Pazartesi , Ekim 14 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

70. DHY aşırı tsm kadrosu sorunsalı

#3635055  gönderen herbokolog
 21.08.2016 - 18:32:28
70. dhy münhal kadrolarında 50-40-30-20 gibi kadro açılan tsm ler var. bununla ilgili bilgisi duyumu olan meslektaşlarımız abilerimiz/ablalarımız tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi?
bazı ihtimallerden söz ediliyor. batı ve iç anadolu daki tsm kadroları 0 nüfuslu aile hekimliğine geçirmek için.
doğu tsm leri yine 0 nüfuslu aile hekimi ve daha çok da istifa edilen acilleri kompanse etmek.
güneydoğu ve suriyeli mülteci kampı olan urfa, gaziantep, osmaniye, kahramanmaraş, hatay, kilis (daha var mı bilmiyorum) illerinde kamplara görevlendirme yapılacak.(torpilliler oturur geri kalan herkes gider deniliyor.)
siz ne düşünüyorsunuz?
iyi forumlar

Re: 70. DHY aşırı tsm kadrosu sorunsalı

#3635058  gönderen alicennet
 21.08.2016 - 18:42:37
herbokolog yazdı:70. dhy münhal kadrolarında 50-40-30-20 gibi kadro açılan tsm ler var. bununla ilgili bilgisi duyumu olan meslektaşlarımız abilerimiz/ablalarımız tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi?
bazı ihtimallerden söz ediliyor. batı ve iç anadolu daki tsm kadroları 0 nüfuslu aile hekimliğine geçirmek için.
doğu tsm leri yine 0 nüfuslu aile hekimi ve daha çok da istifa edilen acilleri kompanse etmek.
güneydoğu ve suriyeli mülteci kampı olan urfa, gaziantep, osmaniye, kahramanmaraş, hatay, kilis (daha var mı bilmiyorum) illerinde kamplara görevlendirme yapılacak.(torpilliler oturur geri kalan herkes gider deniliyor.)
siz ne düşünüyorsunuz?
iyi forumlar
aynen öyle torpilliler oturur geri kalan herkes gider.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3635098  gönderen ailehekist
 21.08.2016 - 19:46:48
kucuk sehirlerde torpilliler oturur 1-2 kisi acan yerlere hic bulasmayin ama cok acan yerlerde sıkıntı olmaz 30 kisinin hangi birine torpil yapacaklar ihtiyactan açılıyor zaten o kadrolar
Kullanıcı avatarı

#3635102  gönderen hekimeyavrum
 21.08.2016 - 19:50:49
alicennet yazdı:
herbokolog yazdı:70. dhy münhal kadrolarında 50-40-30-20 gibi kadro açılan tsm ler var. bununla ilgili bilgisi duyumu olan meslektaşlarımız abilerimiz/ablalarımız tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi?
siz ne düşünüyorsunuz?
iyi forumlar
Oturmaya mı geldik?
Kullanıcı avatarı

#3635118  gönderen herbokolog
 21.08.2016 - 20:10:15
hekimeyavrum yazdı:
alicennet yazdı:
siz ne düşünüyorsunuz?
iyi forumlar
Oturmaya mı geldik?
:D :D :D
Kullanıcı avatarı

#3635161  gönderen ersin584
 21.08.2016 - 21:02:22
0 nüfuslu aile hekimi nedir tam olarak. Maasi fln mi az oluyor farki nedir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3635172  gönderen surger88
 21.08.2016 - 21:16:29
Arkadaşlar gömü buldunuz altınlar gerçek mi demeyin..acil felan yazmayin bu kadar tsm varken..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3635246  gönderen herbokolog
 21.08.2016 - 22:39:08
surger88 yazdı:Arkadaşlar gömü buldunuz altınlar gerçek mi demeyin..acil felan yazmayin bu kadar tsm varken..
hocam insan ister istemez bi kıllanıyor :D
hatta aklıma şu bile geldi. hani acilde çalışan pratisyen ile tsmden görevlendirme ile acile gelen pratisyen arasında maaş farkı oluyormuş ya acil açmam tsm den yollarım tsm maaşı alır 1.5-2 bin az vermiş olurum der mi acaba :roll:

