Perşembe , Eylül 19 2019
Kategorize edilememis e-book arsivi...

Gelecekteki kendime mektup

#3106385  gönderen Ishtar
 28.01.2015 - 16:44:41
(alinti- Bakhtiyar Hajiyev)

January 20 at 10:08pm · Edited · 

4 ay əvvəl Polşada Şərq Tərəfdaşlığı Siyasi Liderlər məktəbini bitirəndə bizdən xahiş etmişdilər ki, özümüzə məktub yazaq, növbəti 6 ay ərzində etmək istədiklərimizi ora yazaq. Məktubu yazdıq, zərflərə qoyub bağladıq. Bir neçə ay sonra bu məktubları bizə göndərməli idilər. 

Dünən onların göndərdiyi, özümün özümə yazdığım bu məktubu aldım, oxudum. 6 ay ərzində planlaşdırdığım 4 məsələdən yalnız birini edə bilmişəm, o da digərləri ilə problem çıxsa, edəcəyimi yazdığım. Bu gün digər 3 məsələlənin də edilməsi üçün daha çox işləməyə başladım.

Yarım il deməkdir 6 ay... Həyat necə sürətlə gəlir və gedir, adam heç hiss etmir. "Gələcəkdəki özünə məktub" üsulu bunu anlamağa və hədəflədiyin işləri daha sürətli görməyə çox kömək edirmiş.
Kullanıcı avatarı

Re: Gelecekteki kendime mektup

#3106695  gönderen vandecamp
 28.01.2015 - 20:54:39
6 ay plan yapmak için kısa bir süre. Ben genelde kendime üç yıl veririm. İstediklerimi de yaptım şimdiye kadar. Bir şey isteyememek ya da istediğine emin olamamak kötüdür. İsteyince mutlaka olur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3108315  gönderen Ishtar
 30.01.2015 - 14:51:08
En az bu kedininki kadar konsantre lazim yazilan mektubun gercekleşmesi icin :) Watch "Frozen Cat - Un chat figé" on YouTube - Frozen Cat - Un chat figé:
Kullanıcı avatarı

#3634345  gönderen Kyla
 20.08.2016 - 13:52:51
Sevgili Kyla,
Ben şu aralar yatışlardayım, şimdi bana küfrediyorsun ama napiyim... Bıktım be gelecektekiben... Hep ders hep ders... Konu çalış tamam da soru çözmekten nefret ediyorum. Haklısııııın, şuan günaşırı yapmandan ben sorumluyum, evet. Ama üstüme gelmeee, gençtim, hata yaptım. Çıkmışları çözmedim, kabulll. Yeterince bilincinde değildim, zaten ülke sallantıdaydı, şimdi ne durumdayız bi tüyo versene? Geçtik mi başkanlıga? İdam cezası geldi mi, daha kaç patlama oldu, kaç kere kararttık profilllerimizi, suriyeliler ne oldu araplar iyice türkiyeli oldular mı? Türklere ne oldu?
Kullanıcı avatarı

#3634404  gönderen Pearlyy
 20.08.2016 - 16:31:34
Selam..
Sana şuan olduğum gibi soğuk bir selam ile mektup yazmaya başlasam bile.. aslına öyle olmadığımı gelecekte de biliyor olacaksın. Bugün 20.08.2016 saat 16:16.. Kısmete bakar mısın? Gelecekte bu tür şeylere inanıyor olacak mısın acaba? Seni karşıma alıp konuşmayı çok istiyorum. Çünkü şuan o kadar savunmasız ve güçsüzken, güçlü ve tuttuğunu koparan rolü oynuyorum ki.. Acaba bu rolü paylaşacağın biri var mı suan senin yanında. Biliyorsun benim yanımda canım ailem var. Gelecekte onların olmayacağını belki bu yazıyı gelecekte ki benim.. yani senin bile okuyamayacagini biliyorum. Belki ölmeden önce fırsatım olursa aileme bu siteyı söyleyip yazdıklarımı hatta bazen ne kadar saçmaladığımı gösterebilirim; )
Unutma.. 2 gün sonra canım annem ve babamın hacca gittiği tarih.. Unutma çektiğin acıları unutma yaşadığın stresi.. Ve insallah yakın zamanda yine onlarla olacağım inşallah. .Şuan ki derdinin tez falan değil sadece bu olduğunu hatırla..
Acaba mutlu musun.. Yine aynı mı herşey? Gecen "bir tek sen eksiksin isim gücüm herşeyim tamam" diye face e attığın bildiri sana hatirlatma olarak geldiğinde yine aynı şeyleri düşünüyor olacak mısın. . Umarım.. Öyle olmaz.. yalnız kalmanı hiç istemiyorum...Ya da prozac kullanıyor olmanı..
Sevgilerimle...
Kullanıcı avatarı

