Salı , Ekim 15 2019
Mecburi hizmetle ilgili genel paylasim bolumu....
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
waldo yazdı:Hiic bir sey ispat edilemez ki. Evlendik dost hayayi yasiyoz kardsm kime ne der adam. Kanunda bosluk var bu konuda :D anca khk seklinde bişeyler yapilabilir
Hocam o işler o şekilde yürümüyor bu tip "evlilik ile elde edilen hak" durumlarında.
Özellikle SGK bu konuda sahte evlilikleri ve boşanmaları takip ediyor.

Ancak Sağlık Bakanlığı bu konuda yeni yeni çalışma başlatıyor. ABD dahil tüm ülkeler de örneğin evlilik ile vatandaşlık alanları sıkı inceliyor. Sosyal medyasına kadar.

Zaten bu sahte evliliklerden bir tanesi ifşa olup soruşturma açıldığı an diğerleri de domino taşı gibi yıkılacak. Caydırıcı olacak. Meslekten/memurluktan men edilmek mi yoksa paşa paşa 2 sene zorunlu hizmet mi?

Sizi kampanyaya dahil olmaya davet ediyorum:)

https://www.change.org/p/t-c-sa%C4%9Fl% ... C3%A7ilsin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Piyasayı düşürerek desteklediğim kampanya.

İstanbul için 15 bine evet diyorum.

Metropol hayatından kopamayan, "denizi olmayan şehirde boğulacak gibi oluyoraaam." diyen, evliliğe prensip olarak karşı çıkan güzel kadın doktor adayları başvurabilir.
Kullanıcı avatarı

#3648300  gönderen Jelouw
 03.09.2016 - 23:30:22
Herkesin ahlak anlayışı kendine size ne oluyor anlamadım hacı ergence hareketler bunlar.imza kampanyası başlatmışlar bide te elaam işiniz mi yok 😂

#3648335  gönderen ekrem48
 03.09.2016 - 23:43:15
Jelouw yazdı:Herkesin ahlak anlayışı kendine size ne oluyor anlamadım hacı ergence hareketler bunlar.imza kampanyası başlatmışlar bide te elaam işiniz mi yok 😂
Bu sıra çok rahatım, malum son birkaç ay.
Mesai saati de dahil bu işin peşinde olacağım. :)

Şu anda kulağıma gelen "sence bu işten bir şey çıkar mı" diye kaygılı şekilde aralarında konuşuyor ilgili kişiler. Paha biçilemez.

Kendilerine tavsiyem, yol yakınken bu "sahte" evliliklerini sonlandırsınlar :)
Kullanıcı avatarı
vedatmilor yazdı:Piyasayı düşürerek desteklediğim kampanya.

İstanbul için 15 bine evet diyorum.

Metropol hayatından kopamayan, "denizi olmayan şehirde boğulacak gibi oluyoraaam." diyen, evliliğe prensip olarak karşı çıkan güzel kadın doktor adayları başvurabilir.
sen hem parayı alırsın hem de karılık görevlerini yerine getirmesini istersin , uyanık seni. Güzel aradığına göre!
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Ve evet ekrem haklı SGK sahte evlilik ve boşanmaları takip ediyor bence bu konu da en az o kadar önemli.

Ayrıca gelişmiş ülkelerden vatandaşlık almak için yapılan evlilikler de var bu sahte evlilik piyasanın en garanti satıcı ve müşterisi de gayler .
Kullanıcı avatarı

#3648464  gönderen mdack
 04.09.2016 - 00:51:45
Jelouw yazdı:Herkesin ahlak anlayışı kendine size ne oluyor anlamadım hacı ergence hareketler bunlar.imza kampanyası başlatmışlar bide te elaam işiniz mi yok 😂
Herşey bu kadar göreceli olsaydı suç diye bir şey olmazdı. Herkesin ahlak anlayışı her konuda kendine göre olamaz , kızını başlık parası için 16 yaşına bile gelmeden satan adam bunu kendi ahlakına sığdırıyor. Onun mantalitesinde bu kız bir mal yıllarca baktı büyüttü simdi kâr edecek. Misal !
Kullanıcı avatarı

Re:

#3648478  gönderen mdack
 04.09.2016 - 00:56:34
Vay anasını be 5 yıl önce neler yazmışım.

http://www.drtus.com/yeni/modules.php?n ... c&start=30
mdack yazdı:
dr_rich yazdı:
mdack yazdı:midesi bulanan bir tek ben miyim?
hayatın gerçekleri olsa gerek :)
Suç duyurusunda bulunulamaz mı??...Sonuçta sahte boşanmaların peşine düşüyor SGK daha fazla emekli maaşı ödememek için....

