Cuma , Eylül 20 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Kullanıcı avatarı

#2717022  gönderen gezginfb
 06.12.2013 - 09:37:48
Arkadaşım leman Aynısı bana da oldu istifa sonrası tekrar atandım atanırken bakanlık eskieri sayılır dendi sonra bitirdim dedim sistemden eskilerini gözüktüğü halde silmişler devam ediyorum hala dava açmak tek yol isim mimlenmesi falan yok mimleseler nolucak sanki ben müşteşarlığa kadar ulaştım artık böyle uygulama atama sonrası sıfırdan başlatılıyor ama hukuk müşavirliği avukatlar hizmet hizmettir maaşını almışşsın çalıştığını silemezler kıdem derece herşeyine sayılır dava aç bireysel çözülür ancak dediler yazılı telefonla hiç uğraşma idari hakim onaylar 2 ayda da biter avukata biraz parar ver 600- 700 fazladan yeter davayı öne bile aldırıyolar.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2717025  gönderen katania
 06.12.2013 - 09:49:59
mahkeme mecburi bitince mi açılıyor erkenden açsak olmaz mı aslında bu şekilde bisürü insan var ama eski yaptığı günlerin sayılmadığından habersiz çünkü müdürlük sayıldığını söylüyor herkes ona göre biteceği gün öğreniyor gerçekleri :((
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2778657  gönderen drhasana
 31.01.2014 - 03:43:18
arkadaşlar daha yeni başıma geldi. istifa sonrası ikinci dhy yerimde sık sık tamamlama yüzdemi sordum, yüzde yüz dediklerinde kamu hst sekreterliğine gittim belgem yazıldı, ankaraya fakslandı, dhyden düşürüldüm ve ardından istifamı verdim ancak bir gün sonra yanlış yapmışlar ilk yerinizde yaptıklarınız sayılmıyor sizi yine dhy ye aldık istifa ederseniz dhyden istifa olur dediler.. şok oldum.. yeni işimi ayarlamıştım her şeyimi buna göre ayarlamıştım.. ne yapacağım bilmiyorum olmaz olsun böyle devlet böyle bakanlık lanet olsun..

Re:

#2821343  gönderen bernay83
 16.03.2014 - 18:07:20
seninkide çok fenaymış ya valla adama kafayı yedirtirler
Kullanıcı avatarı

Re:

#2821346  gönderen leman
 16.03.2014 - 18:11:52
Mecburiyi bitirdim arkadaşlar 332+550 :))

Re:

#2821366  gönderen bernay83
 16.03.2014 - 18:46:54
gözün aydın leman senin adına çok sevindim.şimd, ben gün sayıyorum peki dava falan açtın mı

Re:

#3149805  gönderen DrSerkan
 14.03.2015 - 13:06:11
İstifa eden hekimin görev süresi zorunlu hizmet süresinden sayılır Yazdır PDF
12 MART 2015
Sağlık Bakanlığı, uzun yıllardır devlet hizmeti yükümlülük süresini tamamlamadan istifa eden hekimlerin çalıştıkları süreyi tekrar göreve döndüklerinde yükümlülük süresinden saymıyor ve mükerrer hizmet yaptırıyordu.

Erzurum İdare Mahkemesi istifa nedeniyle devlet hizmeti yükümlülük süresini tamamlayan hekimlerin yeniden göreve atanmaları halinde; yapmaları gereken görev süresinden önceki görev sürelerinin indirilmesi gerektiğini belirterek aksi yöndeki Sağlık Bakanlığı işlemini iptal etti. Mahkeme kararının gerekçesinde önceki görev süresini saymama işleminin Anayasa’nın 18. Maddesindeki Angarya yasağına aykırı olduğunu belirtti.

Türk Tabipleri Birliği, hukuksal girişimlerin yanında Sağlık Bakanlığı’na yarım bırakılan görev sürelerinin mecburi hizmet süresinden sayılmaması işleminin Anayasa’da ki angarya yasağına aykırı olduğunu, hekimlerin haklarının hukuka aykırı uygulamalarla ihlal edildiğini, bu uygulamalardan vazgeçilmesini belirterek Sağlık Bakanlığı nezdinde yazılı ve sözlü girişimlerde bulunmuştur. Sağlık Bakanlığı, bu girişimlere cevaben Türk Tabipleri Birliği kayıtlarına 5 Mart 2015 günü giren yazı ile hekimlerin tamamlamadan ayrıldıkları zorunlu hizmet süresinin ikinci defa atamalarında zorunlu hizmet süresinin hesabında dikkate alınacağını, aksi halin Angarya yasağına aykırı olacağını belirtmiştir.

Sağlık Bakanlığının bu alanda ve hekim haklarının ihlal edildiği diğer alanlarda da insancıl, hukuka uygun çalışma ortamını yaratacak uygulamaları yapması için gerekli girişimlerimiz sürdürülecektir. Saygılarımızla.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi

Yargı Kararı için tıklayınız

Sağlık Bakanlığı yazısı için tıklayınız
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3153681  gönderen leman
 18.03.2015 - 18:48:35
Okudukça içim acıyor, diretmeyle dayatmayla elimizde tutabildigimiz kadar tutalım, onlarin hakki değil bizim işimiz görülsün mantiginda ve hiç degismeyen degisecegine de inanmadigim sağlık sistemi... Elimdeki evraklari belgeleri görseniz hayret edersiniz.. Kanun var adalet var diye umutlanıp umutlanip 900 gün mecburi yaptiran bakanlık, bırakın telefonla danismayi resmi her türlü yazismalarini inkar eden bakanlık.. Ne kanunda ne yönetmeliginizde eski yapılan mecburi hizmet sayilmaz baştan yapılır yazmiyor usulsüz is yapıyorsunuz, mahkemeler var, sayilan kisiler var , sizin kendi yazdiginiz ıslak imzaniz olan belgeler var dediğimde, olmaz öyle yanlış anlamissiniz, kimseninki sayılmadı, ayrıca mecburi baştan yapılır yazmiyor diyorsunuz ama yapılmaz da yazmiyor diye beni zıvanadan çıkaran ismi cismi belli başkanlar... Oralara o mevkilere gelmişsiniz ama ne vicdan ne hakkaniyet ne dürüstlük bilmiyorsunuz.. Es durumu atamami bile dalga gecercesine bakanligimizca uygun görülmedi diyerek defalarca reddeden, aman tutabildigimiz kadar elimizde kalsin, altta kalanın canı çıksın, ben koltugumdan padişahligima devam edeyim diyen hiç bir bakanlik calisanina hakkımı zerre helal etmiyorum! Kusura bakmayın ama ne ttb ne sendikalar ne de başka kurumlar, menfaatleri dışında bir işe bulaşmazlar, bir alo dicek dayınız yoksa olması gereken hiç bir işiniz olmaz, dayınız varsa olmaz olan oluverir.
Ben hepsini Allah a havale ettim, vardır her işte bi hayır dedim, 8 aydır es durumu atamami yapmayan ba

#3453513  gönderen esraT
 31.01.2016 - 18:26:04
BU YASA ÇIKMASINA RAĞMEN SAYILMIYOR ARKADAŞLAR. KAMU HASTANELER BİRLİĞİNDEN MECBURİ HİZMET BİTMİŞTİR DİYE BELGE VERMELERİNE RAĞMEN İŞ ANKARAYA ULAŞINCA ESKİ ÇALIŞTIĞIMI GÖRMÜYORLARMIŞ.İSTİFA SONRASI ATANDIĞIM YERİN MECBURİSİNİ DOLDURACAKMIŞIM. NE YOL VARSA DENEYECEĞİM.MECBURİSİ BİTEN BİTMESİ YAKIN OLAN ARKADAŞLAR DİKKAT ETSİN. TAKİP ETSİNLER.
Kullanıcı avatarı

#3453523  gönderen JimmyF_Mcnulty
 31.01.2016 - 18:35:46
esraT yazdı:BU YASA ÇIKMASINA RAĞMEN SAYILMIYOR ARKADAŞLAR. KAMU HASTANELER BİRLİĞİNDEN MECBURİ HİZMET BİTMİŞTİR DİYE BELGE VERMELERİNE RAĞMEN İŞ ANKARAYA ULAŞINCA ESKİ ÇALIŞTIĞIMI GÖRMÜYORLARMIŞ.İSTİFA SONRASI ATANDIĞIM YERİN MECBURİSİNİ DOLDURACAKMIŞIM. NE YOL VARSA DENEYECEĞİM.MECBURİSİ BİTEN BİTMESİ YAKIN OLAN ARKADAŞLAR DİKKAT ETSİN. TAKİP ETSİNLER.
Nasıl ya? Kamu hastanelerindeki adam bakıyor sistemden, eski yerde yüzde 72 şimdiki yerde de yüzde 25 yapmışsınız dedi geçenlerde, yani şu anda 3 günüm olması lazım? Hatta ben de gördüm adamın sistemini, birlikte baktık. Hatta ben ankara kamu hastanelerine de gitmiştim ikinci mecburiye başlamadan Ankaradakiler yüzde 72'sini yaptınız, kalanı da yapın bitecek dedi.

#3453540  gönderen esraT
 31.01.2016 - 18:59:03
ben ikinci atamada başladığım gün dilekçe verdim ilk çalıstığım sayılması için. hatta bakanlıktan yazı geldi sayılıyor diye. şimdi mecburim bitti il kamu hastanelerinden mecburi bitmiştir diye belgem var.ancak ankara ya gönderdiğimde ilki kabul edilmiyor dediler.ne kadar belge mahkeme kararı yasa vs. varsa alıp ankara ya kendim gideceğim
Kullanıcı avatarı

#3453541  gönderen JimmyF_Mcnulty
 31.01.2016 - 19:01:15
esraT yazdı:ben ikinci atamada başladığım gün dilekçe verdim ilk çalıstığım sayılması için. hatta bakanlıktan yazı geldi sayılıyor diye. şimdi mecburim bitti il kamu hastanelerinden mecburi bitmiştir diye belgem var.ancak ankara ya gönderdiğimde ilki kabul edilmiyor dediler.ne kadar belge mahkeme kararı yasa vs. varsa alıp ankara ya kendim gideceğim
Şimdi bitince süreç nasıl oluyor? Bizim yapmamız gereken bir şey mi var? Ankara'ya falan bir şey mi göndereceğiz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3453545  gönderen esraT
 31.01.2016 - 19:03:23
İL KAMU HASTANELERİNDEN MECBURİN BİTTİ YAZISINI ALIP ANKARA YA GÖNDECEKLER ORDAN
Kullanıcı avatarı

Re:

#3453547  gönderen JimmyF_Mcnulty
 31.01.2016 - 19:05:10
Sağol esra.

Re:

#3453556  gönderen esraT
 31.01.2016 - 19:17:15
JimmyF_Mcnulty yazdı:Sağol esra.
RİCA EDERİM KOLAY GELSİN
  • 1
  • 5