Cumartesi , Ekim 19 2019
Mecburi hizmetle ilgili genel paylasim bolumu....
Kullanıcı avatarı

657 mecburi hizmette gecici görev yardım pls

#341237  gönderen ketamin23
 10.11.2007 - 18:03:48
arkadaslar mecburi hizmette 657 yassaında gecici görevlendirme süresi ne kadar veya ayrıntılı bilgisi olan varmı.. yılda en fazla ka gun yapabiliniyor yada devamlı çekme gibi bir durum varmı

#341269  gönderen metin_oktay
 10.11.2007 - 18:48:01
hocam yok öyle bir şey şimdi ben sana ne kadar anlatsam boş müdürlükteki denyo var diyince bana inanmayacaksın o yüzden aç mecburi hizmet kanunu oku
sel deprem gibi afetlerde 1 ayı aşmamak üzere geçici görevlendirme yapılır diyor hiç olmadı bakanlık hukuk bürosunu ara bana böyle yapıyorlar de ama bana güven g ö n d e r e m e z le r
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#341274  gönderen dr_gncr
 10.11.2007 - 18:53:54
Kanunen geçici görevlendirme yapılabilir. Ancak bu durum genel olarak 112 de çalışan personeli devlet hastanesi aciline çekmek, yada toplum sağlığı merkezindeki personeli köy sağlık ocağında görevlendirmek şeklinde işlemekte..

Yani sağlık ocağında çalışan birini tutupta ilçeye çekmek gibi bir görevlendirme olmuyor.

Ayrıca kanunen Aynı ilçe sınırları içerisinde geçici görevlendirme verilir.

Bildiklerim bunlar ancak uygulamada çok farklı durumlarla karşılaşılabilir.
En son dr_gncr tarafından 10.11.2007 - 19:28:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

#341278  gönderen metin_oktay
 10.11.2007 - 19:01:09
ya kardesım nıye boyle yapıyosunuz kanunenmıs
adam dıyokı mecburı hızmetteyım yanlış bılgı verıyorsun kanunen gecıcı görevlendırme normal memura adam mecburıde, mecburı kanununa gore gecıcı gorev afet durumu dısında YASAK
Kullanıcı avatarı

#341299  gönderen dr_gncr
 10.11.2007 - 19:37:12
metin_oktay yazdı:ya kardesım nıye boyle yapıyosunuz kanunenmıs
adam dıyokı mecburı hızmetteyım yanlış bılgı verıyorsun kanunen gecıcı görevlendırme normal memura adam mecburıde, mecburı kanununa gore gecıcı gorev afet durumu dısında YASAK
Öncelikle hiçkimseyi yanlış yönlendirmek gibi bir niyetim yok.. elimden geldiğince bo forumda "bilgim dahilinde" arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum..

Sağlık Bakanlığı DHY Kura ilan metni Genel Hükümler 2. Madde de belirtildiği gibi:
2-Devlet hizmeti yükümlülüğünü yapmakta olan personel mazeret ve zorunlu haller dışında başka yere atanamayacaktır.

Seninde sanırım bahsettiğin YASAK bu.. ANCAK..
yine aynı ilan metninin 10. maddesinde:
10-3359 sayılı Kanunun Ek 6. maddesinde yer alan zorunlu haller nedeniyle yapılacak nakiller, Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 21, 24 ve 28. maddelerinde belirtilen esas ve usullere göre yürütülecektir.
Şeklindedir.

Şimdi Atama ve nakil yönetmeliğinin ilgili maddesi olan 28. maddeye bakalım..

Resen Atama
Madde 28- (Değişik:RG-24/06/2006–26208)
İl içinde personel dağılım cetvelinde belirlenen sayının üzerinde personel çalışan hizmet birimlerinden il merkezinde bulunanların, öncelikle il merkezine, il merkezinde boşluk bulunmaması halinde ilçe, belde ve köylere; ilçe merkezinde bulunanların ise öncelikle ilçe merkezine, ilçe merkezinde boşluk bulunmaması halinde belde ve köylere atama dönemine bağlı kalmaksızın ve hizmet puanı esasına göre Valiliklerce resen ataması yapılır.
İhtiyaç halinde il ve ilçe merkezinden ilçe, belde ve köylere; ilçe merkezinden belde ve köylere atama dönemine bağlı kalmaksızın ve hizmet puanı esasına göre Valiliklerce resen atama yapılabilir.
Bu suretle atanan personel atandığı yerde hizmetine ihtiyaç kalmazsa eski veya muadili, münhal kadro bulunan hizmet birimine Valilikçe atanır. Bu atamalar Bakanlığa bildirilir.

Demekki neymiş... Kanunen mecburi hizmet yükümlüsü geçici görevlendirilme yapılabiliyormuş..

#341301  gönderen metin_oktay
 10.11.2007 - 19:43:43
YA HOCAM SENDE YAZMIŞSIN İŞTE YASAKLIĞINI
EN İYİSİ OLMUŞ OLAYI ANLATAYIM Bİ ARKADAŞA BÖYLE AYAK YAPMIŞLAR GİTMEM DEMİŞ BAKANLIKLA GÖRÜŞMÜŞ SİZ BİZE YÖNLENDİRİN BİZ MÜDÜRLÜĞE ANLATALIM DİYİNCE MÜDÜRLÜKTEKİ SERT ABİ AMAN DR HANIM NİYE ORALARA KADAR YÖNLENDİRDİNİZ DİYE YAN ÇİZMİŞ YANİ OLURSA DİYE YEM ATIYORLAR
Kullanıcı avatarı

#341306  gönderen dr_gncr
 10.11.2007 - 19:58:59
Benim anlattığım şey olayın mümkün olduğu... Kanunen geçici görevlendirme mümkün.. Ancak uygulamalarda farklılık gösterebilir...

Ayrıca birçok arkadaşta geçici görevlendirme ile farklı bir kurumda çalışmakta..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#341337  gönderen yildizzz
 10.11.2007 - 21:11:07
sanırım bu konu tam olarak da benim ilgi alanım.ben mecburiye yeni başlamış bi pratisyenim .sağlık ocağında çalışıyorum daha 15 gün olmadan ilçedeki devlet hastanesine aldılar adı ise hizmet içi eğitim en fazla 1 ay sürebiliyor daha fazlası yasal değil..adı eğitim ama acilde hasta bakıyorum ne eğitim ama....eksik dr kadrosunu tamamlarken eğitiliyorum galiba..ve 1yıl içinde en fazla 1 ay geçici göreve verilebiliyoruz.bu durumda adıhizmet içi eğitim olduğundan şu anki durumum 1 ay sonra şimdide geçici göreve seni alıyoruz deseler sanırım yapacak bişeyim yok...tabi bunlar benim bildiklerim ne kadar doğru tartışılır...böyle saçmalıklarla uğraşmak inan kimsenin hoşuna gitmiyo..

#341361  gönderen fkan
 10.11.2007 - 21:56:43
valilik isterse seni 1 yıl bile geçici görevle mecburinin dışında bi yerde çalıştırabilir, bu durumda yapacak çokta bişey yok zaten. bak mesela sağlık ocağı hekimine hizmet içi eğitim diye bişey ilk defa duyuyorum bende 2 aydır sağlık ocağındayım halbuki. yani istiyolarsa kalıbına oturtup herşeyi yapıyolar. :wink:
Kullanıcı avatarı

#341968  gönderen yildizzz
 11.11.2007 - 23:42:33
tamda söylediğin gibi sadece istemeleri yetiyor..isteyince herşey oluyo...1aydan uzun süre geçici görevli olanlar bile var..ve bunlara göz yumuluyo galiba...elinden hiçbişey gelmiyo...ama ben çok umursamıyorum bu saçmalıkları..hayatımda 2 önemli şey var...ders çalışabiliyormuyum evet..dersanem aksıyormu hayır.. ozaman sorun yok hayata devam..yoksa böyle şeylerle kafamı meşgul etmeye değmez...tek hedef var o da belli zaten...
Kullanıcı avatarı

#342029  gönderen turkuaz
 12.11.2007 - 09:51:19
kardeşim kanunen 1 ay ama ben aylarca geçici görevli çalıştım ki böyle çalışan pek çok arkadaş vardı.doğudaysan zaten ilçelerde açık var,sağlık müdüründe bitiyor iş.istese görev yerine hiç göndermez seni,yani kendine torpil bulman gerekiyor
malesef burası türkiye
Kullanıcı avatarı

#342993  gönderen ketamin23
 14.11.2007 - 15:18:33
arkadaslar teşk.ederim yalnız sole bişeyde eklemek istiyorum şimdi ilçe merkezinde calısıyorsun seni il merkezine çekecekler bu mecburi hizmet sürende oynamaya neden oluyor ve kalıcı cekilme diye bir durum olamayacagını düşünüyorum sizce ????

ayrıca çekerlerse boyle bir durumda bir aydan fazla olamaz diye biliyorum ama eminde deilim...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1036801  gönderen sertabip
 19.10.2010 - 07:33:27
Peki geçici görevler DHY süresini nasıl etkiliyor ? Mesela bir ilçeden il merkezine görevlendirildim, hizmet sürem uzuyor mu ?

Re:

#1036818  gönderen nesli1411
 19.10.2010 - 08:14:05
herşey baştakilere bağlı. onlar ne isterse, nasıl isterse o oluyor. ben mecburi hizmetteyim gitmiyorum diyemiyosun. şu an aile hekimliği geçişinden dolayı 5 kişi geçici görevle farklı yerlerde çalışıyoruz. 3 ay görevlendirildik!!
Kullanıcı avatarı

#1036824  gönderen handegurun
 19.10.2010 - 08:19:13
metin_oktay yazdı:ya kardesım nıye boyle yapıyosunuz kanunenmıs
metin oktay tamamen hakli ben de mecburi hizmetteyken bir yere suresiz gecici gorev verdiler imzalamadim bakanlikta bu islere bakan birine ulastim sizin rizaniz olmadan kimse mecburi hizmetteki birini GECICI GOREVE gonderemez hukuki yollara basvurabilirsiniz gelen tebligati imzalamayin sorun olmaz demisti ben de bunlari aynen grup baskanina soyledim adam allakbullak oldu bir hafta idareten gittim ve saglik ocagima geri dondum :) devlet seni MECBURI olarak bir yere atiyor baska yerde hekim olmamasi onlarin sorunu senin degil !