Pazar , Eylül 15 2019
Mecburi hizmetle ilgili genel paylasim bolumu....
Herkese merhaba. Benim çok ama çok acil bir şekilde çözmem gereken bir sorunum var. Şu an 8aydır istifalı hekimim. Kamu dışı hekimlerin katılmaya hak kazandığı istanbuldaki 114. Aile hekimliği ek yerleştirme kurasıyla 29 temmuzda sözleşme imzaladım.güvenlik soruşturma sürecindeyim.henüz başlamadım. Ancak ben sağlık bakanlığının 2019 2.açıktan atamasına 24temmuzda başvuruda bulunmuştum.yani ben sağlık bakanlığı atamasına başvurduktan sonra aile hekimliği kurasına katıldım.Bu yüzden sorum şu: aile hekimliği sözleşmesinde çalışmaya başlayıp sonra sağlık bakanlığı atamam açıklanınca, Atandığım yere gidince sözleşmeli hekimlikten usulsüz istifa mı etmiş oluyorum. Veya gitmesem müstafi mi oluyorum. Ya da cezalı mı oluyorum? Diyelim sağlık bakanlığı ben aile hekimliğinde iken atamamı açıkladı . Usulüne uygun sözleşmeliden istifa edip gittiğim yerde tekrardan sözleşme imzalayabiliyor muyum? Yoksa cezalı mı oluyorum?. Biraz karışık oldu. Ancak çok önemli tus da çalıştığım için müstafi veya cezalı olmam çok önemli benim için. Ona göre sağlık bakanlığı başvurumu 5 ağustosta kadar geri çekmem gerekebilir. Teşekkür ederim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009