Pazar , Kasım 17 2019
Genel paylasimlarinizi ve sorularinizi buraya yazabilirsiniz...
73. Dhy ile atandığım yere başlamadım. Tebligat tarihim 14 Mart 2017 idi. Bimerden gelen cevaba göre ceza süremin bu tarihten itibaren bir yıl olduğu söylendi. 80. Dhy başvuru tarihi muhtemelen Mart'ın son haftası gibi olacak. Ancak bana 23.05.2018 den sonraki atamaya katılabileceğim söylendi 🤔 Daha önceki atamalarda herkesin kendinden sonraki 7. Atamaya katılabildiğini, benim için farklı bir durum olup olmadığını sorduğumda ise "farklılık yok" dendi 🙄

Daha önce dhy görevine başlamayıp bir yıl sonra dhy ye katılan arkadaşlar ilk hangi kuraya başvurabildiklerini paylaşabilirler mi? Çok teşekkür ederim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Tebligatınızdan itibaren mehil müddet süresi eğer ikamet yeriyse 24 saat, değilse 2 hafta oluyor. Bu sürelerde gitmeyen müstafi sayılıyor. Müstafiliğin cezası 1 yıl devlet memuru olamamak. 23.05.2018 diyen kim? Bence sıradaki atamaya girebilirsiniz. Tus hesabı düşünürsek siz başlayana kadar cezanız çoktan dolmuş olur zaten.
tobirama yazdı:
11.03.2018 - 13:09:16
hangi tarihte müstafi sayıldıysanız o tarihten sonra 1 yıl memur olamazsınız. tebligat tarihi değil yani.
Ben atama iptal dilekçesi gönderdim, üniversiteden ayrılışımı yapmadan önce de işleme konuldu. Müstafi olmadığım söylendi hem bimer den hem kamu hastaneleri kurumundan. Ama dilekçe bir yerlerde takıldı mı bilemiyorum. Hadi dilekçe takılsa bile yine de müstafi olma tarihimden bile geç bir tarih bu... Üniden 14. 04.17 de ayrıldım. 15 gün mehil+10 gün göreve başlamam beklense bile müstafi olduğum tarih 10.05.2017 olmalı... Kura başvuruları genelde tek ayların 3. Haftasında bitmiş oluyor. Mart başvurusuna katılacağımı umuyorken bir anda temmuz başvurusuna kalabileceğim ihtimali oluştu 😓
En son bigmuffin tarafından 11.03.2018 - 13:51:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
indiecandy yazdı:
11.03.2018 - 12:34:24
Tebligatınızdan itibaren mehil müddet süresi eğer ikamet yeriyse 24 saat, değilse 2 hafta oluyor. Bu sürelerde gitmeyen müstafi sayılıyor. Müstafiliğin cezası 1 yıl devlet memuru olamamak. 23.05.2018 diyen kim? Bence sıradaki atamaya girebilirsiniz. Tus hesabı düşünürsek siz başlayana kadar cezanız çoktan dolmuş olur zaten.

İkamet yerimden farklı bir yere atandım. Bu tarih kamu hastaneleri kurumunda sistemde atamamın iptal edildiği tarih olarak görünüyormuş... Ki ben atama iptal dilekçesi göndermiştim ve iptal kararının çıkığı söylenmişti bana nisan ortasında... Dilekçe göndermesem bile atamamın otomatik iptali 15.05.2017 olmalıyken bu tarih beni fena sıkıştırdı. Mayıs ataması bile tehlikede şu an... Üniversiteden naklen atanmamla ilgili bir farklılık olabileceğini düşünüyorum ama sebebi ile ilgili hala net bir bilgiye ulaşamadım maalesef...