Pazartesi , Ekim 21 2019
Mevzuat (Yonetmelik, Genelgeler, Kanunlar)
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 29
Kullanıcı avatarı
mehmethacettepe yazdı:
29.04.2019 - 16:40:48
Arkadaşlar dhy kurasinda iki kişinin tercih ettiği bir yer için sisteme tercihini ilk yükleyen mi yerleşiyor. Benim kuramda ve çevremde gördüğüm kişilerde öyle olmuş sizde nasıl?
kura
Kullanıcı avatarı
hyhpo yazdı:
26.04.2019 - 16:29:49
hocam, eş durumu ataması için kamu personeli olmayan eşin atanma talep edilen yerde derken 4 yıl içinde 1440 gün kesintisiz aynı işyerinde mi çalışması isteniyor.Aynı şehirde bu 4 yıl içinde özel sektörde iş değiştirmiş ve arada 20 günü işsiz geçirmişse eş durumu ataması olmuyor mu?
Demirci hocam?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
BHarvest yazdı:
26.04.2019 - 23:06:27
Merhaba. Benim eşim de farklı bakanlıkta çalışıyor ve zorunlu yer değiştirmeye tabi değil. Benim çalıştığım ilde (çanakkale) de boş kadro olmasına rağmen hizmet gerekliliği gereğince tayini reddediliyor. Bu durumda benim onun yanına (Amasya'ya) gitme durumum var mı? 20. Madde c bendinde stratejik personel için geçerli değildir yazıyor. Bunu durumu bir yorumlar mısınız?,
demirci hocam, yorumunuzu heyecanla bekliyorum
Kullanıcı avatarı
hyhpo yazdı:
06.05.2019 - 19:30:43
hyhpo yazdı:
26.04.2019 - 16:29:49
hocam, eş durumu ataması için kamu personeli olmayan eşin atanma talep edilen yerde derken 4 yıl içinde 1440 gün kesintisiz aynı işyerinde mi çalışması isteniyor.Aynı şehirde bu 4 yıl içinde özel sektörde iş değiştirmiş ve arada 20 günü işsiz geçirmişse eş durumu ataması olmuyor mu?
Demirci hocam?
Aynı şehir de olması yeterli. kesintisiz olması gerekir arada boşluk olmaması lazım
Kullanıcı avatarı
BHarvest yazdı:
06.05.2019 - 22:21:08
BHarvest yazdı:
Merhaba. Benim eşim de farklı bakanlıkta çalışıyor ve zorunlu yer değiştirmeye tabi değil. Benim çalıştığım ilde (çanakkale) de boş kadro olmasına rağmen hizmet gerekliliği gereğince tayini reddediliyor. Bu durumda benim onun yanına (Amasya'ya) gitme durumum var mı? 20. Madde c bendinde stratejik personel için geçerli değildir yazıyor. Bunu durumu bir yorumlar mısınız?,
Bakanlıklar arası protokol varsa uygulanır. yoksa eşinizin görev yerinin değişmesinin mümkün olmadığını kanıtlayıp bakanlığa eş durumu için başvurmanız lazım
Merhaba hocam, 2 yıldır 4924lü olarak ilçe merkezinde pratisyen olarak çalışmaktayım. Nişanlım İstanbul’da eğitim araştırmada asistan olarak çalışıyor. Öğrenmek istediğim birkaç şey var. Resmî nikahın ardından hemen dilekçe verip eş durumu isteyebiliyor muyum? 4924ten istifa etmeden İstanbul’a eş durumu ile gitme imkanım var mıdır? Yoksa 657ye geçip mi eş durumu talep edebileceğim? Son bir sorum da, bu eş durumu süreci ne kadar zamanda tamamlanmış olur, illerarası atamayı vs beklemem gerekir mi?
dr_demirci yazdı:
07.05.2019 - 10:22:11
BHarvest yazdı:
06.05.2019 - 22:21:08
BHarvest yazdı:
Bakanlıklar arası protokol varsa uygulanır. yoksa eşinizin görev yerinin değişmesinin mümkün olmadığını kanıtlayıp bakanlığa eş durumu için başvurmanız lazım
demirci hocam merhabalar. yardımcı olursanız sevinirim.

