Genel paylasimlarinizi ve sorularinizi buraya yazabilirsiniz...
Tüm uzmanlara sözleşme verilmesi hayal gibi görünüyor. Bakanlık öncelikle Yandal uzmanlarının devlette kalmasını teşvik etmek için sözleşme verip yeni ek ödeme yönetmeliğinde daha fazla performans alabilmeleri için katsayı değişiklikleri yapacak. Sonrasında dhy bitmiş uzmanların ve pratisyenlerin devlette kalmasını sağlamak için kalan kadroları verecek. Sonrasında zaten dhy bitmemiş hekimlere sözleşme kadrosu büyük ihtimalle kalmayacaktır.
dedekorkut yazdı:
25.07.2022 - 19:26:01
Tüm uzmanlara sözleşme verilmesi hayal gibi görünüyor. Bakanlık öncelikle Yandal uzmanlarının devlette kalmasını teşvik etmek için sözleşme verip yeni ek ödeme yönetmeliğinde daha fazla performans alabilmeleri için katsayı değişiklikleri yapacak. Sonrasında dhy bitmiş uzmanların ve pratisyenlerin devlette kalmasını sağlamak için kalan kadroları verecek. Sonrasında zaten dhy bitmemiş hekimlere sözleşme kadrosu büyük ihtimalle kalmayacaktır.
Şuan örnek veriyorum x devlet hastanesinde
9 pratisyen sözleşme kadrosu vardı yeni düzenleme ile pratisyenlere ayrılan sözleşme kadrosunda azalma olabilir mi yani? 9 dan 8 e 7 ye düşebilir mi? Ben artacağını 10-11 e çıkacağını düşünüyorum eğer o hastanede boşta bekeyen kıdemli pratisyen yoksa ki genelde olmuyor sıra dhylilere gelir
Benim düşüncem de öncelik yandal ve acil uzmanlarında olmak üzere dhy'sini bitirenlerde olacak. 5000 4924 artışı il nüfus bazında dağıtırsak illere 30-60 arası yeni kadro demek bu.

Tekrar söylüyorum asıl sorun 4924 e geçince dhy ilerlemesinin durması ve dhy'nin hiçbir zaman bitmemesi olacak gibi, umarım yanılırım.
Kullanıcı avatarı
kamenitza yazdı:
26.07.2022 - 10:30:40
Benim düşüncem de öncelik yandal ve acil uzmanlarında olmak üzere dhy'sini bitirenlerde olacak. 5000 4924 artışı il nüfus bazında dağıtırsak illere 30-60 arası yeni kadro demek bu.

Tekrar söylüyorum asıl sorun 4924 e geçince dhy ilerlemesinin durması ve dhy'nin hiçbir zaman bitmemesi olacak gibi, umarım yanılırım.
4924'lü iken dhy süresi ilerliyor, hizmet puanı da alıyorsunuz (kesin bilgi)
Kullanıcı avatarı
kamenitza yazdı:

ben de 4924 ile dhy yaptım. İlerleme durmasını nerden çıkarıyorsunuz? doğuda hep sözleşmeliyle yaptı çoğu hekim şimdiye kadar.
estrellabella yazdı:
26.07.2022 - 12:07:31
kamenitza yazdı:

ben de 4924 ile dhy yaptım. İlerleme durmasını nerden çıkarıyorsunuz? doğuda hep sözleşmeliyle yaptı çoğu hekim şimdiye kadar.
4924 de dhy ilerleme durması diye bi şey yok sadece derece kadem ilerlemesi durur o da 657 ye geçince zaten direk otomatik olarak güncelleniyo ne kadar geri kaldıysa
tani yazdı:
26.07.2022 - 12:30:54
estrellabella yazdı:
26.07.2022 - 12:07:31
kamenitza yazdı:

4924 de dhy ilerleme durması diye bi şey yok sadece derece kadem ilerlemesi durur o da 657 ye geçince zaten direk otomatik olarak güncelleniyo ne kadar geri kaldıysa
Hocalarım ben de pratisyenlik dhy atamama başlar başlamaz 4924'e geçip zorunlumu da bitirmiştim. Ama son bakan yeni bişeyler yayınladı foto atarım bulunca orada eskiden dhy görevi 657'li ya da 4924'lü yapılabilir yazıyordu, fakat son yayınlanan ibaredede dhy görevi 657'li yapılır yazdılar (4924'lü yapılırı çıkardılar).
Nette değişen maddeyi detaylı görebilirsiniz kısaca yazıyorum.

Yeni Madde 9: 3359 sayılı kanunun ek 3. maddesinin birinci fıkrasında yer alan ''veya ilgililerin talebi halinde 10.7.2003 tarihli 4924 sayılı kanuna tabi sözleşmeli sağlık personeli'' ibaresi yürürlükten kaldırılmış ve fıkraya birinci cümleden sonra gelmek üzere aşağıdaki cümle eklenmiştir.''Devlet hizmet yükümlülüğü yapmakta olan personel bulundukları ilde 4924 sayılı kanuna tabi sözleşmeli sağlık personeli olarak çalışabilir.''

Eski madde 9 da 300'den 600 güne kadar mecburi sürelerini belirtip, bu kadar süre devlet memuru olarak VE YA ilgililerin talebi halinde 4924'lü olarak devlet hizmet yükümlülüğü yapmakla yükümlüdürler diyor.

Özet yeni madde 9'da bilmem kaç gün zorunlu hizmetini devlet memuru olarak yapmakla yükümlüdür yazıyor. (eskiden devlet memuru ya da 4924 olarak yapmakla yükümlüdür yazıyordu.
Asistanlığı bırakmak için dilekçe verdim yakında pratşsnyeliğe döneceğim lütfen birisi açıklayabilir mi dhy bitmeden sözleşmeye geçememe gibi bir durum varsa vazgeçeceğim feragat ermekten ama karar vermek içim birkaç günüm kaldı
Kenlos yazdı:
21.09.2022 - 21:08:56
Ricky78788 yazdı:
21.09.2022 - 11:14:32
Ben daha önde çalıştığım hastanede 4 ay çalışıp usullü istifa ettim , tekrar aynı yerde başladığımda sözleşme önceliği yeni başlayan birisinde mi olur bende mi olur
2 yıl bekledikten sonra mı
1 yıl sonra