Perşembe , Eylül 19 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Kullanıcı avatarı
Merhaba arkadaslar

Ara ara forumumuzda mecburi hizmet sureleri ile ilgili basliklar acilmaktadir, istedim ki tek baslik altinda detaylandiralim bu mevzuyu.

Oncelikle belirteyim mecburi hizmet magduru oldum..

anayasa mahkemesinin 28197 sayılı resmi gazete ilanina göre 3359 sayılı sağlık hizmetleri temel kanunu ek 4. maddesinin iptali yayınlanmış ve mecburi hizmet sürelerinin üzerine eklenmeyip daha önce yapılan süre ile yüzde hesabı yapılarak tamamlandığı bilgisini bakanlıktan gerek yazılı gerekse telefonla bilgisini almıştım.

Hatta buna istinaden kalan suremi tamamlamak için yeninden basvurdum ve hesaplanan sureyi tamamladim..


Ancak gelin gorun ki su an nedense hangi akla hizmetse anlayamadigim bir sekilde eski mecburi hizmet suresi sayılmaz yeninden gittigniz yerin hepsini yapacaksiniz gibi bir bilgi veriliyor kamu hastaneleri kurumu tarafindan..

konu ile ilgili bilgisi olan varsa lutfen paylassin.

ilgili mahkeme kararlari :
http://www.anayasa.gov.tr/index.php?l=gundem&id=340



http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx ... 120207.htm



(Arkadaşlar bu başlıkta belirtilen durum sonradan değişti. Bakanlık artık istifa öncesi yapılan süreleri dikkate alıyor ve mecburi hizmete kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. dr_demirci)
En son leman tarafından 30.03.2013 - 09:40:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
leman yazdı:Merhaba arkadaslar

Ara ara forumumuzda mecburi hizmet sureleri ile ilgili basliklar acilmaktadir, istedim ki tek baslik altinda detaylandiralim bu mevzuyu.

Oncelikle belirteyim mecburi hizmet magduru oldum..

anayasa mahkemesinin 28197 sayılı resmi gazete ilanina göre 3359 sayılı sağlık hizmetleri temel kanunu ek 4. maddesinin iptali yayınlanmış ve mecburi hizmet sürelerinin üzerine eklenmeyip daha önce yapılan süre ile yüzde hesabı yapılarak tamamlandığı bilgisini bakanlıktan gerek yazılı gerekse telefonla bilgisini almıştım.

Hatta buna istinaden kalan suremi tamamlamak için yeninden basvurdum ve hesaplanan sureyi tamamladim..


Ancak gelin gorun ki su an nedense hangi akla hizmetse anlayamadigim bir sekilde eski mecburi hizmet suresi sayılmaz yeninden gittigniz yerin hepsini yapacaksiniz gibi bir bilgi veriliyor kamu hastaneleri kurumu tarafindan..

konu ile ilgili bilgisi olan varsa lutfen paylassin.

ilgili mahkeme kararlari :
http://www.anayasa.gov.tr/index.php?l=gundem&id=340



http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx ... 120207.htm
kamu hastaneleri kurumu yerine saglik bakanligiyla iletisime gecseniz olmaz mi _
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bu şekilde bir şey yapamazlar. Daha önce senin gibi mecburi hizmetini farklı yerlerde tamamlayıp bu işi halleden arkadaşlarım oldu.

O zaman ben 12 aylık mecburimin 11 ayını bir yerde yapacam başka yere geçince, reset atacak bir 12 ay daha yapacam öyle mi? :)

Bu işte bir hata var.

Bence İl sağlık müdürülüğü ile görüşmek lazım. Bu paralelde bence hukuki yol açık.
Kullanıcı avatarı
il saglik mudurlugu ckys den bakiyor orada goremeyince kamu hastaneleri birligine donuyor orasi da halledemeyince saglik bakanligina topu atiyor, en son en yetkili kisi oldugunu dusundugumuz bakanlik kisiyle gorustuk ve o eskisi sayilmaz dedi :) buyrunuz :(

mhurkan o arkadaslarinile iritbata gecermisin bi , bi telefonlasalim :) hem ozledim bu arada konusmus oluruzu.
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlarım dediğim, uzmanlılarını bitirdiler. Çoğu özele geçti şimdi ama hepsi mecburilerini bitirdi.

Yönetmelikte yazan birşey olduğunu düşünmüyorum ben. Çok ilginç. Yaptığın görevi saymamaları??? Rapor ve izin sayılmıyor onu biliyorum ama, hali hazırda yaptığın bir hizmeti, mecburiden sayılmaması bana çok saçma geldi.

Hukuki bir yol da olabilir ama Türkiyede Allah kimseyi mahkemeye düşürmesin. Kendimden biliyorum... :)

Görüşelim. :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
öyle bir şey yok leman. hemen çalıştığın günleri belirten bir dilekçe yaz. mecburi hizmet sürenin bittiğini belirt. kurumuna ver ve bakanlığa kadar dilekçeyi elden takip et. telefonla bu işler olmaz her şey yazılı olacak
Kullanıcı avatarı

 #2246843  gönderen faberlodit
 13.03.2013 - 18:47:23
zamanında bu konu ile ilgili sağlıkta buluşma noktası'na [ www.sbn.gov.tr ] attığımız mail ve aldığımız cevap ;)


Resim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2246896  gönderen leman
 13.03.2013 - 19:28:52
Dun dilekcemi yazmistim aynen dedigin gibi gondeerdim bugun beni aradilar bitmedi hizmetiniz dediler . Moral bozmaya birebir..
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2258809  gönderen leman
 19.03.2013 - 11:42:20
telefon acip dilekceme sozel cevap veriyorlar, bakanlikla gorustuk eski istifa ettiginiz yerdeki mecburi hizmetiniz sayilmiyor burada 282 gun daha mecburi hizmet yapacaksiniz diyor.. sozel degil resmi cevap verin dedim
ama cok canım sıkılıyor bu duruma yaaaaa of nasil boyle bisey yapabilir bunlar anlamiyorum :(
Kullanıcı avatarı

Re:

 #2258823  gönderen dr_demirci
 19.03.2013 - 11:50:15
leman yazdı:telefon acip dilekceme sozel cevap veriyorlar, bakanlikla gorustuk eski istifa ettiginiz yerdeki mecburi hizmetiniz sayilmiyor burada 282 gun daha mecburi hizmet yapacaksiniz diyor.. sozel degil resmi cevap verin dedim
ama cok canım sıkılıyor bu duruma yaaaaa of nasil boyle bisey yapabilir bunlar anlamiyorum :(
sözel cevap olmaz. dilekçene yazılı cevap vermek zorundalar. onların gerekçesini ben hala anlayabilmiş değilim?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9