Çarşamba , Kasım 13 2019
Genel paylasimlarinizi ve sorularinizi buraya yazabilirsiniz...

#3153721  gönderen sieschon
 18.03.2015 - 20:00:33
eskiden görevi tamamlama koşulu vardı. ama şimdi pratisyenken yapılan mecburi hizmet süresi kadar uzmanlık mecburi hizmet süresinden düşecek. yani ben böyle anladım. umarım yanılmıyorumdur. :wink:
En son sieschon tarafından 13.11.2016 - 10:30:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3153750  gönderen leman
 18.03.2015 - 20:50:07
5 ve 6 da yapılan mecburi hizmet süreden düşmüyor, sadece oraya tekrar mecburiye gitmiyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3153758  gönderen sieschon
 18.03.2015 - 21:05:54
leman yazdı:5 ve 6 da yapılan mecburi hizmet süreden düşmüyor, sadece oraya tekrar mecburiye gitmiyor
evet öyleymiş, yanılmışım :oops: ama belki dava açarsak bizimde lehimize bir karar çıkabilir. hukukçulara danışmak lazım

#3153783  gönderen sieschon
 18.03.2015 - 21:56:26
xx
En son sieschon tarafından 13.11.2016 - 10:31:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3153812  gönderen dr_violet
 18.03.2015 - 22:40:00
Ben de cok uğraştım. Bakanliga yazdim,bimere yazdim. Mutalaalari inceledim dilekceme ekledim ama olmadi. Halk sagligi kurumunun bana verdiği cevap " olabilir orda yazsa da bize gönderilen dip notta böyle yaziyor" denildi. Toplam 2 aylik sürem kaldığından idari mahlemeye basvurmamistim. Ama böyle bi başvurunun yapilio sonuclanmasi cok güzel. Aslinda hic bizim basimiza gelmez deyip umursamiyoruz. Bundan sonrakilere müjde olmasi dilegiyle..
Kullanıcı avatarı

Re: İstifa eden hekimin mecburi hizmet süresi

#3153821  gönderen dr_violet
 18.03.2015 - 22:46:58
leman yazdı:Okudukça içim acıyor, diretmeyle dayatmayla elimizde tutabildigimiz kadar tutalım, onlarin hakki değil bizim işimiz görülsün mantiginda ve hiç degismeyen degisecegine de inanmadigim sağlık sistemi... Elimdeki evraklari belgeleri görseniz hayret edersiniz.. Kanun var adalet var diye umutlanıp umutlanip 900 gün mecburi yaptiran bakanlık, bırakın telefonla danismayi resmi her türlü yazismalarini inkar eden bakanlık.. Ne kanunda ne yönetmeliginizde eski yapılan mecburi hizmet sayilmaz baştan yapılır yazmiyor usulsüz is yapıyorsunuz, mahkemeler var, sayilan kisiler var , sizin kendi yazdiginiz ıslak imzaniz olan belgeler var dediğimde, olmaz öyle yanlış anlamissiniz, kimseninki sayılmadı, ayrıca mecburi baştan yapılır yazmiyor diyorsunuz ama yapılmaz da yazmiyor diye beni zıvanadan çıkaran ismi cismi belli başkanlar... Oralara o mevkilere gelmişsiniz ama ne vicdan ne hakkaniyet ne dürüstlük bilmiyorsunuz.. Es durumu atamami bile dalga gecercesine bakanligimizca uygun görülmedi diyerek defalarca reddeden, aman tutabildigimiz kadar elimizde kalsin, altta kalanın canı çıksın, ben koltugumdan padişahligima devam edeyim diyen hiç bir bakanlik calisanina hakkımı zerre helal etmiyorum! Kusura bakmayın ama ne ttb ne sendikalar ne de başka kurumlar, menfaatleri dışında bir işe bulaşmazlar, bir alo dicek dayınız yoksa olması gereken hiç bir işiniz olmaz, dayınız varsa olmaz olan oluverir.
Ben hepsini Allah a havale ettim, vardır her işte bi hayır dedim, 8 aydır es durumu atamami yapmayan bakanlıktan hiç bir beklentim yok.. Sizde siz olun asla sözlerine guvenip de istifa etmeyin, saymıyorlar. Benden söylemesi...

Sizinle yazismalarimiz geldi aklima başlığı okur okumaz.siz benden cok daha fazla seyler yasamissiniz ama benim yasadiklarim da benzerdi.telefon basinda ahkam kesenler,yok öyle olmaz böyle olur diyenler.benim de elimde bi sürü evrak var ama neyse ki ben 700 günle atlatmisim.Ben de hakkkmi helal etmiyorum her kim hakkimi yediyse..

