Çarşamba , Eylül 23 2020
Aile hekimliginde sikca karsilastiginiz sorunlari ve sorulari burada paylasabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar ben kötü bir üniversitede kötü bir bölümde,asistan ilşkilerinin,hocaların çok kötü olduğu bir anestezide asistanım,dünyam kararmış durumda,gecem yok,gündüzüm yok,ayak tabanlarımı görseniz ağlarsınız,kısacası bıktım artık,dünyaya küstüm resmen.diyorumki istifayı basayım,açıktan atama kurasıyla duğuda,doğu karadenizde bir tsmyi yazayım,orada aile hekimliği kurasını bekleyip,aile hekimi olup askere gideyim,asker dönüşü ilk kurada ilk sırada olunuor ne olsa,ne diyosunuz arkadaşlar,aile hekimliğimi,şu anki rezil asistanlığım mı
Kullanıcı avatarı
bence alacaına eminsen aile hekimliği ama aile hekimliği zor çıkıyo.hiç asistanlık yapmadım ama bildiğim kadarıyla anestezi gerçekten kötü bir bölüm orayı yazanları anlamam.anesteziyi kazanacak puanı almışsan br 5 ay daha dişini sık 7-8 puan daha artır düzgün bir bölümde Allah ömür verise geriye kalan 40 yıllık meslek hayatına daha düzgün geçir. şahsen ben öyle yaptım bakalım tutacak mı.aralıkta muhtemelen 55 civarı bi puan alıcam zorlarsam belki 57-58 le doğu tarafında belki bi anestezi vea acile girer ama tercih yapmayacam.istifa ettim ve mayıs için 10 puan artırmak için çalışıcam.inşallah doğru yapmışımdır.benc sen de gözün karart eğer 5-6 ay idare edecek birikimin varsa en az 65 için tusa hazırlan aile hekimlii bile bi yere kadar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
biradetvelet yazdı:bence alacaına eminsen aile hekimliği ama aile hekimliği zor çıkıyo.hiç asistanlık yapmadım ama bildiğim kadarıyla anestezi gerçekten kötü bir bölüm orayı yazanları anlamam.anesteziyi kazanacak puanı almışsan br 5 ay daha dişini sık 7-8 puan daha artır düzgün bir bölümde Allah ömür verise geriye kalan 40 yıllık meslek hayatına daha düzgün geçir. şahsen ben öyle yaptım bakalım tutacak mı.aralıkta muhtemelen 55 civarı bi puan alıcam zorlarsam belki 57-58 le doğu tarafında belki bi anestezi vea acile girer ama tercih yapmayacam.istifa ettim ve mayıs için 10 puan artırmak için çalışıcam.inşallah doğru yapmışımdır.benc sen de gözün karart eğer 5-6 ay idare edecek birikimin varsa en az 65 için tusa hazırlan aile hekimlii bile bi yere kadar

