Pazar , Eylül 15 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
drmerva yazdı:hem kurumlar arası geçiş yapılamıyor...sen halk sağlığına bağlıyken kamu hastaneler birliğine nasıl geçirecekler...
aynen doğru mecburi hizmetin bitmeden herhangi bir değişiklik yapılamaz bittikten sonra da görevlendirme yapılamaz şu anki mevzuata göre yani için rahat olsun sen il sağlık müdürlüğü ile görüş bu iş çözülür... aday memurluğun sorun olabilir o da tamamen müdürlüğün ve valiliğin tavrına bağlı değişebilir yani...

tsm'ye başka bir hekim gelse bile seni başhekim istedi diye hastaneye görevlendiremezler en azından şu anki mevzuat izin vermez....
ben su an kucuk bı yere tsm hekımı olarak atandımm...su an buranın tek hekımı ben oldugum ıcın sunu sormak ıstıyorumm hafta sonu ızınlerımı ılce dısında gecırmek ıcın herhangı bır yerdenn ızın almm gerekıyor mu cevap lutfennnnn.....acillll
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drscc yazdı:
cretan yazdı:
drmerva yazdı:hem kurumlar arası geçiş yapılamıyor...sen halk sağlığına bağlıyken kamu hastaneler birliğine nasıl geçirecekler...
aynen doğru mecburi hizmetin bitmeden herhangi bir değişiklik yapılamaz bittikten sonra da görevlendirme yapılamaz şu anki mevzuata göre yani için rahat olsun sen il sağlık müdürlüğü ile görüş bu iş çözülür... aday memurluğun sorun olabilir o da tamamen müdürlüğün ve valiliğin tavrına bağlı değişebilir yani...

tsm'ye başka bir hekim gelse bile seni başhekim istedi diye hastaneye görevlendiremezler en azından şu anki mevzuat izin vermez....
başhekim (vekaleten sgb ) kaymakama benim tsm de kalmak istediğimi sağlık grup başkanlığını benim idare etmem konusunu söyledi dediğine göre ilçe sağlık müdürlüğüne beni geçirmek istemiyolarmış bu işi bilen kendi adamlarını getirmek istiiyolar diye açık açık söyledi. ilçe sağlık müdürlüğüne başka bi doktor gelir seni acile çekerler diyo . ama bi yandan da 2 haftaya çekerler acile gel alışmaya başla falan diyo güven vermiyor acile kendi yanına doktor arıyo bu işten kurtulmak istiyorum. pazartesi il sağlık müdürlüğüyle görüşmeye gideceğim
başhekime falan boşver git il sağlık müdürüyle ve halk sağlığı müdürüyle konuş ilçe sağlık müdürlüğünü istiyorum de ilçe sağlık müdürü olursan acile sen istemedikçe çekemezler. ancak ilçe sağlık müdürü olmak istermisin bilemem ilçe sağlık müdürü olunca da bir sürü angarya işle uğraşıcan ona göre
Kullanıcı avatarı
öyle bile olsa sen tsm hekimi olarak görev yaparsın 40000 nüfuslu ilçedeki devlet hastanesinde uzman doktor ve pratisyen sayısı nöbeti çevirmeye büyük ihtimalle yeter. ya başhekim uzmanları nöbetten kurtarmak için seni görevlendirmeye çalışıyor ya da başka birini müdür yapmaya çalışıyorlar. ne olursa olsun senin kadron tsm olduğu ve devlet hizmet yükümlüsü olduğun için (yeni atandım dediğin için varsayıyorum) hastaneye görevlendirme yapmaları yasal değil. yaparlarsa da görevlendirme iptal edilebilir şu anki duruma göre....
cretan yazdı:öyle bile olsa sen tsm hekimi olarak görev yaparsın 40000 nüfuslu ilçedeki devlet hastanesinde uzman doktor ve pratisyen sayısı nöbeti çevirmeye büyük ihtimalle yeter. ya başhekim uzmanları nöbetten kurtarmak için seni görevlendirmeye çalışıyor ya da başka birini müdür yapmaya çalışıyorlar. ne olursa olsun senin kadron tsm olduğu ve devlet hizmet yükümlüsü olduğun için (yeni atandım dediğin için varsayıyorum) hastaneye görevlendirme yapmaları yasal değil. yaparlarsa da görevlendirme iptal edilebilir şu anki duruma göre....
yeni atandım bugün ilk iş günüm ve TSM deyim diye sevinirken bu işlerle karşılaştım işe yeni olduğum için fırsat bulup yararlanmalarını istemiyorum . hastaneye görevlendirme yapmaları yasal değil demişsiniz yukarda da görevlendirme için son tarih 15 ağustos yazıyor o süreye kadar görevlendirebilirler mi ?

