Cumartesi , Ekim 19 2019
Acil Tip , Kalp ve Damar Cerrahisi , Anesteziyoloji ve Reanim, Kulak-Burun-Bogaz , Cocuk Cerrahisi , Norosirurji , Cocuk Urolojisi , Ortopedi ve Travmatoloji , Genel Cerrahi , Patoloji, Gogus Cerrahisi , Plastik ve Rekons Cer , Goz Hastaliklari , Uroloji , Kadin Hastaliklari ve Dogum , Cocuk Urolojisi E-Books Arsivi.... Paylas... Indir...

#3375026  gönderen deathmoreblue
 20.11.2015 - 19:16:17
Seçmemen zaten seni için ailen için ve geride kalan yaşamın için daha iyi...neden zorlayasın ki

#3375182  gönderen serguzest
 20.11.2015 - 23:05:40
drantikor yazdı:Yeni goz uzmanı olmuş birisi olarak bu soruya yorumum şu şekilde.
Can egrisi gibi dusunun. Hayatta nasılki herhangi bir iş için insanların %5 i çok yetenekli ve %5 i de cok yeteneksiz ve yine %90 da ortalama yeteneğe sahipse cerrahi de aynen böyledir. Muhtemelen %90 lik gruptasinizdir. Tabi ALLAH vergisi bir yeteneğiniz varsa bransinizda aranan birisi bile olabilirsiniz. Bu nedenle istatostiksel olarak olumsuz bir onyargiya sahip olmaya gerek yok.
Teşekkür ederim. Bi cerrahtan yorum duyunca insan daha bi aydınlanıyor. Çünkü hissettiklerimi net olarak anlayan ve cevap veren birisi olarak cevabı verdiğinizi düşünüyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3375183  gönderen serguzest
 20.11.2015 - 23:06:16
deathmoreblue yazdı:Seçmemen zaten seni için ailen için ve geride kalan yaşamın için daha iyi...neden zorlayasın ki
Neden böyle dediğinizi merak ettim hocam.
Kullanıcı avatarı

Re: Cerrahi branş yapamam!

#3375185  gönderen ayaginidenkal
 20.11.2015 - 23:09:26
serguzest yazdı:
ayaginidenkal yazdı:
serguzest yazdı:3 yıl yoğun bi il merkezi acilinde çalışmış biriyim.
KBB ve Göz Hst.na sempati duymama rağmen ve de cerrahiyle ilgili herhangi deneyimim,beceriksizliğim olmamasına rağmen kendimi asla beceremeyecekmiş gibi görüyorum.
Bu gerçekten gördükçe , sevdikçe , zamanla aşılabilecek bir sorun mudur , özgüven zamanla gelir mi? Yoksa gerçekten böyle düşünen birisi cerrahiye yatkın değil midir? Bunun cevabını cidden kendi başıma veremiyorum.

geleceği öngörme üstün yeteneğini bir köşeye bırak ve at şimdiye kadar yüzde kaç tutturdun kendin hakkında da yine diyorsun bak becereiksizliğim yok diyorsun elinde veri yok olmayan veriden tahmin yapıp kendini üzmek veya başarısız olursam zaten ben biliyordum demek için en kötüyü düşünmek istiyorsun aslında bu acilin verdiği düşünce şekli en kötü ne olabilir bu yüzden acilcilere ayrı bir izin verilmesi lazım ya neyse kısacası başarısızlık veya başarılı olma durumu nasip ama başarısız olursan bu beceremiyeceğinden olmaz muhtemelen kendini düşük gördüğünden veya yaşanan senin dışında gelişen olaylardan kaynaklanır
evet hocam haklısın aynen böyle yapıyorum kendime..
hocam ya uzun süreli bir tatil yapın cerrahiye başlamadan önce ya da kendinize bir pskiyatrist( psikolog) bulun ha şu kitabı da tavsiye ederim iyi hissetmek (david burns yazar) durumunuzu önceden kavramış olmanız çok iyi şimdi üstüne gitme zamanı bir de meseleleri mesele etmezseniz ortada mesele kalmaz :D her türlü insan bu meslekleri yaparken siz de yaparsınız tutup mühendislik yapmayacaksınız ya da madencilik bildiğiniz bir işi yapacaksınız o kadar da büyütmeyin :D