2 yıldır 4924lü olarak ilçe merkezinde pratisyen olarak çalışmaktayım. Nişanlım İstanbul’da eğitim araştırmada asistan olarak çalışıyor. Öğrenmek istediğim birkaç şey var. Resmî nikahın ardından hemen dilekçe verip eş durumu isteyebiliyor muyum? 4924ten istifa etmeden İstanbul’a eş durumu ile gitme imkanım var mıdır? Yoksa 657ye geçip mi eş durumu talep edebileceğim? Son bir sorum da, bu eş durumu süreci ne kadar zamanda tamamlanmış olur, illerarası atamayı vs beklemem gerekir mi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
mavinintonu yazdı:
14.05.2019 - 01:24:36
Merhaba hocam, 2 yıldır 4924lü olarak ilçe merkezinde pratisyen olarak çalışmaktayım. Nişanlım İstanbul’da eğitim araştırmada asistan olarak çalışıyor. Öğrenmek istediğim birkaç şey var. Resmî nikahın ardından hemen dilekçe verip eş durumu isteyebiliyor muyum? 4924ten istifa etmeden İstanbul’a eş durumu ile gitme imkanım var mıdır? Yoksa 657ye geçip mi eş durumu talep edebileceğim? Son bir sorum da, bu eş durumu süreci ne kadar zamanda tamamlanmış olur, illerarası atamayı vs beklemem gerekir mi?
sçzleşmeli iken kabul edilmez. 657 ye dönüp öyle dilekçe verirsiniz. kısa sürede olur
dr_demirci yazdı:
05.03.2018 - 21:16:28
sbilgin yazdı:
05.03.2018 - 20:08:28
uzman doktor, eşi hemşire olduğunda 2si de sağlık bakanlığına bağlı çalışıyorken eş durumu istenilse, uzman doğuda eş batıda örneğin, o zaman ast-üste bakılıyor hala di mi? tayin istenilen bölgenin uzmanlık için C bölgesi olması birşeyi değiştirmiyor doğru anladım di mi? demirci hocam aydınlatır mısınız?
önce ünvan olarak kıdeme bakılır. her zaman hemşire doktorun yanına gider
Hocam benim eşim belediye çalışanı. Son yasayla kadroya girdi. Toplamda 5 yıldır orada çalışıyor. Onlar da bizim atandığımız yere mi geliyor belediyelerde durum ne şekilde oluyor? yardımcı olursanız sevinirim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Fatma Nur KESKİN yazdı:
22.06.2019 - 14:32:33
Kolay gelsin ilk defa pratisyen atamasina katılacak iki kişide eş durumu uygulanabilir mi? Aynı kuraya giriyoruz aynı kidemdeyiz. birçok yerde farklı sonuçlara ulaştık kafamız biraz karıştı da yani atanıp belirli bir süre mi geçmesi lazım
aynı atamaya katılıyorsanız eş durumu olmaz. önce atama yapılır sonra kurallar dahilinde eşlerden birinin yanına gidilir.
Kullanıcı avatarı
Dryksacr yazdı:
22.06.2019 - 14:50:43
dr_demirci yazdı:
05.03.2018 - 21:16:28
sbilgin yazdı:
05.03.2018 - 20:08:28
uzman doktor, eşi hemşire olduğunda 2si de sağlık bakanlığına bağlı çalışıyorken eş durumu istenilse, uzman doğuda eş batıda örneğin, o zaman ast-üste bakılıyor hala di mi? tayin istenilen bölgenin uzmanlık için C bölgesi olması birşeyi değiştirmiyor doğru anladım di mi? demirci hocam aydınlatır mısınız?
önce ünvan olarak kıdeme bakılır. her zaman hemşire doktorun yanına gider
Hocam benim eşim belediye çalışanı. Son yasayla kadroya girdi. Toplamda 5 yıldır orada çalışıyor. Onlar da bizim atandığımız yere mi geliyor belediyelerde durum ne şekilde oluyor? yardımcı olursanız sevinirim
komisyon karar verir
dr_demirci hocam ben uzman diş tabibi olarak Kayseriye atandım. Eşim Akdeniz üni. Sürekli işçi kadrosunda. Başka şehirlere tayin hakkı yok. Eş durumu için başvurduk ama stratejik personel olduğum için kabul edilmedi. Bakanlıkla daha önce görüştüğümüzde dhy ye bağlı olmadığımız için sadece eşin 4 yıl kesintisiz çalışması eş durumu kabulu için yeterli denmişti. 2017 de de bir dava açılmıştı bu konuyla alakalı bunun sonucunda Bakanlık değişiklik yaparak stratejik personel atamasında kamu personeli olmayan eşin 4 yıl çalışmış olması ve atanmak istenen yerin c ya da d hizmet grubunda olmasını şart koşmuş. Biz bu şartları sağlamamıza rağmen dilekçe kabul edilmedi. Ne yapmamız gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 29