Perşembe , Eylül 19 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...

ELim titriyo cerrah olma dediler

#1326296  gönderen hasan_sabbah
 10.06.2011 - 23:34:13
elim titriyo mutemadiyen.. çay dökerken bile titrio.. ama yazı yazarken falan titremez mesela.. çok kasınca titrio işte.. esansiyel tremor gibi deil sanki anksiyeteye bağlı tremor.. sen cerrah olma dedi bugun uzman olmak üzere olan bi kbb asistanı.. aslı astarı var mı bunun.. yazmayım mı cidden.. ilerde çok mu sıkıntı çekerim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: ELim titriyo cerrah olma dediler

#1326301  gönderen waterlily
 10.06.2011 - 23:38:34
ben de aynıyım bana beta bloker alırsın ilk başlarda,alışıp anksiyeteni atınca(olayları dekortikasyona bağlayınca:) zaten ihtiyacın kalmaz dediler.göz,plastik,kvc için belki problem olabilir mikro çalıştıkları için(tabii uzm ları daha ii bilir haddimi aşmayayım) ama diğer cerrahiler için bu çözümle problem olmaz herhalde en azından bana ööle sölediler kandırmadılarsa :)
Kullanıcı avatarı

#1326304  gönderen olmazboletus
 10.06.2011 - 23:42:44
waterlily yazdı:ben de aynıyım bana beta bloker alırsın ilk başlarda,alışıp anksiyeteni atınca(olayları dekortikasyona bağlayınca:) zaten ihtiyacın kalmaz dediler.göz,plastik,kvc için belki problem olabilir mikro çalıştıkları için(tabii uzm ları daha ii bilir haddimi aşmayayım) ama diğer cerrahiler için bu çözümle problem olmaz herhalde en azından bana ööle sölediler kandırmadılarsa :)
bir süre dideral 0.5 tablet al..bide kendine kız arkadaş bul geçer..
Kullanıcı avatarı

#1326309  gönderen waterlily
 10.06.2011 - 23:44:54
tabii işin ciddiyetini en ii sen bilirsin önceki tecrübelerine göre kıyasla intörnken dikiş falan atarken en basiti nasıl oluyordu???ben kendime güvenemedim vazgeçtim neticede insan sağlığı dedim sen de en ii kendn bilirsin...

#1326313  gönderen hasan_sabbah
 10.06.2011 - 23:47:21
ya acil de mesela plastik cerrah bi abi dikiş atıodu ben de hemen atladım atıyım diye.. abi verdi.. ellerim zangır zangır titrio.. sonra yapamıorum abi dedim.. o da destek cıktı yaparsın falan diye.. ben yine titriorum.. abi bu sefer ya sen cerrahi yazma istersen demeye başladı.. yok ya ben yazmayım en iisi.. ama cerrahlar kaybedecek ben değil

waterlily yazdı:tabii işin ciddiyetini en ii sen bilirsin önceki tecrübelerine göre kıyasla intörnken dikiş falan atarken en basiti nasıl oluyordu???ben kendime güvenemedim vazgeçtim neticede insan sağlığı dedim sen de en ii kendn bilirsin...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1326336  gönderen waterlily
 11.06.2011 - 00:01:39
overeem yazdı:benim de elim titriyor :(

zaten cerrahi de anlamadıgım konu su diğer bolumlerde değil ama cerrahide el becerisi gerekiyor , fakat sadece tus bilgisi ile cerrah oluyorsun.

her giren nasıl beceriyor bu işi
zaten her giren beceremiyo birçoğumuz görmüşüzdür eli çok da yatkın olmayanları...
ama ii yapanların bi kısmı da elim hiç titremez modunda değiller bence hepimizde az çok o başlangıçtaki anksiyete oluyo sonrasında amaaaan bu da iş mi canım diyerek neler yapıyoruz dönüp bakınca anlıyo insan sadece kendimizi ii tanımamız lazım eğer o anksiyeteyi yenemeyeceğimizi düşünüyorsak çok da şansımızı zorlamamamız lazım.bi de bazı asistan abiler sanki kendileri annelerinin karnından ben cerrahım diye karnı yarıp da çıktılar dönüp senin elin titriyo sen cerrah olma demezler mi çıldırasım gelir :x
Kullanıcı avatarı

#1326362  gönderen deathrider
 11.06.2011 - 00:15:38
ankara plastik hoclarından birinin de eli titriyormus ama adam piskopat estetik yapıyor.. destek alarak yaparsınız..zamanla asılır bence problem değil yeterki cerrahiyi sevin ve kaldırabilecek fiziki performansta olun

#1326446  gönderen malpraktis
 11.06.2011 - 02:31:29
kbb yazmayı düşünüyorum ama elim titriyormu titremiyormu hiç farketmedim.. internken yara yeri çok kanadığı için dikiş atamamıştım.. ama elektif şartlarda dikiş atmayı beceririm heralde... offfff ya bi de bu çıktı başımıza gel de çık şimdi içinden...

#1326519  gönderen hasan_sabbah
 11.06.2011 - 10:43:50
kafanı karıştırma kardeşim.. yaz sen kbb yi..

malpraktis yazdı:kbb yazmayı düşünüyorum ama elim titriyormu titremiyormu hiç farketmedim.. internken yara yeri çok kanadığı için dikiş atamamıştım.. ama elektif şartlarda dikiş atmayı beceririm heralde... offfff ya bi de bu çıktı başımıza gel de çık şimdi içinden...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1326522  gönderen alexxiev84
 11.06.2011 - 10:50:58
tek bir kişinin dediğine kulak asmayın. bence bir problem çıkmaz.
Kullanıcı avatarı

#1326685  gönderen waterlily
 11.06.2011 - 12:41:06
deathrider yazdı:ankara plastik hoclarından birinin de eli titriyormus ama adam piskopat estetik yapıyor.. destek alarak yaparsınız..zamanla asılır bence problem değil yeterki cerrahiyi sevin ve kaldırabilecek fiziki performansta olun
kesinlikle cerrahiyi severek yapmak çok önemli

#1326687  gönderen dr_adu
 11.06.2011 - 12:42:10
olmazboletus yazdı:
waterlily yazdı:ben de aynıyım bana beta bloker alırsın ilk başlarda,alışıp anksiyeteni atınca(olayları dekortikasyona bağlayınca:) zaten ihtiyacın kalmaz dediler.göz,plastik,kvc için belki problem olabilir mikro çalıştıkları için(tabii uzm ları daha ii bilir haddimi aşmayayım) ama diğer cerrahiler için bu çözümle problem olmaz herhalde en azından bana ööle sölediler kandırmadılarsa :)
bir süre dideral 0.5 tablet al..bide kendine kız arkadaş bul geçer..
BU ÇÖZÜMÜ ÇOK DUYDUM İŞE DE YARIYORMUŞ :D