Çarşamba , Kasım 13 2019
Mecburi hizmetle ilgili guncel paylasim bolumu....
Kullanıcı avatarı

#156342  gönderen Simurg
 01.10.2006 - 16:19:31
vaveyLa yazdı:büyük üniversiteler (!) isim vermediği için TUS kazanamayan kaç kişi var?
kimse kendi hatasını başkasına fatura etmesin lütfen
Ya Başlık buyuk universitelerin neden liste yollamadığı değil..Niye bunu anlayamıyorsunuz..

Biz 17 temmuzda mezun olduk. 7DHY kurasında ismi yer alanlar ise en geç Temmuz 1 çıkışlı olanlar.(hata varsa duzeltiniz)

Bizimle alakası olmayan bir konu..Kaldı ki yeni uye olan arkadaşlara da şunu soyleyeyim bu buyuk universiteler tartışması daha once de yapıldı bu konuya taşımayınız lutfen..
Kullanıcı avatarı

#156372  gönderen burcudemet
 01.10.2006 - 17:30:52
Arkadaşlar ne zamandır başlığı takip ediyorum.Ben Ankara tıp mezunuyum.Bizden çıkışını alan arkadaşların ataması yapıldı.Onun dışında her fakültenin yasal bir 15 günlük listeyi gönderme işini geciktirme hakkı vardır bunu işgüzarlık olarak nitelendiriyorsanız o tabii sizin düşünceniz.Bir yandan da şunu unutmayalım aynı şekilde bu süreyi kullanmayan fakültelerin de işgüzarlığı ne yazıkki öğrencilerini vurmuştur.Gidip kendi çıkış işlemlerinizi yaptırdığınız anda sağlık bakanlığına isminiz gider.Lütfen şu üniversiteler bunu yaptı şunlar bunu yaptı demek yerine listeyi süreyi kullanmadan gönderen öğrenci işlerinizle görüşün.Liste göndermeyen fakültelerden biri olan benim fakültem mecburi hizmetle ilgili yasa çıktığından bu yasanın yanlışları üzerine sürekli uğraşmaktadır.Birçok büyük üniversite aynı şekilde yasaya karşı oldukları için en azından kendi öğrenclerini mağdur etmemek için süreyi sonuna kadar kullanmıştır ancak bizde ek olarak atanmayı isteyen arkadaşlarımız çıkış işlemlerini yaptırmış ve atamaları da yapılmıştır.Bütün bunların dışında ada bir atama yapmak üzerine ısrarlı olan bakanlığın bu atamayı geciktirmesinin dezavantajları da tabii ki konuşulacak.Ayrıca birçok arkadaşımın ataması yapıldı ve ataması yapılanlar da zaten 19 unda başladılar erken başlayanlar da maazeret izniyle geri geldi.Büyük üniversite ne demek ayrıca şimdi diğer fakülte mezunu arkadaşlarımız küçük ünversiteden nmi meun oldu açıkçası ben diğer arkadaşlarım adına bu ifadeyi kınıyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#156466  gönderen latoon
 01.10.2006 - 20:25:53
ankara üniversitesi tıp fakültesi yasal 15 günlük süreyi bile beklemeden listeyi gönderiyor.O gün çıkış yaptıran öğrencilerin listesi akşam hazırlanıyor ertesi sabah dekan imzalıyor,öğlen faks ile isimler bakanlığı bildiriliyor.Ama öğrenci çıkış yaptırmadığı zaman diploma numarası belli olmadığı için mecburen öğrenci işleri bildirim yapamıyor.Kimseyi zorla kulağından tutup çıkışda yaptırtamıyorlar.
Kullanıcı avatarı

#156610  gönderen DeRe
 02.10.2006 - 00:34:16
burcudemet yazdı:Büyük üniversite ne demek ayrıca şimdi diğer fakülte mezunu arkadaşlarımız küçük ünversiteden nmi meun oldu açıkçası ben diğer arkadaşlarım adına bu ifadeyi kınıyorum.
Demişsin...
simurg yazdı: Ya Başlık buyuk universitelerin neden liste yollamadığı değil..Niye bunu anlayamıyorsunuz..
Demiş...

