Perşembe , Ekim 17 2019
Genel sorunlarinizi ve sorularinizi burada paylasabilirsiniz...

Mecburi hizmette sağlık mazereti

#4309939  gönderen xtremefyro
 17.09.2019 - 10:32:32
Merhabalar. Acil uzmanı olarak mecburi hizmetimin 3. ayındayım. Vasi olarak mahkemece bana verilen, yanında biri olmalı mutlaka şeklinde iki ayrı raporu olup aynı zamanda eğitim araştırma hastanesinden %93 ağır engelli raporu bulunan kardeşimin ikamet ettiği ile tayinimi istedim ancak kuruldan ret cevabı geldi. Mevcut fizik tedavisi ve ağır engelli kadrosunda çalıştığı iş yeri ikamet ettiği ilde ve başka bir alternatifi yok. Kanunda bu kadar açıkken neden ret edildiği konusunda fikrim yok. Çaresiz bir şekilde düşünüyorum ne yapacağımı.

Fikri olan veya bana yol gösterebilecek biri varsa lütfen iletişime geçerse çok memnun olurum.

Re: Mecburi hizmette sağlık mazereti

#4309941  gönderen urologadam
 17.09.2019 - 10:35:53
xtremefyro yazdı:
Merhabalar. Acil uzmanı olarak mecburi hizmetimin 3. ayındayım. Vasi olarak mahkemece bana verilen, yanında biri olmalı mutlaka şeklinde iki ayrı raporu olup aynı zamanda eğitim araştırma hastanesinden %93 ağır engelli raporu bulunan kardeşimin ikamet ettiği ile tayinimi istedim ancak kuruldan ret cevabı geldi. Mevcut fizik tedavisi ve ağır engelli kadrosunda çalıştığı iş yeri ikamet ettiği ilde ve başka bir alternatifi yok. Kanunda bu kadar açıkken neden ret edildiği konusunda fikrim yok. Çaresiz bir şekilde düşünüyorum ne yapacağımı.

Fikri olan veya bana yol gösterebilecek biri varsa lütfen iletişime geçerse çok memnun olurum.
Torpilin olmadığı için ret ediliyor hocam başka gerekçesi yok.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4309943  gönderen xtremefyro
 17.09.2019 - 10:50:34
Yani mevzuat bilgi sisteminin 16. maddesinde
"Eşinin, çocuklarının, annesinin, babasının veya kardeşlerinden birinin ağır engelli olduğunu belgelendirmesi halinde engelli yakınının ikamet ettiği yere, kendisinin engelli olduğunu belgelendirmesi halinde ise talep ettiği yere,"
19. madde de ise
"Personelin kendisinin, eşinin, annesinin, babasının, bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığının görev yaptığı yerde tehlikeye girdiğini veya görev yerinin değişmemesi hâlinde tehlikeye gireceğini, üniversiteler veya Bakanlık eğitim ve araştırma hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi halinde tedavinin yapılabileceği bir sağlık kurum veya kuruluşunun bulunduğu veya sağlığının olumsuz etkilenmeyeceği bir ilin münhal kadrolarına sağlık mazereti değerlendirme komisyonu kararı doğrultusunda atanır."

şeklinde ibare mevcut. 16. madde dhy'de geçerli olmayabilir anlıyorum. Ancak 19. maddeden nasıl yararlanamıyorum anlamış değilim. Dava için emsal mi bulmak gerekiyor veya tekrar mı başvurmalıyım acaba

#4309959  gönderen xtremefyro
 17.09.2019 - 11:30:56
Bir de bu red acıklaması bana nasıl iletilecek yani internet üzerinden mi takip edeceğim, öyleyse hangi sistem üzerinden? Bilen özelden veya buradan yazarsa çok sevinirim. Tekrar teşekkürler herkese.

#4310017  gönderen urologadam
 17.09.2019 - 15:44:28
xtremefyro yazdı:
17.09.2019 - 11:30:56
Bir de bu red acıklaması bana nasıl iletilecek yani internet üzerinden mi takip edeceğim, öyleyse hangi sistem üzerinden? Bilen özelden veya buradan yazarsa çok sevinirim. Tekrar teşekkürler herkese.
İl sağlık müdürlüğü üzerinden iletilir

#4313108  gönderen Drpakir
 25.09.2019 - 12:57:17
Merhaba,
88 DHY ile atandım. Henüz göreve başlamadım. Başladıktan sonra annem için sağlık mazeret atamasına başvuracağım. Nereye, nasıl başvuracağım konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4313121  gönderen the_dr
 25.09.2019 - 13:19:24
xtremefyro yazdı:

kardeşinizin vasisi siz misiniz ?
Kullanıcı avatarı

#4313317  gönderen dr_demirci
 25.09.2019 - 22:17:21
60 gün içinde idare mahkemesine dava açabilirsiniz.

#4313885  gönderen Drpakir
 27.09.2019 - 16:12:43
Hocam merhaba, anneme 3 ay önce ankilozan spondilit tanısı kondu ve biyolojik ajan kullanmaya başlayacak. Sağlık kurul raporu alıp nereye, nasıl başvurmam gerekiyor mazeret ataması için?