#3715171  gönderen Pearlyy
 01.11.2016 - 16:43:49
Pearlyy yazdı:Selam..
Sana şuan olduğum gibi soğuk bir selam ile mektup yazmaya başlasam bile.. aslına öyle olmadığımı gelecekte de biliyor olacaksın. Bugün 20.08.2016 saat 16:16.. Kısmete bakar mısın? Gelecekte bu tür şeylere inanıyor olacak mısın acaba? Seni karşıma alıp konuşmayı çok istiyorum. Çünkü şuan o kadar savunmasız ve güçsüzken, güçlü ve tuttuğunu koparan rolü oynuyorum ki.. Acaba bu rolü paylaşacağın biri var mı suan senin yanında. Biliyorsun benim yanımda canım ailem var. Gelecekte onların olmayacağını belki bu yazıyı gelecekte ki benim.. yani senin bile okuyamayacagini biliyorum. Belki ölmeden önce fırsatım olursa aileme bu siteyı söyleyip yazdıklarımı hatta bazen ne kadar saçmaladığımı gösterebilirim; )
Unutma.. 2 gün sonra canım annem ve babamın hacca gittiği tarih.. Unutma çektiğin acıları unutma yaşadığın stresi.. Ve insallah yakın zamanda yine onlarla olacağım inşallah. .Şuan ki derdinin tez falan değil sadece bu olduğunu hatırla..
Acaba mutlu musun.. Yine aynı mı herşey? Gecen "bir tek sen eksiksin isim gücüm herşeyim tamam" diye face e attığın bildiri sana hatirlatma olarak geldiğinde yine aynı şeyleri düşünüyor olacak mısın. . Umarım.. Öyle olmaz.. yalnız kalmanı hiç istemiyorum...Ya da prozac kullanıyor olmanı..
Sevgilerimle...
Merhaba... Yakın gelecekteki ben olarak yazıyorum.. Geçmişteki ben'e!!!
Yani geriye donup okudum da. Bazı şeylerden emin gibi konuşmuşum.. Ailemin gitme konusu mesela. Ya da tez konusu! Neyse açmayacagım bu konuları..

Ve bugun 01.11.2016.Saat 16:41 Kahretsin hala inanıyorum:) Tabiki sende inanmaya devam edeceksin (Saat ve dk seysine:P) Bu aralar tek düşündüğün tez.. Bitmiyor ya.Sonra diyorum ki kendime "ya benden iyi olmayanlar yapıp gittiğine göre ben de gideceğim".. Acaba gittim mi?? Sana diyorum gelecekteki ben azıcık tüyo versen :roll:
Neyse ben teze döneyim. Öptüm...Şey acaba yaşlandığının farkında mısın:) Ben hala gencim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3715194  gönderen tabibehanim
 01.11.2016 - 17:23:29
Pişmanlıklarının sebebi şuan yapmadıklarım , özür dilerim pek sevgili ben
Ama yaptıklarımın telafisi daha zor olurdu o kdar da kötü değilim hadi yine iyisin düşününce

#3715207  gönderen rachel
 01.11.2016 - 18:12:18
Umarım namazlarını hiç geçirmeyen birisisindir, gelecek ve sen deyince aklıma gelen şey bu, şimdilik tabi:)
Kullanıcı avatarı

#3715267  gönderen Iyimser2016
 01.11.2016 - 19:28:37
Eğer Allah ömür verdiyse 30 lu yaşlarında, çoluk çocuğa karışmış olmalısın. Karıştın di mi, karıştım de😊 Çocuklarımı şımartma dostum. Orta halli bir mahallede ya da sitede otur. Üstü başı tozlu topraklı gelsin, kızma. Onlarla beştaş oyna, piknikte birlikte ip atla, tek kale maç yap. Faul yapacaksan çocuklarıma değil, eşine yap 😁 Annenin merhametini göstersen yeter, baba otoritesini de gözlerinde düşürme. Eve misafir çağır, az da olsa ikram hazırla, misafir ağırlamaya üşenme. Dostlarını unutma, eşin eşleriyle kaynaştıysa ne ala. Hayalleriniz için üşenme. Gidip gelirken çocukları gözlemle, uyuşabileceklerini düşünüyorsan uygun vakitte evlendir, iyi aile bulmak kolay değil, çocukları bunalıma sokma 😊 İzin vakitlerini dengeli ayır, tamamını 5 yıldızlı otelde geçirip sıla-i rahimi ihmal etme. Yılda bir de olsa annenin komşularıyla otur, sabırla sorularını cevapla, samimi davran. O insanların sana en çok dua edenlerden olduğunu unutma. Burnunu büyütme, lükse kaptırma. Evini abartılı döşeme. Aylık fakir fukaranın hakkını ayır. Sana iyilik edenleri de ihmal etme. Sen de tahammülsüz olma, idare et biraz. Çok yoğun olmalısın ama baktın ihmal ediyorsun, her güne bir aranacak seçip, haftalık aylık plan yap, kafan da vicdanın da rahat olsun. Burada tanıdıkların için de dua et, kabul et iyi vakit geçirdin. Şimdilik bunları yapmış olmanı ümit ediyorum. Bu başlığı çok ciddiye aldım. Allah hayırlı uzun ömür, sıhhat afiyet versin. Haydi Allah'a emanet...

