Salı , Eylül 17 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...

#3236099  gönderen overcome
 11.06.2015 - 00:05:08
tıbbın uzuuuuuunnn bir yol olması, okulu biritip uzmanlığı alsan bile bu uzuuuuuunnn maratonun hiç bitmediğini gördüğüm zamanlar bi yorgunluk, karamsarlık vuruyor ama buna alışmak lazım.
Şimdiden gözün korkuyorsa işin zor ama şöyle de bir şey var tıp derya deniz, zibilyon tane bölüm var, kendine uygun bir bölüm elbette bulup mutlu mesut yapabilirsin.

Sana son tavsiyem yazın anatomi çalış
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3236118  gönderen isimgerekli
 11.06.2015 - 00:46:05
İlk sene bunu düşünüyorsanız gerçekten ne kadar istediğinizi gözden geçirin.Bıraktığınızda başka bölüme gittiğinizde tekrar tıp yazmaya çalışmak gibi bir şey yapmayacaginizdan emin olun -yapan arkadasim var ondan soyliyorum e tekrar tekrar sinav zor- para hava rahatlik yuksek puan gıdıklaması sadece bunlarsa tercih ettiren okul da meslek hayati da cekilmez olur ama benim yapacagim is bu arkadas ben iyisiyle kotusuyle olmam gerektigim yerdeyim direnirim diyorsaniz birakmayin bastan.bunu simdiden ayirt etmek de zor olabilir bi muddet gonullu durun polikliniklerde acillerde vs gozleyin yapilan isi.burda hepimiz birak veya birakma deriz ama herbirimizin beklentisi hekimligin ifade ettigi anlam farklidir tus ta bolum secerken de buna uygun davranmayinca mutlu olamiyoruz. O yuzden butun bakis acilarindan fikirlerden once kendinizi tanimanizi oyle karar vermenizi tavsiye ederim
Kullanıcı avatarı

Re:

#3236121  gönderen acilci_haji
 11.06.2015 - 00:59:05
man yak mısın olum, niye bırakıyorsun tıpı? tıp çok güzel, gelsene :D

yine bir nick-entry uyumu, çok güzel.

eğer tıpı paralı okuyorsan bırak, sana da parana da yazık. mutsuz olursun.
parasız okuyorsan oku gitsin, 6 sene çabucak bitiyor. etrafına bak, etrafındaki tıp okuyanlar ne yapıyorsa sen de aynını yap. işe yarayacaktır. zaten herkes öyle yapıyor, emin ol.

Re:

#3236125  gönderen forensicscience34
 11.06.2015 - 01:21:59
Kardesim bencede dis en iyisi biraz el becerin varsa ozellerde calisman hem daha kolay hatta 5 te bile calisan arkadasim vardi hem sıkıntısı yok hele bide dusu kazanirsan ortodonti felan para basarsin tip hikaye yani bide kotu bi sehirdeysen dis derim ben bende ayni durumdayim da aileyi kiramiyorum

#3236178  gönderen melatonin00
 11.06.2015 - 09:24:34
Bence bırakamamalısın herkes ayni dusüncede oluyor basta ama sonra alısiyorsun.6 yıl bir sekilde geciyor eger doktorluk yapmak istemiyorum dersen de temel bilimler secersin.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3236218  gönderen emremd
 11.06.2015 - 10:42:44
Direk bırak
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3236219  gönderen pointer
 11.06.2015 - 10:45:37
çabuk çabuk çabuk hemen tıp dekanlığına durma bırak ,ayrılısını yap.sen daha şimdiden basladınsa bırakman senin ve hastalar için en hayırlısı

Re:

#3236220  gönderen DR_aesthetic
 11.06.2015 - 10:46:48
sana bırak diyenler bıraksın önce sonra sen bırak..kimseyi takma kafana..herşeye rağmen tıp tıpdır...

