Pazartesi , Ekim 14 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...
Kullanıcı avatarı

#3619784  gönderen Pia_again
 01.08.2016 - 23:17:26
mdloji yazdı:
Pia_again yazdı:
mdloji yazdı: Borçlu kalmamak adına ödeyenlere de geri ödeme yapılsın o zaman derler bence
Ben bilmem şuan ben de alıyorum dr olup ödeyemeyecek değilim diyerek. ama böyle tamamını silme gibi bi durum oluyorsa ihtiyacı olmayan bile alır öğrenciyken bu krediyi.
Cok düz mantık bakıyorsunuz Yaa 😅 İsteyen alsın istemeyen almasın , onu bağlar. Zaten su anda da söylentiler var , kesin değil. Ama ödeyen de bana da geri ödensin demesi çok saçma, bedelli gibi hangi döneme vurursa. Az birbirimize sevinsek ya, hemen karşı atak geliştiriyorsunuz . 😑 Sadece lale Zaman'ı saçma sapan kaç yüzmilyar harcanıyor , millet 1 ay lale görücek die. O parayı harcayabilen devlet , geri ödemesiz kredi de verebilir die düşünüyorum
Ben ödemedim ki ödeyeceğim pia daha öğrenciyim.sevinirim senin için yani:)
bedelliden daha farklı bi olay bu diye düşünüyorum ayrıca. babasının tarlaları evleri olan kız karşılıksız burs alabiliyorken bu ülkede, ben niye kredi ödeyeyim diye düşünülebilir ama ödemiş olanların bencilce düşünmesini önlemek için böyle kararlar alınmamalı
Lojicim senin öğrenci old. Biliyorum zaten 😅 Öğrenci burslarının dağıtımında da cok hakkaniyetli olunduğunu düşünmüyorum ya neyse.. Su an çevremde atamayan ve kyk ödemesi gelmiş öğretmenler var. Ben onlara binaen böyle bi karar alındığını düşünmüştüm .. Tabi kesin bi bilgi de yok , bekleyip görelim ;) ama sizin düşünüldüklerinizi devlette eminim düşünmüştür 😅 Zaten yazılanlardan sonra artık umudumda kalmadı, olsa olsa indirim olur 😄

#3619793  gönderen mdloji
 01.08.2016 - 23:28:56
Pia_again yazdı:
mdloji yazdı:
Pia_again yazdı: Cok düz mantık bakıyorsunuz Yaa 😅 İsteyen alsın istemeyen almasın , onu bağlar. Zaten su anda da söylentiler var , kesin değil. Ama ödeyen de bana da geri ödensin demesi çok saçma, bedelli gibi hangi döneme vurursa. Az birbirimize sevinsek ya, hemen karşı atak geliştiriyorsunuz . 😑 Sadece lale Zaman'ı saçma sapan kaç yüzmilyar harcanıyor , millet 1 ay lale görücek die. O parayı harcayabilen devlet , geri ödemesiz kredi de verebilir die düşünüyorum
Ben ödemedim ki ödeyeceğim pia daha öğrenciyim.sevinirim senin için yani:)
bedelliden daha farklı bi olay bu diye düşünüyorum ayrıca. babasının tarlaları evleri olan kız karşılıksız burs alabiliyorken bu ülkede, ben niye kredi ödeyeyim diye düşünülebilir ama ödemiş olanların bencilce düşünmesini önlemek için böyle kararlar alınmamalı
Lojicim senin öğrenci old. Biliyorum zaten 😅 Öğrenci burslarının dağıtımında da cok hakkaniyetli olunduğunu düşünmüyorum ya neyse.. Su an çevremde atamayan ve kyk ödemesi gelmiş öğretmenler var. Ben onlara binaen böyle bi karar alındığını düşünmüştüm .. Tabi kesin bi bilgi de yok , bekleyip görelim ;) ama sizin düşünüldüklerinizi devlette eminim düşünmüştür 😅 Zaten yazılanlardan sonra artık umudumda kalmadı, olsa olsa indirim olur 😄
ne hakkaniyetli ki zaten ya:) mağdurlar için süre uzar taksit artıp faiz silinir heralde, atanamayanlar için zor bi durum gerçekten. Neyse hayırlısı olsun
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3619859  gönderen drtus11
 02.08.2016 - 00:18:46
Pia_again yazdı:
drtus11 yazdı:http://finans.mynet.com/haber/detay/eko ... ek/121077/ kyk ifadesi yok ama olsa dahi bu tür borçların faizleri silinecek
Bakalım tertemiz kalbimle bekliyorum :D
devlet de kalbin kadar tertemiz olan borcunu devlete layık gördüğün için teşekkür edecek sana :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3619864  gönderen Pia_again
 02.08.2016 - 00:22:12
drtus11 yazdı:
Pia_again yazdı:
drtus11 yazdı:http://finans.mynet.com/haber/detay/eko ... ek/121077/ kyk ifadesi yok ama olsa dahi bu tür borçların faizleri silinecek
Bakalım tertemiz kalbimle bekliyorum :D
devlet de kalbin kadar tertemiz olan borcunu devlete layık gördüğün için teşekkür edecek sana :)
Bakalım , umarım iyi ayrılırız :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3619981  gönderen Denizimgs
 02.08.2016 - 09:44:12
Borçların faizi silinir büyük ihtimal hiç yoktan iyidir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3619996  gönderen drhbe
 02.08.2016 - 10:07:10
her ayın yedisinde ziraat bankamatiklerine bakar gençleri kuyrukta görünce hey gidi günler derim. fazla harcamayalım diye 20tl çeker çıkardık, sıra uzayıp giderken 10 tane arkadaşının kartından para çekenlere içten içten saydırırdık, uzunca bekleyişten sonra sıra bize gelirdi matik bozulurdu. Şimdi buz gibi online ödeme sayfasında her ay alacağını alıp gidiyorsun ziraat.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3620017  gönderen dr_sheehan
 02.08.2016 - 10:54:44
keşke..en son afta sadece faizleri yapılandırmışlardı silmemişlerdi. ben yapılandırmıstım.keşke silseler
Kullanıcı avatarı

Re:

#3620022  gönderen kamala
 02.08.2016 - 11:02:42
bu borcu niye ödemiyorsunuz anlamıyorum ya toplamda 4 5 aylık maaşınıza denk gelir 6 yıl 12 ay aldık zamanında çok işimize yaradı.Allah devlete zeval vermesin. doğru olanı faiz yapılandırması borcun komple silinmesi yanlış işsiz atanamayan insanlardan da istemesinler çalışmaya başlayınca ödetsinler
Kullanıcı avatarı

Re:

#3620041  gönderen nurullahs
 02.08.2016 - 11:33:15
faizini silip yeniden yapılandırırlar..borcun silinmesi zor kanaatimce..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3620047  gönderen meritamon
 02.08.2016 - 11:41:13
Ben 12 bin civarında ödemiştim o zamanda faiz silinir muhabbeti çıkmıştı ama silmemislerdi

Re:

#3620069  gönderen fthcrl
 02.08.2016 - 12:42:36
Ana paranın silinme gibi bir durumu şimdiye kadar olmadı bundan sonra da olmaz, dünyaya biraz pembe gözlüklerle bakıyorsunuz sanki? Devlet size 20 bin₺ vermiş ve diyor ki sen bunu madem ödemedin hafi affedeyim 20bin liram sende kalsın 😁 Af gelen kısım ödemeyenlere uyguladıkları faize geliyor. Ki bu da çoğu Zaman yapılan bir şey. Diyelim borcunuz 20 bin lira idi ama ödemediniz Zamanında ve 22 bin oldu. Devler 2 bin lira zaten faizdi onu affediyorum diğer 20 bin lirayı da taksit yaptım hadi öde diyecek. Yasa çıkacaksa bu şekilde çıkacak.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3620182  gönderen Pia_again
 02.08.2016 - 17:51:13
kamala yazdı:bu borcu niye ödemiyorsunuz anlamıyorum ya toplamda 4 5 aylık maaşınıza denk gelir 6 yıl 12 ay aldık zamanında çok işimize yaradı.Allah devlete zeval vermesin. doğru olanı faiz yapılandırması borcun komple silinmesi yanlış işsiz atanamayan insanlardan da istemesinler çalışmaya başlayınca ödetsinler
Oyy kamala ya, daa yeni işe başladık😩 araba alıcaz , evlenicez belkim 😂 Devlet baba şefkatli kollarını uzatmalı bize 😅