1 Kasım 2016
Kullanıcı avatarı

#3734355  gönderen Pearlyy
 25.11.2016 - 22:56:10
Pearlyy yazdı:
Sevgilerimle...
Yani geriye donup okudum da. Bazı şeylerden emin gibi konuşmuşum.. Ailemin gitme konusu mesela. Ya da tez konusu! Neyse açmayacagım bu konuları..

Ve bugun 01.11.2016.Saat 16:41 Kahretsin hala inanıyorum:) Tabiki sende inanmaya devam edeceksin (Saat ve dk seysine:P) Bu aralar tek düşündüğün tez.. Bitmiyor ya.Sonra diyorum ki kendime "ya benden iyi olmayanlar yapıp gittiğine göre ben de gideceğim".. Acaba gittim mi?? Sana diyorum gelecekteki ben azıcık tüyo versen :roll:
Neyse ben teze döneyim. Öptüm...Şey acaba yaşlandığının farkında mısın:) Ben hala gencim
Merhaba gelecekteki ben..
Aslında ben sana değil de eski bene birşeyler yazmayı daha çok seviyorum.. Çünkü onu özlüyorum...Niye deme çünkü o daha tecrübesiz ve saf. Çünkü o herkesi hala iyi sanıyor.. Çünkü o konuştuğu zaman içten konuşuyor...

Acaba gelecekteki ben. Neleri değiştirdin? Artık daha az duygusal olabilirsin bence. Bu senin için iyi olur. Sonracıma.. Hmm:) Ya da daha çok kendini düşünebilirsin. Böyle olursan daha az yıpranırsın ki zaten artık yavaş yavaş yaşlanıyorsun...

Muhtemelen sen de şuanda ki beni özleyeceksin.. Hem de deli gibi... Çünkü şuan zor da olsa güçte olsa acıtsa da ailem yanımda ve ben çok şanslıyım... Rabbim senden dileğim bu şansımı devam ettirmen Amin!
Şimdilik bunlar.. Yine görüşücez😊😊
Kullanıcı avatarı

#3847482  gönderen Pearlyy
 06.04.2017 - 22:32:23
Pearlyy yazdı:
Pearlyy yazdı:
Sevgilerimle...

Merhaba gelecekteki ben..
Aslında ben sana değil de eski bene birşeyler yazmayı daha çok seviyorum.. Çünkü onu özlüyorum...Niye deme çünkü o daha tecrübesiz ve saf. Çünkü o herkesi hala iyi sanıyor.. Çünkü o konuştuğu zaman içten konuşuyor...

Acaba gelecekteki ben. Neleri değiştirdin? Artık daha az duygusal olabilirsin bence. Bu senin için iyi olur. Sonracıma.. Hmm:) Ya da daha çok kendini düşünebilirsin. Böyle olursan daha az yıpranırsın ki zaten artık yavaş yavaş yaşlanıyorsun...

Muhtemelen sen de şuanda ki beni özleyeceksin.. Hem de deli gibi... Çünkü şuan zor da olsa güçte olsa acıtsa da ailem yanımda ve ben çok şanslıyım... Rabbim senden dileğim bu şansımı devam ettirmen Amin!
Şimdilik bunlar.. Yine görüşücez😊😊
Merhaba geçmişteki ben. Yazdıklarını okudum da tüylerim diken diken oldu. Sahi ne kadar safsın ki kendini şanslı hissettin. Üzgünüm ama sen çok kötü zavallı yıllar geçirdin. Belki şuan ben bittiğini sanıyorum ama hayat döngüsü turlarına devam edecek.
Hiç bişey yok sana söyleyim. Geç oldu ama yaşamadan bilmezdim. Hiç güzel bişey yok hayatında. Şimdilik. Belki sen sabrı bilmiyorsun. Azcık daha sabret yakında ölüp mesut olacağını düşündüğüm yere gideceksiniz belki... bilemiyorum. Bilemiyoruz... kimse bilemiyor.
Kahve falları diye geçiriyorsun şimdi aklından. Onlar biliyor mu.. Maalesef bilse sen şimdiye en mutlu en 3 vakti dolan kişi idin. En çok yolu olan en bahtı açık olan... yok sakin inanma...
Şu saat dk olayı.. demin geçti gözün ona kaydı. Takıldın kaldın biliyorum fark ettim ama unut gitsin. Lanet olası bi ütopya..
Hey.. Bana yaz.. Ben gecmise dönüp sana acımak istemiyorum. Bana kararlı kendinden emin ve ruhsuz olarak yaz. Ruhundan öperim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3847862  gönderen Pearlyy
 07.04.2017 - 05:07:26
MDkerim yazdı:Pearly yazdıklarını ilk fırsatta oku
Okuduğumu yazdım neden öyle dedin?