Pazar , Kasım 17 2019
Genel paylasimlarinizi ve sorularinizi buraya yazabilirsiniz...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Kullanıcı avatarı

Re:

#2321053  gönderen drgulayse
 22.04.2013 - 11:32:51
leman yazdı:isler karisik :(

koskoca siteden sadece iki kisi cikti saolsunlar eksik olmasinlar..

bilginiz olsun arkadaslar .. red cevabini bekliyorum dava acilacak duzeltmiyor bakanlik yaptigi hatayi..

bildigim kadariyla bir uzman da dava acti bu konuyla ilgili..

artik bakalim 7 ay en erken bekleme suremiz :(

hakkimi helal etmiyorum..

bunda da bir hayir vardir diyerek sabrediyorum..

konuyu ozetleyecek olursak istifa sonrasi yeniden atanan bir hekim istifa oncesi calistigi gun sayisini saydiramayabiliyor, hersey sifirlanip yeniden baslayabiliyor, su an ki zorla diretttikleri uygulama budur. bunu bilerek istifa edin arkadaslar..

gerçekten sinir bozucu bir durum. umarım en hızlı şekilde hakkında hayırlı olacak bir karar çıkar. yaşadığın durum pek çok hekimi bağlıyor aslında. Allah (cc) gönlüne ferahlık versin, sabrını artırsın (amin)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2321636  gönderen leman
 22.04.2013 - 17:21:55
Eksik olma drgulayse amin cumlemiz insallah..

Gercekten onbinleri ilgilendirecek bir durum bu ve malesef bakanligin aleni yalan soylemesi zorla doktor calistirmasi henuz gundemde patlamadi ama yakindir patlamasi..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2331716  gönderen dr_violet
 26.04.2013 - 17:27:28
dr_demirciye senin durumunda olduğunu yazdım ev o da bana yeni atandığın yerin mecburi hizmet süresini tamamlayacak dedi ve seninle görüşmemi istedi..zannedersem uğraşların bi sonuca ulaşamadı ve oranın süresinin tamamını yapacaksın yani!!
tabi ben de öyleyim..bu nasıl bir saçmalıktır,13 ay yaptığım mecburi hizmetim boşa gitti yani ALLAHINIZDAN BULUN!!
bimer'e yazsak cevap alır mıyım acaba?
Kullanıcı avatarı

Re:

#2347824  gönderen dr-guven
 02.05.2013 - 20:27:12
ben de sitede sormuştum bu soruyu merak edip merakla bekliyoruz sonucunu.

Re:

#2348913  gönderen DrSerkan
 03.05.2013 - 09:25:14
bu konuyu bimer'e ve sbn.gov.tr'ye yazmanızı öneririm.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2349010  gönderen katania
 03.05.2013 - 10:50:26
Bu başlığı her gördüğümde inanılmaz üzülüyorum lemancım bizim yapabileceğimiz birşey varsa lütfen söyle eylem yapalım iş bırakalım desen inan ki atlar gelirim o derece Allah yardımcın olsun
Kullanıcı avatarı

Re:

#2353104  gönderen leman
 04.05.2013 - 23:51:41
ar4kadaslar bimere de sbn ye de basvurdum :)

verilen cevaplar ayri ayri su sekilde : bimer dedi ki ''yanlışlık olmuştur, size daha önce kim sayılır dediyse onun kabahati. kural boyle''

sbn de sunu dedi : '' haklısınız aslında magdur olmussunuz anlıyoruz, isterseniz basbakanliga sikayette bulunun... ''

sbn de bakanliga soruyor zaten olayi.. bimer de ayni kurum.. yani farkli yollardan ayni yere varış hesabi... basbakanliga sikayet edecek misim.. yahu kurumunu duzletmeyi denemiyorsun da hala sikayetle yola cikiyorsun (hos oradaki bayanin sahsi gorusuydu sanirim bu basbakanlik isi..)

ha ona da basvurdum.. yok sonuc yok... dava acilacak ve sonuc oyle alinacak.. adim mimlenecek.. artık bakanlık beni bi dahaki mecburime nereye atar acaba.. calistigim kuruma dava acmak siciimde boyle bir dosya olusturmak zorunda biraktiklari icin.. hakkımı koskoca 13 ayımı yedikleri icin.. su olaylari yasadigim son 2 iyi ayimi zehir zıkkım ettikleri icin.. her gun dokulen gozyaslarimin iyice benim dengemi sasirttigi icin...

amaaaaaann...

bosverin... asabım bozuluyor yine.. 27 yasinda bir MI yakaladım... en azından birilerine faydamız dokunuyor.. keske zorla calistirmasalar daha da dokuncak...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2353640  gönderen DrSerkan
 05.05.2013 - 08:59:32
bakanlığa eski sürenin sayılması için yazdığınız dilekçeye olumsuz cevap verilmesi veya 60 gün içinde cevap verilmemesi durumunda dava açma hakkınız var. bence kurum için atamaya başvuracağım veya özelde çalışacağım gibi bir sebep gösterirseniz yürütmeyi durdurma istekli açabilirsiniz. yürütmeyi durdurma kararı verirlerse ki genelde 1-1,5 ay civarında çıkar hemen kuraya girme veya özele geçme şansınız olur
Kullanıcı avatarı

Re:

#2353643  gönderen --KOSOVALI--
 05.05.2013 - 09:01:55
herkes sorunu çözmekten ziyade topu başkasına atıyor.Üzüldüm gerçekten arkadaşımızın durumuna.En güzeli mahkemeye başvuracaksın hkkını çatır çatır alacaksın bu tür insanlşardan.
Kullanıcı avatarı

#2353678  gönderen Dr_fb03
 05.05.2013 - 09:47:14
Bence mahkemeye verin ve hakkınızı arayın kimsede hakkınızı bırakmayın.Bence mahkemeye verseniz bile size kimse takmaz.İşi bilen bir avukattan görüş alın veya tanıdığınız hakim varsa ona sorun derim ben.Ama bence siz haklısınız mahkemeyi kazanırsınız ve hakkınızı alırsınız gibi geliyor bana...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2354102  gönderen drckara
 05.05.2013 - 14:07:55
--KOSOVALI-- yazdı:herkes sorunu çözmekten ziyade topu başkasına atıyor.Üzüldüm gerçekten arkadaşımızın durumuna.En güzeli mahkemeye başvuracaksın hkkını çatır çatır alacaksın bu tür insanlşardan.
hukuk devletinde hak mahkemede aranır :roll:
Kullanıcı avatarı

#2360229  gönderen prntscrn
 07.05.2013 - 16:13:11
Ne sıkıntılı islermis bunlar,her seyin bilgisayar ortamında tıkır tıkır işlemesi gereken bi donemdeyken hala karınca hızıyla ilerliyor,bi sorun olunca karşınızda muhatap bulamiyorsunuz.Allah hepimizin yardımcısı olsun
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2602991  gönderen drsedaa
 18.09.2013 - 17:34:14
Aynı durum arkadaşımın başına da geldi. Müdürlüğe sorduğu zaman zorunlu hizmetin bitti dendi. hatta eline yazı bile verdiler. Bakanlığa gittiğinde ise eski görev yerinin sayılmadığını zorunlusunun bitmesine 7 ay kaldığını söylemişler. Sizin dava sonucu ne oldu bi gelişme var mı? kendisi de dava açmayı düşünüyor

Re:

#2616411  gönderen drsedaa
 26.09.2013 - 16:18:43
leman yazdı:ar4kadaslar bimere de sbn ye de basvurdum :)

verilen cevaplar ayri ayri su sekilde : bimer dedi ki ''yanlışlık olmuştur, size daha önce kim sayılır dediyse onun kabahati. kural boyle''

sbn de sunu dedi : '' haklısınız aslında magdur olmussunuz anlıyoruz, isterseniz basbakanliga sikayette bulunun... ''

sbn de bakanliga soruyor zaten olayi.. bimer de ayni kurum.. yani farkli yollardan ayni yere varış hesabi... basbakanliga sikayet edecek misim.. yahu kurumunu duzletmeyi denemiyorsun da hala sikayetle yola cikiyorsun (hos oradaki bayanin sahsi gorusuydu sanirim bu basbakanlik isi..)

ha ona da basvurdum.. yok sonuc yok... dava acilacak ve sonuc oyle alinacak.. adim mimlenecek.. artık bakanlık beni bi dahaki mecburime nereye atar acaba.. calistigim kuruma dava acmak siciimde boyle bir dosya olusturmak zorunda biraktiklari icin.. hakkımı koskoca 13 ayımı yedikleri icin.. su olaylari yasadigim son 2 iyi ayimi zehir zıkkım ettikleri icin.. her gun dokulen gozyaslarimin iyice benim dengemi sasirttigi icin...

amaaaaaann...

bosverin... asabım bozuluyor yine.. 27 yasinda bir MI yakaladım... en azından birilerine faydamız dokunuyor.. keske zorla calistirmasalar daha da dokuncak...
leman hanım bir gelişme var mı aynı durumda olan ve çok zor durumda olan bir arkadaşım var o da çaresiz eğer bir gelişme olduysa lütfen buradan yada öm aracılığıyla ulaşın konunun başından beri insanların duyarsızlığından ya da bu konuda bilgisi olup da hak kaybı yaşamak istemeyenlerin bilerek sessiz kalmasından yakınmışsınız umarım benzer durum devam etmez
Kullanıcı avatarı

Re:

#2616415  gönderen leman
 26.09.2013 - 16:21:53
hiç bir gelişme yok, tamamen keyfi uygulamaların mağduru oluyoruz olmaya da devam ediyoruz, dava süreci karman çorman, bir uzmandan umudum vardı ancak o da vaz geçti, ben ise yeni bir dava açmaya hazırlanıyorum :( utanmadan sıkılmadan sürekli aynı red dilekçesini gönderiyorlar bana.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9