Perşembe , Ekim 17 2019
Mevzuat (Yonetmelik, Genelgeler, Kanunlar)
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 29
Kullanıcı avatarı
mervekara yazdı:
30.06.2019 - 10:23:46
dr_demirci hocam ben uzman diş tabibi olarak Kayseriye atandım. Eşim Akdeniz üni. Sürekli işçi kadrosunda. Başka şehirlere tayin hakkı yok. Eş durumu için başvurduk ama stratejik personel olduğum için kabul edilmedi. Bakanlıkla daha önce görüştüğümüzde dhy ye bağlı olmadığımız için sadece eşin 4 yıl kesintisiz çalışması eş durumu kabulu için yeterli denmişti. 2017 de de bir dava açılmıştı bu konuyla alakalı bunun sonucunda Bakanlık değişiklik yaparak stratejik personel atamasında kamu personeli olmayan eşin 4 yıl çalışmış olması ve atanmak istenen yerin c ya da d hizmet grubunda olmasını şart koşmuş. Biz bu şartları sağlamamıza rağmen dilekçe kabul edilmedi. Ne yapmamız gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim
idare mahkemesine yürütmeyi durdurmalı dava açın
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhavalar ben uzman dis hekimiyim eşim özel sektorde fakat isgununu tamamlamadi bu nedenle es durumu yapamıyoruz. Ben gelecek atamada bulundugumuz ilden daha ust bolgede bir yeri tercih edip yerleşirsem alt bolge tayini yapabilir miyim ve yapabiliyorsam ne kadar sure çalışmam gereklidir?
Kullanıcı avatarı
Ozlemozlem yazdı:
13.07.2019 - 11:45:21
Merhavalar ben uzman dis hekimiyim eşim özel sektorde fakat isgununu tamamlamadi bu nedenle es durumu yapamıyoruz. Ben gelecek atamada bulundugumuz ilden daha ust bolgede bir yeri tercih edip yerleşirsem alt bolge tayini yapabilir miyim ve yapabiliyorsam ne kadar sure çalışmam gereklidir?
alt bölge her zaman yapılabilir
Kullanıcı avatarı
Ozlemozlem yazdı:
18.07.2019 - 00:19:24
Cevap icin tesekkur ederim dr_demirci. Peki basladiktan ne kadar sure sonra yapabilirim, 1 yil 2 yil gibi bir sure calisma zorunlulugu oluyor mu?
alt bölgede süre sınırı yok
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Demirci hocam, ben ve eşim uzman diş hekimiyiz. Atamada eşim için sakarya, benim için istanbul en olabilecek yerler. İkimiz de atanırsak sakarya'da buluşmak istiyoruz. Sakarya 2B, İstanbul 1B hizmet grubunda. Ben 4-2 kademe ve derecedeyim, eşim sonradan Türk vatandaşı olduğu için ilk memuriyeti olacak. Eş durumu yapınca hangimiz diğer tarafa gideriz, bu neye göre belirleniyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
dystopia yazdı:
19.07.2019 - 09:24:44
Demirci hocam, ben ve eşim uzman diş hekimiyiz. Atamada eşim için sakarya, benim için istanbul en olabilecek yerler. İkimiz de atanırsak sakarya'da buluşmak istiyoruz. Sakarya 2B, İstanbul 1B hizmet grubunda. Ben 4-2 kademe ve derecedeyim, eşim sonradan Türk vatandaşı olduğu için ilk memuriyeti olacak. Eş durumu yapınca hangimiz diğer tarafa gideriz, bu neye göre belirleniyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
c-d grubu ilde buluşmak esastır. eğer ikisi de a-b grubu ise doluluk oranı düşük olan ilde buluşulur. kıdemin önemi yok.
dr_demirci yazdı:
13.07.2019 - 15:25:48
Ozlemozlem yazdı:
13.07.2019 - 11:45:21
alt bölge her zaman yapılabilir
ALT BÖLGED EKESİN SÜRE YOKMU? YENİ BASLAYAN BİRİDE HEMEN İSTEYEBİLİRMİ YANİ?
BİRDE BU TAYİN MUTLAKA OLUYORMU YOKSA DURUMA GÖRE DEĞİŞİYORMU? BUNU SAĞLIK BAKANLIĞPIMI BELİRLİYOR?İL SAĞLIK MI?
Meraba ben ve eşim uzman diş hekimiyiz eşimin görev yaptığı yer benim branşım için 3b de. Yönetmelikteki ''üst hizmet bölgelerinden 2, 3, 4 ve 5 inci hizmet bölgelerine atama taleplerinde hizmet grubu şartı aranmaz'' maddesine istinaden 2d veya 1b den eşimin yanına tayin olabilir miyim ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Demirci hocam ben kendi branşımda 1 d olan bir yerde asistanlık yapıyorum gelecek ay bitiyor.eşim de benden dolayı dhy sini burda yapıyor. onun branşında burası 1 c.mecburisi gelecek ay biitiyor bittikten sonra burada kalacak.asıl sorum özele geçmeyi düşünüyor özele geçerse 1/d bölgesine ben eş durumundan atanabilir miyim kadrosu
burada olduğu için.yoksa dhy yi bitirip mi yanına dönebilirim
Hocam merhaba, gruba yeni üye oluyorum bir sorum vardı. yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşim devlette öğretmen. Eşimin sağlık özrü var. İstediği yere tayin hakkı var. Ben de asistanlığım bitecek uzman doktor olacağım. Eşim normalde bana tabii iken bu sağlık özrü durumundan dolayı ben ona tabii olup onun yanına atama isteyebilir miyim. Çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Mutafm yazdı:
22.07.2019 - 07:39:32
Hocam merhaba, gruba yeni üye oluyorum bir sorum vardı. yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşim devlette öğretmen. Eşimin sağlık özrü var. İstediği yere tayin hakkı var. Ben de asistanlığım bitecek uzman doktor olacağım. Eşim normalde bana tabii iken bu sağlık özrü durumundan dolayı ben ona tabii olup onun yanına atama isteyebilir miyim. Çok teşekkürler.
eşinizin sağlık durumunu belirten rapor ile isteyebilirsiniz. komisyon değerlendirir
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 29