Cumartesi , Ekim 19 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...

adli rapor tutarken hata

#3460969  gönderen filozofyadamall
 07.02.2016 - 21:37:10
arkadaşlar acilde birine darp raporu yazmıştım.sonuç kisminda hata yapmistim.üstünu cizdim bastan yazdım ama düzeltmedir falan yazmadim.bu sıkıntı olur mu.olayda dava acildi

#3460998  gönderen azazel82
 07.02.2016 - 22:07:46
cizdiğin yere kaşe ve imza attıysan sorun olmaz..farklı kalemle yazmasaydın bide..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3461035  gönderen filozofyadamall
 07.02.2016 - 22:42:05
azazel82 yazdı:cizdiğin yere kaşe ve imza attıysan sorun olmaz..farklı kalemle yazmasaydın bide..
hocam ışte sorun orda kase imza atmayi unutmusum.dava acildi derken darp edene acildi.dedim demesinler sonra sen evrakta sahtecilik yapmisin bana

#3461043  gönderen noctum
 07.02.2016 - 22:44:14
Butun nushalarda ustunu cizdiniz mi

#3461051  gönderen filozofyadamall
 07.02.2016 - 22:47:13
[quote:="noctum"]Butun nushalarda ustunu cizdiniz mi[/quote:]

hocam sonuç kismina yazmistim bunu.ucunde de cizilmistir muhtemelen.çünkü araya şu arkaya iz çıkaran şeyi koyup birine yaziyoduk

#3461061  gönderen noctum
 07.02.2016 - 22:56:33
Uzerlerinde kase imza olsaydi iyi olurdu ama 3unde de cizik varsa bisey olmaz. Her nusha ayri yerde dosyalaniyor neticede. Ustelik karbon kagidi ile ciziliymis diger nushalar. Cikariniz yok tum nushalar aynı neden evrakta sahtecilikle suclanasiniz ki. Cok kritik bir yerdeyse karsi taraf itiraz ederse cok olsa savci cagirir sorar siz mi cizdiniz boyle mi yazdiniz bulgu bu muydu diye. Endiseye gerek yok.

#3461116  gönderen filozofyadamall
 07.02.2016 - 23:21:09
[quote:="noctum"]Uzerlerinde kase imza olsaydi iyi olurdu ama 3unde de cizik varsa bisey olmaz. Her nusha ayri yerde dosyalaniyor neticede. Ustelik karbon kagidi ile ciziliymis diger nushalar. Cikariniz yok tum nushalar aynı neden evrakta sahtecilikle suclanasiniz ki. Cok kritik bir yerdeyse karsi taraf itiraz ederse cok olsa savci cagirir sorar siz mi cizdiniz boyle mi yazdiniz bulgu bu muydu diye. Endiseye gerek yok.[/quote:]

teşekkürler hocam.icimi ferahlattiniz.doğru soyluyorsunuz.ucunde de vardır.araya karbon kağıdı koydugumuzdan dolayı.inşallah şimdi seytan vesvese veriyor ya yoksa diye.ama yüzde doksan dokuz var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3461494  gönderen mhurkan
 08.02.2016 - 10:32:16
Olacağı şu, "Hakim ya da savcı dava incelenirken sizi çağırır ve rapor ile ilgili ifadenizi alır." Tüm nüshalarda aynı değişiklik olduğu için bir problem olmaz. Ama nüshalar "Dava dosyasında ayrı, davacıda ayrı, sizdeki nüshada ayrı" şeyler yazıyor ise o zaman durum sakat. Kendinizi savunmanız gerekir ki ceza alırsınız. En kısa zamanda avukat bulun.

Ama tüm nüshalar aynı ise, sadece ifadenize başvuracaklardır.

Bu da size ders olur, resmi belgeler üzerine karalama olmaz. Hele ki adli tutanakta.

Re:

#3461736  gönderen filozofyadamall
 08.02.2016 - 16:45:33
mhurkan yazdı:Olacağı şu, "Hakim ya da savcı dava incelenirken sizi çağırır ve rapor ile ilgili ifadenizi alır." Tüm nüshalarda aynı değişiklik olduğu için bir problem olmaz. Ama nüshalar "Dava dosyasında ayrı, davacıda ayrı, sizdeki nüshada ayrı" şeyler yazıyor ise o zaman durum sakat. Kendinizi savunmanız gerekir ki ceza alırsınız. En kısa zamanda avukat bulun.

Bu da size ders olur, resmi belgeler üzerine karalama olmaz. Hele ki adli tutanakta.
hocam muhtemelen vardır.ama ben şimdi onlarin üçüne de erisebilir mıyım.nerde depolaniyo bu üç nusha ayrı ayrı
Kullanıcı avatarı

Re:

#3461773  gönderen ulrike
 08.02.2016 - 17:38:19
en kötü savcı çağırır sizi anlatırsınız durumu olağan karşılar merak etme.
gerçi bana evrakta sahtecilikten 2.5 yıl ceza istemişti savcı ama konu başkaydı. :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3461775  gönderen mhurkan
 08.02.2016 - 17:42:14
filozofyadamall yazdı:
mhurkan yazdı:Olacağı şu, "Hakim ya da savcı dava incelenirken sizi çağırır ve rapor ile ilgili ifadenizi alır." Tüm nüshalarda aynı değişiklik olduğu için bir problem olmaz. Ama nüshalar "Dava dosyasında ayrı, davacıda ayrı, sizdeki nüshada ayrı" şeyler yazıyor ise o zaman durum sakat. Kendinizi savunmanız gerekir ki ceza alırsınız. En kısa zamanda avukat bulun.

hocam muhtemelen vardır.ama ben şimdi onlarin üçüne de erisebilir mıyım.nerde depolaniyo bu üç nusha ayrı ayrı
Bu 3 nüshanın biri sende, biri adli makamlarda biri de darba uğrayanın elinde olmalı. :wink:
Kullanıcı avatarı

Re:

#3461777  gönderen mhurkan
 08.02.2016 - 17:45:50
Burası Türkiye. Yolda durup duruken adam öldürüsünüz, kimse bakmaz. İyilik yaparsınız ama hapis yatarsınız. Adli anlamda çok fazla tecrünesi olan biri olarak yazıyorum. Türk adaletine güvenme gafletinde bulunmayın. İşinizi sağlam kazığa bağlayın, avukatınız olsun, hukuki konuları danışın.....

Hani hastalarımız bize gelmeden önce ezcaneden ilaç aldıklarında kızıyoruz ya aynı hataya düşmeyin. Bir adet "aile avukatınız / hukuk danışmanız" olsun. Burası Türkiye.... Cep telefonunda bir doktorun bir avukatın bir de yüksek mevkili birinin numarası olacak arkadaş. :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3461779  gönderen Pearlyy
 08.02.2016 - 17:47:53
Adlı raporda katı rapor adlı hekim tarafından tutulacaktır dendiğinde yine yükümlü oluyor musun ki?

Re:

#3461793  gönderen radiolog
 08.02.2016 - 18:04:25
düzeltme yapılan yere kaşe ve imza şart.sizden başkası da yapmış olabilir çünkü.kaşe ve imza sizin yaptıgınızın kanıtıdır.ama savcılık zaten eksik gördüğü yerde sizi çağıracaktır.

Re:

#3461800  gönderen filozofyadamall
 08.02.2016 - 18:11:41
radiolog yazdı:düzeltme yapılan yere kaşe ve imza şart.sizden başkası da yapmış olabilir çünkü.kaşe ve imza sizin yaptıgınızın kanıtıdır.ama savcılık zaten eksik gördüğü yerde sizi çağıracaktır.
hocam dava açılan bana dava açabilir mi ışte evraki yanlış duzenleyip beni zan altında bıraktı gibisinden