Salı , Ekim 15 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...
Kullanıcı avatarı
estrellabella yazdı:
tuszadeyiz yazdı:
estrellabella yazdı:bugün fethullah gülen, yarın menzilciler, süleymancılar, ismail ağa... liste uzun, yazmakla bitmez, bunları kendi elinle doldur sonra boşaltmaya çalış, bugün bunları temizlersin yarın diğer cemaatler kadroları doldurur, aslolan laikliktir, en laik olması gereken ordu bile cemaat askerine döndükten sonra geriye söylenecek birşey kalmıyor...
Aslolan laiklik diyorsun, bunun baskın olduğu zamanların zulmünü gören ve o zaman da bırakın yorum yapmayı ağzımızı açıp tek laf edemediğimiz yüzlerce baskıları da biz çektik.
ne baskılar çektiniz çok merak ettim? namaz kılmanız mı yasaklandı? ezanlar mı yasaklandı? camiler mi kapatıldı? oruç tutmana izin verilmedi mi? ne baskısı Allah aşkına? baskı gördük diyen kişiler kim? din sömürüsüyle din ticaretiyle bir yerlere gelmek isteyen kişiler bunlar, devlet işlerinde dinin yeri yoktur, devlet herkese adil olmak zorundadır, rasyonel olmak zorundadır, din kişi ile Allah arasındadır, devlet ve siyaset buna karışamaz, laiklik dinin sömürülmemesi, ayaklar altına alınmaması, siyasete alet edilmemesidir, devlet din ile yönetilemez, herkes istediğine inanmakta özgürdür ve başkasının inancına saygı göstermek zorundadır.
Din, laiklik, milliyetçilik, özgürlük bunlarin herbiri kavram olarak güzel şeyler olsa da bunlari kendi slogani haline getirmis her donemin yoneticisi karşıt tarafı suistimal etti, yok saydi.. Sordugunuz soruların hepsinin yasaklarini bu ülke yaşamadi mi ? En bilinen örnek başörtüsü serbestiyeti 2008 yilinda oldu, öncesinde universiteye, askeri kurumlara, cocuklarinin askeri okullardan mezuniyetlerine veya doktor avukatsa o haliyle devlet memuru olarak calismasina izin yoktu.. Her donem birileri birilerini fişlemeye çalişti, umarim su birlik ortamini gördükten sonra ülkede bu tür kayirmacilik, hak yemede azalma olur.. (bitecegini umut etsem de inanmiyorum.)
estrellabella yazdı:
tuszadeyiz yazdı:
estrellabella yazdı:bugün fethullah gülen, yarın menzilciler, süleymancılar, ismail ağa... liste uzun, yazmakla bitmez, bunları kendi elinle doldur sonra boşaltmaya çalış, bugün bunları temizlersin yarın diğer cemaatler kadroları doldurur, aslolan laikliktir, en laik olması gereken ordu bile cemaat askerine döndükten sonra geriye söylenecek birşey kalmıyor...
Aslolan laiklik diyorsun, bunun baskın olduğu zamanların zulmünü gören ve o zaman da bırakın yorum yapmayı ağzımızı açıp tek laf edemediğimiz yüzlerce baskıları da biz çektik.
ne baskılar çektiniz çok merak ettim? namaz kılmanız mı yasaklandı? ezanlar mı yasaklandı? camiler mi kapatıldı? oruç tutmana izin verilmedi mi? ne baskısı Allah aşkına? baskı gördük diyen kişiler kim? din sömürüsüyle din ticaretiyle bir yerlere gelmek isteyen kişiler bunlar, devlet işlerinde dinin yeri yoktur, devlet herkese adil olmak zorundadır, rasyonel olmak zorundadır, din kişi ile Allah arasındadır, devlet ve siyaset buna karışamaz, laiklik dinin sömürülmemesi, ayaklar altına alınmaması, siyasete alet edilmemesidir, devlet din ile yönetilemez, herkes istediğine inanmakta özgürdür ve başkasının inancına saygı göstermek zorundadır.
Ne mi gördük:
>Sırf uzun etekliyiz diye(başörtüsü de demiyorum o zamanlar o zaten yasaktı zaten) dekandan fırça yedik
>Üni kapılarında(kabinimizi bile kırdılar,saçımızı düzeltmek için oraya konulan aynayı bile kırdılar) sadece kapıda başını açanlara kimlik sorulurdu,diğer giren hertürlü tipe kimlik sorulmazdı
>namaz kılanlar mimlenirdi(o namaza gidenleri görüyoruz derlerdi)
>özellikle ramazan ayı boyunca tüm hocalar derse su getirir içerdi
>normalde hiç önemsenmeyen dersler ramazan ayında iftar saatlerine kadar dersler uzatılırdı
>ramazan ayında resim öğrt arkadaşlarıma nü çalışması yaptırılırdı
>kapalılar hasta başı vizite gelmesin denirdi
......
dahasını hatırlamak bile istemiyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: 'Ben ve arkadaşlarım batının hizmetindeyiz'

