Salı , Ekim 15 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...

Tus mu devam mı?

#3828690  gönderen dr_someone
 07.03.2017 - 10:13:48
Merhaba arkadaşlar.
Hayatının bu döneminde bu kadar kafası karışık olmayı beklemeyen ve buna bir hayli üzülen bir meslektaşınız olarak sizden fikir almak istiyorum.Hali hazırda bir üniversitenin aile hekimliği bölümünde 1 yılını aşmış bir asistanım.Fakülte hayatı boyunca cerrahi istemiş biri olarak, bazı sosyal faktörler sebebiyle istemediğim bir şehirde istemediğim bir uzmanlığı yapıyorum.Öncelikle belirteyim istifa söz konusu değil, olursa ancak geçiş mümkün.Aile hekimliğnde mesleki tatmin benim için gerçekten az fakat akademik anlamda önümün açık olma ihtimali mevcut.Ama herhangi girişimsel bir iş yaptığımda( rotasyonlarda vs.) mutluluğumu görmeniz lazım,içim açılıyor.
Şu an nasıl olduğumu ve mutlu olup olmadığımı sorgulamadan distimik bir halde günleri geçiriyorum.
Size sorum şu; istifa edemeyeceğime göre ya burda bir yandan tusa çalışacağım, belki biraz uzun vadede ama başka yere geçeceğim, ya da elimdekinin kıymetini bilip akademik yönde çalışmalara hız vereceğim.Sizce çok mu fantezi yapıyorum?
Biliyorum içimde bir yerlerde eksiklik var, ama bu başka bölüme geçince dolacak mı acaba bunu da bilmiyorum.

#3828691  gönderen nuretta
 07.03.2017 - 10:24:25
ben 5 yıldır aile hekimliği yapıyorum şehrim iyi oturmuş bi düzenim var maaşım iyi çalışma şartlarım iyi ama nedense ben de mutlu olamıyorum .aile hekimliğinde bi bıktırıcılık var aynı hastaları sürekli görme sürekli aynı şeylerle aynı insanlarla uğraşma hastanın sana istediği gibi davranma hakkının olması yönetimin tek derdinin hasta memnuniyeti olması... sürekli performans sıkıntısı çıkması vs vs vs.tabi acilde vs çalışmak bundan çok daha zordur ama açıkcası aile hekimliği de insanı mutlu etmiyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3828692  gönderen Neutras
 07.03.2017 - 10:24:35
---
En son Neutras tarafından 27.03.2017 - 04:21:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3828698  gönderen drnfk
 07.03.2017 - 10:41:03
öncelikle tusta istediğiniz cerrahi branş ne.gc kd beyin kvc gibi bölümler için ortalama bir performansla nisana olmadı eylüle rahat kazanırsınız.göz plastik gibi bölümlere ekstra çalışma ekstra soru ekstra şans.. gerekiyor.belki maksimum performansı gösterip yine de bu bölümlerin olmama ihtimali de var o zaman b planı da yapmak gerekir.bütün bu planları düşünürken sosyal yaşamınızı da düşünün(aile evlilik çocuk hobiler vs vs)eğer her şeyi göze alıp ben bu tusu halledecem diyorsanız an itibariyle başlayın.elinizden gelenin en iyisi ve en fazlasıyla çalışmaya çalışın.sonuç olumsuz olsa da denemedim demezsiniz.çünkü bu hayatta bu meslekte sizin. 5-10 yıl demiyorum şurda 1-2 sene sonra bile kendinizde bu motivasyonu bulamayabilir artık benden geçti yapamam diyebilirsinz.o yüzden şimdiden yolunuz açık olsun.umarım istediğiniz yerde olursunuz
Kullanıcı avatarı

#3828705  gönderen yubice
 07.03.2017 - 11:01:06
üç kelime olmuş.

#3828724  gönderen drahebarak
 07.03.2017 - 11:48:48
İnsan oglunun gozunu bir avuc toprak doyurur.Ne secersek secelim yok, onu gorup ona imreneceksin, bunu secip baska seye imreneceksin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3828727  gönderen dr_someone
 07.03.2017 - 11:52:13
Cerrah arkadaşlardan yorum bekliyorum

Re:

#3828728  gönderen drmehmet2014
 07.03.2017 - 11:58:09
Mlletvekili olamıyorsan aile hekimliğini reddetmek çılgınlıktır. Ben aklıma yanayım o kadar puan alıp da şu seçtiğim hayata bak. Aile hekimi olma imkanı olup da bunu elinin tersiyle itenler çok pişman olur. Aile hekimliği ülkenin en kıymetli kurumudur. Bu kıymete dahil olmamak kendimi kast ediyorum yanlış anlamayın gerizekalılıktır.