DeRe yazdı:Bazı "önemli"(!) üniversitelerin ismi listede çıkmamıştı hatırlarsanız...
vaveyLa yazdı:büyük üniversiteler (!) isim vermediği için
Demişiz...Kim kınandı şimdi?Yazının başının hedefiyle sonunun hedefi farklı galiba??? :wink:
Kullanıcı avatarı

#156613  gönderen burcudemet
 02.10.2006 - 00:43:25
Hayır değil.Dikkatli okursan onu farkedersin zaten.Ama tabii açık bulma amaçlı okursan ona birşey diyemeyeceğim.Ama ifade edememiş olma ihtimalime karşılık ben mesajımı açıklayayım.Birincisi büyük üniversite kavramını yanlış buluyorum.Bu ifadenin kullanılmasını da yadırgıyorum.Meuniyet bellidir hepimiz doktoruz. Onun dışında benim üniversitem 15 günlük yasal süreyi kullandı diye kınanmayı haketmiyor isteyen tüm arkadaşlar erkenden çıkışlarını aldılar.Ama yasal süreyi kullanmak yerine listelerini erken göndererek kendi öğrencilerini madur eden üniversite yönetimlerini kınıyorum.Fakülte öncelikle öğrencisinin çıkarını düşünmelidir.Hükümet yalakalığını değil.Bu knuda suçlu aranacaksa da fakülte yönetimleridir öğrencileri yararına yasal haklarını kullanmadıkları için.
Kullanıcı avatarı

#156627  gönderen DeRe
 02.10.2006 - 01:09:36
Kesinlikle katılıyorum söylediklerine.Bu atanamama durumunun;
Asıl sorumlusu kim konusu çok karışık aslında.Önemli (!) üniversitelerin öğrenci işleri dedim ama;bu listeleri hazırlayan sağlık bakanlığının ve en temelinde de sadece oy kaygısıyla Şırnak'a 41 doktor gönderdim diyebilmek için doktorların sırtından yapılan çirkin hesaplar var.Eh başbakan da bir yandan haklı ne de olsa "Başbakanlık yan gelip yatma yeri değil!!"
Kullanıcı avatarı

#156721  gönderen Cilgindr
 02.10.2006 - 12:31:07
Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesinden 30 Eylül 2006 tarihi ile mezun oldum ve az önce resmi işlemlerimi tamamlayıp öğrenci işlerine iade ettim.O da bana bugün işlemleri tamamlayıp Ankara'ya yollayacağını söyledi.Demek ki hızlı olunabiliyormuş.Benim sorum şu,acaba benim ismim 8.DHY'ne eklenebilir mi?Bence böyle birşey olmaz ama bazı arkadaşlarımız foruma eklenmeler veya isimlerin çıkartılması gibi durumların olabileceğini yazmışlar,aklım karıştı... :roll:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#164659  gönderen arwenn
 25.10.2006 - 11:30:09
dhy yasasında şöyle diyor: "atamalar diplomalar (sağlık bakanlığına ulaştıktan sonra değil!!) onaylandıktan sonra en geç iki ay içinde yapılmak zorundadır. DHY ile sorumlu hekimler bu görevlerini yerine getirene kadar MESLEKLERİNİ İCRA EDEMEZLER!!"
yani anlayacağınız öğrenci işleri vs laf.olay bakanlıkta bitiyo.Çalışmak mümkünmü?Evet kaçak olarak sadaka mahiyetindeki paralara çalışabilirsiniz.Çünkü gittiğiniz yerde sizi bi lojman karşılamayacak.Ayrıca harcırah dedikleri olay kanunda yok,dolayısıyla kendi insiyatiflerinde istediklerine veriyolar yada zorlayana...
Kanunda öyle güzel oynamışlarki isterlerse 2 isterlerse 3 ay sonra onaylayabilir.Sürede ona göre uzar.Bu sürede çalışmamız yada mesleğimizi icra etmemiz yasak.Bu anayasaya aykırımı?Evet.Ancak anayasa mahkemesi kanunun içeriğiyle değil daha çok eşitlik ilkesiyle değerlendirip sonuç alıp geri çevirmiş.Bu durumda bizim karşılaştığımız herhangi bir trafik kazası yada acil bir durumda müdahale etmemiz YASAK!!Çünkü mesleğimizi icra etmiş oluyoruz.
Görüştüğüm Ankara Tabip Odası avukatı yasal açıdan tüm hamlelerin yapıldığını söyledi.
Peki ne yapıcaz? Yapılacak devletin bu işi yaparken doktorları ne kadar mağdur ettiğini basın yayın yoluyla duyurup bi baskı oluşturmak.
Simurgun yaptığı bu!!
Ama bakın ne oldu? Olay laf düellosuna dönüştü.Sonuç olarak fatura öğrenci işlerine kesildi.
Kendi içimizde tabiki tartışmalıyız ama haklarımızı savunmak için tek yumruk olmak zorundayız arkadaşlar.
Bu iş aman bana ne mantığıyla devam eder,birbirimizin çağrılarına kulak asmazsak bunlar bizim tepemize daha çok binecekler.
Lütfen birbirimize karşı duyarlı olalım.Bunlar bizim sorunumuz.
sevgiler..

