Perşembe , Kasım 14 2019
Genel paylasimlarinizi ve sorularinizi buraya yazabilirsiniz...

DHY İPTAL OLUR MU?

#3937585  gönderen denoo
 05.07.2017 - 15:53:24
Ben 75.dhy ile tsm ye atandım 2 hafta oldu. Nisan tusuyla yerleştim aynı zamanda. Güvenlik soruşturması nedeniyle bekliyorum hala. Muhtemelen iki atama çok yakın zamanlara denk gelecek. DHY atamasını iptal edebilmemin yolu var mı??
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: DHY İPTAL OLUR MU?

#3937606  gönderen denoo
 05.07.2017 - 16:32:38
Gitmediğim kurum kalmadı kimse birşey söylemiyor adam gibi böyle bişey başına gelen varsa o bilir anca diye düşündüm.

#3937609  gönderen Canakkoc
 05.07.2017 - 16:36:37
Ben bakanlığın kura birimiyle görüştüm,eğer üniye önce başlarsak çalıştığımıza dair belgeyle iptal edebilirlermiş,eğer pratisyenliğe başlarsak ise naklen atanacakmışız kazandığımız yere,yani kazandığımız yer pratisyenlik yerimize yazı yazacak vs

#3937623  gönderen drcbklyn
 05.07.2017 - 16:46:52
denoo yazdı:Ben 75.dhy ile tsm ye atandım 2 hafta oldu. Nisan tusuyla yerleştim aynı zamanda. Güvenlik soruşturması nedeniyle bekliyorum hala. Muhtemelen iki atama çok yakın zamanlara denk gelecek. DHY atamasını iptal edebilmemin yolu var mı??
korkma problem olmaz. universiteye tsm de calisiyorum seklinde beyanda bulun. onlar senin naklini isterler tsm den eger o zamana kadar baslamissan tsm e zaten hic problem cikmaz nakille universiteye gecersin haa eger universitede naklini tsm den ister sende hala tsm e baslamamissan , tsm boyle bir calisanimiz yok diye saglik bakanligina yazi gonderir sende tsm e baslayinca universiteni arar tekrardan naklinin istenmesini istersin oblarda t den tekrardan naklini isterler ve boylece nakille universite kadrosuna gecersin. bunlarin hepsi basima geldi , sonuc olarak sadece 1 ay kadar bir gec gitme olur universiteye okadar... bu arada ben ayni gun hem tsm hemde tusu kazaistim. yetkililerle gorustum , universiteyede kayt olurken tsm de calisiyormus gibi dilekce vermistim halbuki daha tsm de calismiyordum. benim naklimi gec isteyin dedim universiteye oblarda tamam dediler 1 gun sonra naklimi istemisler mal herifler. boyle olunca nakil istegim tsm e erken gelmisti. ckys e dusmemden 1 gun once evrak tsm e ulasmis oblarda benden habersiz olduklari icin boyle biri bizde yok demislerdi :) neyse sonra hersey hal oldu ama

#3937640  gönderen denoo
 05.07.2017 - 17:41:52
drcbklyn yazdı:
denoo yazdı:Ben 75.dhy ile tsm ye atandım 2 hafta oldu. Nisan tusuyla yerleştim aynı zamanda. Güvenlik soruşturması nedeniyle bekliyorum hala. Muhtemelen iki atama çok yakın zamanlara denk gelecek. DHY atamasını iptal edebilmemin yolu var mı??
korkma problem olmaz. universiteye tsm de calisiyorum seklinde beyanda bulun. onlar senin naklini isterler tsm den eger o zamana kadar baslamissan tsm e zaten hic problem cikmaz nakille universiteye gecersin haa eger universitede naklini tsm den ister sende hala tsm e baslamamissan , tsm boyle bir calisanimiz yok diye saglik bakanligina yazi gonderir sende tsm e baslayinca universiteni arar tekrardan naklinin istenmesini istersin oblarda t den tekrardan naklini isterler ve boylece nakille universite kadrosuna gecersin. bunlarin hepsi basima geldi , sonuc olarak sadece 1 ay kadar bir gec gitme olur universiteye okadar... bu arada ben ayni gun hem tsm hemde tusu kazaistim. yetkililerle gorustum , universiteyede kayt olurken tsm de calisiyormus gibi dilekce vermistim halbuki daha tsm de calismiyordum. benim naklimi gec isteyin dedim universiteye oblarda tamam dediler 1 gun sonra naklimi istemisler mal herifler. boyle olunca nakil istegim tsm e erken gelmisti. ckys e dusmemden 1 gun once evrak tsm e ulasmis oblarda benden habersiz olduklari icin boyle biri bizde yok demislerdi :) neyse sonra hersey hal oldu ama

Peki hocam dilekçe verip dhyden feragat etme gi bir durum oluyor mu?

