Salı , Ekim 15 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Kullanıcı avatarı

Re:

#3659180  gönderen nurullahs
 11.09.2016 - 23:54:42
miele yazdı:
nurullahs yazdı:
miele yazdı: naftalin de bi yere kadar
o kadar uzun süredir duruyorsa güve bile yemiş olabilir..
yenisi de masraflı olur şimdi..
hem büyük hem masraflı, etti mi sana -2
olmaz o iş..
olmaz demiştim..anlaşmayı tek taraflı feshetmek lazım..
Kullanıcı avatarı

#3659182  gönderen kamala
 11.09.2016 - 23:55:17
tintin yazdı:
kamala yazdı:
littlemisssunshine yazdı: kadınla evlenince sahibi olduğunu zanneden bir kişilik algıladım.
neden anlamamış gibi davrandığınızı çözemiyorum.
doğum yapınca yıpranıyor diyen adam var burda.
onlara soruyor musunuz 'burda kadının yıpranması derken tam olarak neyi algıladın' diye ?
o zaman yanlış algılamışsın. kimse kimsenin sahibi değil. ama karşılıklı sahiplenilmesi gerekir.eşler birbirine özeldir.sen çok farklı bir evlilik isteyebilirsin ama adam kızı alır kız da adamı diyen birisine eşe.k deme hakkın yok. 2 sayfadır bunun açıklaması yapılıyor senin yetiştiğin kültüre uzak olabilir ama kız alıp kız verme kız isteme gibi tabirler kadını aşağılayan tabirler değildir.
doğum yapınca yıpranıyor diyen adama ne sorayım gayet açık net genç çıtır istiyor diye anladım.
yaşıtlarım kel göbekli ben onlardan daha genç gösteriyorum diyen şekilcilik yapan kıza bir tepkiniz var mı?
kamala allahını seversen o arkadaşın yorumları hoş muydu yani.hiç mi rahatsız olmadın üsluptan.şimdi misssineshine a yüklenmenin ne alemi var.kültürden bağımsız o arkadaşın kadını mal gibi algıladığı gayet açık.kültürde kız alma verme denir ama baba bir mal verme algısı ile yapmaz çocunlukla bunu( yapılan da var malesef) bu bir deyiştir ve anlamı o arkadaşın cümlede kullandığı anlamını karşılamamaktadır.
öyle düşünmediğini söyledi özür de diledi tintin.genel düşüncesine katılmıyorum ama cümleden 2 kelime çıkarıp feministçe yürümesi beni irrite etti.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3659183  gönderen kayabusa
 11.09.2016 - 23:55:46
drbuspiron yazdı:
kayabusa yazdı:
littlemisssunshine yazdı: İlkokul öğretmeni gibi basit anlatacağım.
Evlenmeden önce kişilerin kafasında kriterler olabilir. Genç olsun sarışın olsun yeşil gözlü olsun... Burada sorun yok.
Evlendiniz birbirinizi çok seviyorsunuz kelebekler uçuşuyor falan filan.
Çocuk yapalım dediniz; kadının yıpranması gerekiyor.
Şimdi benim babam bana 'kızım annen seni doğurduktan sonra çok yıprandı' dese kabul edilebilir diyorsanız bu tartışmayı uzatmaya gerek görmüyorum.

Kız almak kız vermek mevzusunu zaten uzatmayacağım. Gayet eril biçimde yazılmış bir mesajı kendinizce yumuşatmaya çalışıyorsunuz.
Bence biraz hava alin, erkeklerden de biraz daha az nefret etmenize neden olacak erkeklerle tanisin.

Kadin her dogumda yipranir, bunun absurt yani ne? Ben dogursam ben de yipranirim.

Ileride, kismet olursa, benim esim de her dogumunda biraz daha yipranacak. Ve ben onu her seferinde ikimiz icin bu fedakarligi yaptigi icin daha da cok sevecegim. Evet annem de beni dogururken yiprandi. Problem?
Cok yanlış anlamissin arkadaşı
Yipraninca sevilmeyecek anlami ciktigi ve cinsel meta gibi gorulmesinden rahatsiz
Bu başlıkta hava almasi gereken cok başka insanlar var
Erkeklerden nefret eder bi hali de yok basliktaki bazi uyelerden nefret ediyor olabilir
Yipranir ama sevecegim diyorsaniz zaten szlik değil mevzu
Ben arkadasin kafa yapisina kadar anladim aslinda da:) sadece realiteden oldukca uzaklastigi noktalarda o kadar da degil babinda yazma ihtiyaci duyuyorum. "O tamamen benim kisisel" gorusum diyebilecegi hic bir alana girmeme vayretindeyim.

Bugunku, yarisa girmeye meyilli arkadaslara yakin bir profilde gidiyor:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3659186  gönderen miele
 11.09.2016 - 23:58:31
nurullahs yazdı:
miele yazdı:
nurullahs yazdı: yenisi de masraflı olur şimdi..
hem büyük hem masraflı, etti mi sana -2
olmaz o iş..
başlamadan bittiği iyi oldu..
Kullanıcı avatarı

#3659187  gönderen kamala
 11.09.2016 - 23:59:12
drbuspiron yazdı:
mllrfishr yazdı:
drbuspiron yazdı: Cok yanlış anlamissin arkadaşı
Yipraninca sevilmeyecek anlami ciktigi ve cinsel meta gibi gorulmesinden rahatsiz
Erkeklerden nefret eder bi hali de yok arkadaşın basliktaki bazi uyelerden nefret ediyor olabilir
senden nefret etmediği kesin her yorumunu beğeniyorsun :) Arkadaşım yanlışa yanlış deyin nedir bu yanlı yorumlar. Kız alıp kız verme tabirinin neresinde kadınları aşağılama var ?
Tabirde sknti yok sahiplenmeyse
mal muamelesiyse sknti orda başlıyor
Alsin ne olacak ben de onu alirim annesinden
:D
arkadaş bu tabirlerden mal muamelesi anlıyor.
sahiplenilmek istemen güzel de beni niye eksiledin 3 5kere onu anlamadım :?

Re:

#3659190  gönderen drbuspiron
 12.09.2016 - 00:00:06
kayabusa yazdı:
drbuspiron yazdı:
kayabusa yazdı: Bence biraz hava alin, erkeklerden de biraz daha az nefret etmenize neden olacak erkeklerle tanisin.

Kadin her dogumda yipranir, bunun absurt yani ne? Ben dogursam ben de yipranirim.

Ileride, kismet olursa, benim esim de her dogumunda biraz daha yipranacak. Ve ben onu her seferinde ikimiz icin bu fedakarligi yaptigi icin daha da cok sevecegim. Evet annem de beni dogururken yiprandi. Problem?
Cok yanlış anlamissin arkadaşı
Erkeklerden nefret eder bi hali de yok basliktaki bazi uyelerden nefret ediyor olabilir
Yipranir ama sevecegim diyorsaniz zaten szlik değil mevzu
Ben arkadasin kafa yapisina kadar anladim aslinda da:) sadece realiteden oldukca uzaklastigi noktalarda o kadar da degil babinda yazma ihtiyaci duyuyorum. "O tamamen benim kisisel" gorusum diyebilecegi hic bir alana girmeme vayretindeyim.

Bugunku, yarisa girmeye meyilli arkadaslara yakin bir profilde gidiyor:)
Bütün yorumlarini okumadim ancak erkeklerden nefret etmiyor bence
Yarışa gerek yok saygi cok önemli
Hayati daha da zorlastirmamak lazim
Kullanıcı avatarı

#3659194  gönderen littlemisssunshine
 12.09.2016 - 00:03:00
kayabusa yazdı:
Bence biraz hava alin, erkeklerden de biraz daha az nefret etmenize neden olacak erkeklerle tanisin.

Haydaaa
Problem zaten bunun bir problem olmadığı halde problemmiş gibi yazılması
understand?
verstehen sie?
capite?
entiendes?

erkeklerden nefret olayını çözemedim.
erkeklerden nefret etmiyorum
hatta herhangi birşeyden nefret etmiyorum
benim erkek arkadaşlarım da var dicem ama espriyi de anlamazsınız şimdi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3659197  gönderen drbuspiron
 12.09.2016 - 00:04:38
kamala yazdı:
drbuspiron yazdı:
mllrfishr yazdı: senden nefret etmediği kesin her yorumunu beğeniyorsun :) Arkadaşım yanlışa yanlış deyin nedir bu yanlı yorumlar. Kız alıp kız verme tabirinin neresinde kadınları aşağılama var ?
Tabirde sknti yok sahiplenmeyse
25 ustunde evlenmeyende evlenmeme nedenleriyle ilgili cok acaip fikirlerin vardi biri bile aklima gelmedi o yasi gectim
Eksilediklerim o fikirler o yasta evlenmedim diye bu nazarla bakilmasi hoş değil
Kullanıcı avatarı

Re:

#3659198  gönderen nurullahs
 12.09.2016 - 00:04:46
miele yazdı:
nurullahs yazdı:
miele yazdı: hem büyük hem masraflı, etti mi sana -2
olmaz o iş..
yaşı yaşıma olması önemliydi..medeniyet bunu isteyor..

#3659202  gönderen drhayvan
 12.09.2016 - 00:06:31

Kastetmediğim bir durum için eşek lafı yememin neden konuşulmadığını ve neden karşı tarafın ezilen kadınların özgürlük savaşçısı oldugunu bu videodan anlayabiliriz.

Dikkat aşırı ingilizce içerir.
Kullanıcı avatarı

#3659210  gönderen tabibehanim
 12.09.2016 - 00:08:53
Abimin gömleğini pantolonunu ütüleyip geliyorum, biraz feministlik depolamam lazım:/
Kullanıcı avatarı

#3659214  gönderen kamala
 12.09.2016 - 00:09:51
drbuspiron yazdı:
kamala yazdı:
drbuspiron yazdı: Tabirde sknti yok sahiplenmeyse
25 ustunde evlenmeyende evlenmeme nedenleriyle ilgili cok acaip fikirlerin vardi biri bile aklima gelmedi o yasi gectim
Eksilediklerim o fikirler o yasta evlenmedim diye bu nazarla bakilmasi hoş değil
bizzat şahit olduğum sebepler hiçbiri uydurma değil.bir tane daha ekliyim.çocuk için evlenenler de var.istediği fenotipte bir çocuk oluşturmak için adamda olması gereken şeylere göre aday seçiyor başka şeyler önemli değil.yani kadın adamı sperm kaynağı olarak görüyor.bu tip insanlar var işte.ben onları kast ettim yanlış anladınız.hangi kadınla evlenilmez başlığında bu konuları işlemiştik o zamnlar sen yoktun tabi:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3659217  gönderen miele
 12.09.2016 - 00:12:13
nurullahs yazdı:
miele yazdı:
nurullahs yazdı: olmaz demiştim..anlaşmayı tek taraflı feshetmek lazım..
yaşı yaşıma olması önemliydi..medeniyet bunu isteyor..
söyleyecek çok da bi şey kalmadı o zaman
sorun artık medeniyette mi, sende mi, bende mi, her neyse..
bizlere, sizlere, onlara, herkeslere gelsin
Kullanıcı avatarı

#3659218  gönderen nurullahs
 12.09.2016 - 00:12:21
kamala yazdı:
drbuspiron yazdı:
kamala yazdı: arkadaş bu tabirlerden mal muamelesi anlıyor.
bizzat şahit olduğum sebepler hiçbiri uydurma değil.bir tane daha ekliyim.çocuk için evlenenler de var.istediği fenotipte bir çocuk oluşturmak için adamda olması gereken şeylere göre aday seçiyor başka şeyler önemli değil.yani kadın adamı sperm kaynağı olarak görüyor.bu tip insanlar var işte.ben onları kast ettim yanlış anladınız.hangi kadınla evlenilmez başlığında bu konuları işlemiştik o zamnlar sen yoktun tabi:)
bu alıntılaşmadan bana neden bildirim geliyor..
ben suçsuzum.. :?

Re:

#3659225  gönderen drbuspiron
 12.09.2016 - 00:15:58
kamala yazdı:
drbuspiron yazdı:
kamala yazdı: arkadaş bu tabirlerden mal muamelesi anlıyor.
Cocuk dogurmayan kadina tarlayi bos birakmis diyen zihniyetle(burdan bir uyenin ifadesi )
Sperm icin erkek isteyenler nazarimda ayni
Genelleme yaptiginiz 25+ gruba dahil oldugumuz icin yanlış anlamis olabiliriz.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14