Salı , Ekim 15 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...
arkadaslar eş durumundan ankaraya dhy ile atandım fakat 1 ay sonra kastamonuya 1 aylığına geçici görevlenme tebliğ edildi fakat aşağıdaki kanun gereğince geçici görevlendirmeye 48 saat içerisinde başlamam gerektiği hem kamu hastaneler tarafından sıkıştırııyorum sizce bu durumda ne yapmam gerekir...

#3592775  gönderen kalsinozis
 25.06.2016 - 07:41:45
Ne yazık ki gitmeniz gerekiyor😔
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3592781  gönderen yesilalan4
 25.06.2016 - 08:33:31
durum şudur meslektaşım ,koskoca kastamonuda doktor kalmamış ya da orda birileri gerçekten rahatına düşkün ,
senin aile bütünlüğün önemli olan , o kadar tsm,asm , hastanede tüm gün standart işine gidip gelen doktor varken seni ilden transfer ediyorlarsa SEN DE GİDER 30 GÜN RAPORUNU ALIRSIN , KİMSE DE BİR ŞEY DİYEMEZ
drones yazdı:arkadaslar eş durumundan ankaraya dhy ile atandım fakat 1 ay sonra kastamonuya 1 aylığına geçici görevlenme tebliğ edildi fakat aşağıdaki kanun gereğince geçici görevlendirmeye 48 saat içerisinde başlamam gerektiği hem kamu hastaneler tarafından sıkıştırııyorum sizce bu durumda ne yapmam gerekir...
kardeşim yine iyisin bulunduğum şehirde uzmanları sırayla 2 şer 3 e haftalığına şırnak cizreye gönderiyorlar
dr_demirci yazdı:rapor alıp idare mahkemesine yürütmeyi durdurmalı dava açın. sendikalar veya ttb yardımcı olur
hocam yürütmeyi durdurma kararı hemen şak diye olan bir şey değil ,, adamlar bir hafta sonrasına hemen gönderiyorlar seni , sen ağzını açmadan ismin çkys ye düşmüş oluyor ,, yürütmeyi durdurmaya çalışmak yapılabilecek en son ve en gereksiz şey kimi kime şikayet ediyosunuz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
http://www.medimagazin.com.tr/hekim/gen ... 66282.html

ilgili madde
Ek Madde 6 – (Ek: 21/6/2005 – 5371/1 md.)
Devlet hizmeti yükümlülüğünü yapmakta olan personel, mazeret ve zorunlu haller dışında başka yere atanamaz. Ancak
deprem gibi olağanüstü hallerde geçici olarak bir ayı aşmamak üzere görevlendirilebilir. Mazeret, zorunluluk halleri (…) (1) gibi
nedenlerle başka yere atanan personelin kalan yükümlülük süreleri, eski ve yeni görev yeri hizmet sürelerinin oranına göre
belirlenir. (1).
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009