#3937645  gönderen drcbklyn
 05.07.2017 - 17:50:02
denoo yazdı:
drcbklyn yazdı:

dhy feragat edilemez, ben o zaman aciktan atama ile tsm e atanmistim. aciktan atama iptal edilebiliniyor. bence dhy e basla oyle universiteye gec cunki eger universitede yapamazsan zorlanirsan vs vs vs o zaman feragat edip tsm e geri donebilirsin . bu da guzel bir yoldur
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3937697  gönderen denoo
 05.07.2017 - 19:18:18
drcbklyn yazdı:
denoo yazdı:
drcbklyn yazdı: korkma problem olmaz. universiteye tsm de calisiyorum seklinde beyanda bulun. onlar senin naklini isterler tsm den eger o zamana kadar baslamissan tsm e zaten hic problem cikmaz nakille universiteye gecersin haa eger universitede naklini tsm den ister sende hala tsm e baslamamissan , tsm boyle bir calisanimiz yok diye saglik bakanligina yazi gonderir sende tsm e baslayinca universiteni arar tekrardan naklinin istenmesini istersin oblarda t den tekrardan naklini isterler ve boylece nakille universite kadrosuna gecersin. bunlarin hepsi basima geldi , sonuc olarak sadece 1 ay kadar bir gec gitme olur universiteye okadar... bu arada ben ayni gun hem tsm hemde tusu kazaistim. yetkililerle gorustum , universiteyede kayt olurken tsm de calisiyormus gibi dilekce vermistim halbuki daha tsm de calismiyordum. benim naklimi gec isteyin dedim universiteye oblarda tamam dediler 1 gun sonra naklimi istemisler mal herifler. boyle olunca nakil istegim tsm e erken gelmisti. ckys e dusmemden 1 gun once evrak tsm e ulasmis oblarda benden habersiz olduklari icin boyle biri bizde yok demislerdi :) neyse sonra hersey hal oldu ama

dhy feragat edilemez, ben o zaman aciktan atama ile tsm e atanmistim. aciktan atama iptal edilebiliniyor. bence dhy e basla oyle universiteye gec cunki eger universitede yapamazsan zorlanirsan vs vs vs o zaman feragat edip tsm e geri donebilirsin . bu da guzel bir yoldur
Anladım hocam dhy hiçbir türlü iptal edilemiyor anladığım kadarıyla. Açıktan atama ile girdim ben de farkeder mi?

#3937726  gönderen litw
 05.07.2017 - 19:35:11
Benzer durumdaym, 76. DHY'ye katılacağım, atandığım yer de henüz belli değil fakat önümüzdeki günlerde üniversite kaydımı yaptırıyorum.

DHY önce sonuçlanırsa ve başlamam gerekirse, hiç başlamayıp müstafi olursak süreç ne şekilde işliyor peki?

#3937737  gönderen denoo
 05.07.2017 - 19:44:04
litw yazdı:Benzer durumdaym, 76. DHY'ye katılacağım, atandığım yer de henüz belli değil fakat önümüzdeki günlerde üniversite kaydımı yaptırıyorum.

DHY önce sonuçlanırsa ve başlamam gerekirse, hiç başlamayıp müstafi olursak süreç ne şekilde işliyor peki?
Sin dediğiniz gibi olursa kayıt yaptırdığınız belgeyi kamu hastanelerine götürürseniz atamayı iptal ederler müstafi sayılmazsınız.

#3937753  gönderen drcbklyn
 05.07.2017 - 20:18:16
denoo yazdı:
drcbklyn yazdı:
denoo yazdı:
Anladım hocam dhy hiçbir türlü iptal edilemiyor anladığım kadarıyla. Açıktan atama ile girdim ben de farkeder mi?
aciktan atamayi iptal ettirebilirsin diye biliyorum. bana oyle demislerdi saglik bakanligindaki gorevli memur

#3937998  gönderen denoo
 05.07.2017 - 23:51:32
drcbklyn yazdı:
denoo yazdı:
drcbklyn yazdı: dhy feragat edilemez, ben o zaman aciktan atama ile tsm e atanmistim. aciktan atama iptal edilebiliniyor. bence dhy e basla oyle universiteye gec cunki eger universitede yapamazsan zorlanirsan vs vs vs o zaman feragat edip tsm e geri donebilirsin . bu da guzel bir yoldur
aciktan atamayi iptal ettirebilirsin diye biliyorum. bana oyle demislerdi saglik bakanligindaki gorevli memur
Bakanlıkta kimse bilmiyor kafam karıştı benim de. Halk sağlığı kurımuna git diyorlar. Halk sağlığı kurumu da öyle olsa mustafi olursın diyor. Ama kimse net bilmiylr:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009