Pazar , Kasım 17 2019
Mevzuat (Yonetmelik, Genelgeler, Kanunlar)
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
mavinintonu yazdı:
23.10.2019 - 21:03:34
Merhaba, tayin nedeniyle çalıştığım hastaneden ayrılış yapacağım. Sormak istediğim nokta şurası, ayrılış yaptığım gün mevcut hastanemde çalışmış oluyor muyum yoksa mehil müddetinin ilk günü mü oluyor? Teşekkür ederim şimdiden.
ertesi gün ilk gün olur
Kullanıcı avatarı
firatfidann yazdı:
20.10.2019 - 15:28:19
Ben 1b da mecburi hizmeti bitirdim eşim benim branşıma göre 2a kendi branşında 2b olan bir yere dhy olarak atandı.bu durumda aile birliği nasıl sağlanıyor nasıl bir yol izlememiz gerekir .Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
eş durmunuz ilk atamada reddedilir. siz bir yere atanırsınız sonra tekrar değerlendirilir. her işi eş te a-b grubunda olursa doluluk oranı düşük ilde buluşma sağlanır.
Merhabalar hocam. Kız arkadaşım ve ben diş hekimiyiz. 2019 DUS tercihlerinin yapılıp açıklanmasından sonra evlenmeyi düşünüyoruz. Daha sonrasında eşimin benim uzmanlığa başladığım üniversitede uzmanlığa geçişi için nasıl bir yol izlememiz lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
DtBurc yazdı:
27.10.2019 - 01:58:24
Hocam merhabalar. Esim dis hekimi universitede asistan. 2 yili bitti. Ben de dis hekimiyim ve aciktan atamaya basvuruda bulunacagim. Es durumu basvurusunu hemen yapabilirmiyim? Yoksa 1 yil aday memurlugun dolmasini beklemem mi gerekiyor? Cevap verirseniz cok sevinirim iyi aksamlar.
hemen yapabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
okcell yazdı:
01.11.2019 - 02:04:18
Hocam eş mazereti ile zorunlu hizmette çalışırken, mazeretin bitmesi halinde hangi kura ile atanıyoruz, kimisi her ocak ayında mazeret belgeleri kuruma verilir ona göre bakılır demiş. Kimisi en yakın kura demiş. Aydınlatırsanız sevinirim
dhy kurası ile
dr_demirci yazdı:
01.07.2019 - 12:53:59
mervekara yazdı:
30.06.2019 - 10:23:46
dr_demirci hocam ben uzman diş tabibi olarak Kayseriye atandım. Eşim Akdeniz üni. Sürekli işçi kadrosunda. Başka şehirlere tayin hakkı yok. Eş durumu için başvurduk ama stratejik personel olduğum için kabul edilmedi. Bakanlıkla daha önce görüştüğümüzde dhy ye bağlı olmadığımız için sadece eşin 4 yıl kesintisiz çalışması eş durumu kabulu için yeterli denmişti. 2017 de de bir dava açılmıştı bu konuyla alakalı bunun sonucunda Bakanlık değişiklik yaparak stratejik personel atamasında kamu personeli olmayan eşin 4 yıl çalışmış olması ve atanmak istenen yerin c ya da d hizmet grubunda olmasını şart koşmuş. Biz bu şartları sağlamamıza rağmen dilekçe kabul edilmedi. Ne yapmamız gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim
idare mahkemesine yürütmeyi durdurmalı dava açın
Hocam mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı çıktı . Bulunduğum kurumdan ilişiğimi ne zaman kesebilirim? Mahkemeden Bakanlığın itiraz için bir hafta süresi olduğu ve bir haftada da kesin kararın verileceği bu süreçte de kurumdan ayrılış yaptırılmayacağı söylendi ancak benzer davalarda yürütme durdurma kararı bu kadar kısa sürede sonuçlanmıyor. Nasıl bir yol izlemem gerekir ?
Kullanıcı avatarı
halksaglikci yazdı:
13.10.2019 - 23:02:37
Dhy yukumlulugu kurasinda saglik mazeretinde engelli mazeretinden basvurabiliyor muyuz. Atama ve yerdegistirme yonetmeliginde engelli mazeretinden de yerdegisikligi istenebilecegi yaziyor. Mecburi hizmet suresi icindeyken engelli mazeretinden yerdegisikligi istenebiliyor mu.
Hayır. Dhy bitirme şartı var. Ben bitirdikten sonra istedim ve atandım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Demirci hocam merhaba, öncelikle tesekkürler.
Ben 2019 açıktan atama ile 112 ye atandım, 5 ay oldu göreve başlayalı, bulunduğum ilde aile hekimliğine yerleştirme çok sıkıntılı çünkü her taraf dolu, o yüzden ek yerleştirme yapılmıyor çok fazla, birvde hizmet puanım da çok yüksek değil. Ben il dışına tayin için ne zaman başvurabilirim,l dışında aile hekimliği kurası na katılmak için de 2 yıl şartı var mı, yani iller arası aile hekimliği kurası na girebilir miyim, ben 5.bbölgesinde çalışıyorum, istediğim şehirde 1 c bölgesinde, yardımcı olursanız çok sevinirim, çok tesekkürler.
Kullanıcı avatarı
mervekara yazdı:
11.11.2019 - 13:45:38
dr_demirci yazdı:
01.07.2019 - 12:53:59
mervekara yazdı:
30.06.2019 - 10:23:46
dr_demirci hocam ben uzman diş tabibi olarak Kayseriye atandım. Eşim Akdeniz üni. Sürekli işçi kadrosunda. Başka şehirlere tayin hakkı yok. Eş durumu için başvurduk ama stratejik personel olduğum için kabul edilmedi. Bakanlıkla daha önce görüştüğümüzde dhy ye bağlı olmadığımız için sadece eşin 4 yıl kesintisiz çalışması eş durumu kabulu için yeterli denmişti. 2017 de de bir dava açılmıştı bu konuyla alakalı bunun sonucunda Bakanlık değişiklik yaparak stratejik personel atamasında kamu personeli olmayan eşin 4 yıl çalışmış olması ve atanmak istenen yerin c ya da d hizmet grubunda olmasını şart koşmuş. Biz bu şartları sağlamamıza rağmen dilekçe kabul edilmedi. Ne yapmamız gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim
idare mahkemesine yürütmeyi durdurmalı dava açın
Hocam mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı çıktı . Bulunduğum kurumdan ilişiğimi ne zaman kesebilirim? Mahkemeden Bakanlığın itiraz için bir hafta süresi olduğu ve bir haftada da kesin kararın verileceği bu süreçte de kurumdan ayrılış yaptırılmayacağı söylendi ancak benzer davalarda yürütme durdurma kararı bu kadar kısa sürede sonuçlanmıyor. Nasıl bir yol izlemem gerekir ?
beklemeniz gerekiyor. karar tebliğ edilince uymak zorundalar
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30