Pazartesi , Ekim 14 2019
Mecburi hizmetle ilgili genel paylasim bolumu....
Kullanıcı avatarı

Re:

#1036846  gönderen laplap
 19.10.2010 - 09:12:55
kesinlikle korkmayın arkadaşlar hakkınıza sahip çıkın adınız çıkar uyumsuz diye ama olsun..sizin bilmeniz yeterli..
Kullanıcı avatarı

Re:

#1036851  gönderen sertabip
 19.10.2010 - 09:19:42
Benim sorum kaynadı araya :)
Arkadaşlar, geçici görevler mecburi hizmet süresini etkiliyor mu ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1036883  gönderen selenbng
 19.10.2010 - 09:53:59
arkadaşlar bende geçici görevdeyiim bana yapılan açıklama evet normali 1ay ama o yönetmelik kanun değil hiç bişey yapamazsın istediği kadar uazarlar oldu
Kullanıcı avatarı

Re:

#1507126  gönderen docturcica
 28.11.2011 - 02:28:25
Geçici gorevlendirmeyle 500 günlük bir merkezden 450 günlük bir ilçeye gönderirlerse hangi hizmet süresi geçerli oluyor? Bilen duyan arkadaslar yardım lutfen
Kullanıcı avatarı

Re:

#1507151  gönderen raist
 28.11.2011 - 08:10:56
atandığın yerin süresi geçerli olur. yani 500

Re:

#1507160  gönderen doktorela85
 28.11.2011 - 08:47:50
docturcica yazdı:Geçici gorevlendirmeyle 500 günlük bir merkezden 450 günlük bir ilçeye gönderirlerse hangi hizmet süresi geçerli oluyor? Bilen duyan arkadaslar yardım lutfen
çalıştığın günlerin yüzde olarak hesabı yapılır....
Kullanıcı avatarı

Re:

#1507165  gönderen raist
 28.11.2011 - 08:58:36
[quote="doktorela85"][quote="docturcica"]Geçici gorevlendirmeyle 500 günlük bir merkezden 450 günlük bir ilçeye gönderirlerse hangi hizmet süresi geçerli oluyor? Bilen duyan arkadaslar yardım lutfen[/quote]çalıştığın günlerin

yüzde olarak hesabı yapılır....[/quote]

keşke öyle olsa ama öyle olmuyor. atandığın yerin süresi alınıyor. çünkü sistemde atandığın yerin süresi görünüyor. en azından bende öyleydi. mecburimin bitip bitmediğini sorduğumda (benimki 450gündü) ''hocam daha 450 gün dolmamış 7-8 gün daha görünüyor'' demişlerdi. ama sizin hesabınız gibi yapmıştım bende ve dolmuş olması gerekiyordu. heralde bu geçici görevleri yasal olmadığından dolayı bakanlığa bildirmiyorlar ve sen hala o 500günlük yerde çalışıyo görünüyorsun. kanımca öyle :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#1511558  gönderen doktorela85
 01.12.2011 - 16:04:48
raist yazdı:
doktorela85 yazdı:
docturcica yazdı:Geçici gorevlendirmeyle 500 günlük bir merkezden 450 günlük bir ilçeye gönderirlerse hangi hizmet süresi geçerli oluyor? Bilen duyan arkadaslar yardım lutfen
çalıştığın günlerin

yüzde olarak hesabı yapılır....
keşke öyle olsa ama öyle olmuyor. atandığın yerin süresi alınıyor. çünkü sistemde atandığın yerin süresi görünüyor. en azından bende öyleydi. mecburimin bitip bitmediğini sorduğumda (benimki 450gündü) ''hocam daha 450 gün dolmamış 7-8 gün daha görünüyor'' demişlerdi. ama sizin hesabınız gibi yapmıştım bende ve dolmuş olması gerekiyordu. heralde bu geçici görevleri yasal olmadığından dolayı bakanlığa bildirmiyorlar ve sen hala o 500günlük yerde çalışıyo görünüyorsun. kanımca öyle :)
geçici görevler işlenmemiştir o yüzden..bittiğini hesapladığında benim bitti siz yanlış hesaplayorsunuz de müdürlüğün ilgili birimine..tarihleriyle falan söyle düzeltirler.her geçici görev için kaymakamlık veya valilik oluru mutlaka alınmıştır.

#2782881  gönderen DR_ET
 04.02.2014 - 16:04:21
dr_gncr yazdı:
metin_oktay yazdı:ya kardesım nıye boyle yapıyosunuz kanunenmıs
adam dıyokı mecburı hızmetteyım yanlış bılgı verıyorsun kanunen gecıcı görevlendırme normal memura adam mecburıde, mecburı kanununa gore gecıcı gorev afet durumu dısında YASAK
Öncelikle hiçkimseyi yanlış yönlendirmek gibi bir niyetim yok.. elimden geldiğince bo forumda "bilgim dahilinde" arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum..

Sağlık Bakanlığı DHY Kura ilan metni Genel Hükümler 2. Madde de belirtildiği gibi:
2-Devlet hizmeti yükümlülüğünü yapmakta olan personel mazeret ve zorunlu haller dışında başka yere atanamayacaktır.

Seninde sanırım bahsettiğin YASAK bu.. ANCAK..
yine aynı ilan metninin 10. maddesinde:
10-3359 sayılı Kanunun Ek 6. maddesinde yer alan zorunlu haller nedeniyle yapılacak nakiller, Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 21, 24 ve 28. maddelerinde belirtilen esas ve usullere göre yürütülecektir.
Şeklindedir.

Şimdi Atama ve nakil yönetmeliğinin ilgili maddesi olan 28. maddeye bakalım..

Resen Atama
Madde 28- (Değişik:RG-24/06/2006–26208)
İl içinde personel dağılım cetvelinde belirlenen sayının üzerinde personel çalışan hizmet birimlerinden il merkezinde bulunanların, öncelikle il merkezine, il merkezinde boşluk bulunmaması halinde ilçe, belde ve köylere; ilçe merkezinde bulunanların ise öncelikle ilçe merkezine, ilçe merkezinde boşluk bulunmaması halinde belde ve köylere atama dönemine bağlı kalmaksızın ve hizmet puanı esasına göre Valiliklerce resen ataması yapılır.
İhtiyaç halinde il ve ilçe merkezinden ilçe, belde ve köylere; ilçe merkezinden belde ve köylere atama dönemine bağlı kalmaksızın ve hizmet puanı esasına göre Valiliklerce resen atama yapılabilir.
Bu suretle atanan personel atandığı yerde hizmetine ihtiyaç kalmazsa eski veya muadili, münhal kadro bulunan hizmet birimine Valilikçe atanır. Bu atamalar Bakanlığa bildirilir.

Demekki neymiş... Kanunen mecburi hizmet yükümlüsü geçici görevlendirilme yapılabiliyormuş..

Şimdi yazdığın maddeler doğrudur ama gözden kaçan bir ayrıntıyı belirtmek isterim 28. madde de yazanları dikkatlice incelersek öncelikle ilçe merkezine eğer yer yoksa belde ve köylere diye yazıyor yani ilçeden başka bir ilçeye diye yazmıyor yani bir ilçe merkezinden başka bir ilçe merkezine diye yazmıyor ki bu da deprem sel afet gibi durumlar dışında yasak yani yukarıda belirttiğiniz madde sadece ilçe içinde geçerli TSM den Acile Acilden TSM ye yada belde ve köylere gönderilebilrsiniz başka bir ilçe merkezine gönderilemezsiniz bu madde de bu yazıyor zaten bir ilçe merkezinden başka bir ilçe merkezine diye belirtmiyor kesinlikle yani sizi başka bir ilçenin merkezine gönderemezler bu konu ile ilgili ne yapabiliriz diyorsanız size yazı geldikten sonra başhekimlik tarafından kamu sekreterine gitmeyeceğinizi bildiren bir yazı gönderin yazının cevabı olumsuz gelirse direk idare mahkemeye verin göreviniz iptal olur yapan arkadaşlarım var kazandılar sizde hakkınızı yedirmeyin...

Re:

#2807400  gönderen Druc2127
 02.03.2014 - 11:20:10
DR_ET yazdı:
dr_gncr yazdı:
metin_oktay yazdı:ya kardesım nıye boyle yapıyosunuz kanunenmıs
adam dıyokı mecburı hızmetteyım yanlış bılgı verıyorsun kanunen gecıcı görevlendırme normal memura adam mecburıde, mecburı kanununa gore gecıcı gorev afet durumu dısında YASAK
Öncelikle hiçkimseyi yanlış yönlendirmek gibi bir niyetim yok.. elimden geldiğince bo forumda "bilgim dahilinde" arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum..

Sağlık Bakanlığı DHY Kura ilan metni Genel Hükümler 2. Madde de belirtildiği gibi:
2-Devlet hizmeti yükümlülüğünü yapmakta olan personel mazeret ve zorunlu haller dışında başka yere atanamayacaktır.

Seninde sanırım bahsettiğin YASAK bu.. ANCAK..
yine aynı ilan metninin 10. maddesinde:
10-3359 sayılı Kanunun Ek 6. maddesinde yer alan zorunlu haller nedeniyle yapılacak nakiller, Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 21, 24 ve 28. maddelerinde belirtilen esas ve usullere göre yürütülecektir.
Şeklindedir.

Şimdi Atama ve nakil yönetmeliğinin ilgili maddesi olan 28. maddeye bakalım..

Resen Atama
Madde 28- (Değişik:RG-24/06/2006–26208)
İl içinde personel dağılım cetvelinde belirlenen sayının üzerinde personel çalışan hizmet birimlerinden il merkezinde bulunanların, öncelikle il merkezine, il merkezinde boşluk bulunmaması halinde ilçe, belde ve köylere; ilçe merkezinde bulunanların ise öncelikle ilçe merkezine, ilçe merkezinde boşluk bulunmaması halinde belde ve köylere atama dönemine bağlı kalmaksızın ve hizmet puanı esasına göre Valiliklerce resen ataması yapılır.
İhtiyaç halinde il ve ilçe merkezinden ilçe, belde ve köylere; ilçe merkezinden belde ve köylere atama dönemine bağlı kalmaksızın ve hizmet puanı esasına göre Valiliklerce resen atama yapılabilir.
Bu suretle atanan personel atandığı yerde hizmetine ihtiyaç kalmazsa eski veya muadili, münhal kadro bulunan hizmet birimine Valilikçe atanır. Bu atamalar Bakanlığa bildirilir.

Demekki neymiş... Kanunen mecburi hizmet yükümlüsü geçici görevlendirilme yapılabiliyormuş..

Şimdi yazdığın maddeler doğrudur ama gözden kaçan bir ayrıntıyı belirtmek isterim 28. madde de yazanları dikkatlice incelersek öncelikle ilçe merkezine eğer yer yoksa belde ve köylere diye yazıyor yani ilçeden başka bir ilçeye diye yazmıyor yani bir ilçe merkezinden başka bir ilçe merkezine diye yazmıyor ki bu da deprem sel afet gibi durumlar dışında yasak yani yukarıda belirttiğiniz madde sadece ilçe içinde geçerli TSM den Acile Acilden TSM ye yada belde ve köylere gönderilebilrsiniz başka bir ilçe merkezine gönderilemezsiniz bu madde de bu yazıyor zaten bir ilçe merkezinden başka bir ilçe merkezine diye belirtmiyor kesinlikle yani sizi başka bir ilçenin merkezine gönderemezler bu konu ile ilgili ne yapabiliriz diyorsanız size yazı geldikten sonra başhekimlik tarafından kamu sekreterine gitmeyeceğinizi bildiren bir yazı gönderin yazının cevabı olumsuz gelirse direk idare mahkemeye verin göreviniz iptal olur yapan arkadaşlarım var kazandılar sizde hakkınızı yedirmeyin...
Yapan arkadaşlar nasıl yapmışlar nasıl ulaşabilirim onlara mahkeme kararı var mı ?
Kullanıcı avatarı

Re:

#2807484  gönderen dr_demirci
 02.03.2014 - 12:56:33
kanun yönetmelikten üstündür. kanunda geçici görev verileme diyorsa "yönetmeliğe göre verilebilir" diyemezsiniz. yeni bir kanunla serbest bırakılana kadar mecburi hizmetteki bir kişiye geçici görev verilemez
Kullanıcı avatarı

Re:

#3685358  gönderen dr_ozge
 05.10.2016 - 15:04:10
Mecburi hizmette olsak da OHAL durumunda geçici görevlendirme yapılabiliyor değil mi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3685564  gönderen dr_demirci
 05.10.2016 - 19:52:10
dr_ozge yazdı:Mecburi hizmette olsak da OHAL durumunda geçici görevlendirme yapılabiliyor değil mi?
evet
Kullanıcı avatarı

Re:

#3686054  gönderen dr_ozge
 06.10.2016 - 10:15:33
yine de kanunda maksimum bir ay yazıyor uzatmaya kalkmazlar umarım
Kullanıcı avatarı

Re:

#3686073  gönderen ebru
 06.10.2016 - 11:06:38
Pratisyenken sivasta zorunlu hizmetimi yaptığım esnada defalarca ilçe acillerine gönderilmiştim.Orda dışardan oraya geldiysen yani sivasın yerlisi değlsen canını okurlar adamın..aynı sağlık ocağında görev yapan ve benden sadece 1 yıl fazla kıdemi olan pratisyen arkadaş ise hiç bir yere kımıldatılmazdı..benden önce de durumu aynıymış..çünkü kendisi sivaslı ve siyasi görüş olarak da o dönemdeki yöneticilerle aynı görüşe sahipti..Uzun lafın kısası yönetmelik falan hakgetire..Bu ülkede torpilin yoksa bir hiçsin...