Valla kardeş doğru söylüorsun,askerlik için rapor felan ayarlayabileceğimi gözüme kestirsem,mayıs için bir daha deneyeyim diyorum,insanca yaşayamıorumki,ne yattığım yer belli,ne yediğim belli,hayvanlar benden daha konforlu yaşıyor,sabahtan akşama kadar kıdemlilerin havasını çek,saçma sapan öğüt vermelerini çek,hocalar kıdemlilere kaysın,kıdemliler gelsin bize kaysın,preex hastaların bolca bulunduğu bir yoğun bakımda,onların idrarıyla,balgamıyla,kanıyla uğraş,hem de yaptıklarının hiçbir işe yaramayacağını bile bile,kıdemlilerin sırf ben biliorum havasında oldukları için,hastalar üzerinde sana bildiklerini gösyermeye çalışsınlar,hocalar adını bile bilmesin,varlığından habersiz olsunlar,hocayım diye ortalıklarda kasılı kasılı yürüsünler,evimin yolunu hala tam öğrenemedim,o kadar az gidiorumki eve,hayat bundan ibaret işte,uzman olamaya az kaldığında hoca denen yaratık lütfeder gibi,şu ayda artık sana uzmanlığını verelim desin,sanki kendi veriormuş gibi,uzman olunca da eline 3-4 bin lira bir para geçsin,yaşın 40 lara yaklaşsın,hala bir evin ve araban olmamış olsun,bu kadar parayı ilkokul mezunu TEK DE,devlet kurumlarında çalışan,zırto cahil adamlar da kazanıolar,bunu da düşününce iyice çıldırıosun
aile hekimiliği çok cazip gibi dursada verilen üç bin liralık kira ve masraf yardımının kesilebileceği söylentisi var.ayrıca sevk zinciri gelirse günde yüz hastadan aşağı bakmazsın.ayrıca tayin hakkında yok bildiğim kadarıyla sürekli doğudasın.buna rağmen anestesiziden iyi gibi duruyor en azaından maaşı iyi ve sana hayatı zindan edecek insanlar başında yok
Kullanıcı avatarı
ipek_ yazdı:asistanlık gibi mi anestezi uzmanlığı da acaba?
uzmanlığı çekilir gibi mi yani ??
uzmanlığına rahay diyolar ama her taraf anestezi uzmanıyla doldu,özelde çok iyi paralar kazanırsın diyolar ama özelde boş kadromu kaldı,her taraf anestezi uzmanı kaynıyor,açıkçası ben mezun olduğumda atanacağımdan bile şüpheliyim,devletde de alınacak para maksimum 4-5 bin lira
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
kesinlikle anestezi. etme istifa. ya gir tekrar tusa kazan ve gururla git. yada bitir. herkes çekiyor merak etme. zaten 4 yıl. geçmiştir bir süren. sabret. boşver gitceğin hiçbi yer daha ii değil. hem anestezi güzel branş. bitirince iş seçeneğin çok.
Kullanıcı avatarı
dranestezi26 yazdı:
ipek_ yazdı:asistanlık gibi mi anestezi uzmanlığı da acaba?
uzmanlığı çekilir gibi mi yani ??
uzmanlığına rahay diyolar ama her taraf anestezi uzmanıyla doldu,özelde çok iyi paralar kazanırsın diyolar ama özelde boş kadromu kaldı,her taraf anestezi uzmanı kaynıyor,açıkçası ben mezun olduğumda atanacağımdan bile şüpheliyim,devletde de alınacak para maksimum 4-5 bin lira
yanılıyorsun. istanbulda özeller kapıyor anestezi uzmanlarını. asistanlar bile 400 tl den başlayan nöbet tutuyo.
Kullanıcı avatarı
zor bi karar. Allah kolaylık versin anestezi26.
sanırım şu an bulunduğunuz durumdan kurtulmak istiyorsunuz ve kalan sürede de düzelmeyeceğini sanıyorsunuz bu durumun :(((
ya devam edin bitirin, ya da tus startı verin.
her halukarda, sizi mutlu edecek olan kararı verin.
çünkü bu dünyaya bir kez geliniyor..
hayırlı kararlar olsun inş..
Kullanıcı avatarı
anestezide kalll
biraz daha sık dişini sonra rotasyon al başka hastaneye, ya da yurtdışına belki kıdemlenince.

ağrı üzerine cok güzel ek çalışmalar yapılıyor anesytezide sonradan bildiğim kadarıyla.

tusu o kadar kazanmışsın asla bırakma
merak etme koşullar düzelecek ztn o kdr eylem grev fln planlıyoruz:)

kendine güzel bir masaj ısmarla mutlu hısset sabret:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
bilmiyorum ama enazından burda bu mesajı yazarak dertlerini paylaşıyoruz aile hekimi olarak gittiğin yerlerde neyle karşılaşacagını bilio musun ki Allah kafa yorğunluğu vermesin beden de bi şekilde çekiliyor...bitlis dağ karakolunda 12 ay askerlik yapanlar var nasıl çekiyorlar o günleri bittiği günü hayal ederek,bidaha kafamda askerlik soruları gezmeden işime gücüme bakarak diye diye eritiyorlar sen de yap bence zor bölüm ama oradan mezun olan yok mu ,başkalarının yaptığını yapabilirsin...cok ileri zmanlara bakma önündeki rotasyon falan warsa ona bak :D Allah kolaylık versin
Kullanıcı avatarı
dranestezi26 yazdı:Arkadaşlar ben kötü bir üniversitede kötü bir bölümde,asistan ilşkilerinin,hocaların çok kötü olduğu bir anestezide asistanım,dünyam kararmış durumda,gecem yok,gündüzüm yok,ayak tabanlarımı görseniz ağlarsınız,kısacası bıktım artık,dünyaya küstüm resmen.diyorumki istifayı basayım,açıktan atama kurasıyla duğuda,doğu karadenizde bir tsmyi yazayım,orada aile hekimliği kurasını bekleyip,aile hekimi olup askere gideyim,asker dönüşü ilk kurada ilk sırada olunuor ne olsa,ne diyosunuz arkadaşlar,aile hekimliğimi,şu anki rezil asistanlığım mı
pardon ama kötü üniversite nere??