Cumartesi , Ekim 19 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Sağlık mazereti kurasına yetişemezseniz eğer, direk bi üniversite yada eğitim araştırma hastanesinden aldığın bir raporla ( hakem hastane olması daha iyi olur ) kamu hastanelere dilekçeyle başvurabilirsiniz. Onkoloji hastasıysa takip olduğu yer ve doktorlar bu Konuda yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
drcalikusu yazdı:Sağlık mazereti kurasına yetişemezseniz eğer, direk bi üniversite yada eğitim araştırma hastanesinden aldığın bir raporla ( hakem hastane olması daha iyi olur ) kamu hastanelere dilekçeyle başvurabilirsiniz. Onkoloji hastasıysa takip olduğu yer ve doktorlar bu Konuda yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
HAKEM HASTANELER NERESİ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
bağlı bulundugunuz genek sekreterliğe gidip dilekçe veriyorsunuz bununla ilgili birim olmadıgına ve rahatsızlıgınızn tedavısının mumkun olmadıgına dair resmi evrak istiryorsunuz.
onlar hastaneye(ve ya ildeki diğer hastanelere) bu birim varmıdır diye bashekımlıge yazı yazıyorlar.yok ise cevabı genel sekreterliğe gidiyors.siz de ildeki genel sekreterliğe hasta olduguna dair raporu veriyorsunuz onlar ellerindeki evrak ile sizin raporu iliştirip bakanlıga calısanlar için mazeret tayını için gonderiyorlar.
2 ayda bir komısyon toplanıp karar veriri.cevabı yıne genel sekreterlık uzerınden sıze ulasır
evrakları takıp etmek ıcın gonderım sonrasında ankarada kamu hastaneler kurumu mazeret atama bırımını ararsınız.