Salı , Ağustos 20 2019
Mevzuat (Yonetmelik, Genelgeler, Kanunlar)
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
Kullanıcı avatarı
susesi yazdı:
21.07.2019 - 15:32:14
Demirci hocam ben kendi branşımda 1 d olan bir yerde asistanlık yapıyorum gelecek ay bitiyor.eşim de benden dolayı dhy sini burda yapıyor. onun branşında burası 1 c.mecburisi gelecek ay biitiyor bittikten sonra burada kalacak.asıl sorum özele geçmeyi düşünüyor özele geçerse 1/d bölgesine ben eş durumundan atanabilir miyim kadrosu
burada olduğu için.yoksa dhy yi bitirip mi yanına dönebilirim
özele geçince 4 yıl kesintisiz prim ödemesi yapıldığında ve sizin mecburi hizmet bittiğinde yanına gelebilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Dr.oa yazdı:
20.07.2019 - 23:35:04
Meraba ben ve eşim uzman diş hekimiyiz eşimin görev yaptığı yer benim branşım için 3b de. Yönetmelikteki ''üst hizmet bölgelerinden 2, 3, 4 ve 5 inci hizmet bölgelerine atama taleplerinde hizmet grubu şartı aranmaz'' maddesine istinaden 2d veya 1b den eşimin yanına tayin olabilir miyim ?
"MADDE 26 – (1) İlgililerin talebi hâlinde aynı hizmet bölgesinin A grubu illerinden B, C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin bütün hizmet grubundaki illere; aynı hizmet bölgesinin B hizmet grubu illerinden C ve D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin B, C ve D hizmet grubundaki illere; aynı hizmet bölgesinin C hizmet grubu illerden D hizmet grubu illere ve alt hizmet bölgelerinin C ve D hizmet grubundaki illere; D hizmet grubu illerden alt hizmet bölgelerinin D hizmet grubundaki illere PDC’nin uygun olması durumunda her zaman atama yapılabilir."
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Demirci hocam yada arkadaşlar bilen yardımcı olursa çok sevinirim. Ben ve eşim aynı üniversitede asistandık, ben uzman olunca eş durumundan aynı ilde kaldım. Ben şu an mecburi hizmetimi bitirdim, eşimin eğitim süresi de 4 ay sonra bitecek. Bulunduğum il benim için c grubu olduğu için kalmak ve kadroya geçmek için bakanlığa dilekçe yazdım ama reddedildi. Benden eş durumu mazereti sona erdiğine dair belge olarak, eşimin uzmanlık sınavını başarıyla tamamladığına dair belge istediler. 6 aydan az kalınca eş durumu mazereti bitmiyor mu, illa eşimin uzman olması mı gerekiyor? Ki öyleyse dhy'si devam eden uzmanları eşleri daha asistanken 6 aydan az kalınca eş durumu mazereti bitti diyerek nasıl atıyorlar? Üstelik normalde asistanlığı tezden uzatsak dahi eğitim süresi 6 aydan az kalınca eş durumunu kabul etmezlerken şimdi niye uzmanlık sınavını geçmesini istiyorlar?
Kullanıcı avatarı
rotcod yazdı:
23.07.2019 - 23:48:09
Demirci hocam yada arkadaşlar bilen yardımcı olursa çok sevinirim. Ben ve eşim aynı üniversitede asistandık, ben uzman olunca eş durumundan aynı ilde kaldım. Ben şu an mecburi hizmetimi bitirdim, eşimin eğitim süresi de 4 ay sonra bitecek. Bulunduğum il benim için c grubu olduğu için kalmak ve kadroya geçmek için bakanlığa dilekçe yazdım ama reddedildi. Benden eş durumu mazereti sona erdiğine dair belge olarak, eşimin uzmanlık sınavını başarıyla tamamladığına dair belge istediler. 6 aydan az kalınca eş durumu mazereti bitmiyor mu, illa eşimin uzman olması mı gerekiyor? Ki öyleyse dhy'si devam eden uzmanları eşleri daha asistanken 6 aydan az kalınca eş durumu mazereti bitti diyerek nasıl atıyorlar? Üstelik normalde asistanlığı tezden uzatsak dahi eğitim süresi 6 aydan az kalınca eş durumunu kabul etmezlerken şimdi niye uzmanlık sınavını geçmesini istiyorlar?
6 ay kala mazeret bitmiyor, 6 aydan az kalanın eş durumunu kabul etmiyorlar. c-d grubu ilde kalabilmek için mazeret bitmesi gerekiyor
Kullanıcı avatarı
dr_demirci yazdı:
12.12.2018 - 08:49:13
rotcod yazdı:
10.12.2018 - 15:48:33
rotcod yazdı:
20.11.2018 - 22:37:15
Hayırlı günler arkadaşlar bir sorum olacaktı. Eşim asistan olduğu için mecburiyi eş durumu ile yaptım ve mayıs ayında tamamlıyorum.(çalıştığım il c veya d grubu değil) Eşimin de ekim ayında asistanlık süresi bitecek. Bu durumda beni eşimin bitirmesine yakın mazeret ortadan kalktı diye başka bi yere atayabilirler mi? Hangi atamaya sokacaklar ve ne zaman atamamı yaparlar? Yoksa bekleyip eşim mecburiye gidince yanına mı atarlar?
drdemirci hocam bu konu hakkında bilginiz var mı?
Eşinizin asistanlığı bitmeden önce c-d grubu bir ile geçmenizi isteyecekler
Demirci hocam daha önce sorduğumda eşinizin asistanlığı bitmeden c d grubu ile geçmenizi isteyecekler demiştiniz. Bu eş durumu mazereti ne zaman bitmiş oluyor peki eğitim süresi mi, uzmanlık belgesi mi, yoksa uzman olup atanmak mı var mı bi yönetmelik? Dhy li arkadaşları eşi uzman olmadan mazereti bitti diyerek atama yapıyorlar onların nasıl mazereti bitiyor?
rotcod yazdı:
24.07.2019 - 16:12:19
dr_demirci yazdı:
rotcod yazdı:

Demirci hocam daha önce sorduğumda eşinizin asistanlığı bitmeden c d grubu ile geçmenizi isteyecekler demiştiniz. Bu eş durumu mazereti ne zaman bitmiş oluyor peki eğitim süresi mi, uzmanlık belgesi mi, yoksa uzman olup atanmak mı var mı bi yönetmelik? Dhy li arkadaşları eşi uzman olmadan mazereti bitti diyerek atama yapıyorlar onların nasıl mazereti bitiyor?
Onların eşlerinin asistanlığının bitmesine 6 ay kala DHY kurasına atıyorlar. Ama sizin durumunuzda ne oluyor bilmiyorum?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhabalar; yönetmeliğin madde 16.1.c'de şöyle bir ibare var.
Eşinden boşanması halinde anne, baba, kardeş veya reşit çocuklarının boşanma tarihinden önce ikamet ettiği ile veya D ve C hizmet grubu illerden birine ya da halen görev yaptığı hizmet bölgesi ve grubu esas alınarak 26 ncı maddenin birinci fıkrasına göre boşanma tarihinden itibaren bir yıl içerisinde...
ben bakanlığa bu maddenin hem kadın hem de erkek için geçerli olup olmadığını sordum. Bakanlıktakiler cinsiyet ayrımı yok dedi.

Ancak asıl soruyu sormayı unutmuşum :D eşimin ailesi ile benim ailem aynı şehirde yaşıyor. biz boşandığımızda bakanlık bizi aynı ile atayacak; peki ya eşimle (eski eş tabii) evlenirsem, bakanlık mazeretimiz bitti diyip bizi başka yere atar mı?

Bu konu ile ilgili farklı bilgiler aldım.Genellikle aynı yerde kalaibiliyorsunuz tarzı cevaplar geldi. Ancak bana çok da mantıklı gelmiyor bu. Konu hakkında bilgisi olan.?
Kullanıcı avatarı
rotcod yazdı:
24.07.2019 - 16:12:19
dr_demirci yazdı:
rotcod yazdı:

uzatmaları saymıyorlar. normal asistanlık bitiş süresini kabul ediyorlar
Merhaba demirci hocam eşim ve ben bitlisde uzman hekimiz beraber haziran ayı iller arası kurum içi kurasına katıldık ben uşak eğitim araştırmaya eşim de denizli devlet hastanesine atandık ve denizlide yaşamak istiyoruz ben aile mazareti nedeniyle atama iptal dilekçesi verdim ve uşakta başlamadım eşim denizli de başlangicini yaptı ben yanina eş durumu tayini isteyebilir miyim ?? Teşekürler
Kullanıcı avatarı
huka yazdı:
26.07.2019 - 17:05:29
Merhaba demirci hocam eşim ve ben bitlisde uzman hekimiz beraber haziran ayı iller arası kurum içi kurasına katıldık ben uşak eğitim araştırmaya eşim de denizli devlet hastanesine atandık ve denizlide yaşamak istiyoruz ben aile mazareti nedeniyle atama iptal dilekçesi verdim ve uşakta başlamadım eşim denizli de başlangicini yaptı ben yanina eş durumu tayini isteyebilir miyim ?? Teşekürler
isteyebilirsiniz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
DTPER yazdı:
08.08.2019 - 17:45:47
Merhaba demirci hocam
Eşim ve bn diş hekimiyiz
Eşim devlette çalışıyor
Bn ise başka bir ilde özelde çalışacağım
Eş durumu için kaç yıl sigorta istiyor
kesintisiz 4 yıl
Hocam ben diş hekimiyim devlet hastanesinde.eşim doktor onun yanına eş durumu yapacağım.benim geçeceğim hastaneyi il sağlık müdürlüğü belirliyor.devlet hastanesine de atayabilirler ağız diş sağlığı merkezine de atayabilirler boşluk durumuna göre.doğru mu biliyorum?çünkü artık devlet hastanesi adsm falan hepsi birleşti değil mi
Merhaba,
Sorum şu olacak, yakın zamanda pediatri uzmanlığım biticek ve zorunlu hizmet için eş durumu kurasına başvuracağım ancak eşim kendi işini yapmakta istanbulda. Uzun yıllardır istanbulda çalışmakta.
Bu durumda eş durumu kurasına katıldığımda kabul edilme ihtimali var mıdır? Yasal haklarımız nedir bilgi verir misiniz?
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27