Pazar , Eylül 15 2019
Mecburi hizmetle ilgili genel paylasim bolumu....
Merhaba arkadaşlar. Bu konu daha önce konuşuldu mu bilmiyorum, aradım bulamadım.

Asistanlığımı bir üniversitede yaptım ve geçtiğimiz aylarda uzmanlığımı aldım. Şimdi 87. DHY' ye katıldım ve 19 Temmuz'da internette tebligat yayınlandı.

Atandığım yere 3 ağustos'tan (yani 19 temmuzdaki tebligatın 15 gün sonrası) sonra başlama şansım var mı? Diyelim öyle bir hakkım yok, geç başlama durumunda nelerle karşılaşırım ?

Üniversiteden uzman olanlar, tebligatın yazılı olarak Sağlık Bakanlığı'ndan üniversiteye ulaşmasını bekleyebilir ve bu süreyi (2-3 ayı bulabiliyormuş) üniversitede hizmete devam ederek geçirebilir şeklinde duyum aldım, ama henüz tam doğrulatamadım. Bilginiz var mı?

Bunun dışında üniversitenin/bölümün insiyatif alarak uzmanı biraz geç yollama durumu var mıdır? :roll:
Ben 75. dhy ile İstanbul Tıp Fakültesi'nden Nöroloji Uzmanı olarak atanmıştım.

Tebligatı yok saydık. (3 arkadaş aynı atamaya girmiştik). Üniversite hastaneleri tebligatı önemsemiyor. Hastaneye 3 haftada atama yazısı geldi. Onu da birkaç hafta geciktirip öyle ayrıldık.

Eğitim araştırma hastanelerindeki arkadaşlar tebliğ e uymak zorunda. Fakat üniversitedeki personel 657 olmadığı için aynı konumda değil.

Yine de üniversite hastanesinde olup tebligatı yazdırıp, üniversite siciline onunla başvurup hızlıca çıkışını alan arkadaşlarım da oldu.

Ben de sizin döneminizde burada sormuştum ve hemen başlamam gerektiği söylenmişti ama öyle yapmadım :) hiçbir sorunla da karşılaşmadım. Hastanenizin siciline sorun zaten onlar size söyleyecekler.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Luthien_tr yazdı:
22.07.2019 - 12:43:38
Ben 75. dhy ile İstanbul Tıp Fakültesi'nden Nöroloji Uzmanı olarak atanmıştım.

Tebligatı yok saydık. (3 arkadaş aynı atamaya girmiştik). Üniversite hastaneleri tebligatı önemsemiyor. Hastaneye 3 haftada atama yazısı geldi. Onu da birkaç hafta geciktirip öyle ayrıldık.

Eğitim araştırma hastanelerindeki arkadaşlar tebliğ e uymak zorunda. Fakat üniversitedeki personel 657 olmadığı için aynı konumda değil.

Yine de üniversite hastanesinde olup tebligatı yazdırıp, üniversite siciline onunla başvurup hızlıca çıkışını alan arkadaşlarım da oldu.

Ben de sizin döneminizde burada sormuştum ve hemen başlamam gerektiği söylenmişti ama öyle yapmadım :) hiçbir sorunla da karşılaşmadım. Hastanenizin siciline sorun zaten onlar size söyleyecekler.
Cevabınız için teşekkürler hocam. Ben demin bizim uzmanlık öğrenci işleri konuştum. ''Biz bakanlık ile yazışma yapmıyoruz , internetteki tebligatı dikkate alıyoruz, 2 ağustosta yeni kurumunuza başlamış olmanız lazım.'' dediler. 2 hafta önce konuştuğumda da benzer bir yanıt almıştım. Bu iş üniversiteden üniversiteye değişiyor mu acaba ? :roll:
Kullanıcı avatarı
15 gün içinde başlamak gibi bir zorunluluğunuz yok,
Ayrılış yaptığınız zaman atama yazısı size tebliğ edilir imzalayıp o gün ayrılırsınız. Ayrıldıktan sonra ise 15 gün içinde başlamak zorundasınız.
Ben eah tan uzman olmama rağmen ayrılışımı internetteki tebligattan 1 ay sonra yaptım hiçbir sıkıntı olmadı. Sonuçta bir yerde asistan olarak çalışıyor olduğunuz için ayrılış yazısını tebliğ etmeden süreç başlamaz. Eah için de internetteki tebligat önemli değil.
estrellabella yazdı:
22.07.2019 - 17:20:52
15 gün içinde başlamak gibi bir zorunluluğunuz yok,
Ayrılış yaptığınız zaman atama yazısı size tebliğ edilir imzalayıp o gün ayrılırsınız. Ayrıldıktan sonra ise 15 gün içinde başlamak zorundasınız.
Ben eah tan uzman olmama rağmen ayrılışımı internetteki tebligattan 1 ay sonra yaptım hiçbir sıkıntı olmadı. Sonuçta bir yerde asistan olarak çalışıyor olduğunuz için ayrılış yazısını tebliğ etmeden süreç başlamaz. Eah için de internetteki tebligat önemli değil.
Teşekkürler. Kararsızlıktan kafayı sıyıracağım. Burada yazılanlara göre ve etrafımdan duyduğum bazı örneklere göre geç başlamada bir sakınca yok, bir şey olmuyor. EAH'ten mezun olunca bile birşey olmuyor. Bizim öğrenci işleri ise ısrarla 2 ağustos son tarih diyor 8O :? Ayrılışı yaptığınız tarih durumu etkilemiyor, 2 ağustosta başlamış olmalısınız diyorlar.

Sanırım korkularımın esiri olup erken gideceğim :( Ama yeni cevaplara açığım.