Re:

#3649292  gönderen ozzylem
 04.09.2016 - 16:15:33
Ya niye bu mecburi hizmet var evli ya da bekar niye sevmedigimiz yerlerde sevdigimiz insanlari birakarak yasamak zorundayiz.fakulteye girerken senet fln imzalamadik kendimiz calistik kendimiz okuduk vergi verdik bu okullarda okumak icin harc ödedik cok sacma degil mi.bir sey olmali insan haklarina aykiri degil mi bu durum diplomami ne hakla vermezler :((
Kullanıcı avatarı

Re:

#3649296  gönderen mdack
 04.09.2016 - 16:19:24
ozzylem yazdı:Ya niye bu mecburi hizmet var evli ya da bekar niye sevmedigimiz yerlerde sevdigimiz insanlari birakarak yasamak zorundayiz.fakulteye girerken senet fln imzalamadik kendimiz calistik kendimiz okuduk vergi verdik bu okullarda okumak icin harc ödedik cok sacma degil mi.bir sey olmali insan haklarina aykiri degil mi bu durum diplomami ne hakla vermezler :((
norvec fransa ve yunanistanda da bizdeki dhy benzeri uygulamalar olduğunu biliyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3649318  gönderen natoz
 04.09.2016 - 16:47:38
mdack yazdı:Vay anasını be 5 yıl önce neler yazmışım.

mdack yazdı:
dr_rich yazdı: hayatın gerçekleri olsa gerek :)
Suç duyurusunda bulunulamaz mı??...Sonuçta sahte boşanmaların peşine düşüyor SGK daha fazla emekli maaşı ödememek için....
Mdack yalan söylrmeyeceğim. Senin adını görünce içimden "Mdack bari bu konuda dinini karıştırma" geçti yalan yok. Ama haksız çıktım özür dileeim. Yazdığın ve paylaştığın 👍🏻
Kullanıcı avatarı

Re:

#3649759  gönderen mdack
 04.09.2016 - 21:42:11
natoz yazdı:
mdack yazdı:Vay anasını be 5 yıl önce neler yazmışım.

mdack yazdı:Suç duyurusunda bulunulamaz mı??...Sonuçta sahte boşanmaların peşine düşüyor SGK daha fazla emekli maaşı ödememek için....
Mdack yalan söylrmeyeceğim. Senin adını görünce içimden "Mdack bari bu konuda dinini karıştırma" geçti yalan yok. Ama haksız çıktım özür dileeim. Yazdığın ve paylaştığın 👍🏻
Natoz bak cnm bak Balkanlardan gelen sıcak hava dalgası , bak ithal gelin , bak sayın forumdaş.

Dini , dinsel hukuku , şeriatı her alanına hakim kılmaya çalışanlarla meselen olmalı bence. Keske gerçekten her konuya dini karıştırmasak ama emin ol bunu yapan ve bunun olmasını isteyen ben değilim onlar .

Re:

#3653941  gönderen ekrem48
 08.09.2016 - 11:49:26
Bu başlık sonrası telaşla avukatlarına giden İstanbul'daki çift, özellikle parayı alan çömez asistan,
60000 tl mi yoksa memuriyetten men edilmek mi diye aralarında konuşmaya başlayanlar,

Sözüm size:) Fuat Avni'lik yaptırmayın adama, korkmayın titreyin:)

Bayram sonrası 3. dalgayı bekleyin :D

İyi bayramlar herkese şimdiden,
Ben hamağıma döneyim
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10