojiye talep bu kadar fazladır? Bodrumda çalışırsın, usg yapar, BT, Mr okursun.. İnvaziv şanslıysan...
En son drLustral tarafından 14.05.2017 - 13:15:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#3881541  gönderen Dr_fb03
 14.05.2017 - 12:27:28
İçinde bulunduğunuz şartları bilmiyorum ama radyoloji kazanıp gitmemek ilginç.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3881554  gönderen drLustral
 14.05.2017 - 13:13:24
Dr_fb03 yazdı:İçinde bulunduğunuz şartları bilmiyorum ama radyoloji kazanıp gitmemek ilginç.
En iyi eğitim veren kardiyolojilerden birindeyim hocam

Re:

#3881561  gönderen prensesinuykusu
 14.05.2017 - 13:38:41
Ben olsam gidemezdim yabancılardım🙄
Kullanıcı avatarı

#3881563  gönderen dr_mkd
 14.05.2017 - 13:42:44
Dr_fb03 yazdı:İçinde bulunduğunuz şartları bilmiyorum ama radyoloji kazanıp gitmemek ilginç.
Asıl ilginç olan, doktor arkadaşlarımızın net karar vermeden tercih yapması.

#3881565  gönderen drLustral
 14.05.2017 - 13:46:00
dr_mkd yazdı:
Her bölüm her üniversitede aynı kalitede mi hocam? Aynı seviyede mi uzman olarak çıkıyorsunuz? Hayatınız aynı yola mı çıkıyor? Kararsızlık ondan da olamaz mı?

Re:

#3881572  gönderen dada
 14.05.2017 - 13:58:34
Bir an bile düşünme, geç radyolojiye. Geçmezsen hayatının hatasını yapmış olursun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3881623  gönderen dryu
 14.05.2017 - 15:29:12
Hayatiniza yön verecek bolum degisikliginden bahsediyorsunuz, radyoloji yuksek puanli diye tercih yapmak saçma, daha cok ilgi duydugunuz meslegi secmeniz daha dogru.
Kullanıcı avatarı

#3881736  gönderen dr_mkd
 14.05.2017 - 18:49:43
drLustral yazdı:
dr_mkd yazdı:
Her bölüm her üniversitede aynı kalitede mi hocam? Aynı seviyede mi uzman olarak çıkıyorsunuz? Hayatınız aynı yola mı çıkıyor? Kararsızlık ondan da olamaz mı?
Hocam ne alaka, bu dedikleriniz şüphesiz çok önemli ancak yeniden yerleştirmede bu şekilde kazanıp sonra gitmeyen arkadaşlar sebebiyle altta binlerce doktor arkadaşın hayatı değişiyor.bastan doğru karar vermek lazım demek istediğim budur.sizin için de en hayırlısı olsun, yanlış anlamayın.
drLustral yazdı:Radyolojiye yerleştim. Ancak aklımda çok fazla belirsizlik var gidip gitmeme konusunda.Yardımcı olursanız çok sevinirim. Birde neden Radyolojiye talep bu kadar fazladır? Bodrumda çalışırsın, usg yapar, BT, Mr okursun.. İnvaziv şanslıysan...
Merhaba ben radyoloji uzmaniyim ve radyolojiyi hic sevemedim bir kere girdigim icin de bitirdim ama acikcasi pismanim.her gün keske biraksaydim ddedim mecburide de gidemeyecegim bir yer cikti amacim mecburiyi bitirip baska bolume gecmekti aslinda ama ne yazik ki saplandim kaldim.oncelikle girisimseli birak cogu yerde bt mr bile yazamazsin.cogu devlet hastanesi dahil bunlari hizmet alima veriyorlar.ne kadar mukemmel olsan da vasat biriyle cogu yerde ayni kefeye konursun.cunku hasta icin onemli olan raporun cikmasidir ne yazdigindan cok.bu da motivasyonunu kirar kendi basina is yapma imkanin yok gibi muayenehane fln demek istedigim cogu yerde sadece usg yaparsin ve karanlik odalarda bagris cagris omrun geçer.kardiyoyu isteyerek yazdiysan bence pisman olabilirsin sahsen ben degisme sansim olsa hemen birakirim
drLustral yazdı:Radyolojiye yerleştim. Ancak aklımda çok fazla belirsizlik var gidip gitmeme konusunda.Yardımcı olursanız çok sevinirim. Birde neden Radyolojiye talep bu kadar fazladır? Bodrumda çalışırsın, usg yapar, BT, Mr okursun.. İnvaziv şanslıysan...
Hocam bence sormanız gereken soru radyoloji neden bu kadar çok tercih ediliyor değil ben radyolojide mutlu olabilir miyim olmalı şu durumda. Üstelik yanlış anlamadıysam kardiyolojidesiniz şu an, ikisi çok farklı bölümler. O nedenle iyi düşünün bence.

