Pazartesi , Eylül 21 2020
Aile hekimliginde sikca karsilastiginiz sorunlari ve sorulari burada paylasabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
ben anesteziyi 3 yıllıkken bıraktım. valla aynen benim de tabanlarım zonklardı eve gittiğimde. kendine güveniyorsan gir bi daha tusa. emeğine değecek bir yere gir. 2 yıldır ftr deyim. çok memnunum. keşke daha önce bıraksaymışım diyorum.
Kullanıcı avatarı

devlette dönerleri genelde iyi

#1066147  gönderen padrel
 21.11.2010 - 21:27:37
2 farklı hastanede çalıştım ikisi arasında anestezi uzman kazancı açısından çok fark vardı,uzman sayısı,yoğun bakımın verilmesi gibi bir takım faktörler döneri etkiliyor işsiz ve iş bulamayan bir uzman dr olarak bence en önemlisi devletten ayrılırsan bir şehre yerleşirsen iş bulabilmek,anestezi bu açıdan iyi bir bölüm,ortalama 8000 tl civarına özelde iş bulursun başka hastanelerede giderek hatta daha fazlada olabilir tabi aile hekimliğide çok güzel eğer istediğin yerde aile hekimliğine geçebiliyorsan sıkıntı çekmeye deymeyebilir zira asistanlığı da uzmanlığıda zor yoğun bir bölüm gibi geliyor bana,ben en kötü şartları düşün derim başına gelebilecek,aile hekimi oldun geliri ilerde düştü seni mutsuz edermi şahsen ben şu anda 4000 tlye bulunduğum ilde aile hekimi olmaya razıyım ama işsiz olduğum için başvurmama rağmen kuraya giremedim,haftanın 5 günü mesai bayramda seyranda yok izin alabilecekmiyim icapçımıyım derdi yok ameliyat çıkarmı çıkmazmı derdi de yılda 30 gün izin bunlar anestezi uzmanı olursan özelde de devlettede bulamayacağın özellikler,anestezi dr sayısıda giderek artıyor 8000 maaşıda bulamıyabilirsin özelde yani parasal olarak sadece aile hekimi ücreti azalabilir diye bir şey yok ama anestezide de çok güzel bilgiler öğreneceksin yoğun bakım senden sorulacak,algoloji gibi alanı var bunlarda önemli unsurlar,yüreğinin götürdüğü yere git ama en kötü şartta ne kadar mutsuz olurum de bugün çektiğin sıkıntıyı önemseme bende zira o günü düşünerek çokta isteyerek girdiğim kalp cerrahisini bırakmıştım,o zaman uzmanlık süresi 5 yıldı,evde oturduğum altı ay süresinde kim bilir kaç ameliyat yapmış olacaktım şu anki değersiz hissiyatım olmayacaktı tekrar tusa hazırlanıyor olmayacaktım vs...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
işte bu sorunun cevabı artık cok bireysel.... bence hayattan ne beklediğin çok önemsli asistanlığın en basından bu işin kötülüğüne odaklanmayalım.... asistanlıkbasta hepopo zor olacak anestezi kolay bir bölüm değil elbette....
Kullanıcı avatarı

#1066241  gönderen norcuron
 22.11.2010 - 00:28:43
asistanlığa bakma...

önemli olan uzman iken memnun olacakmısın...

aile hekiminin yaptığı işle aldığı para var, anestezi uzmanının yaptığı işle aldğı para var...

nöbetsiz, acili olmayan, yoğunbakım ve ameliyattan uzak, izinleri bol olan bir yerde çalışarak 5bin tl mi kazanmak istersin.... yoksa yoğun bakım,ameliyahane,ağır hastalarla uğraşarak, nöbet tutarak 10bin tl mi kaanmak istersin....bu tamamen sana kalmış bişey..iki taraf içinde geleceğe dönük olarak bu paraların garantisi yok...bana sorarsan ben ilkini tercih ederim ve ettim...karar senin...

#1066246  gönderen srdr52
 22.11.2010 - 00:41:38
Daha önce açtığın başlıklar da gözüme çarpmıştı..Anladığım kadarıyla senin problemin anestezi ile değil,bulunduğun ortamla ilgili..onun için bence sık dişini...bende anesteziden istifa ettim,ama ortamdan çok memnundum,rahattım,benim prblemim bölümle ilgiliydi onun için de pişman değilim,biraz daha sıkıp başka bir bölüme girecem inşallah:)üstelik daha da yoğun bir bölüme.Ne istediğini bilmek bazen gerçekten zor olabiliyor.Aile hekimi olup daha çok para kazanabilirsin,daha da rahat olabilirsin..ama bunlarla mutlu olacak mısın bunu dusun..cvp evet ise hiç düşünme!
Kullanıcı avatarı

Re:

