Çarşamba , Ekim 23 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...

ASKERİ BİRLİKLERE ATANAN HEKİMLERİN DURUMU

#3842745  gönderen icebergwolf
 29.03.2017 - 11:12:47
Askeri birliklerdeki revirlere atanan hekim arkadaşlardan goreve başlayan varmi biraz bilgi verebilirler mi acaba.amirimiz kimdir kime bagliyiz mesai durumu nedir özellikle acemi birliklerinde hafta sonu mesaisine cagirma oluyor mu oluyorsa bu normal mesaiden mi sayiliyor yoksa ekstra ucretlendirme mi oluyor. maas konusu nasil doner aliniyo mu yoksa askeri hekimlerin aldigi sabit saglik tazminati mi veriliyor .....gibi
Ben 4 aydır aslen görev yerim İl merkez TSM olmasına rağmen görevlendirme ile TSK Birinci basamak muayene merkezinde görev yapıyorum. TSK içerisinde çok saygın bir birim. Bir nevi acil gibi işliyor ancak sorumlu olduğun sayı 100-200 er ve bir o kadar da personel olduğu için günlük muayene sayın devlet acillerine nazaran çok az. Çalışma temposu olarak rahat yerler, ancak mesai saat 8 de başlıyor. Merkez tsm hekimleri saat 9 da iş başı yaparken sen 1 saat erken başlıyorsun. Ben merkez sağlık müdürlüğüne bağlıyım, buradakiler de gayet saygılı oldukları için yerimden memnunum. Ben maaşımı merkezden aldığım için sorun olmuyor. Ancak buraya atama ile gelecek olanların maaşını kimden nasıl ne kadar olacağı halen muallak benim bildiğim. Mesai 08.00-17.00. Ancak erkenden işlerini bitirirsen biraz daha erken çıkma imkanın var. Birlikte sizinle birlikte bir ambulans şöförü er, bir sağlık onbaşı er (Sağlıkla alakalı bölüm okuyanlar Samsunda askerliğini sağlıkçı olarak yapmaları için eğitim alıyorlar) ve bir sağlık astsubayı oluyor. İşleri iki üç haftada öğrenirsiniz. Zaten askeriyeyi seven bir yapım olduğu için ben memnunum. İyi günler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3843726  gönderen icebergwolf
 30.03.2017 - 22:26:12
tesekkurler cevabiniz icin.atamayla gelen arkadaslardanda bilgi alirsak iyi olur aslinda baslayan varsa tabi.atama olunca sanki biraz farkli olacak gibi geliyor bana hayirlisi bakalim
Kullanıcı avatarı

Re:

#3843729  gönderen drkpoyraz
 30.03.2017 - 22:30:56
peki hocam asker olup buraya görevlendirilen bildiğiniz var mı? Şu an asker doktorlar askerliğini nasıl yapmakta? uzman ve pratisyen?

#3843760  gönderen pisces_
 30.03.2017 - 23:55:35
icebergwolf yazdı:tesekkurler cevabiniz icin.atamayla gelen arkadaslardanda bilgi alirsak iyi olur aslinda baslayan varsa tabi.atama olunca sanki biraz farkli olacak gibi geliyor bana hayirlisi bakalim
Atamayla başlayan bir kişi bile yok, 71 dhy yiz ilk defa atanan, hala bekliyoruz
Kullanıcı avatarı

Re:

#3896345  gönderen drkpoyraz
 28.05.2017 - 00:53:21
Var mı değişen?