Re:

#1881374  gönderen drmerva
 03.08.2012 - 16:23:05
arkadaşlar ilçe sağlık müdürlüğünün kurulduğu yerlerde tsm ler devam edecek mi...yoksa tsmler kapatılacaksa orada çalışan doktorların durumu ne olacak...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drscc yazdı:
cretan yazdı:öyle bile olsa sen tsm hekimi olarak görev yaparsın 40000 nüfuslu ilçedeki devlet hastanesinde uzman doktor ve pratisyen sayısı nöbeti çevirmeye büyük ihtimalle yeter. ya başhekim uzmanları nöbetten kurtarmak için seni görevlendirmeye çalışıyor ya da başka birini müdür yapmaya çalışıyorlar. ne olursa olsun senin kadron tsm olduğu ve devlet hizmet yükümlüsü olduğun için (yeni atandım dediğin için varsayıyorum) hastaneye görevlendirme yapmaları yasal değil. yaparlarsa da görevlendirme iptal edilebilir şu anki duruma göre....
yeni atandım bugün ilk iş günüm ve TSM deyim diye sevinirken bu işlerle karşılaştım işe yeni olduğum için fırsat bulup yararlanmalarını istemiyorum . hastaneye görevlendirme yapmaları yasal değil demişsiniz yukarda da görevlendirme için son tarih 15 ağustos yazıyor o süreye kadar görevlendirebilirler mi ?
bugün ilk iş günüm demişsiniz 45.dhy ile mi atandınız...
drmerva yazdı:
drscc yazdı:
bugün ilk iş günüm demişsiniz 45.dhy ile mi atandınız...
evet 45 ile atandım rapordan sonra bugün başladım
Kullanıcı avatarı
drscc yazdı:
bugün ki mevzuata göre evet 15 agustos son gün ama çareler tükenmez... rapor alabilirsin ama önce müdürlük ile görüş hemen insanlarla ters düşme bence.... hastanenin hekim ihtiyacı varmı kaç uzman kaç pratisyen var öğren müdüre de bunları söyle sayının yeterli olduğunu.... ayrıca tsm hekiminin de işleri var sorumlulukları var halk sağlığı müdürlüğü ile de görüş onlara bağlısın sonuçta yardımcı olurlar...

Re:

#1881402  gönderen drmerva
 03.08.2012 - 16:44:06
drmerva yazdı:arkadaşlar ilçe sağlık müdürlüğünün kurulduğu yerlerde tsm ler devam edecek mi...yoksa tsmler kapatılacaksa orada çalışan doktorların durumu ne olacak...
dranestezi26 hocam özllikle sizin bu konularda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorum ...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#1881418  gönderen drmerva
 03.08.2012 - 16:51:31
faberlodit yazdı:
drmerva yazdı:arkadaşlar ilçe sağlık müdürlüğünün kurulduğu yerlerde tsm ler devam edecek mi...yoksa tsmler kapatılacaksa orada çalışan doktorların durumu ne olacak...
TSM'lerde bir değişiklik yok hocam, aynen devam ;)
sevindim :)
Kullanıcı avatarı
1000brc yazdı:ben su an kucuk bı yere tsm hekımı olarak atandımm...su an buranın tek hekımı ben oldugum ıcın sunu sormak ıstıyorumm hafta sonu ızınlerımı ılce dısında gecırmek ıcın herhangı bır yerdenn ızın almm gerekıyor mu cevap lutfennnnn.....acillll
Torba yasada değişti o durum.Hafta sonu ve tüm resmi tatillerde bulunduğun ilçe dışına çıkarken kimsedne izin almana gerek yok.Ama yeni bir yasayla bunu da değiştirebilirler.25 km olayı gündemde mesela şu an
Kullanıcı avatarı
40.000 nüfusum var.16.00 merkez-24.000 köy.
devlet hastanem var.Entegre değilim.11 uzman var hastanede.2 pratisten var acilde.2 uzman nöbete çekilse(ki 2 anestezici var,hatta kendi isteğiyle''biz tutarız'' diyen ürolog,ortopedici var) toplam 4 olurlar ve çok rahat döner acil.Şu an 4 kişiyiz.2 kişi görevlendirmeyle çekildik.
DHY olmam birşey ifade etmiyor.Benim gröevlendirme kaymakamlık oluruyla yapıldı.Müdürlük görevlendirmesi değil.
Ben 15 ağustosta çıkacak yönergeyi bekliyorum.Kurumlar arası görevlendirmeler iptal edilirse zaten otomatikman iptal edilecek.Ama ihtiyaç halinde ne yapacaklar bilmiyorum.Bence bir başka yönergeyle yine görevlendirmelerin önü açılacaktır.Uzmanı olmayan devlet hastaneleri acilleri nasıl dönecek yoksa,ilçe dışından mı uzman çekecekler ?