çok mu paranoyak oldum yoksa :D

veya bkz.karpuz kabuğunu hatırlatmak :D :D :D
Kullanıcı avatarı

#3635255  gönderen herbokolog
 21.08.2016 - 22:51:04
ersin584 yazdı:0 nüfuslu aile hekimi nedir tam olarak. Maasi fln mi az oluyor farki nedir
hocam forumdan okuyup anladığım kadarıyla -kesin bilgim yok- seni bir yere aile hekimi olarak atıyorlar ama 0 nüfus. ve sana 1 sene içinde en az 1000 kişiyi kendine geçirmeni hedef koyuyorlar yani diğer hekim arkadaşlarından çalacaksın onların ki düşecek hani aile hekimlerinin 4000 nüfusunu azaltacağız diyorlar ya bunu devlet bize yaptırmış olacak. kimisi de oradaki tsm yöneticisine bağlı o direk diğer aile hekimlerinden fazlalık nüfusu alıp sana verebilir diyorlar fln . eyyyorrlamam bu kadar

Re:

#3635263  gönderen baytare
 21.08.2016 - 23:01:38
ben kura sistemi ile ilgili soracagim arkadaslar? bu saglik bakanligini. kura sistemi nasil? yani ne mantikla kura cekiyor? algoritmasi ne? kesin bilgisi olan var mi?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3635361  gönderen surger88
 22.08.2016 - 00:36:39
herbokolog yazdı:
surger88 yazdı:Arkadaşlar gömü buldunuz altınlar gerçek mi demeyin..acil felan yazmayin bu kadar tsm varken..
hocam insan ister istemez bi kıllanıyor :D
hatta aklıma şu bile geldi. hani acilde çalışan pratisyen ile tsmden görevlendirme ile acile gelen pratisyen arasında maaş farkı oluyormuş ya acil açmam tsm den yollarım tsm maaşı alır 1.5-2 bin az vermiş olurum der mi acaba :roll:

çok mu paranoyak oldum yoksa :D

veya bkz.karpuz kabuğunu hatırlatmak :D :D :D
Yok yahu çok detay düşünüyorsunuz arkadaşlar ama kura dönemi olur böyle heyecanlar anlıyorum sizi :) tsmden acile görevlendirme zor baya,eskisi gibi değil..tsm yazın keyfinize bakın..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3635395  gönderen ersin584
 22.08.2016 - 03:53:52
herbokolog yazdı:
ersin584 yazdı:0 nüfuslu aile hekimi nedir tam olarak. Maasi fln mi az oluyor farki nedir
hocam forumdan okuyup anladığım kadarıyla -kesin bilgim yok- seni bir yere aile hekimi olarak atıyorlar ama 0 nüfus. ve sana 1 sene içinde en az 1000 kişiyi kendine geçirmeni hedef koyuyorlar yani diğer hekim arkadaşlarından çalacaksın onların ki düşecek hani aile hekimlerinin 4000 nüfusunu azaltacağız diyorlar ya bunu devlet bize yaptırmış olacak. kimisi de oradaki tsm yöneticisine bağlı o direk diğer aile hekimlerinden fazlalık nüfusu alıp sana verebilir diyorlar fln . eyyyorrlamam bu kadar
anladım çok teşekkürler. Ama bizi taniyan hic hasta yokken kimin referansiyla bu sayiyi artiracagiz zor is.

#3635440  gönderen ailehekist
 22.08.2016 - 11:27:47
binasi olmayan sıfır nüfuslu asm demek binayi da hastayi da sen bulacaksin demek😄 istanbulda bir suru sıfır nufuslu birim acıldı son kuralarda.hazir kurulu duzene gitmek varken oralar biraz sıkıntılı.sanirim 6 ay kadar bir sure sure taniniyor hastan varmis gibi para yatiyor ve sen hasta topluyorsun o surede.bunu ancak ben tus düşünmüyorum hep aile hekimi kalacam diyenler yapmali kisa sureli dusunenler icin uygun degil pek
Kullanıcı avatarı

Re:

#3635554  gönderen vedatmilor
 22.08.2016 - 17:19:53
mdshepherd yazdı:hazine bulmusunuz kaşınıyosunuz saldırın tsmlere bu fırsat kaçmaz
Hazine olup olmadığı daha belli değil. Bu arkadaşlar hali hazırda 64.dhy ile tıkabasa dolu TSM'lere yerleşince döner sermayeleri ne olacak? Muhtemelen kuş olup uçacak.