Re:

#3153956  gönderen feokromositoma
 19.03.2015 - 01:21:29
Peki ama bölgeler arasında mecburi hizmet süresi farkı var? Örneğin adam 2. bölgede 400 gün yapmış ve 150 günü daha var. İstifa edip bir diğer kurada 6. bölge çıkarsa yine 150 gün mü yapacak?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3153972  gönderen feokromositoma
 19.03.2015 - 01:32:24
gerginmaymun yazdı:
feokromositoma yazdı:Peki ama bölgeler arasında mecburi hizmet süresi farkı var? Örneğin adam 2. bölgede 400 gün yapmış ve 150 günü daha var. İstifa edip bir diğer kurada 6. bölge çıkarsa yine 150 gün mü yapacak?
Hayır, sağlık bakanlığının yazısını okursanız eğer orada son paragrafta oranlama usulü hesaplanacak diyor. Yani 500 günlük yerde 400 gün yaptıysa %80 ini tamamlamış oluyorsun ve geri kalan % 20'lik kısmı mesela 300 günlük yere gittiysen 60 gün yapıp mecburini bitiriyorsun.zaten çkys sisteminde mecburi süreniz gün olarak değil esas olarak yüzde olarak hesaplanır. Yani size mecburinizin yüzde 80'ini tamamlamışsınız diye rapor verir.
Ha tamamdır dikkat etmemişim. Sağolun
Kullanıcı avatarı

Re:

#3154170  gönderen leman
 19.03.2015 - 11:48:53
feokromositoma yazdı:
gerginmaymun yazdı:
feokromositoma yazdı:Peki ama bölgeler arasında mecburi hizmet süresi farkı var? Örneğin adam 2. bölgede 400 gün yapmış ve 150 günü daha var. İstifa edip bir diğer kurada 6. bölge çıkarsa yine 150 gün mü yapacak?
Hayır, sağlık bakanlığının yazısını okursanız eğer orada son paragrafta oranlama usulü hesaplanacak diyor. Yani 500 günlük yerde 400 gün yaptıysa %80 ini tamamlamış oluyorsun ve geri kalan % 20'lik kısmı mesela 300 günlük yere gittiysen 60 gün yapıp mecburini bitiriyorsun.zaten çkys sisteminde mecburi süreniz gün olarak değil esas olarak yüzde olarak hesaplanır. Yani size mecburinizin yüzde 80'ini tamamlamışsınız diye rapor verir.
Ha tamamdır dikkat etmemişim. Sağolun
Olması gereken bu, ama bu sekiler olmuyor, sifirlaniyor arkadaşlar dikkat edin, telefonda sayacağız diyenlere inanmayın, bakın ekimde resmi ıslak imzalı cevaplari da var yüzde hesabı ile yapılır ve eklenmez yapılan hizmet sayılır diye, ama bunu UYGULAMIYORLAR, bunlara güvenip istifa etmeyin, istifa edecekseniz herşeyi göz önünde bulundurun.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3154287  gönderen isosumer
 19.03.2015 - 14:52:37
Bu yeniden başlatılan veya sonradan eklenen süre pratisyenken mecburide istifa edip sonra tekrar pratisyen olarak veya uzmanken istifa edip tekrar uzman olarak atama istendiği zaman mı böyle hesaplanıyor? Yoksa pratisyenken istifa ettik sonra tusa girdik uzman olduk tekrar mecburiye gittik diyelim o zaman mecburi hizmet süresine bi etkisi oluyor mu?
Kullanıcı avatarı

#3154446  gönderen dr_demirci
 19.03.2015 - 19:15:42
mguzelis yazdı:
dr_demirci yazdı:
gerginmaymun yazdı:Ayrıca normalde 6 ay önce bitmesi gereken mecburimi kanunda olmayan keyfi uygulamayla sıfırdan başlatanlara hakkımı helal etmiyorum. Belki tazminat davası açılsa ciddi bi miktar tazminat alınabilir ama şu hukuk sisteminde uğraşmaya değmeyeceği için hepsini allaha havale ediyorum. Sanıtım dr.leman da aynı kanunsuzluğa maruz kalmıştı.
bu sitede en az 10 kişi gördüm buna maruz kalan