#3615707  gönderen drtus11
 26.07.2016 - 22:36:49
estrellabella yazdı:
tuszadeyiz yazdı:
cemaatler hakkinda katilsam da ne baskılar cektiniz demek ya Türkiyeye uzak olmak ya da dine nefretini kusmaktir eğer bugün herkesin inancina saygi göstermek dediginiz laikliği dün de ayni sekilde uygulasaydiniz Akp doğmazdi zaten toplu şekilde Kuran öğrenmek camilerde bile yasaktı namaz kılanlar fislendi asistanken oruç tutulmamasi yönünde baski yapıldı tutan rezil edildi mobbing yapildi dun ergenekon balyoz diyip solculari atan zihniyet daha önce de sırf namaz kılıyor diye laiklik adina insanları atti namaz cemaat sarti değildir dinin sartidir fetonun terör örgütü olduğu belli darbecidir de daha önceki darbeleri de yapan solculardir en laik olması gereken de Askeriye değil hükümettir askeriye yonetim degildir polis gibi memurlar gibi devletin kademesidir peygamber ocağı olarak görülür hükümet isini dine tarikate göre degil isi ehline vermelidir eğer laiklik siz gibiler tarafindan değil gercekten sagcisini da solcusunu da bilen insanlar tarafindan uygulanirsa fayda saglar yoksa siz de insanlari fisleyip eski Türkiyeyi geri getirecekseniz uzak olun
Kullanıcı avatarı

#3615719  gönderen tintin
 26.07.2016 - 22:49:07
drtus11 yazdı:
estrellabella yazdı:
tuszadeyiz yazdı: Aslolan laiklik diyorsun, bunun baskın olduğu zamanların zulmünü gören ve o zaman da bırakın yorum yapmayı ağzımızı açıp tek laf edemediğimiz yüzlerce baskıları da biz çektik.
cemaatler hakkinda katilsam da ne baskılar cektiniz demek ya Türkiyeye uzak olmak ya da dine nefretini kusmaktir eğer bugün herkesin inancina saygi göstermek dediginiz laikliği dün de ayni sekilde uygulasaydiniz Akp doğmazdi zaten toplu şekilde Kuran öğrenmek camilerde bile yasaktı namaz kılanlar fislendi asistanken oruç tutulmamasi yönünde baski yapıldı tutan rezil edildi mobbing yapildi dun ergenekon balyoz diyip solculari atan zihniyet daha önce de sırf namaz kılıyor diye laiklik adina insanları atti namaz cemaat sarti değildir dinin sartidir fetonun terör örgütü olduğu belli darbecidir de daha önceki darbeleri de yapan solculardir en laik olması gereken de Askeriye değil hükümettir askeriye yonetim degildir polis gibi memurlar gibi devletin kademesidir peygamber ocağı olarak görülür hükümet isini dine tarikate göre degil isi ehline vermelidir eğer laiklik siz gibiler tarafindan değil gercekten sagcisini da solcusunu da bilen insanlar tarafindan uygulanirsa fayda saglar yoksa siz de insanlari fisleyip eski Türkiyeyi geri getirecekseniz uzak olun
Ailemden bir cok kisi 28 subati iligine kadar yasadi.
Ne baskilar cektiniz diyen arkadasa cocukluk anilarimdan uzun uzun bahsedebilirim. hatta tek sucu koy cocuklarina kuran okumayi ogretmek olan koy imaminin neden ismet inonu zamaninda koye gelen askerler tarafindan goturuldugunun ve bir daha kendisinden haber alinamadiginin hikayesinden baslarsak bence turkiyenin laiklik gecmisi hakkinda biraz fikir sahibi olabilir kendisi
Kullanıcı avatarı
tuszadeyiz yazdı:
estrellabella yazdı:
tuszadeyiz yazdı: Aslolan laiklik diyorsun, bunun baskın olduğu zamanların zulmünü gören ve o zaman da bırakın yorum yapmayı ağzımızı açıp tek laf edemediğimiz yüzlerce baskıları da biz çektik.
Ne mi gördük:
>Sırf uzun etekliyiz diye(başörtüsü de demiyorum o zamanlar o zaten yasaktı zaten) dekandan fırça yedik
>Üni kapılarında(kabinimizi bile kırdılar,saçımızı düzeltmek için oraya konulan aynayı bile kırdılar) sadece kapıda başını açanlara kimlik sorulurdu,diğer giren hertürlü tipe kimlik sorulmazdı
>namaz kılanlar mimlenirdi(o namaza gidenleri görüyoruz derlerdi)
>özellikle ramazan ayı boyunca tüm hocalar derse su getirir içerdi
>normalde hiç önemsenmeyen dersler ramazan ayında iftar saatlerine kadar dersler uzatılırdı
>ramazan ayında resim öğrt arkadaşlarıma nü çalışması yaptırılırdı
>kapalılar hasta başı vizite gelmesin denirdi
......
dahasını hatırlamak bile istemiyorum
Ben bu ulkede yasamak istemiyorum artik. Kalitesizligin bu kadar yogunlastigi bir toplum nasil olusabilmis hala aklim hayalim almiyor. Bu cemaatlerin halk tabaninda destek bulup basimiza musallat olmasinin mimarlari bu anlayisti.(İfadeyi netleştirmem gerekiyor sanırım. Bu anlayış: İnsanlara tuszadeyizin yaşadığı sıkıntıları yaşatan anlayış)

