Cuma , Kasım 22 2019
Genel paylasimlarinizi ve sorularinizi buraya yazabilirsiniz...

Aday memurluk ?

#3912663  gönderen puffudukk
 11.06.2017 - 22:46:39
Merhaba bir universite hastanesinden uzman oldum ve atandim
Bana baslangicta aday memur oldugum soylendi
Bu durum dogru mu ? Nasil aday memuruz ?
Oyle isek kalkmasi icin ne yapmak gerekiryor bir sene gecemesi gerekli mi yada aday memur sinavina girdikten sonra kalkabiliyor mu ?
Bildisi olan varsa paylasirsa cok sevinirim
Kullanıcı avatarı

Re: Aday memurluk ?

#3912698  gönderen Hanzo
 11.06.2017 - 22:59:54
Tıp fakültesini bitirdiğiniz dönem çalışmaya başladınız mı?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3912718  gönderen Hanzo
 11.06.2017 - 23:09:14
Üniversite hastanesinde 657'ye tabi olmadan çalıştığınız için aday memurluk ya da asaletin tescili olayı olmaması lazım (Yanlış biliyorsam diğer forum kullanıcıları aydınlatırsa sevinirim.)

Her devlet memuru işe başladığı zaman aday memur statüsünde çalışır, belirli bir süre geçtikten sonra asaleti tescil edilir, kanuna göre aday memurluk 1 yıldan kısa 2 yıldan uzun olamaz. Ben çalışmaya başladıktan yaklaşık 1 yıl sonra müdürlük bir sınav yapmıştı ve asaleti tescil etmişti.

Eğer bulunduğunuz kamu hastaneleri birliği herhangi bir sınav düzenlemez ise işe başlamanızdan 2 yıl sonra otomatik olarak asaletinizi tescil edecek ve asil memur olacaksınız.

Kısaca rutin bir prosedür olarak şu an için aday memursunuz.

#3912726  gönderen puffudukk
 11.06.2017 - 23:13:29
Sunu merak ediyorum o zaman univerteden uzman olan ve daha once devlette calismamis arkdaslarin es durumu kabul oldu
Bende basvurmayi dusunuyorum aday isem kabul olmayacakir o zaman
Kullanıcı avatarı

#3912744  gönderen Hanzo
 11.06.2017 - 23:19:18
Eş durumu tayininde yönetmelik ne diyor bilmiyorum ama daha önce 657'ye bağlı çalışmadığınız için aday memursunuz.
Gün içerisinde hastanedeki personel şefi ile görüşebilme şansınız olursa aday memurluğunuzun ne zaman kalkacağını ve asistanlığınızın asaletin tescili için sayılabilme durumunu bir sorgulayın hocam.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3913285  gönderen Piaventi
 12.06.2017 - 16:59:37
sb kadrosundayken asil memur olabiliyor muyuz? pratisyenken snva girdim ama iki ay dolmadan istifa ettim sb kadrosu kzanırsam o sureyı doldurabilir miyim?
Kullanıcı avatarı

#3913301  gönderen Dr_fb03
 12.06.2017 - 17:24:26
Piaventi yazdı:sb kadrosundayken asil memur olabiliyor muyuz? pratisyenken snva girdim ama iki ay dolmadan istifa ettim sb kadrosu kzanırsam o sureyı doldurabilir miyim?
Sb kadrosu 657 dir. Asıl memur olabilirsin. Yalnız kadronun olduğu ilde sınava giriyorsun.

#3913305  gönderen Piaventi
 12.06.2017 - 17:26:15
Dr_fb03 yazdı:
Piaventi yazdı:sb kadrosundayken asil memur olabiliyor muyuz? pratisyenken snva girdim ama iki ay dolmadan istifa ettim sb kadrosu kzanırsam o sureyı doldurabilir miyim?
Sb kadrosu 657 dir. Asıl memur olabilirsin. Yalnız kadronun olduğu ilde sınava giriyorsun.
girdim istifa etmeden tekrar mı gireceğim hocam oyleyse ben sormustum. nereye gidersen git sadece bu snvı daha once gectim dersen 2 ay da clsrsan asil olursun dedi memur ama cok da olaya hakim gibi durmuyodu
Kullanıcı avatarı

#3913308  gönderen Dr_fb03
 12.06.2017 - 17:29:32
Piaventi yazdı:
Dr_fb03 yazdı:
girdim istifa etmeden tekrar mı gireceğim hocam oyleyse ben sormustum. nereye gidersen git sadece bu snvı daha once gectim dersen 2 ay da clsrsan asil olursun dedi memur ama cok da olaya hakim gibi durmuyodu

Asıl kadronu almadiysan sıfırlanir diye düşünüyorum. Yine de çalıştığın(kazandığın yerde) yerde personel işlerine sorsan daha doğru bilgi alırsın.
En son Dr_fb03 tarafından 12.06.2017 - 17:35:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#3913309  gönderen Piaventi
 12.06.2017 - 17:34:30
Dr_fb03 yazdı:
Piaventi yazdı:
Dr_fb03 yazdı: Sb kadrosu 657 dir. Asıl memur olabilirsin. Yalnız kadronun olduğu ilde sınava giriyorsun.
Pardon sb adına üniversite sandım kardeş. Eğitim araştırma kazanırsan çalıştığın ilde girersin. Şb adına Üniversite kazanırsan kadronun olduğu ilde girersin. Süre sıfırlanir diye biliyorum asil olmadan istifa edersen.
Asıl kadronu almadiysan sıfırlanir diye düşünüyorum. Yine de çalıştığın(kazandığın yerde) yerde personel işlerine sorsan daha doğru bilgi alırsın.
tskr ederm hocam sb adına uniden bahsedıodum neyse dert değil tekrar gırsem de alayım da.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3913312  gönderen Dr_fb03
 12.06.2017 - 17:38:37
Piaventi yazdı:
Dr_fb03 yazdı:
Piaventi yazdı: girdim istifa etmeden tekrar mı gireceğim hocam oyleyse ben sormustum. nereye gidersen git sadece bu snvı daha once gectim dersen 2 ay da clsrsan asil olursun dedi memur ama cok da olaya hakim gibi durmuyodu
Pardon sb adına üniversite sandım kardeş. Eğitim araştırma kazanırsan çalıştığın ilde girersin. Şb adına Üniversite kazanırsan kadronun olduğu ilde girersin. Süre sıfırlanir diye biliyorum asil olmadan istifa edersen.
tskr ederm hocam sb adına uniden bahsedıodum neyse dert değil tekrar gırsem de alayım da.
İstifalı isen bir eğitim araştırmaya atarlar. Oradan da geçici görevle Üniversiteye yollarlar. Kadronun olduğu yerde personel işlerine sorarsan bilgi verirler.