#3376587  gönderen deathmoreblue
 22.11.2015 - 18:08:42
serguzest yazdı:
deathmoreblue yazdı:Seçmemen zaten seni için ailen için ve geride kalan yaşamın için daha iyi...neden zorlayasın ki
Sorumluluklar çok ağır ,ailene zaman ayıramıyorsun ve Ücret bir okadar düşük buyüzden Birgün kazanacağınız para hayali için cerrahi branş yazmayın... Uğruna bir Ömür veriyoruz ve bu uzun Sürenin sonunda mutsuz bir aile, çocuğuna iyi bir gelecek sağlayamama ,kendi hayati riskin gibi riskler artık çok fazla..Bölüm seçmeksizin göz,kbb,ortapedi vs bu benim görüşüm tabi yatırım tavsiyesi değildir😉

#3376605  gönderen deathmoreblue
 22.11.2015 - 18:23:24
birde buradaki uzmanlığa çalışan her kişiye tavsiyem ismi tercih etmeyin.gidin o bölümde nöbete kalın en az 1 ay gözlemleyin ve ne yapacaksanız sonra yapın.....burada yapacağınız Hatalı tercih tüm ömrünüzü etkileyecek çünkü

#3377258  gönderen serguzest
 23.11.2015 - 12:40:16
deathmoreblue yazdı:
serguzest yazdı:
Sorumluluklar çok ağır ,ailene zaman ayıramıyorsun ve Ücret bir okadar düşük buyüzden Birgün kazanacağınız para hayali için cerrahi branş yazmayın... Uğruna bir Ömür veriyoruz ve bu uzun Sürenin sonunda mutsuz bir aile, çocuğuna iyi bir gelecek sağlayamama ,kendi hayati riskin gibi riskler artık çok fazla..Bölüm seçmeksizin göz,kbb,ortapedi vs bu benim görüşüm tabi yatırım tavsiyesi değildir😉
2014 eylül tusunun iptal olacağını düşünerek şimdiden karar vermek istiyorum. Temel bilimlerde asistanım , rahatım , kafam rahat.Ama bişeyler eksik , can sıkmaya bile neden oluyor o derece bu durum.Önemli bir tercih benimkisi. Bir daha dönüşü mümkün değil , o yüzden arada kalıyorum karar vermekte
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3377957  gönderen deathmoreblue
 24.11.2015 - 01:00:57
Umarım tercihin hayırlı olur adına dostum ..hayattanbaşka türlü zevkler almayı denesene birsürü hobi edinebilirsin. Başka para kazanma yolları bulabilirsin..ben uzmanım cerrahım yaptığım iş benim Hayatım ama sana seçme diyorsam bazı gördüklerim bazı deneyimlerim var üzülmeni istemem..yoksa öğrenirsin cerrahlığın en iyisini yaparasın bundan eminim çünkü hekimler bu ülkenin en zeki pırlanta gibi insanları..ama bu ülkeye fazlasın buyüzden kendini paralamadan hayatın tadını çıkar mutlu ol derim✌🏻🎶
Kullanıcı avatarı

Re:

#4316684  gönderen tedi
 04.10.2019 - 06:20:41
drantikor yazdı:
20.11.2015 - 17:42:37
Yeni goz uzmanı olmuş birisi olarak bu soruya yorumum şu şekilde.
Can egrisi gibi dusunun. Hayatta nasılki herhangi bir iş için insanların %5 i çok yetenekli ve %5 i de cok yeteneksiz ve yine %90 da ortalama yeteneğe sahipse cerrahi de aynen böyledir. Muhtemelen %90 lik gruptasinizdir. Tabi ALLAH vergisi bir yeteneğiniz varsa bransinizda aranan birisi bile olabilirsiniz. Bu nedenle istatostiksel olarak olumsuz bir onyargiya sahip olmaya gerek yok.
muhteşem tespit persantil eğrisi