Cehalet, ukalalik, tembellik, ustten bakmaya calisma, gucu eline gecirip farkli goruste olanlara hayati zindan etmeye calisma, liyakata gore degil farkli kriterlere gore goreve getirilme, devlet politikalarinin sadece bir kisinin elinde(o veya bu onemli degil, onemli olan bir kisi olmasi) degisebilmesi, oturmus kurumlarin bulunmamasi, yargiya guvenin sifira inmesi, ahlaki dine endeksleyip ustune ahlaksizlik yapma ustelik bununla dinin adini da kirletme... ve daha niceleri hepsi bu ulkede. Insanlar hak ettigi gibi yasar ve yonetilir. Uzulerek soyluyorum hak ettigimi bu ulkede bulacagima dair pek inancim kalmadi. Bu portrenin olusmasinda, eger ufacik bir payim varsa beni de haric tutmadan, katkisi olan herkesi Allah bildigi gibi yapsin.

Edit: Parantez içi ekleme
En son kayabusa tarafından 27.07.2016 - 11:13:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
drela64 yazdı:hala ve hala bu adamın dediklerine inananların gerçekten beyni yıkanmış hipnoz olmuşlardır diye düşünüyorum.yazık 1 gecede ülkeye neler ettiler ve bakalım etkileri nekadar sürecek.
tanıdığım bir kısım cemaatçi dr arkadaşların (ki eşi ünide yard.doç olan bile var)profilleri bayrak olmuş,yazıları darbeyi lanetleyen yorumlarla paylaşımlarla dolmuş.şimdi bunlar gerçekten çarkmı etti yoksa gizleniyorlar mı?hükümet bile bizi kandırdılar açıklamasını yaptıktan sonra bunların da bizi de kandırdılar demeleri normal mi?ve ceza verilmesi(memurluktan men gibi)şart mı?gerekir mi?
birde hiç sesini çıkarmayan resmen pusmuş bekleyen cemaatçi grup varki onların ne düşündüklerini kestiremiyorum....

velhasıl devletin içinde devlet olmaya çalışmış ve nerdeyse hakim olabilecek konuma gelmiş bu örgütün birdaha dirilmemek üzre bitmesini diliyorum.
Allah bu güzel ülkeyi korusun...
onlarda günah nedir sevap nedir iyi kötü nedir ahlak nedir doğruluk dürüstlük nedir hepsi amaca göre ayarlanır ve bunlardan herşey ama herşey beklenir.
o aptala yatanlara da zerre kadar inanmıyorum hepsi çıkar ilişkisi devlet millet vatan gibi kavramları yok bunlların aile kavramı yok. hepsi zamanla programlı bi şekilde sinsice kafalardan siliniyo. sonra al sana mükemmel bi asker.
sızmadıkları yer yok. devletin en top secret kurumunda bile en az bi adamı var bunların.
mesela şu açık oturum programlarına çıkanlar arasında bile vardır hiç şaşırmam. sanıo musunuz ki sadece türkiye! hayır tabi ki. bizim gibi amele istihbaratı olan tüm ülkelerde bize nasıl yerleştilerse oralara da aynen yerleştiler.
bu adamlara abartmıyorum babanız bile olsa güvenmeyin net.
Kullanıcı avatarı

#3616018  gönderen drela64
 27.07.2016 - 09:44:40
_interminable_ yazdı:
drela64 yazdı:hala ve hala bu adamın dediklerine inananların gerçekten beyni yıkanmış hipnoz olmuşlardır diye düşünüyorum.yazık 1 gecede ülkeye neler ettiler ve bakalım etkileri nekadar sürecek.
tanıdığım bir kısım cemaatçi dr arkadaşların (ki eşi ünide yard.doç olan bile var)profilleri bayrak olmuş,yazıları darbeyi lanetleyen yorumlarla paylaşımlarla dolmuş.şimdi bunlar gerçekten çarkmı etti yoksa gizleniyorlar mı?hükümet bile bizi kandırdılar açıklamasını yaptıktan sonra bunların da bizi de kandırdılar demeleri normal mi?ve ceza verilmesi(memurluktan men gibi)şart mı?gerekir mi?
birde hiç sesini çıkarmayan resmen pusmuş bekleyen cemaatçi grup varki onların ne düşündüklerini kestiremiyorum....

velhasıl devletin içinde devlet olmaya çalışmış ve nerdeyse hakim olabilecek konuma gelmiş bu örgütün birdaha dirilmemek üzre bitmesini diliyorum.
onlarda günah nedir sevap nedir iyi kötü nedir ahlak nedir doğruluk dürüstlük nedir hepsi amaca göre ayarlanır ve bunlardan herşey ama herşey beklenir.
o aptala yatanlara da zerre kadar inanmıyorum hepsi çıkar ilişkisi devlet millet vatan gibi kavramları yok bunlların aile kavramı yok. hepsi zamanla programlı bi şekilde sinsice kafalardan siliniyo. sonra al sana mükemmel bi asker.
sızmadıkları yer yok. devletin en top secret kurumunda bile en az bi adamı var bunların.
mesela şu açık oturum programlarına çıkanlar arasında bile vardır hiç şaşırmam. sanıo musunuz ki sadece türkiye! hayır tabi ki. bizim gibi amele istihbaratı olan tüm ülkelerde bize nasıl yerleştilerse oralara da aynen yerleştiler.
abi çok keskin konuşmuşsun,hiç mi iyisi çıkmaz?yanlış anlaşılmasın babam onlardan değil ama bi kaç akrabam vardı.:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3616077  gönderen tuszadeyiz
 27.07.2016 - 10:48:21
Neden bu kadar büyümeleri her yere girebilmeleri için hiç iyi niyet,iyi insanlar,hoşgörülü insanlar,mevlana felsefesiyle yaşayan insanlar hesabı geri planda bırakılıp; yok örgüttü yok ABD ileydi yok şöyleydi yok böyleydi deniliyor.Darbeci(zaten daha önce yazdığım gibi o darbe de değildi,darbe gibiymiş yaptılar)değilim,15 temmuz gecesi "demokrasi evet darbeye hayır"deyip sokaklara da çıktım+etrafı da çağırdım. hatta bugüne kadar koyu RTE liydim.fethullah gülenci de değilim ama tüm cemaatlere inancıma yakın bulduğum sürece sempati duyarım,ama şu an sadece sempati duyduğumdan değil adil + mantıklı olmaya çalışıyorum.bahsettiğiniz kötü vasıflılar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar bir gün bitmeye mahkumdurlar bunun tersi olan iyi-güzel vasıflı insanlar da büyürler.ben o grubun içinde binlerce insan tanıdım;arada tektük çıkarcıları vardı evet ama genel olarak özellikle üst konumda tanıdıklarım hep iyi,hoş,samimi,dürüst,çalışkan insanlardı ve sonuna kadar o insanların yanında olurum onlara çamur atılmasına izin vermem.Şu an tarih onlara yapılan ayıpları yazıyor.Ama Allah ömür verirse onların aklandığını da göreceğime inanıyorum.
Kullanıcı avatarı
estrellabella yazdı:
tuszadeyiz yazdı:
insanları sırf başörtülü olduğu için okuldan atarsan..

