Perşembe , Eylül 19 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re: İstifa eden hekimin mecburi hizmet süresi

#3152867  gönderen dr_demirci
 17.03.2015 - 17:24:16
yahu bu kadar önemli bir haber hiç ilgi çekmemiş!! manşete taşımamız gerekli
Kullanıcı avatarı

#3152889  gönderen dr_demirci
 17.03.2015 - 17:45:07
gerginmaymun yazdı:Ayrıca normalde 6 ay önce bitmesi gereken mecburimi kanunda olmayan keyfi uygulamayla sıfırdan başlatanlara hakkımı helal etmiyorum. Belki tazminat davası açılsa ciddi bi miktar tazminat alınabilir ama şu hukuk sisteminde uğraşmaya değmeyeceği için hepsini allaha havale ediyorum. Sanıtım dr.leman da aynı kanunsuzluğa maruz kalmıştı.
bu sitede en az 10 kişi gördüm buna maruz kalan
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3152926  gönderen soctor
 17.03.2015 - 18:52:34
Ben de ilk atandığım zaman ve sonra asistanlıktan istifa sonucu 2 defa maruz kaldım buna,hatta bakanlıktan gelen 2 defa mecburin bitti-bitmedi yazıları var elimde :D

Aynen hakkımı helal etmiyorum,bu yüzden 3 yıldan fazla çalışmış olmama rağmen hala dhy'yim :(

#3153480  gönderen Drdragut
 18.03.2015 - 12:20:10
ben tam olarak anlamadım. şimdi ben uzman olarak mecburi hizmetimi yapıyorum. daha önceden 14 ay pratisyenlik sonrası acil asistanlığını kazanmış, 10 ay çalıştıktan sonra istifa etmiştim. pratisyenlikte yaptığım 14 ay mecburi hizmetin sayılma durumu var mı acaba? öyle ise yarın istifa edeyim :smoker:

#3153510  gönderen fatih08
 18.03.2015 - 13:34:55
gerginmaymun yazdı:
Drdragut yazdı:ben tam olarak anlamadım. şimdi ben uzman olarak mecburi hizmetimi yapıyorum. daha önceden 14 ay pratisyenlik sonrası acil asistanlığını kazanmış, 10 ay çalıştıktan sonra istifa etmiştim. pratisyenlikte yaptığım 14 ay mecburi hizmetin sayılma durumu var mı acaba? öyle ise yarın istifa edeyim :smoker:

Pratisyen ve uzmanken yaptığınız mecburi hizmetler ayrı ayrı değerlendiriliyor diye biliyorum.
ACABA BU KARAR BU KONUDA DA KULLANILABİLİRMİ Kİ???

#3153515  gönderen Drdragut
 18.03.2015 - 13:49:47
fatih08 yazdı:
gerginmaymun yazdı:
Drdragut yazdı:ben tam olarak anlamadım. şimdi ben uzman olarak mecburi hizmetimi yapıyorum. daha önceden 14 ay pratisyenlik sonrası acil asistanlığını kazanmış, 10 ay çalıştıktan sonra istifa etmiştim. pratisyenlikte yaptığım 14 ay mecburi hizmetin sayılma durumu var mı acaba? öyle ise yarın istifa edeyim :smoker:

Pratisyen ve uzmanken yaptığınız mecburi hizmetler ayrı ayrı değerlendiriliyor diye biliyorum.
ACABA BU KARAR BU KONUDA DA KULLANILABİLİRMİ Kİ???

EK MADDE 3. — İlgili mevzuata göre yurt içinde veya yurt dışında öğrenimlerini tamamlayarak tabip, uzman tabip ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayarak uzman tabip unvanını kazananlar, her eğitimleri için ayrı ayrı olmak kaydı ile Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından hazırlanan İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralamasında yer alan;

böyle birşey var. o yüzden birden heyacanlandım fakat sanırsam benim işime yaramıyor. :oops:

fakat kötü yerde mecburi hizmet yapan veya yandal, tus çalışmak isteyen meslektaşlarımız istifa etmek konusunda daha cesur davranabilirler. onlar için güzel bir gelişme.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3153560  gönderen ramafb1
 18.03.2015 - 15:10:09
saçma ya uzmanken farklı bir insan mı oluyoruz ki yeniden başlatılıyor. bu işe de bir el atan olsa keşke.
11 ay pratisyenlik yaptım mecburide şimdi asistanım . uzman olunca o 11 ay sayılsa nolur sanki. ben de dava açsam kazanır mıyım acaba.

#3153585  gönderen mguzelis
 18.03.2015 - 15:40:25
dr_demirci yazdı:
gerginmaymun yazdı:Ayrıca normalde 6 ay önce bitmesi gereken mecburimi kanunda olmayan keyfi uygulamayla sıfırdan başlatanlara hakkımı helal etmiyorum. Belki tazminat davası açılsa ciddi bi miktar tazminat alınabilir ama şu hukuk sisteminde uğraşmaya değmeyeceği için hepsini allaha havale ediyorum. Sanıtım dr.leman da aynı kanunsuzluğa maruz kalmıştı.
bu sitede en az 10 kişi gördüm buna maruz kalan