Eğer yanlış bilgilendiriyorsam demirci hocam düzeltsin.
Pratisyenlik sonrası 2 yıl , Uzmanlık sonrası 2 yıl , Yan dal sonrası 2 yıl olmak üzere toplam 6 yıl mecburi hizmet var. Eğer bunlardan birini bitirmeden ( pratisyenlik DHY bitirmeden asistanlığı kazanmak ve bitirme sonrası uzmanlık DHY ) diğerini kazanıp bitirirsen. Pratisyenlikte yapmış olduğunuz DHY 14 ay yaptınız diyelim. Ne uzmanlık DHY'ne eklenir 10 ay. Ne de uzmanlığın 24 ayından düşülür. Birbirlerinden bağımsızdırlar.
Birde mecburi hizmet süreleri 5 - 6 bölgelerde bitmiş olsa bile , Devlet memurlarının atanmaları 2 yılda bir yapıldığından geri kalan süreyi ( diyelim 14 ay pratisyenken atanmış ve istifa etmiş ve tekrar atanma ile o 10 ayı bitirmesi yeterli olması lazım. Evet yeter fakat 10 ayı bitirmek yetmiyor. Atama yönetmeliğine göre 2 yılı doldurması gerekir. Sonra iller arası atama isteyebilir.
mecburi hizmet 2 yıl değil. pratisyenken yapılan mecburinin uzmanlığa etkisi yok
Kullanıcı avatarı
dr_demirci yazdı:
mguzelis yazdı:
dr_demirci yazdı: bu sitede en az 10 kişi gördüm buna maruz kalan

Pratisyenlik sonrası 2 yıl , Uzmanlık sonrası 2 yıl , Yan dal sonrası 2 yıl olmak üzere toplam 6 yıl mecburi hizmet var. Eğer bunlardan birini bitirmeden ( pratisyenlik DHY bitirmeden asistanlığı kazanmak ve bitirme sonrası uzmanlık DHY ) diğerini kazanıp bitirirsen. Pratisyenlikte yapmış olduğunuz DHY 14 ay yaptınız diyelim. Ne uzmanlık DHY'ne eklenir 10 ay. Ne de uzmanlığın 24 ayından düşülür. Birbirlerinden bağımsızdırlar.
Birde mecburi hizmet süreleri 5 - 6 bölgelerde bitmiş olsa bile , Devlet memurlarının atanmaları 2 yılda bir yapıldığından geri kalan süreyi ( diyelim 14 ay pratisyenken atanmış ve istifa etmiş ve tekrar atanma ile o 10 ayı bitirmesi yeterli olması lazım. Evet yeter fakat 10 ayı bitirmek yetmiyor. Atama yönetmeliğine göre 2 yılı doldurması gerekir. Sonra iller arası atama isteyebilir.
mecburi hizmet 2 yıl değil. pratisyenken yapılan mecburinin uzmanlığa etkisi yok
bugün itibariyle 4924 geçtim tus sınavım kötü geçerse 20 mayıstan önce istifa etmeyi düşünüyorum,önce 657 ye mi geçmek gerekir,istifa hakkım ne olur?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3154477  gönderen dr_demirci
 19.03.2015 - 20:04:50
anatoliangirl yazdı:
dr_demirci yazdı:
mguzelis yazdı:
bugün itibariyle 4924 geçtim tus sınavım kötü geçerse 20 mayıstan önce istifa etmeyi düşünüyorum,önce 657 ye mi geçmek gerekir,istifa hakkım ne olur?
istifa hakkı azalmaz. 657 geçip istifa ederseniz hak azalır

#3154487  gönderen mguzelis
 19.03.2015 - 20:22:32
dr_demirci yazdı:
anatoliangirl yazdı:
dr_demirci yazdı: mecburi hizmet 2 yıl değil. pratisyenken yapılan mecburinin uzmanlığa etkisi yok
istifa hakkı azalmaz. 657 geçip istifa ederseniz hak azalır
Demirci hocam şunu demek istemiştim. Uzman hekim
500 gün lük mecburisi bitti diyelim. Hemen kurum içi atamaya girermi? Yoksa atama için 2 yılın dolmasını beklemeli mi?
Kullanıcı avatarı
hakkımı zerre kadar helal etmiyorum, ilk mecburimde 40 gün çalışıp istifa etmiştim, tus istifa feragat şu bu derken tekrar pratisyen mecburisine döndüm, bana yeni yer + yapmadığım kalan süreyi toplayıp mecburi hizmet yaptırdılar, 900 güne yakın mecburi hizmet yaptım, ne tayin isteyebildim ne görevlendirme isteyebildim ne de kuralara başvurabildim :( oysa bazı namusuzlar daha bir ay mecburi yapmış insanların tayinlerini çıkardılar istedikleri yere, elimde evrağı bile var, bazılarının ise başka ile görevlendirmesini yaptılar yani yuhh demek bile az gelir, biz de lokantası yeme içme imkanı olmayan bir yerde bisküvi yiyerek nöbet tutuyorduk maalesef..
Allah çektiklerimizi kat be kat onlara da çektirsin, fitil fitil gelsin burunlarından inşallah..