Salı , Eylül 22 2020
Genel paylasimlarinizi ve sorularinizi buraya yazabilirsiniz...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
MADDE 16 –(Başlığı ile birlikte değişik:RG-4/4/2015-29316)

(1) (Değişik:RG-2/3/2018-30348) (Değişik cümle:RG-9/2/2019-30681) İller arası atama dönemleri (Değişik ibare:RG-16/1/2020-31010) Ocak ve Haziran ayıdır. Bakanlık açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları ilan eder. Bu kadrolara atanmak isteyen personel, tercih yaparak müracaatta bulunur. Bakanlık tercih sırasına bakmaksızın hizmet puanına göre atamaları tamamlar. (Değişik cümle:RG-9/2/2019-30681) Hizmet puanlarının eşit olması halinde çalışma süresi esas alınır, çalışma süresinin de eşit olması halinde kura ile yerleştirme işlemleri yapılır.

(2) Standardın uygun olması kaydıyla bu Yönetmeliğin puan, süre ve dönem ile ilgili hükümlerine bağlı kalmaksızın;

a) Eşinin, çocuklarının, annesinin, babasının veya kardeşlerinden birinin ağır engelli olduğunu belgelendirmesi halinde engelli yakınının ikamet ettiği yere, kendisinin engelli olduğunu belgelendirmesi halinde ise talep ettiği yere,
Kullanıcı avatarı
drberrin yazdı:
21.01.2020 - 15:27:44
MADDE 16 –(Başlığı ile birlikte değişik:RG-4/4/2015-29316)

(1) (Değişik:RG-2/3/2018-30348) (Değişik cümle:RG-9/2/2019-30681) İller arası atama dönemleri (Değişik ibare:RG-16/1/2020-31010) Ocak ve Haziran ayıdır. Bakanlık açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları ilan eder. Bu kadrolara atanmak isteyen personel, tercih yaparak müracaatta bulunur. Bakanlık tercih sırasına bakmaksızın hizmet puanına göre atamaları tamamlar. (Değişik cümle:RG-9/2/2019-30681) Hizmet puanlarının eşit olması halinde çalışma süresi esas alınır, çalışma süresinin de eşit olması halinde kura ile yerleştirme işlemleri yapılır.

(2) Standardın uygun olması kaydıyla bu Yönetmeliğin puan, süre ve dönem ile ilgili hükümlerine bağlı kalmaksızın;

a) Eşinin, çocuklarının, annesinin, babasının veya kardeşlerinden birinin ağır engelli olduğunu belgelendirmesi halinde engelli yakınının ikamet ettiği yere, kendisinin engelli olduğunu belgelendirmesi halinde ise talep ettiği yere,
Ben de bu maddeye istinaden kardeşimin ağır engeli nedeniyle atandım ancak mecburinin bitmesi şart, dhy de kabul edilmiyor, ayrıca mazeret ataması değil engelli tayini olarak naklen atama sayılıyor
Kullanıcı avatarı
Bekiralp yazdı:
19.01.2020 - 15:55:44
karamolla yazdı:
11.11.2019 - 08:20:41
hocam ben bu atamayı geçen sene istediğim ile yaptırdım. mecburi bitmişti.
Istediginiz ile istediğiniz hastaneye atanabiliyor muyuz yuzde 40 ustundeysek
Kadro imkanları dahilinde istediğiniz ile atamanız yapılır, hastane seçemezsiniz, atamanız il emrine yapılır, il sağlık müdürlüğü uygun boş kadroya yerleştirir, müdürlükte size söylüyorlar nerelerin boş olduğunu
estrellabella yazdı:
21.01.2020 - 23:08:06
Bekiralp yazdı:
karamolla yazdı:
11.11.2019 - 08:20:41
hocam ben bu atamayı geçen sene istediğim ile yaptırdım. mecburi bitmişti.
Kadro imkanları dahilinde istediğiniz ile atamanız yapılır, hastane seçemezsiniz, atamanız il emrine yapılır, il sağlık müdürlüğü uygun boş kadroya yerleştirir, müdürlükte size söylüyorlar nerelerin boş olduğunu
Hem pratisyenlikte hem uzmanlikta bu dediginiz gecerli sanirim degil mi? Birde birden fazla hakkimiz var degil mi omrumuzde?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bekiralp yazdı:
22.01.2020 - 01:17:45
estrellabella yazdı:
Bekiralp yazdı:

Hem pratisyenlikte hem uzmanlikta bu dediginiz gecerli sanirim degil mi? Birde birden fazla hakkimiz var degil mi omrumuzde?
Uzman pratisyen farketmez, önemli olan dhy yükümlüsü olmamak. Eskiden bir defaya mahsus ibaresi vardı, danıştay kararı bozdu, o ibare kalktı, istediğiniz kadar hakkınız var ancak isteğe bağlı naklen atama olduğu için son görev yerinde 2 yıl çalışma şartı gerekebilir, o kısım net değil.
estrellabella yazdı:
22.01.2020 - 13:05:13
Bekiralp yazdı:
estrellabella yazdı:

Uzman pratisyen farketmez, önemli olan dhy yükümlüsü olmamak. Eskiden bir defaya mahsus ibaresi vardı, danıştay kararı bozdu, o ibare kalktı, istediğiniz kadar hakkınız var ancak isteğe bağlı naklen atama olduğu için son görev yerinde 2 yıl çalışma şartı gerekebilir, o kısım net değil.
Hocam dhy yukumlusu olmamak demissiniz de, bu zaten asil dhyden kacinmak icin kullanilmiyor mu? Yani bana atiyorum pratisyenlikte mecburi hizmette van cikti ben ankaraya gecemiyor muyum? Dhy de kullanilmiyor mu zaten bu yuzde 40 olayi?
Kullanıcı avatarı
Bekiralp yazdı:
22.01.2020 - 16:07:28
estrellabella yazdı:
22.01.2020 - 13:05:13
Bekiralp yazdı:

Hocam dhy yukumlusu olmamak demissiniz de, bu zaten asil dhyden kacinmak icin kullanilmiyor mu? Yani bana atiyorum pratisyenlikte mecburi hizmette van cikti ben ankaraya gecemiyor muyum? Dhy de kullanilmiyor mu zaten bu yuzde 40 olayi?
Dhy de eş ve sağlık mazereti var, engelli tayini yok, engelli tayini naklen atamadır, diğerleri mazeret atamasıdır, dhy de mazeret atamaları kabul ediliyor, engelli tayini için dhy yükümlüsü olmama şartı var, dhy bitince dilekçe verip tayin isteyeceksiniz. Ben de öyle yaptım yoksa kabul edilmez
Engelli tayininin dhy ile alakası yoktur dhy dhy ile atandığın yere başlarsın dilekçeni verip bir ay içinde istediğin ile geçersin . Engelli tayini maddelerine bakın hiçbir şart şurt asil aday vb aranmaksızın istediğin ile geçersin dhy nin kalan zamanını gittiğin yerde tamamlarsın. Ben dhy liyken başvurdum hiçbir sorun çıkmadı 15 gün içinde atamam yapıldı.
Kullanıcı avatarı
karamolla yazdı:
22.01.2020 - 18:02:32
Engelli tayininin dhy ile alakası yoktur dhy dhy ile atandığın yere başlarsın dilekçeni verip bir ay içinde istediğin ile geçersin . Engelli tayini maddelerine bakın hiçbir şart şurt asil aday vb aranmaksızın istediğin ile geçersin dhy nin kalan zamanını gittiğin yerde tamamlarsın. Ben dhy liyken başvurdum hiçbir sorun çıkmadı 15 gün içinde atamam yapıldı.
Dhy devam ederken başvuran tanıdıklarımın hepsinin dilekçesi dhy nedeniyle reddedildi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Ek Madde 3 -İlgili mevzuatına göre alınan sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen memurlar ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan memurlar engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak yer değiştirme talebinde bulunabilir. Bu kapsamdaki talepler bu Yönetmelikte yer alan kısıtlayıcı hükümlere tabi olmaksızın kurumların kadro imkanları ve teşkilat yapıları dikkate alınarak karşılanır . Kısıtlayıcı hükümlere bağlı olmaksızın diyor . Eğer istediğin ilde aynı kurumun işleyişi varsa atanırsın. Ailene bağlı atama isteyeceksen o ile kendi raporuna bağlı atama isteyeceksen tercih ettiğin ile atanırsın.
estrellabella yazdı:
22.01.2020 - 18:13:25
karamolla yazdı:
22.01.2020 - 18:02:32
Dhy devam ederken başvuran tanıdıklarımın hepsinin dilekçesi dhy nedeniyle reddedildi.
Dhy den sonra zaten guzel yerlere tayin isteyebiliyorsun. Engelli olmanin avantaji nerede o zaman dhy de islevsizse