#3881772  gönderen drLustral
 14.05.2017 - 20:05:54
dr_mkd yazdı:
drLustral yazdı:
dr_mkd yazdı: Asıl ilginç olan, doktor arkadaşlarımızın net karar vermeden tercih yapması.
Hocam ne alaka, bu dedikleriniz şüphesiz çok önemli ancak yeniden yerleştirmede bu şekilde kazanıp sonra gitmeyen arkadaşlar sebebiyle altta binlerce doktor arkadaşın hayatı değişiyor.bastan doğru karar vermek lazım demek istediğim budur.sizin için de en hayırlısı olsun, yanlış anlamayın.
Hocam Siyami ersek kardiyoyu kazanıp kayıt olmayan bile oluyorsa bana göre, herşey mümkündür.. Ek olarak insanların hangi şartlarda durumda olduğunu bilemeyiz, hayat ummadığımız anda ummadığımız şekilde karşımıza çıkıyor son zamanlarda. Sürekli alt sıralamamızdaki arkadaşları da düşünemeyiz. Yanlış anlamadım hocam. Hepinizin hakkında hayırlısı olsun
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bu yazdiklarimin hepsi ' bence ' dir oncelikle bunu belirteyim dostum cikmazina yardimci olur umarim.
Artilari
Radyoloji bikac girisimsel islem haric tani koyma bolumudur
Hastayla istedigin kadar ilgilenir ya da ilgilenmezsin
Hicbir bolume muhtac degilsindir
Bilinenin aksine en hizli gelisen ve gelismelere acik bolumdur
Fiziki yorgunluk minimumdur
Hasta yakini hasta diyaloglari minimumdur cogu zaman yoktur
Yine bilinenin aksine makale yazmasi en kolay bolumlerdendir
Turk radyoloji dernegi mukemmel calisiyor ve guzel firsatlar sunuyor
Kendini vaka bakimindan gelistirmesi en kolay bolumlerdendir.
Mesai 7 saattir ve yillik izin 50, 10. Yili doldurunca 60 gundur
Servis yok yatis taburculuk kan alma verme intern takip etme hemsirenin nazini cekme vs yok
En berbat yerde bile hoca baskisi diger bolumlerle kiyaslanamaz
Tani koymasi keyiflidir zahmetsiz mesleki tatmin verir
Eksiler
Para kazanma olayi biraz kismet biraz sana bagli artik
Hizmet alimi durumu kotulestirebilir
Cok fazla rica minnetle ugrasirsin
Asil pisme kismi uzman olduktan sonraki 10 yilda olur
Endikasyon disi cok istem olur klinisyenlere laf anlatamazsin
Medikolegal durumlardan dolayi kesin tani nadiren verirsin
Yurdumun heryerine atanabilirsin
Teorik yuku en yuksek bolumlerdendir surekli okumak gerekir yine de yetmez
Performans kaygisidan ek hasta baktirilabilirsin