Genel paylasimlarinizi ve sorularinizi buraya yazabilirsiniz...
Merhaba.
Ağustos ayında bir ilçe devlet hastanesine tek uzman olarak atandım.
Pdc 1
Zorunlu süresi:550 gün
Akademik kaygılar, yol, maddi getirinin az olması gibi nedenlerle şimdiden yoruldum ve sormak istedim.
Bir eğitim araştırma veya şehir hastanesine nasıl geçilir?
Kullanıcı avatarı
2588 yazdı:
26.10.2021 - 09:14:04
Merhaba.
Pdc 1
Akademik kaygılar, yol, maddi getirinin az olması gibi nedenlerle şimdiden yoruldum ve sormak istedim.
Mecburi bitince alt bölge ataması isteyebilir veya kurum içi atamasına girebilirsiniz.
drHCK yazdı:
26.10.2021 - 10:12:53
2588 yazdı:
Merhaba.
Pdc 1
Mecburi bitince alt bölge ataması isteyebilir veya kurum içi atamasına girebilirsiniz.
Hocam bulunduğum şehirde kalmam lazım. Eşim akademisyen. O çakılı. Ben ona tabiyim.
Alt bölge olmuyor haliyle.
Kurum içi olarak şehir hastanesine yada eğitim araştırmaya geçebilirmiyim?
Kullanıcı avatarı
2588 yazdı:
26.10.2021 - 10:22:21
drHCK yazdı:
2588 yazdı:
Merhaba.
Pdc 1
Hocam bulunduğum şehirde kalmam lazım. Eşim akademisyen. O çakılı. Ben ona tabiyim.
Hocam o kısma tam hakim değilim. Normalde kurum içi atama iller arası diye geçiyor, yani puana göre yapılan bir kura. Zaten sizin puanınız kendi şehir merkezinize yetmeyebilir. Ama eğer eşiniz çakılı kadro ise mecburi bitince il içi atama için merkez il sağlık müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Büyük şehirlerde (Ankara, İstanbul) belki biraz zorlanabilirler ama diğerlerinde geçirirler diye düşünüyorum.
fatih1903 yazdı:
26.10.2021 - 10:36:04
bulunduğunuz yere eş durumundan atandığınız için mecburi hizmet bitince kurum içi atama ile aynı ili yazabilirsiniz.eah eğitim kliniği ise bilimsel yayın kriterlerini karşılamanız gerekecektir.bir diğer zahmetsiz yol ise torpildir.kolay gelsin
Hocam teşekkür ederim. Zorunlu bitince doçentlik için gerekli 100 puanı çoktan geçmiş olurum.
Torpilim yok malasef.
Çalışmak dışında bi çarem yok gibi anlaşılan.
drHCK yazdı:
26.10.2021 - 10:27:14
2588 yazdı:
26.10.2021 - 10:22:21
drHCK yazdı:

Hocam o kısma tam hakim değilim. Normalde kurum içi atama iller arası diye geçiyor, yani puana göre yapılan bir kura. Zaten sizin puanınız kendi şehir merkezinize yetmeyebilir. Ama eğer eşiniz çakılı kadro ise mecburi bitince il içi atama için merkez il sağlık müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Büyük şehirlerde (Ankara, İstanbul) belki biraz zorlanabilirler ama diğerlerinde geçirirler diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim.