Çarşamba , Ekim 16 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...

tustan once antidepresan

#3611671  gönderen filozofyadamall
 20.07.2016 - 00:42:44
Arkadaşlar gerek mecburi hizmette yaşadıklarım olsun.gerekse tus olsun beni çok bunaltti.tusta 65 ustunu hedefliyorum.sizce antidepresan almaya baslasam çok mu kötü olur ? Sürekli kötü birşey olacakmis hissiyati taşıyorum.Allah korusun
Kullanıcı avatarı

Re: tustan once antidepresan

#3611674  gönderen Pia90
 20.07.2016 - 00:46:04
filozofyadamall yazdı:Arkadaşlar gerek mecburi hizmette yaşadıklarım olsun.gerekse tus olsun beni çok bunaltti.tusta 65 ustunu hedefliyorum.sizce antidepresan almaya baslasam çok mu kötü olur ? Sürekli kötü birşey olacakmis hissiyati taşıyorum.Allah korusun
5lik ten citol Başla. 2 gün yarım sonra tam. ;) sınava az kaldı zaten. Kafi olur. Sınavdan sonra azaltarak bırakırsın .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3611693  gönderen filozofyadamall
 20.07.2016 - 01:27:07
Pia90 yazdı:
filozofyadamall yazdı:Arkadaşlar gerek mecburi hizmette yaşadıklarım olsun.gerekse tus olsun beni çok bunaltti.tusta 65 ustunu hedefliyorum.sizce antidepresan almaya baslasam çok mu kötü olur ? Sürekli kötü birşey olacakmis hissiyati taşıyorum.Allah korusun
5lik ten citol Başla. 2 gün yarım sonra tam. ;) sınava az kaldı zaten. Kafi olur. Sınavdan sonra azaltarak bırakırsın .
hocam ders calismayi etkiler mi ? Gerci trisiklik değil.peki psikiyatrist misiniz ?

#3611695  gönderen drbuspiron
 20.07.2016 - 01:33:45
Pia90 yazdı:
Alirim bi dal :roll: :roll:
Bugün benim serotonin de tukendi :( neden pia ?
Kullanıcı avatarı

#3611698  gönderen Pia90
 20.07.2016 - 01:41:51
filozofyadamall yazdı:
Pia90 yazdı:
hocam ders calismayi etkiler mi ? Gerci trisiklik değil.peki psikiyatrist misiniz ?
SSRI grubu. Dersane de Atilla hoca - datanın Farma hocası - bize TUS senesi başlayabilirsiniz demişti. Altun da dnm4 dahiliye staj ilacı demişti 😅 Bnm bildiğim dozunda ssrı uykuyu azaltır , iştahı azaltır, anksiyeteyi alıp konsantrasyonu artırır , ama tabi ki psikiyatrist değilim. Kendine ilaç başlayan arkadaşlarım vardı. Siz bilirsiniz isterseniz Bi pski. E gidin. Devlet hastanesinde vs. Yazdırabilirsiniz ;)
Kullanıcı avatarı

#3611701  gönderen Pia90
 20.07.2016 - 01:48:23
drbuspiron yazdı:
Pia90 yazdı:
Cok düşünmektendir. Bazen akışına bırakmak iyidir . Biraz haberlere ara ver ;) tusa asıl :) varsa yazlığına filan git. KitaPlara kapan :) TUS'ta duygusallık değil stratejiyi iyi yönetenler kazanıyor . Bu hafta sonu kpss var. O bile ertelenmemiş, TUS'ta ertelenmeyeceğine göre, gaza bas ;)

#3611702  gönderen drbuspiron
 20.07.2016 - 01:53:02
Pia90 yazdı:
drbuspiron yazdı:
Pia90 yazdı: 5lik ten citol Başla. 2 gün yarım sonra tam. ;) sınava az kaldı zaten. Kafi olur. Sınavdan sonra azaltarak bırakırsın .
Cok düşünmektendir. Bazen akışına bırakmak iyidir . Biraz haberlere ara ver ;) tusa asıl :) varsa yazlığına filan git. KitaPlara kapan :) TUS'ta duygusallık değil stratejiyi iyi yönetenler kazanıyor . Bu hafta sonu kpss var. O bile ertelenmemiş, TUS'ta ertelenmeyeceğine göre, gaza bas ;)
Cansin 😍😍
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3611706  gönderen mdloji
 20.07.2016 - 01:59:30
Etik midir pia hocam ? Bir nevi doping bence bu
Kullanıcı avatarı

#3611712  gönderen Pia90
 20.07.2016 - 02:19:24
mdloji yazdı:Etik midir pia hocam ? Bir nevi doping bence bu
Yazdıklarım şahsi görüşümdür 😅Tabiki de etik !:) insanlar yeğenine diye conserta yazdırıyor , sabah Bi çakıyor aksama kadar masada😂 TUS psikolojiyi bozan Bi süreç Ki son 2 yılda ülkede yaşananlarda normal Bi psikolojiyle insanın kaldırabileceği seyler değil bence 😑 Ayrıca eczaneden reçetesiz alınabilen yasal Bi ilaç 😉

#3611716  gönderen mdloji
 20.07.2016 - 02:28:49
Pia90 yazdı:
mdloji yazdı:Etik midir pia hocam ? Bir nevi doping bence bu
Yazdıklarım şahsi görüşümdür 😅Tabiki de etik !:) insanlar yeğenine diye conserta yazdırıyor , sabah Bi çakıyor aksama kadar masada😂 TUS psikolojiyi bozan Bi süreç Ki son 2 yılda ülkede yaşananlarda normal Bi psikolojiyle insanın kaldırabileceği seyler değil bence 😑 Ayrıca eczaneden reçetesiz alınabilen yasal Bi ilaç 😉
İlacın yasal olarak satılması doping olmayacağı anlamına gelmez ki. Tus bir yarışsa dopingin kelime anlamını karşılıyor yani istenen etki. Ama tabii ki şaka yapıyorum:)
Kullanıcı avatarı

#3611730  gönderen mhurkan
 20.07.2016 - 08:58:05
Türkiyede mutlu insan kaldı mı?

SSRİ ların bilişsel fonksiyonlar üzerindeki etkileri sınırlıdır. Ancak sizin durumunuz depresyondan çok anksiyete ve panik bozukluk gibi gözüküyor.

Öncelikle konvensyonel yöntemleri deneyin. Uyku düzeni, özellikle sosyal medya ve haber kanalları ile ilişiğin kesilmesi, ekranlı hiç bir aygıta yaklaşmama, ılık duşlar, sıcak süt, sevdiğin insanlarla sosyalleşme vs....

Geçmezse o zaman duruma göre anksiyolitik etkinliği olan bir antidepresan düşünülebilir. :wink:
Kullanıcı avatarı

#3611780  gönderen kayabusa
 20.07.2016 - 11:14:30
Tavsiye etmem. Ben bir donem kullandim, sadece ilk bir ay yan etkisini gordum. Sonraki surecte ne ilaci kullanirken, ne de ilaci aniden keserken hic bir etki goremedim.

Hayatinizdan fazlalik her seyi atin. Yapmaniz gereken tek is ders calismak olarak kalsin. Dersin basina oturdugunuzda huzur bulacak sekle sokun hayatinizi. Baska turlu ilacla milacla olacak seyler degil. Ama concerta ve pharmatonla ilgili bilgim yok. Onlarin faydasi oluyor diyenler var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009