Eğer yanlış bilgilendiriyorsam demirci hocam düzeltsin.
Pratisyenlik sonrası 2 yıl , Uzmanlık sonrası 2 yıl , Yan dal sonrası 2 yıl olmak üzere toplam 6 yıl mecburi hizmet var. Eğer bunlardan birini bitirmeden ( pratisyenlik DHY bitirmeden asistanlığı kazanmak ve bitirme sonrası uzmanlık DHY ) diğerini kazanıp bitirirsen. Pratisyenlikte yapmış olduğunuz DHY 14 ay yaptınız diyelim. Ne uzmanlık DHY'ne eklenir 10 ay. Ne de uzmanlığın 24 ayından düşülür. Birbirlerinden bağımsızdırlar.
Birde mecburi hizmet süreleri 5 - 6 bölgelerde bitmiş olsa bile , Devlet memurlarının atanmaları 2 yılda bir yapıldığından geri kalan süreyi ( diyelim 14 ay pratisyenken atanmış ve istifa etmiş ve tekrar atanma ile o 10 ayı bitirmesi yeterli olması lazım. Evet yeter fakat 10 ayı bitirmek yetmiyor. Atama yönetmeliğine göre 2 yılı doldurması gerekir. Sonra iller arası atama isteyebilir.
Kullanıcı avatarı

#3153641  gönderen dr_mu87
 18.03.2015 - 18:02:27
şimdi ben 6 ay pratisyen olarak 5. bölgede zorunlu hizmet yaptım

yakın zamanda uzman olacağım

zorunlu hizmetim sayılacak mı ?

yoksa uzmanlık ayrı, pratisyenlik ayrı mı? kafam karıştı :roll:
Kullanıcı avatarı

Re:

#3153647  gönderen doctorak
 18.03.2015 - 18:07:00
Burdan anlaşılıyor ki mecburi hizmetin m sinden haberi yokmuş insanların. Sen git çalış demişler gitmişler. Tipik Dr milleti. Biz Dr olduğumuz kadar memuruz da. Bazı şeyleri bilseniz iyi olur.
Kullanıcı avatarı

#3153648  gönderen dr_mu87
 18.03.2015 - 18:08:46
şimdi ben 6 ay pratisyen olarak 5. bölgede zorunlu hizmet yaptım

yoksa uzmanlık ayrı, pratisyenlik ayrı mı? kafam karıştı Rolling Eyes
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3153654  gönderen leman
 18.03.2015 - 18:21:05
Okudukça içim acıyor, diretmeyle dayatmayla elimizde tutabildigimiz kadar tutalım, onlarin hakki değil bizim işimiz görülsün mantiginda ve hiç degismeyen degisecegine de inanmadigim sağlık sistemi... Elimdeki evraklari belgeleri görseniz hayret edersiniz.. Kanun var adalet var diye umutlanıp umutlanip 900 gün mecburi yaptiran bakanlık, bırakın telefonla danismayi resmi her türlü yazismalarini inkar eden bakanlık.. Ne kanunda ne yönetmeliginizde eski yapılan mecburi hizmet sayilmaz baştan yapılır yazmiyor usulsüz is yapıyorsunuz, mahkemeler var, sayilan kisiler var , sizin kendi yazdiginiz ıslak imzaniz olan belgeler var dediğimde, olmaz öyle yanlış anlamissiniz, kimseninki sayılmadı, ayrıca mecburi baştan yapılır yazmiyor diyorsunuz ama yapılmaz da yazmiyor diye beni zıvanadan çıkaran ismi cismi belli başkanlar... Oralara o mevkilere gelmişsiniz ama ne vicdan ne hakkaniyet ne dürüstlük bilmiyorsunuz.. Es durumu atamami bile dalga gecercesine bakanligimizca uygun görülmedi diyerek defalarca reddeden, aman tutabildigimiz kadar elimizde kalsin, altta kalanın canı çıksın, ben koltugumdan padişahligima devam edeyim diyen hiç bir bakanlik calisanina hakkımı zerre helal etmiyorum! Kusura bakmayın ama ne ttb ne sendikalar ne de başka kurumlar, menfaatleri dışında bir işe bulaşmazlar, bir alo dicek dayınız yoksa olması gereken hiç bir işiniz olmaz, dayınız varsa olmaz olan oluverir.
Ben hepsini Allah a havale ettim, vardır her işte bi hayır dedim, 8 aydır es durumu atamami yapmayan bakanlıktan hiç bir beklentim yok.. Sizde siz olun asla sözlerine guvenip de istifa etmeyin, saymıyorlar. Benden söylemesi...

#3153708  gönderen sieschon
 18.03.2015 - 19:33:19
dr_mu87 yazdı:şimdi ben 6 ay pratisyen olarak 5. bölgede zorunlu hizmet yaptım

mm
En son sieschon tarafından 13.11.2016 - 10:29:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#3153718  gönderen pamukprenses
 18.03.2015 - 19:54:09
sieschon yazdı:
dr_mu87 yazdı:şimdi ben 6 ay pratisyen olarak 5. bölgede zorunlu hizmet yaptım

bende de aynı durum söz konusu. acaba zorunlu hizmetten düşecekler mi eski süreleri. bilgisi olan varsa, paylaşırsa çok seviniriz
detayları okumadim arkadaşlar ama mantıken pratisyenken yapılan mecburi uzmanlık mecburisi için muafiyet sayılmıyorsa pratisyenken istifa öncesi yapılmış mecburinin de sayılmaması gerekir :(