Perşembe , Eylül 19 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...

Mecburi hizmete adalet

#3967443  gönderen Profdr90
 15.08.2017 - 20:44:19
Anladık diplomalarımızı gasp ettiniz bari mecburi hizmette adaleti sağlayın terör bölgesine hiç birşey olmayan yere 500 gün diyorsun batıdaki ilçeye 400 gün,doğuya giden dönemiyor.eş durumu olmayan toplumdan dışlanıyor.alt yapı olmayan yere en bilgili hekimi gönderiyorsun, büyükşehirde eğitim araştırma hastanesine vasıfsız elemanı atıyorsun.kura kesinlike adaletsiz.yeni bakan ilk olarak bu konuda bir şeyler yapmalı.
Kullanıcı avatarı

#3967466  gönderen estrellabella
 15.08.2017 - 21:05:40
Özellikle kurum içi atamada sci yayın ve yabancı dil istenilen eah kadroları, mecburi hizmette eş durumuna açılıyor, havadan yerleşiyor ve "ben eğitim kadrosunda değilim, asistanlar beni bağlamaz, sunum ve yayın yapmak zorunda değilim, mesaimi bitirir çıkarım, hiçbir iş yapmasam da olur, nöbet de tutmam, asistanlar ne güne duruyor?" moduna giriyor, biz de doğuda mecburi hizmetimizi bitirmemize rağmen yıllarca sürünüyoruz, ilçe hastanesinde yayın yapmak zaten hayal.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3967469  gönderen Profdr90
 15.08.2017 - 21:10:32
estrellabella yazdı:Özellikle kurum içi atamada sci yayın ve yabancı dil istenilen eah kadroları, mecburi hizmette eş durumuna açılıyor, havadan yerleşiyor ve "ben eğitim kadrosunda değilim, asistanlar beni bağlamaz, sunum ve yayın yapmak zorunda değilim, mesaimi bitirir çıkarım, hiçbir iş yapmasam da olur, nöbet de tutmam, asistanlar ne güne duruyor?" moduna giriyor, biz de doğuda mecburi hizmetimizi bitirmemize rağmen yıllarca sürünüyoruz, ilçe hastanesinde yayın yapmak zaten hayal.
Yüzde yüz haklısın.bu duruma itiraz edilmeli

Re: Mecburi hizmete adalet

#3967505  gönderen koleksiyon
 15.08.2017 - 22:22:08
Profdr90 yazdı:Anladık diplomalarımızı gasp ettiniz bari mecburi hizmette adaleti sağlayın terör bölgesine hiç birşey olmayan yere 500 gün diyorsun batıdaki ilçeye 400 gün,doğuya giden dönemiyor.eş durumu olmayan toplumdan dışlanıyor.alt yapı olmayan yere en bilgili hekimi gönderiyorsun, büyükşehirde eğitim araştırma hastanesine vasıfsız elemanı atıyorsun.kura kesinlike adaletsiz.yeni bakan ilk olarak bu konuda bir şeyler yapmalı.
Kesinlikle haklısınız.
Bunun için birşey yapılacaksa ben de destek olurum.

#3967535  gönderen deoksiriboz
 15.08.2017 - 23:09:50
Mecburi hizmeti hakkari çukurcada yapan da var muğlada yapan da. Ya şunu polislerde, öğretmenlerde olduğu gibi doğu hizmeti yapsınlar yada tümden kaldırsınlar.

#3967570  gönderen Profdr90
 15.08.2017 - 23:42:03
Kesinlikle buna da katılıyorum, adam mecburi hizmetini izmirde yapıyor ondan sonra ömür boyu oraya çakılıyor.böyle bir adaletsizlik olamaz.

#3967622  gönderen koleksiyon
 16.08.2017 - 00:45:45
Yalnız bu konu arada bir hep buraya yazılır birkaç da yorum alır sonra kapanır,bizler de halen olduğu gibi yıllarca mecburiden çıkamayız.
Bu sefer bu konuda ciddi adımlar atmayacaksak eğer yine burda yazıldığıyla kalır diyeyim ben size.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3967631  gönderen Dr_fb03
 16.08.2017 - 00:49:34
Bu konuyla ilgili çalıştay yapmak lazım. Büyük mağduriyet var.

#3967656  gönderen koleksiyon
 16.08.2017 - 01:04:25
Dr_fb03 yazdı:Bu konuyla ilgili çalıştay yapmak lazım. Büyük mağduriyet var.
Aynen öyle.
Şu an mecburi hizmet yerinden 3-5 yıldır çıkamayanlar var, bence bakanlık talep toplama açıp onların istediği yerler için kadroların olduğu yeni bir kurumiçi atama açmalı,boşalan yerlere de artık taze hekimler göndermeli, biz burada yosun tuttuk bayatladık,ruh sağlığı kalmadı gelen gidene çatar oldum ben de.Bu halimin hallerimizin ne kendimize, ne etraftaki çalışanlara, ne hastalara, ne de bakanlığa bir hayrı olmasa gerek.benim mesela kendim, sıkıntılarımı tek dinleyen ailem başta olmak üzere kimseye hayrım kalmadı.
Kullanıcı avatarı

#3967729  gönderen estrellabella
 16.08.2017 - 01:36:34
1. ve 2. Bölge şehirlere kapağı atan kalıyor, ben önümüzdeki 30 sene memleketime gidebileceğimi sanmıyorum, memleketimde doktor açığı olmasına rağmen kadro açılmıyor çünkü eş durumundan ya da başka sebepten gelecek torpilliler için ayrılmış durumda, bize ayrı bir kurum içi atama yapmaları imkansız, zaten cehennemin dibinde olduğumuz için alt bölge şansımız da yok, adam eş durumundan izmirde mecburisini yapıyor, alt bölgeden istediği yere gidiyor, bizim Allah belamızı vermiş zaten, hatırı sayılır bir hizmet puanı için net 10 sene doğuda 20 bin nüfuslu ilçede tıkılmak gerekiyor, sonra şansın varsa gidersin, mecburi hizmet varsa herkese olmalı, rotasyon olmalı, batıda kadro açılmalı ki ben de gideyim, adı üstünde mecburi olan görev için eş durumu nedir? Herkes paşa paşa yapacak o hizmeti, 500 gün ayrı kalacak, ben de ailemden memleketimden ayrıyım, benim suçum ne, ya da evli olup da eş durumu yapamayanın suçu ne, ayrıca sağlık mazeretlerinde de komisyonda dayın varsa bir şekilde kabul oluyor ve yine mecburi yolları biz garibanlara görünüyor, bu düzen değişmez.

#3967753  gönderen Profdr90
 16.08.2017 - 02:02:15
estrellabella yazdı:1. ve 2. Bölge şehirlere kapağı atan kalıyor, ben önümüzdeki 30 sene memleketime gidebileceğimi sanmıyorum, memleketimde doktor açığı olmasına rağmen kadro açılmıyor çünkü eş durumundan ya da başka sebepten gelecek torpilliler için ayrılmış durumda, bize ayrı bir kurum içi atama yapmaları imkansız, zaten cehennemin dibinde olduğumuz için alt bölge şansımız da yok, adam eş durumundan izmirde mecburisini yapıyor, alt bölgeden istediği yere gidiyor, bizim Allah belamızı vermiş zaten, hatırı sayılır bir hizmet puanı için net 10 sene doğuda 20 bin nüfuslu ilçede tıkılmak gerekiyor, sonra şansın varsa gidersin, mecburi hizmet varsa herkese olmalı, rotasyon olmalı, batıda kadro açılmalı ki ben de gideyim, adı üstünde mecburi olan görev için eş durumu nedir? Herkes paşa paşa yapacak o hizmeti, 500 gün ayrı kalacak, ben de ailemden memleketimden ayrıyım, benim suçum ne, ya da evli olup da eş durumu yapamayanın suçu ne, ayrıca sağlık mazeretlerinde de komisyonda dayın varsa bir şekilde kabul oluyor ve yine mecburi yolları biz garibanlara görünüyor, bu düzen değişmez.
Değişmez değil değişecek anlamayana meme yok bu ülkede.yeter bu haksızlık ve adaletsizlik.birseyler yapalim

Re:

#3967800  gönderen hfv22
 16.08.2017 - 03:19:15
6 bölge var 6 şar aydan 3 yıl yapar. yeni mezunlar bu rotasyonu tamamlayamadan tus'a giremeyecek. dilini,kültürünü bilmediğim acayip bir yerde çürüyorum.buralı olanlarda istanbul'da,izmir'de hayatını yaşıyor maaş olarak onlardan tek farkım 1500(!) tl şaka gibi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3967889  gönderen mmisafir
 16.08.2017 - 14:41:59
Bu konuyu böyle net bir şekilde gündeme getiren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hakikaten bu kadar adaletsiz bir sistem olamaz olmamalı. mecburi hizmet için kadro açan yere yılların hekimi kurum içinden tayin yapamıyor. neresinden tutsan çürük bir sistem. recep akdağ varken bu konunun çözüleceğine dair en ufak bir umudum yoktu. çünkü durumu anlayacağını sanmıyordum. ancak bakan değişti. bir umut doğdu. organize olmalıyız.

Re:

#3967897  gönderen tsftr
 16.08.2017 - 14:53:20
Ciddi şekilde ele alınması ve acilen düzeltilmesi gereken bir konu.

Re:

#3967904  gönderen Profdr90
 16.08.2017 - 15:02:31
Benim ilk aklıma gelen BİMER cimer gibi kurumlara yazmak.bakana ulaşabileceğimiz bir yol var midir baska?TTB ye de yazalım diyeceğim de kendilerine karşı en ufak bir ümidim yok