imam hatipli olduğu için sınavlarda aynı soruyu yapsa bile birine 80 puan diğerine 30 puan verirsen..

laiklik adı altında faşizm yaparsan..

işte o zaman radikal islami grupların önünü açarsın..vatansever dürüst ama dindar insanlar senden nefret eder ve bu radikal gruplara yapışır...

bu yapının palazlanmasında en büyük suçlu eski ulusalcı faşistlerdir...

dindar insanları yaşama hakkı tanımadınız onlarda size bilendi ve her türlü cemaate tarikate sorgusuz sulasiz destek çıktılar...

seçimle meşru yolla iktidara gelmiş bir insana sırf dindar olduğu için hakaretler yağdırdınız saymadınız...

sonuçta radikal dindarlara gün doğdu..

#3616106  gönderen natoz
 27.07.2016 - 11:25:31

Gizleniyorlar. Parazit gibi yaşayıp yarın öbür gün yeniden organize olup bir yere varmak amaçları, da unutuyorlar artık onları herkes tanıdı, solcusu da sağcısı da demokratlısı da nefret etti. Hala da direniyorlar. Fetodeyince o feto değil hoca efendi diye sert sert çıkışları yapıyorlar. Artık gerçekten bunlar hipnoze olmuş bu kadarı da olmaz.

#3616145  gönderen tunde
 27.07.2016 - 12:58:40
Bu ülkede şu ya da bu şekilde en çok başı belada olan kürtler, aleviler, gayrimüslimler ve hatta Türkçülerdir. Bazı arkadaşlar gelip sızlanmış ama son 14 yıldır bu grupların bir sürü can kaybı oldu. Öncesinde de oluyordu zaten.
Sizin sorunlarınız bu insanların sorunları yanında oldukça naif kalıyor.
Ayrıca şuan devlet yönetimine bu kişiler alınmıyor. Sadece etkisi olmayan memurluklara alınıyor.
Sen baskı gördün tamam da iktidara geldiğinde en çok baskı yapan grup yine sen oldun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
tunde yazdı:Bu ülkede şu ya da bu şekilde en çok başı belada olan kürtler, aleviler, gayrimüslimler ve hatta Türkçülerdir. Bazı arkadaşlar gelip sızlanmış ama son 14 yıldır bu grupların bir sürü can kaybı oldu. Öncesinde de oluyordu zaten.
Sizin sorunlarınız bu insanların sorunları yanında oldukça naif kalıyor.
Ayrıca şuan devlet yönetimine bu kişiler alınmıyor. Sadece etkisi olmayan memurluklara alınıyor.
Sen baskı gördün tamam da iktidara geldiğinde en çok baskı yapan grup yine sen oldun.
Kürt olduğum için de çektim o bahsedilen dönemlerde.
Kullanıcı avatarı
drela64 yazdı:
_interminable_ yazdı:

abi çok keskin konuşmuşsun,hiç mi iyisi çıkmaz?yanlış anlaşılmasın babam onlardan değil ama bi kaç akrabam vardı.:)
En son univde muhattap olmak zorundaydim cok sukur o gunden beri hic olmak zorunda kalmadim, soyle diyim yapilanlari gorup de hala kendini aksi yonde aidiyet bi belirtmiyosa mecburen slm ver sonra arkani donup kac
Kullanıcı avatarı

#3616215  gönderen drela64
 27.07.2016 - 15:31:06
_interminable_ yazdı:
drela64 yazdı:
_interminable_ yazdı: onlarda günah nedir sevap nedir iyi kötü nedir ahlak nedir doğruluk dürüstlük nedir hepsi amaca göre ayarlanır ve bunlardan herşey ama herşey beklenir.
En son univde muhattap olmak zorundaydim cok sukur o gunden beri hic olmak zorunda kalmadim, soyle diyim yapilanlari gorup de hala kendini aksi yonde aidiyet bi belirtmiyosa mecburen slm ver sonra arkani donup kac
peki. zaten bende muhatap olmuyorum.en son maklubeyi nezaman yedim hatırlamıyorum bile.