#1066348  gönderen Dr_Faruk
 22.11.2010 - 20:23:27
arkadaşım bitir anesteziyi uzman ol mis gibi işte daha ne istiyosun
sık dişini
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1066482  gönderen hengirmen
 22.11.2010 - 22:16:59
no pain, no gain..
aile hekimliği şimdi güzel gözüküyor herkese caz,p kılmak için bu maaşlar ama şöyle düşün bundan 1 yıl önce aile hekimliği ve 7.5 milyar diye birşey var mıydı? bundan bir yıl sonra olacağının ne garantisi var? hele ki bu maaşı alabileceğinin.. ama dayanırsan elinde uzmanlık belgen olacak kendi branşına bakacaksın kimse sistemi değiştirdim artık uzman değilsin diyemez ama aile hekimliğini kaldırdık dedikleri anda ortada kalırsın.. artı kaldırmasalar bile bir ömür doğuda yaşayıp o şartlarda kalmaya aile düzenini orada kurmaya razı mısın? aynı dönem mezun arkadaşların uzman olduklarında için gitmeyecek mi? düşün ki fakültelerden mezun olmak için de bir sürü malgn hocanın kendini beğenmiş asistanın hatta hemşire ve hasta bakıcıların kahrını çekmedik mi ya sabır deyip dayanmadık mı? farz et mezun olmak için katlandığın bir staj ama daha uzun süreli.. forumlarda biri yazmıştı pratisyenken biri gelip size 50*60 milyara uzmanlık verse istemez misiniz die aynen öyle düşün aradaki maaş farkını.. uzmanlık garantin warken geleceği belli olmayan bir boşluğa atma kendini sakın! şu an kaç kişi snn yerinde olmak istiyor haberin var mı? bnm anestezi isteyen arkadaşlarım btn günlerini kütüphanede geçiyor orayı kazanmak için harcadığın emeği düşün.. o emekler çöpe atılır mı??
Vay be sene 2018 olmuş, aradan tam 8 yıl geçmiş ve sorulan sorular, konuşulan konular hemen hemen halen aynı durumda..
Ben doğuda biraz ücrada, geliri iyi denebilecek bir yerde aile hekimiyim.. Anestezi bölümüne yerleştim.. Ancak kayıt için son günü bekliyorum halen karar veremedim..
Başlamalımıyım, başlamamalımıyım diye??..
Bu arada benim olayım; Anestezi asistanlığı yoğunluğu falan katlanabilir miyim, uzmanlığını yapabilir miyim şeklinde değil.. Bu uzmanlığı yapmaya, bulunduğum yeri bırakmaya fiyat/performans olarak değer mi değmez mi yönünde?
Şuan 8 yıl önce yapılan tahminlerin tam tersi bir şekilde Aile hekimlerinin gelirleri iyi olduğu gibi, Anestezi uzmanı gelirleri de bildiğim kadarı ile iyi, sözleşmeli kadrosu ile 15-20 civarlarında devlette..
Ama özelde nasıl bilmiyorum..
Bugünün ve bugüne bakıp 5 yıl sonranın özel ve devlet piyasası hakkında yorum yapabilecek, bilgi verebilecek, tahmin yüretebilecek birileri var mı acaba?
dranestezi26 yazdı:
21.11.2010 - 19:09:28
Arkadaşlar ben kötü bir üniversitede kötü bir bölümde,asistan ilşkilerinin,hocaların çok kötü olduğu bir anestezide asistanım,dünyam kararmış durumda,gecem yok,gündüzüm yok,ayak tabanlarımı görseniz ağlarsınız,kısacası bıktım artık,dünyaya küstüm resmen.diyorumki istifayı basayım,açıktan atama kurasıyla duğuda,doğu karadenizde bir tsmyi yazayım,orada aile hekimliği kurasını bekleyip,aile hekimi olup askere gideyim,asker dönüşü ilk kurada ilk sırada olunuor ne olsa,ne diyosunuz arkadaşlar,aile hekimliğimi,şu anki rezil asistanlığım mı
Hocam şimdi nasılsınız bölümünüzden memnun musunuz
Kullanıcı avatarı
Keremd yazdı:
05.05.2018 - 17:26:48
dranestezi26 yazdı:
Arkadaşlar ben kötü bir üniversitede kötü bir bölümde,asistan ilşkilerinin,hocaların çok kötü olduğu bir anestezide asistanım,dünyam kararmış durumda,gecem yok,gündüzüm yok,ayak tabanlarımı görseniz ağlarsınız,kısacası bıktım artık,dünyaya küstüm resmen.diyorumki istifayı basayım,açıktan atama kurasıyla duğuda,doğu karadenizde bir tsmyi yazayım,orada aile hekimliği kurasını bekleyip,aile hekimi olup askere gideyim,asker dönüşü ilk kurada ilk sırada olunuor ne olsa,ne diyosunuz arkadaşlar,aile hekimliğimi,şu anki rezil asistanlığım mı
Herkes bilir ki o şimdi halk sağlığı uzmanı,memnun
yksl yazdı:
05.05.2018 - 17:53:56
Keremd yazdı:
dranestezi26 yazdı:
peki, keşke dişimi sıksaydım da anestezide kalsaydım dediği oluyor mudur? :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drreferee yazdı:
05.05.2018 - 19:58:56
yksl yazdı:
Keremd yazdı:

Herkes bilir ki, aslaaaa :D
Kullanıcı avatarı
drreferee yazdı:
yksl yazdı:
Keremd yazdı:

Kendine itiraf edemediği birşey bence
Kullanıcı avatarı
JustAnotherKinase yazdı:
05.05.2018 - 20:18:37
drreferee yazdı:
yksl yazdı:

Kendine itiraf edemediği birşey bence
Aslında memnun değil fakat eskisine göre daha mutlu bence.