Pazar , Kasım 17 2019
Genel paylasimlarinizi ve sorularinizi buraya yazabilirsiniz...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Kullanıcı avatarı

#3453609  gönderen mythbusters
 31.01.2016 - 19:58:49
Sonucu paylaşırsan sevinirim

Re:

#3673750  gönderen Luthien_tr
 23.09.2016 - 19:14:31
Arkadaşlar bir sonuç var mı?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
leman yazdı:Merhaba arkadaslar

Ara ara forumumuzda mecburi hizmet sureleri ile ilgili basliklar acilmaktadir, istedim ki tek baslik altinda detaylandiralim bu mevzuyu.

Oncelikle belirteyim mecburi hizmet magduru oldum..

anayasa mahkemesinin 28197 sayılı resmi gazete ilanina göre 3359 sayılı sağlık hizmetleri temel kanunu ek 4. maddesinin iptali yayınlanmış ve mecburi hizmet sürelerinin üzerine eklenmeyip daha önce yapılan süre ile yüzde hesabı yapılarak tamamlandığı bilgisini bakanlıktan gerek yazılı gerekse telefonla bilgisini almıştım.

Hatta buna istinaden kalan suremi tamamlamak için yeninden basvurdum ve hesaplanan sureyi tamamladim..

Ancak gelin gorun ki su an nedense hangi akla hizmetse anlayamadigim bir sekilde eski mecburi hizmet suresi sayılmaz yeninden gittigniz yerin hepsini yapacaksiniz gibi bir bilgi veriliyor kamu hastaneleri kurumu tarafindan..

konu ile ilgili bilgisi olan varsa lutfen paylassin.

ilgili mahkeme kararlari :
http://www.anayasa.gov.tr/index.php?l=gundem&id=340

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx ... 120207.htm

(Arkadaşlar bu başlıkta belirtilen durum sonradan değişti. Bakanlık artık istifa öncesi yapılan süreleri dikkate alıyor ve mecburi hizmete kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. dr_demirci)
arkadaşlar adamlar danıştay kararını iplemediler haberiniz olsun bu haberi okuduktan sonra ikinci mecburi hizmetime başladım.başladıktan iki gün sonra dilekçe yazdım sağlık bakanlığına 4 ay oldu dilekçeye yanıt gelmedi bulunduğum ildeki pratisyen özlüğündeki memur elimizden birşey gelmez dedi yazdığım dilekçe simdi sağlık bakanlığında arşive kaldırılmış gözüküyormuş buda iki anlama geliyormuş ya isteğim gerçekleşti yada dilekçem iplenmedi. çkys den baktırdım mecburi hizmet sürem düşmemiş buda demek oluyorki dilekçem iplenmemiş.daha da önemlisi bulunduğum ildeki baska bir pratisyen arkadaşta aynı iş için ugrasmıs onunkide olmamış onun mecburisi simdi zaten normal süresini yaparak bitirdi yani adamlar danıştay felan dinlemiyor bunu yaptırabilen arkadaş varsa nasıl yaptıysa bana bir haber versin mesaj atsın
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9