Re:

#3828732  gönderen drbuspiron
 07.03.2017 - 12:02:18
drmehmet2014 yazdı:Mlletvekili olamıyorsan aile hekimliğini reddetmek çılgınlıktır. Ben aklıma yanayım o kadar puan alıp da şu seçtiğim hayata bak. Aile hekimi olma imkanı olup da bunu elinin tersiyle itenler çok pişman olur. Aile hekimliği ülkenin en kıymetli kurumudur. Bu kıymete dahil olmamak kendimi kast ediyorum yanlış anlamayın gerizekalılıktır.
hocam hayrdr :D

Re:

#3828734  gönderen Neutras
 07.03.2017 - 12:06:49
---
En son Neutras tarafından 27.03.2017 - 04:22:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Re:

#3828742  gönderen dr_someone
 07.03.2017 - 12:24:39
Neutras yazdı:
dr_someone yazdı:Cerrah arkadaşlardan yorum bekliyorum
Bu mesajınla nasıl birisi olduğun hakkında fikir verdin. Vakit ayırıp sana yardımcı olmaya çalışıyoruz mesajlara cevap vermek yerine cerrahlar yorum yapsın diyorsun o zaman konunun başına öyle yazsaydın. Ne yaparsan mutlu olamazsın sen, tıbbı bitirdiğine dua et bence en azından doktor oldun da işin hazır.
Easy Champ.
Malum mesai uzun uzun yazamadım akşam cevaplarım dedim ama sağolsun hassas arkadaşlar...
Neyse evet cevap veren herkese teşekkür ederim ama tavsiyeyi kimden aldığınız da önemli unutmayın.en azından bu yorumları yazanlar kimler dahili/cerrahi branş/aynı sıkıntıyı yaşamış biri/böyle bir değişiklik yapmış biri vs.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3828743  gönderen dr_someone
 07.03.2017 - 12:29:46
Neutras yazdı:
dr_someone yazdı:Cerrah arkadaşlardan yorum bekliyorum
Bu mesajınla nasıl birisi olduğun hakkında fikir verdin. Vakit ayırıp sana yardımcı olmaya çalışıyoruz mesajlara cevap vermek yerine cerrahlar yorum yapsın diyorsun o zaman konunun başına öyle yazsaydın. Ne yaparsan mutlu olamazsın sen, tıbbı bitirdiğine dua et bence en azından doktor oldun da işin hazır.
Ayrıca sen yazma arkadaş.homo sapiens only.bu ne cürretkar yorum mutlu olamazsın,tıpı bitirdin filan,herkes kendini peygamber sanıyor herkesten üstün ve de sonsuz eleştiri hakkına sahip.buradan tavsiye istemek bana istediğini söyleyebileceğin anlamına gelmez.haddinizi bilin lütfen.kişisel ihtiras ve egolarınızı tatmin edecek farklı bir mecra bulun.

Re:

#3828744  gönderen dr_someone
 07.03.2017 - 12:31:36
drmehmet2014 yazdı:Mlletvekili olamıyorsan aile hekimliğini reddetmek çılgınlıktır. Ben aklıma yanayım o kadar puan alıp da şu seçtiğim hayata bak. Aile hekimi olma imkanı olup da bunu elinin tersiyle itenler çok pişman olur. Aile hekimliği ülkenin en kıymetli kurumudur. Bu kıymete dahil olmamak kendimi kast ediyorum yanlış anlamayın gerizekalılıktır.
Hocam detay rica etsek

#3828746  gönderen dr_someone
 07.03.2017 - 12:33:43
nuretta yazdı:ben 5 yıldır aile hekimliği yapıyorum şehrim iyi oturmuş bi düzenim var maaşım iyi çalışma şartlarım iyi ama nedense ben de mutlu olamıyorum .aile hekimliğinde bi bıktırıcılık var aynı hastaları sürekli görme sürekli aynı şeylerle aynı insanlarla uğraşma hastanın sana istediği gibi davranma hakkının olması yönetimin tek derdinin hasta memnuniyeti olması... sürekli performans sıkıntısı çıkması vs vs vs.tabi acilde vs çalışmak bundan çok daha zordur ama açıkcası aile hekimliği de insanı mutlu etmiyor.
Ben de bundan korkuyorum işte