Perşembe , Eylül 24 2020
Genel paylasimlarinizi ve sorularinizi buraya yazabilirsiniz...
Mecburi hizmette iken anne veya babamızın sağlık mazereti ile başka ile tayin istemek için hangi evraklarla nereye-nasıl baş vuruyoruz ? Prosedür nasıl bilen var mı? PBS ile mi baş vuruluyor? PBS de mi belli oluyor? Yoksa bulunduğumuz il müdürlüğüne mi?
porton yazdı:Mecburi hizmette iken anne veya babamızın sağlık mazereti ile başka ile tayin istemek için hangi evraklarla nereye-nasıl baş vuruyoruz ? Prosedür nasıl bilen var mı? PBS ile mi baş vuruluyor? PBS de mi belli oluyor? Yoksa bulunduğumuz il müdürlüğüne mi?
güncel
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
mazeret istenen kişi hakkında durum bildirir sağlık raporu, 6 aydan eski olmamalı, üniversite ve eah tan alınması şartı vardı en son, yine mazeret istenen kişinin ikametgahı, nüfus kayıt örneği gibi belgeler alınmalı, bunların yanında mazeret isteğine dair kapsamlı bir dilekçe yazmak gerekiyor, bulunduğunuz ilin kamu sekreterliğine sorun, sağlık mazereti için komisyon 1-2 ayda bir toplanır, başvuruları biriktirip komisyona sunarlar, anne-babanın bulunduğu il ve o ilde başka kardeş olup olmadığına bakıyorlar, onlara dikkat etmek lazım, sadece sizin bakabileceğine ikna olmaları lazım, kardeş mazeretleri için de vasisi olmak gerekiyor ve vasi tayini belgesi isteniyor.