#325674  gönderen takinglives
 12.10.2007 - 12:55:51
Uzman hekimlerin mecburiyetlerine pratisyenlikten gelen mecburiyet de eklenecek mi ?

#476005  gönderen drmurzi
 18.09.2008 - 11:42:00
arkadaşlar boşuna tartışıyorsunuz hiçbirinizin diploması verilmeyecek ayrıca keşke benimde atamam olmasaydı bizim beceriksiz korkak afyon kocatepe üniversitesi yetkilileri 30 haziranda teslim etti siz şanslısınız en azından tustan önce böyle saçmalıklarla uğraşmadınız biz tebligattı falan filan derken tus tamamen hayal oldu neyse tayin yerim erzurum hınıs hayatımda duymadım istifa etmek için en az 1 ay çalışmam gerekiyor hiçte erken kabul olacak diye beklemeyin kimin oy verdiğini bilmediğim parti bize öyle bir prosedür koymuş ki artık ne hale düşssek bilemiyorum yeni çıkan oluşumlarda cabası aile hekimliği gibi bir eşitsizlikler ülkesinde yaşıyoruz boşuna tartışmayın bunlar hep doktorların marifetsizliği ve üste çıkanın altı görmemesinden kaynaklanıyor bakın bi aile hekimliğine karşı çıkan hep uzmanlar başkası değil yani bizi destekliyorlar sanıyoruz ama kimse arkamızda değil yukarıda bir üniversite birliğinden bahsedilmiş ama nafile 1 üni yetmez biz aramızda birlik kuramadık ki bakın tıp fakültesi öğrencilerinin ilişkilerine hep kavga hep gürültü niye yetiştirilme tarzımızdan hep attık çünkü neyse bunalr boş birşey değişmez ben gidip istifa edecem atama bekleyenlere de allah sabır etsin gelecek ay belli olur atama yerleriniz çünkü bakanlık daha gitmeyenlerin yerine sizi göndermek için araştırma yapacak

allah bütün pratisyen camiasına yardım etsin

#476008  gönderen drmurzi
 18.09.2008 - 11:44:03
takinglives yazdı:Uzman hekimlerin mecburiyetlerine pratisyenlikten gelen mecburiyet de eklenecek mi ?
şimdi şöyle oluyor eğer uzmanlık yapmadan önce pratisyen olarak mecburi yapmadıysanız bu hem uzmanlığın mecburisi hem de üstüne pratisyenliğin mecburisi olarak ekleniyor

#482663  gönderen drgulceee
 27.09.2008 - 01:13:20
21. donem atamaları 31temmuza kadar saglık bakanlıgına gonderilen mezun listeleri uzerinden yapıldı..en gec 24 eylul tarihi itibariyle mecburi hizmete baslandı..daha eylul TUS sınavının puanları bile acıklanmadan..fakat ne ilgintir ki bu listede bircok buyuk tıp fakultesinin hicbir mezunu yoktu!hayret!ve simdi 22. donem atamalarında onları goruyoruz..hepimizin bildigi bir gercegi sadece tekrarlamak ve dikkat cekmek istedim. bu nasıl bir cifte standarttır! saglık bakanlıgı en gec 15 gun die bir laf ediyorsa bunun denetlemesini nasıl yapmaz! insan bu kadar saskına cevrilmez ki! 3-4 aylık bir sure sozkonusu, bu surede Allahaskına atandıgın koye mi yerleseceksin yoksa tercihlerle mi ugrasacaksın kurulu duzenini bozacak mısın bozmayacakmısın!! neyiz biz piyon muuu!? kimse yanlıs anlamasın bu yukumlulugu kabul etmedigimi soylemiyorum ama benimle aynı donemde mezun olan insanların bu streslerin hicbirini yasamıyor olması agrıma gidiyo dogrusu..ve tek bir mantıklı acıklama bulamıyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#482777  gönderen agresifim
 27.09.2008 - 11:31:25
latoon yazdı:
DeRe yazdı:Onu işgüzar öğrenci işlerinize soracaksınız.TUS başarısının artması için bazı "önemli"(!) üniversitelerin ismi listede çıkmamıştı hatırlarsanız...

öğrenci işleri ile ne alakası var.ben 31 temmuzda çıkış yaptırdım aynı gün fakülte sağlık bakanlığına bildirdi(Kendi gözümle gördüm) 1 hafta sonra da kendim bakanlığa gidip baktım ismim gelmiş mi diye,gelmişti.
2 ay dolmak üzere daha isim listesi bile yayınlamadılar.Sonra bakan çıkıp doktor eksiğimiz var diye sallıyor.Bu nasıl bir devlet ki yasada 2 ayda atama yapmak zorunda yazıyor takan yok.Devlet kanunlara uymazsa vatandaş nasıl uysun?
ewet katılıyorum siize olayın bir yanıda benim mecburi bölgeme gittiğimde 2 hafta erken gelmişşsi n neden erken gittin diye azarlayan bi bakanlık yaw arkadaşlar sağlık bakanlığı bitmiştir artık ciddiye dair alınmıyacak öle torpil yuvası kadrolaşma çöplüğü ciddiyetten yoksun ne yaptığını bilmeyen şaşkılar topluluğudur sağlığı meta olup üzerinden rant sağlayıp oy toplaysan başında bi dr olmasının beni utandırdığı bi kurum yaw neden bi işi tam yapamaz bi kurum gömüldülermi bu kadr koltuğa yaw 6. bölge tayinim çıkmış koşarak gidiyorum mecburiyetten mecburi sıkıntılarım nedeniyle adam erken geldin bekle diyor ne kadar diyorum 3-5 belki 1 hafta diyor yaw diyorum tebligat yayınlandı göreve gidin diyo internet diyorum aptaal bakanlık bunu kabul etmiyo yaw bu nası bi dengesizlik bu nası bi ahmaklık adam yaptığından haberi yok sonrada yanlışlık falan derken 2 haftamı yediler ewet kim ödüycek zararımı kendi vadandaşı memuruyla kavga eden bu oy kafalı zihniyetmi insanları mesleğe küstürebilirsiniz ama insanları insana küstürürseniz ne farkınız kaldı bölücülük hainliğinden bu şekildemi sewrek hizmet verecem gittiğim yerlerdeki halklara offf türkiyem off ankaranın sıcak ve yumuşak koltukları buğulu camları ne kadar uzakmış ülkeme hani düşünüyorumda acaba ankara bizim başkentimiz değilmiydi ne neden bu kadar oy peşinde.Mesleğim adına tüm drlara bu kafa olduğu sürece geçmiş olsun bu şekilde zihnlerle hırpalanmallara örselenmelere alışık olalım.
Kullanıcı avatarı

#534537  gönderen house-m-d
 14.11.2008 - 15:19:29
birbirimize destek olma zamanı...

kendini kurtaran kral mantığından arınalım artık...

yazılanlar çok haklı şeyler...

6 ay kayıp demek 10 bin ytl deseniz..o da öğrenim harç kredisi borcunu kapatır...

sussam gönül razı değil;söylesem ne çare...

Re:

#1104198  gönderen uhuteren
 30.12.2010 - 15:40:32
üniversiteler bazan pervasız davranıyor mecburiye göndermemk için evraklar geç yollanıyor bu yıl sınavlar iptal edilince bu durum ortaya çıktı.51 tane tıp fakültesi var bu ülkede bunlarda yanlışlık var sadece düzce bu işi dogru yapıyor.........