Re:

#3236221  gönderen DR_aesthetic
 11.06.2015 - 10:47:37
bütün dr lar konusur ama kimse bırakmaz..hı 150bin kişide 5-10 kişi olabilir.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3236442  gönderen sunnysideup
 11.06.2015 - 17:20:56
1. sınıf hekimliği pek yansıtmaz. onunde dusundugunden cok genis alternatiflerin olacak cerrahi kinik temel bilim tusla ugrasamam asistanlık istemem dersen işyeri hekimliği vs... eger aklında gercekten daha cok sevdıgın bır meslek yoksa sadece su anki halinden memnun olmadığın için bırakıyorsan iyi dusun . herkes ilk sene zorlandı hele de farklı bir sehırde basladıysan. biraz vakit ayır kendine klinikleri gez dusun kendine uygun birşeyler çıkacaktır mutlaka :bigsmilie1:
Kullanıcı avatarı

Re:

#3236454  gönderen dranestezi26
 11.06.2015 - 17:38:10
Bırakma bitir cerrahi bolum yaz,dayak yemez,öldürülmez,malpraktisten donuna kadar kaptirmazsan çok para kazanır zengin olursun,mesleki tatmin yaşar,saygı duyulursun...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3236458  gönderen spiderman86
 11.06.2015 - 17:44:41
Yil 2005. Aklimda tip vardi ama yine de goreyim diye bilkent ve odtuye gezmeye gitmistim. Bilkentin kutuphanesinde onunde tus kitaplarina sarilmis haril haril calisan bi insan gordum. Abi bes dakika konusabilir miyiz dedim. Bole bole dedim. Abi kendini tanitti. Oss birincisiymis. O yil hacettepeyi birincilikle bitirmis. Yazma dedi. Degmez dedi. Mecburi yasasi yeni cikmisti o yil. Hersey daha da kotu olcak demisti. Oldu da. Ben yine de yazdim. Sonra birinci sinifin sonunda sinava hazirlanmaktan korktum sistem degisti birakamadim. Kardesim birakmak istiyorsan sana nacizane tavsiyem birak. Muhtemelen cok iyi bi uni de iyi bi muh.lik hukuk okuyabilirsin. Benden dusuk puanla odtu ye giren arklarim simdi roketsan vs de 5000 liraya calisiolar hem de hayatinin sonuna kadar ankaradalar. Maaslari da kademeli sekilde artiyor. Bi saniye dusunme derim sana
Kullanıcı avatarı

#3236466  gönderen mormonhormon
 11.06.2015 - 17:51:07
spiderman86 yazdı:Yil 2005. Aklimda tip vardi ama yine de goreyim diye bilkent ve odtuye gezmeye gitmistim. Bilkentin kutuphanesinde onunde tus kitaplarina sarilmis haril haril calisan bi insan gordum. Abi bes dakika konusabilir miyiz dedim. Bole bole dedim. Abi kendini tanitti. Oss birincisiymis. O yil hacettepeyi birincilikle bitirmis. Yazma dedi. Degmez dedi. Mecburi yasasi yeni cikmisti o yil. Hersey daha da kotu olcak demisti. Oldu da. Ben yine de yazdim. Sonra birinci sinifin sonunda sinava hazirlanmaktan korktum sistem degisti birakamadim. Kardesim birakmak istiyorsan sana nacizane tavsiyem birak. Muhtemelen cok iyi bi uni de iyi bi muh.lik hukuk okuyabilirsin. Benden dusuk puanla odtu ye giren arklarim simdi roketsan vs de 5000 liraya calisiolar hem de hayatinin sonuna kadar ankaradalar. Maaslari da kademeli sekilde artiyor. Bi saniye dusunme derim sana
Yanlışlıkla eksiledim mesajınıza kesinlikle katılıyorum.

Re:

#3236546  gönderen cotard
 11.06.2015 - 20:43:03
Yerine yapacağın iş ne olacak ki? Her işin zorlukları var güzel tarafları var. Bu biraz senin hayata genel olarak bakış açınla alakalı. Eğer negatif tarafını görmeyi seçiyosan zaten başka işlerde de o kadar çok şikayet edilecek taraf bulabilirsin ki. Yerine ne seçiceksen çok iyi analiz etmelisin. Yani bi ressam olmak, müzikle uğraşmak, ya da işte manevi anlamda seni doyuracak işler değilse alternatiflerin tıp için ideal alternatif değildir :cooler: :cooler:
Ezcümle iş diye yaklaşıyosan her iş biraz kötüdür kardeş.. Seçiminle sana başarılar :2thumbs: :2thumbs: